60379

Створення запитів та форм

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами даних. Режими роботи в СУБД. Відображення моделі...

Украинкский

2014-05-16

1.62 MB

9 чел.

Тема уроку 3. Створення  запитів та  форм.

Мета уроку:

Навчальна складова мети уроку. Формування предметної компетенції учнів.

7. Бази даних. Системи управління базами даних (9 год.)

Поняття моделі даних, бази даних. Поняття й призначення систем управління базами даних (СУБД).

Огляд реляційної моделі даних. Модель «сутність-зв’язок». Поняття відношення, атрибута, ключа, зв’язку. Класифікація зв’язків за множинністю та повнотою. Правила побудови моделі даних предметної області.

Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами даних. Режими роботи в СУБД. Відображення моделі «сутність-зв’язок» на базу даних. Властивості полів, типи даних. Введення даних у таблиці. Призначення форм. Сортування, пошук і фільтрація даних.

Поняття запиту до реляційної бази даних. Призначення звітів.

Створення таблиць, форм, запитів на вибірку даних і звітів за допомогою майстрів. Редагування запитів і форм за допомогою конструктора.

 Практична робота №7. Робота з об’єктами бази даних в середовищі СУБД.

 Практична робота №8. Створення бази даних в середовищі СУБД, створення форм і введення даних.

Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора 

.

Учень

описує:

  •  поняття моделі даних;
  •  поняття бази даних
  •  поняття таблиці, поля, запису;
  •  поняття ключа;
  •  призначення форми, запиту, звіту;
  •  особливості реляційної, мережевої, ієрархічної та об’єктно-орієнтованої моделей даних;

пояснює:

  •  призначення систем управління базами даних;
  •  зв’язки між таблицями за множинністю та повнотою;

класифікує:

  •  запити: вибіркові та призначені для додавання, видалення чи оновлення даних;

називає:

  •  типи даних в середовищі СУБД;

наводить приклади:

  •  реляційних СУБД;

вміє:

  •  створювати таблиці у середовищі СУБД;
  •  створювати форми для введення даних у таблиці;
  •  знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;
  •  вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;
  •  застосовувати майстри для створення таблиць, форм, запитів і звітів;
  •  використовувати форми для введення даних і звіти для їх відображення;
  •  використовувати конструктор для змінення запитів і форм;
  •  сортувати дані в таблицях бази за одним чи кількома полями;
  •  застосовувати засоби пошуку даних;
  •  фільтрувати дані в таблицях.

Навчальна складова мети уроку. Формування предметної компетенції учнів. 

описує:

  •  призначення форми, запиту;

вміє:

  •  зв’язки між таблицями 

класифікує:

  •  запити: вибіркові

вміє:

  •  створювати форми для введення даних у таблиці;
  •  знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;
  •  вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;
  •  застосовувати майстри для створення таблиць, форм, запитів і звітів;
  •  використовувати форми для введення даних і для їх відображення;
  •  використовувати конструктор для змінення запитів і форм;

Розвивальна складова мети уроку. Розвиток навичок мислення високого рівня (знання, розуміння, використання, аналіз, синтез, оцінювання)

Виховна складова мети уроку. Формування лідерських навичок (уміння висловлювати  свою  думку,  аналізувати, слухати  інших), навичок самостійної роботи.

Обладнання. Проектор,ноутбук, набір завчасно підготовлених  файлів до  уроку, завчасно  розміщених  на  учительському  компютері.


Зміст навчального матеріалу

Навчальні досягнення учнів

Завдання

7. Бази даних. Системи управління базами даних (9 год.)

Поняття моделі даних, бази даних. Поняття й призначення систем управління базами даних (СУБД).

Огляд реляційної моделі даних. Модель «сутність-зв’язок». Поняття відношення, атрибута, ключа, зв’язку. Класифікація зв’язків за множинністю та повнотою. Правила побудови моделі даних предметної області.

Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами даних. Режими роботи в СУБД. Відображення моделі «сутність-зв’язок» на базу даних. Властивості полів, типи даних. Введення даних у таблиці. Призначення форм. Сортування, пошук і фільтрація даних.

Поняття запиту до реляційної бази даних. Призначення звітів.

Створення таблиць, форм, запитів на вибірку даних і звітів за допомогою майстрів. Редагування запитів і форм за допомогою конструктора.

 Практична робота №7. Робота з об’єктами бази даних в середовищі СУБД.

 Практична робота №8. Створення бази даних в середовищі СУБД, створення форм і введення даних.

Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора 

.

Учень

описує:

  •  поняття моделі даних;
  •  поняття бази даних
  •  поняття таблиці, поля, запису;
  •  поняття ключа;
  •  призначення форми, запиту, звіту;
  •  особливості реляційної, мережевої, ієрархічної та об’єктно-орієнтованої моделей даних;

пояснює:

  •  призначення систем управління базами даних;
  •  зв’язки між таблицями за множинністю та повнотою;

класифікує:

  •  запити: вибіркові та призначені для додавання, видалення чи оновлення даних;

називає:

  •  типи даних в середовищі СУБД;

наводить приклади:

  •  реляційних СУБД;

вміє:

  •  створювати таблиці у середовищі СУБД;
  •  створювати форми для введення даних у таблиці;
  •  знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;
  •  вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;
  •  використовувати форми для введення даних і для їх відображення;
  •  використовувати конструктор для змінення запитів і форм;

-робота  з  БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb), та  з  файлом: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку \Тема3_стандарт\Завдання 3.7\Зразок 3.7.2. accdb

-на  прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb

- на  прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb

-на  прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb

- БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb), та  з  файлом: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку \Тема3_стандарт\Завдання 3.7\Зразок 3.7.2. accdb

Хід уроку

Організаційна частина

Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку

Актуалізація опорних знань

Учительська презентація., слайд 2

Стимулювання навчальної діяльності

Учительська презентація. слайд 3-6


Пояснення нового матеріалу

Назва підпункту

Методичні особливості

Місце матеріалу в підручнику (номери сторінок)

Номери вправ з практикуму та робочому зошиті

Слайди

Поняття  запиту

Учитель  задає  питання:

-що  ви бачите  на  екрані,  опишіть?

Прогнозовані  відповіді:таблицю

-  чи  всі  поля з  БД «Учні»  використані в  наведеній  таблиці?

Вчитель  дає  означення  запиту:

Запит:

Запит- це теж    таблиця,  але  в  ній не  витрачаються  зайві   ресурси; з  таблиці обираються  лише окремі  дані з  уже  існуючих  таблиць.

ст. 190



Учительська презентація., слайди 8

Як зробити зміни  з  запиті

 

Вчитель  розповідає про існування   чотирьох   видів  запитів:

  •  запиті  на  вибірку
  •  перехресному  запиті
  •  запиті  на  внесення  змін
  •  запиті  з параметрами

Але,  сьогодні,  детально  зупиняється  на  запиті  на  вибірку.

 

c.190

c. 191

с. 192

с.196

Учительська презентація. слайд 9-10

Створення  запиту 

Учитель  показує  учням як  створити  запит:  на  вибірку.

Створює  запит  «Оцінки» в  реальному  середовищі.

Ст. 192

-робота  з  БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb

Як  зробити  зміни  в  запиті?

Учитель  розповідає  учням  як:

  •  Зробити  зміни  в  уже  існуючому  запиті «Оцінки»
  •  Демонструє   роботу  в  реальному   середовищі
  •  Разом з  учнями  створює  запит «Оцінки  з  фізики»
  •  Створює  запит «Оцінки  з  інформатики»
  •  Створює  запит «Оцінки Іванова»

Ст. 192-194

-робота  з  БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали  до  уроку\Учні.accdb

Учительська презентація. слайди 11-14

Суть  БД

Учитель  наголошує    учням  на  тому,  в  чом    полягає суть БД:

  •  Вся   інформація  в БД зберігається  компактно в таблицях,  і  за  допомогою  запитів, ми  обираємо  лише  ті данні, які  нам  необхідні. А  для  того,  щоб   дані  вірно  обирались ми  повинні  забезпечити   вірні  зв’язки  між   таблицями.
  •  Якщо б  всі  дані  БД  знаходились  в  одній  таблиці,  тоді б  було багато  зайвих даних, це  було  б  не  компактно, та  приводило  б  до  складнощів  у роботі.

Ст.



Створення  форм

Учитель  демонструє   учням  приклади  форм  з життя:

  •  Демонструє   прилади  шаблонів,  які  необхідно  заповнити  для  реєстрації  поштової  скриньки на  будь-якому  порталі.

Учитель  показує  учням  як  створюється  форма до  розглянутої  БД «Зразок 3.7.2» таблиця «Країни»,  пояснює  відмінність   форми  від  таблиці   на  прикладі  поля

«Державний прапор»

С.171-с.172

- до  БД «Учні  створюємо    форму»

-створюємо форму  до БД «Успішність»

-\\ 11 клас\ матеріали  до  уроку \Тема3_стандарт\Завдання 3.7\Зразок 3.7.2. accdb

 

Учительська презентація  слайди -15-18

 Закріплення нового матеріалу (у  випадку, коли  залишається  час)

Учні  виконують  вправу 2,4, 6, с.197-198  (підручника Рівкінд І.Я. та  ін.. «Інформатика 11»)

Підбиття підсумків уроку

Повідомлення домашнього завдання

Завдання 3, 5, 7 с. 198

Підготувати відповіді на питання для роздумів та виконати завдання для досліджень з підручника (ст. 197, завдання 1, 3, 12, ст.. 179 1, 3, 8)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69284. Клас CDocument 49 KB
  Клас CDocument забезпечує стандартну поведінка об’єктів документа додатку MFC. Клас CDocument дозволяє створювати нові документи, зберігати дані документа на диску (сериализация), забезпечувати стандартну взаємодію між об’єктом документа і вікном уявлення...
69285. Документи і обробка повідомлень 34.5 KB
  Одне з найбільш важливих достоїнств документа в тому, що об’єкт CDocument не пов’язаний з вікном безпосередньо. Проте, саме об’єкт CDocument і є адресатом передаваних команд. Отже, цей об’єкт може отримувати повідомлення від операційної системи. Відповідальність за передачу повідомлень...
69286. Керування документами та представленнями 47.5 KB
  Оскільки архітектура документ/представлення є наріжним каменем будь-якого документ - орієнтованого застосування (як вже було сказано, діалогові застосування потрійні трохи інакше, чим додатки архітектури документ/представлення), класи MFC повинні володіти здатністю створювати...
69287. Клас CView 50 KB
  Для кожного класу, похідного від CDocument, що потребує надання користувачеві візуального інтерфейсу, необхідний клас, похідний від CView, який і забезпечує цей інтерфейс. Клас, похідний від CView, забезпечує як візуальне представлення даних документа, так і взаємодію з користувачем у вікні представлення.
69288. Життєвий цикл шаблону документа 47 KB
  Як можна здогадатися, CSingleDocTemplate — достатньо легковагий (lightweight) клас (під цим автор має на увазі, що об’єкт даного класу займає в пам’яті дуже мало місця). Крім того, розробник може не піклуватися про пошук і зберігання класів шаблону документа, навіть якщо їх ціла дюжина.
69289. Базові відомості про дискові пристрої 46.5 KB
  Мінімальна кількість доріжок на поверхні пластини в сучасних дисках 700 максимальна більше 20 000. Кожну доріжку під час низькорівневого форматування розбивають на сектори sectors обсяг даних сектора для більшості архітектур становить 512 байт він обов’язково має дорівнювати степеню...
69290. Завдання підсистеми введення-виведення 41.5 KB
  У даному розділі розглядатимуться можливості ОС щодо керування пристроями введення-виведення, а саме: загальна організація підсистеми введення-виведення, різні способи виконання зазначених операцій, деякі особливості роботи цієї підсистеми ядра, засоби організації інтерфейсу...
69291. Завдання підсистеми введення-виведення ядра 77 KB
  Планування введення-виведення звичайно реалізоване як середньотермінове планування. Як відомо, з кожним пристроєм пов’язують чергу очікування, під час виконання блокувального виклику (такого як read() або fcntl()) потік поміщають у чергу для відповідного пристрою...
69292. Організація термінального введення-виведення 52 KB
  Є спеціальні символи керуючі коди і послідовності символів які не відображаються а керують виведенням на екран термінала. Передаючи такі послідовності термінала можна переміщати курсор у довільну позицію екрана керувати яскравістю відображення символів для деяких...