60405

Здоровя – цінність життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати у дітей поняття про здоровя як найвищу цінність життя; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя.

Украинкский

2014-05-18

93 KB

1 чел.

Тема: Здоров'я – цінність життя.

Мета: Формувати у дітей поняття про здоров'я як найвищу цінність життя; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя.

Обладнання: Картки, тест,картки, ватман, олівці, м'яч.

Хід уроку

1.Знайомство «У мене гарне здоров'я, бо я…»

Учні стають у коло і перекидають м’яч один одному. Той, хто триматиме в руках м’ячика, повинен розказати про те, що він робить для зміцнення свого здоров'я, а решта мають це запам’ятати. Кожен має починати з фрази «У мене гарне здоров'я, бо я..», а закінчувати словами «…Ось який я молодець!».

Психогімнастика.

 Вчитель. - Сідайте вільно, розслабтеся, подумки повторюйте за мною речення.

- Я лежу на теплому березі річки.

- Тихо плескають хвилі.

- Світить сонечко.

- Я спокійний(а).

- Я лежу на спині й дивлюсь на блакитне небо.

- Там пливуть хмаринки.

- Мені легко дихається.

- Я ніби перебуваю у стані невагомості.

- Моє тіло відпочиває у приємних променях сонця.

2. Повідомлення теми уроку та мети.

Вправа «Мікрофон».

- Назвіть трьох найстрашніших ворогів здоров’я.

- Що треба робити, щоб не потрапити в залежність від паління, алкоголю і наркотиків?

- Який вплив мають шкідливі звички на здоров’я людини?

- Чому діти починають палити?

Вправа «Займи позицію».

- Уяви собі, що тобі вперше в житті запропонували запалити. Що ти відповіси?

а) Дякую, в житті все треба спробувати.

б) Дякую, не хочу і вам не раджу.

в) Не можу, тому що не дозволяють батьки.

(Відповіді на завдання методом «Прес»).

«Я вважаю що…»;

«… тому що…»;

«… наприклад…»;

«Таким чином…»

Гра «Фундамент». (Технологія «Мозковий штурм»).

- Існують певні правила, яких повинна дотримуватися людина, щоб бути здоровою. Для здорового способу життя характерні корисні звички.

- Які ви знаєте корисні звички? (Виступи дітей).

- Ці правила ми запишемо на цеглинках  нашого фундаменту.

1) Вставай щодня в той самий час.

2) Чисть зуби двічі на день.

3) Регулярно вживай їжу.

4) Мий руки після туалету.

5) Регулярно виконуй фізичні вправи.

6) Виконуй обіцянки.

7) Будь ввічливим.

8) Частіше посміхайся.

9) Не будь жадібним і заздрісним.

10) Говори ввічливі слова. (Та інші).

Ці звички корисні для вашого здоров’я. Їх так і називають – корисними. Хай вони стануть міцним фундаментом вашого  здоров'я.

Обговорення ситуацій.

- Які поради ви б дали дітям у таких ситуаціях?

1) Миколка дуже любить дивитися телепередачі. Він витрачає на це чотири години на день.

2) Наталка прийшла на день народження до своєї подруги. Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує її організм.

- Що важливого ви порадите своїм одноліткам?

Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз – присядьте, два – присядьте

І за парти разом сядьте.

Вчитель. Ми сьогодні на уроці говоримо про здоровий спосіб життя, шкідливі звички та цінність  життя. Саме про це вірш Лариси Шевчук.

Життя твоє – безцінний дар.

Не забувай про це ніколи.

Ти спиш під зорями стожар,

Чи з друзями ідеш до школи,

Живеш ти в місті чи в селі,

Подумай, як життя прожити?

Ти слід залишиш на землі –

То треба гарний залишити.

- Які слова у цьому вірші найголовніші?

На світі немає нічого більш цінного, ніж життя і здоров’я. І треба жити так, щоб не завдавати страждань рідним і близьким. Треба завжди піклуватися про себе, адже, коли людина здорова, вона може здолати всі труднощі життя.

Вправа «У подорож до здоров'я».

Робота в групах. (Учні об’єднуються в групи та виконують запропоновані завдання. Кожній групі пропонується підписати у відповідних місцях свою «Карту подорожі по здоров'я», основу якої вони отримують. У підписах має бути розкрити зміст дій, які б сприяли здоров'ю у запропонованих ситуаціях. По закінченню кожна група презентує свою  «Карту подорожі до здоров'я»).                                

    

Вправа  «Коло думок».

- Що у світі неповторне, індивідуальне?

- Як треба прожити життя?

- Як впливають неприємності на ваше життя?

Творча робота. Робота в парах. (Закінчити прислів'я за поданим початком. Обговорення прислів'їв та приказок.)

                   У здоровому тілі – здоровий дух.

Чиста вода для хвороби біда.

Здоровий не знає, який він багатий.

Найбільше щастя у житті – здоров’я.

Здоров’я не купиш ні за які гроші.

Бережи одяг, поки новий, а здоров’я, поки молодий.

Здоров’я – всьому голова.

Без здоров’я нема щастя.

Здоров’я маємо – не дбаємо, а згубивши – плачемо.

Шкіра – дзеркало здоров’я.

Як про здоров’я дбаєш, так і маєш.

Здоровому все здорово.

Світ великий – було б здоров’я.

Глянь на вигляд – і про здоров’я не питай.

Гроші загубив – небагато загубив, час загубив – багато загубив, а здоров’я загубив – все загубив.

3.Підсумок уроку.

Вправа «Незакінчене речення».

Продовжити речення: «Я дізнався…, зрозумів…, навчився…, повторив…, запам’ятав…, зацікавився…».

- Що важливого було на уроці?

- Як ви думаєте, що означає вести здоровий спосіб життя?

Вправа «Скринька досвіду»

Вчитель. Наостанок, нехай кожен з вас дасть пораду всім присутнім, як зберегти  своє здоров'я. (На невеличких аркушах паперу кожному записати  свою пораду товаришам, як зберегти своє  здоров'я. Потім всі папірці згортаються і складаються у невеличку коробку-скриньку, перемішуються.  Школярам пропонується взяти із «Скриньки» будь-який папірець  і тепер вже прочитати  написане).

Вчитель. Життя чарівне, мов казка.

                   І дається людині раз.

                   Не марнуйте його, будь ласка.

                   А любіть й бережіть весь час.

Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!

Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими і пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69975. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ВОЗМОЖНОСТЕЙ ОБРАЗНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ПРИ ОБУЧЕНИИ ИСТОРИИ 95.5 KB
  Возможности реализации образного образования представлены совокупностью методических приёмов формирования и творческой реконструкции образов исторического прошлого в аспекте реализации познавательной парадигмы образ слово действие.
69976. ИДЕИ ФОРМИРОВАНИЯ ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО МАСТЕРСТВА УЧИТЕЛЯ В ТРУДАХ УЧЕНЫХ-ПЕДАГОГОВ И ПРОСВЕТИТЕЛЕЙ БЕЛАРУСИ ПЕРВОЙ ТРЕТИ ХХ ВЕКА 141.5 KB
  Анализируются идеи формирования профессионального мастерства учителя в трудах ученых-педагогов и просветителей Беларуси первой трети ХХ века. Отмечается значимость историко-педагогического наследия актуализация которого способна оказать позитивное воздействие на рост профессионального...
69977. ВЗАИМОСВЯЗЬ ЭМПАТИИ И САМОАКТУАЛИЗАЦИИ В ЮНОШЕСКОМ ВОЗРАСТЕ 90 KB
  В данной статье автор анализирует особенности взаимосвязи эмпатии и самоактуализации личности в юношеском возрасте. В работе представлены результаты эмпирического исследования согласно которому существует связь общего уровня эмпатии с отдельными шкалами самоактуализации.
69978. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОНЯТИЯ «ЭМПАТИЯ» В ОТЕЧЕСТВЕННОЙ И ЗАРУБЕЖНОЙ ПСИХОЛОГИИ 117.5 KB
  Кроме того вместо эмпатии но в сходных значениях употребляются другие термины: сопереживание сочувствие сострадание альтруизм просоциальное поведение социальная сензитивность. в западноевропейской философии рассматривались и обсуждались такие аспекты эмпатии как: определение сущности данного явления; установление и описание всевозможных форм ее проявления; выявление наличия и характера взаимосвязей с другими показателями психического развития человека. Первые исследования эмпатии в психологии носили в основном эмпирический...
69979. ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ КОМПЕТЕНЦИИ ИНЖЕНЕРОВ И ИХ ФОРМИРОВАНИЕ В ПРОЦЕССЕ ОБУЧЕНИЯ В ВУЗЕ 61 KB
  Содержит описание специфики профессиональной деятельности инженера. С позиции акмеологии выделяются следующие общие и обязательные для всех специалистов характеристики профессиональной компетентности: гностическая когнитивная отражает наличие необходимых профессиональных...
69980. МОТИВАЦИОННЫЙ ПРОФИЛЬ ЛИЧНОСТИ СТУДЕНТА-ПСИХОЛОГА С РАЗНЫМ УРОВНЕМ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ НАПРАВЛЕННОСТИ 70.5 KB
  В данной статье анализируется проблема профессиональной направленности и ее влияние на мотивационный профиль студента-психолога. Эмпирически доказывается что студенты с высоким уровнем профессиональной направленности активнее стремятся к познанию и развитию себя своих возможностей и способностей.
69981. ЗНАЧЕНИЕ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ КОМПЕТЕНТНОСТИ В СТРУКТУРЕ КОМПЕТЕНЦИЙ СТУДЕНТОВ-ПСИХОЛОГОВ 117 KB
  Конкретизированный список инструментальных компетенций содержит: 1 способность к анализу и синтезу; 2 способность к организации и планированию; 3 базовые знания в различных областях; 4 тщательная подготовка по основам профессиональных знаний; 5 письменная и устная коммуникация на родном языке...
69982. Здоровьесберегающая деятельность педагога и психолога: интерактивный подход 32.47 KB
  Одно из направлений современной психологии психология здоровья. В качестве ведущих здоровьесберегающих технологий специалисты выделяют следующие: организационно-педагогические технологии: определяют структуру учебного процесса частично регламентированную в...
69983. СОЗДАНИЕ ЭЛЕКТРОННОГО УЧЕБНО-МЕТОДИЧЕСКОГО КОМПЛЕКСА: СИСТЕМНЫЙ ПОДХОД 97 KB
  Использование возможностей открытого доступа к научно-образовательным ресурсам и репозиториям университетов показано как одно из важных направлений реализации системного подхода к организации разработки ЭУМК.; использование возможностей открытого доступа к научно-образовательным ресурсам...