60410

Обери здоровий спосіб життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Довести доцільність ведення здорового способу життя. Найголовніше для людини це її життя а у житті головне здоров’я. щоб почуватися добре треба прагнути до здорового способу життя.

Украинкский

2014-05-18

34 KB

0 чел.

Тема: Обери здоровий спосіб життя.

Мета: Довести доцільність ведення здорового способу життя.

Завдання: Збільшувати рухову активність школярів; зміцнювати їхнє здоров’я  

             засобами фізичних вправ та рухливих ігор; загартовувати організм дітей;

             сприяти профілактиці застудних захворювань; виховувати кращі людські якості.

                                                             Хід уроку

Учитель. Понад дві тисячі років існує приказка « У здоровому тілі – здоровий дух ». люди завжди розуміли, як важливо піклуватися про своє тіло, щоб воно було міцним, красивим, здоровим.

            Щоб рости і гартуватись,

            І міцніти, як броня

            Треба друзі піклуватись

            Про здоров’я вам щодня.

Найголовніше для людини - це її життя, а у житті головне – здоров’я. щоб почуватися добре треба прагнути до здорового способу життя.

Запитання: Що таке здоровий спосіб життя.

Учень. Здоровий спосіб життя – це дотримання правил особистої гігієни, правильне харчування, заняття фізичною культурою, загартовування, уміння долати стреси та  утримання до вживання тютюну, алкоголю, наркотичних речовин.

Учитель. Сьогоднішній урок побудований на 3 складових здоров’я

  •  Збалансоване харчування
  •  Відсутність шкідливих звичок
  •  Фізична активність.

Отже, перша складова – це харчування.

 « Людина повинна їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти.»

Що повинно входити до щоденного раціону?

  •  60%  щоденного раціону повинні складати овочі і фрукти, переважно сирі. Тому, що до нашого організму достатньою мірою повинні надходити вітаміни, які необхідні для підтримки здоров’я та краси.

Слово «вітаміни» походить від латинського слова «віта», яке означає – життя.

  •  Їжа повинна містити мінімальну кількість повареної солі та рафінованого цукру.
  •  М'ясо слід вживати 3-4 рази на тиждень.
  •  Яєць не більше 2-3 штук упродовж тижня.
  •  Молоко і молочні продукти треба вживати щодня.
  •  Для того, щоб наш організм нормально ріс і розвивався потрібна їжа,багата на білки ( вони є будівельним матеріалом), вуглеводи (які є джерелом енергії) і найменше жирів.

Друга складова – відсутність шкідливих звичок. Сьогодні ми будемо вести розмову про алкоголь та куріння.

  •  Хто дружить з алкоголем, той сам собі ворог.
  •  Хто впивається, той слізьми вмивається.

Назвіть будь-ласка органи, які вражає алкоголь.

  •  Стравохід, кишечник
  •  Шлунок
  •  Печінка
  •  Серце
  •  Кров
  •  Нервова система

А що діється з цими органами  ми поговоримо під час 3 складової уроку.

Шкідливий вплив куріння.

« Цигарка – паличка, на одному кінці котрої вогник, на другому дурник.»

                                                                                                         Бернард Шоу

Куріння – це «звичка, огидна для зору, нестерпна для нюху. Шкідлива для нюху. Шкідлива для мозку, небезпечна для легенів».

                                                                                    Якоб І король Великобританії

  Багато хто вважає куріння безневинною звичкою, яка допомагає розв’язати різні психологічні проблеми, почувати себе впевненіше, поліпшує настрій.

Цигарка – це справжня хімічна фабрика, де відбувається суха перегонка тютюну за температури

700-800 С. внаслідок чого утворюється понад 4000 хімічних сполук, серед них кілька сотень отрут, а понад 30 сполук. Що спричиняють рак.   Випалюєш пачку за день -  одержуєш 500 рентген опромінення за рік.

  Вам на домашнє завдання було скласти діалог « Я скажу – ні!» у якому один пропонує випити чи закурити, а  інший відмовляється.

А зараз ІІІ складова -  фізична активність. Зараз ми з вами швидко перейдемо в спортивний зал і продовжимо наш урок.

Шикуватися…

Направо…

В обхід по залу, по частинах залу: повільним кроком, приставним кроком, з високо піднятого бедра.

У дві шеренги. Дві команди.

  № 1 Конкурс 1 « Вітаміни»

А

В

С

Д

Е

Стрибаємо через скакалку і прикріплюємо карточку з вітамінами до тих фруктів чи овочів, в яких вони містяться.

    № 2 Конкурс 2 « Біг з м’ячем»

Затискаємо між колінами м’яч, добігаємо до картки з назвами  напоїв і розміщуємо у таблиці за розділами:

- корисні: вода, чай, компот, сік.

- нейтральні: кава, газовані напої.

- шкідливі: пиво, шампанське, вино. Кока-кола, горілка.

   Парна естафета №3

« Біг в обручі приставними кроками»

Прибігаємо до картки де написано органи, які вражає алкоголь. Ви повинні написати. Що діється з цими органами.

Шлунок – поява виразки, рани, обпікання тонкого епітелію.

Печінка – відмирання клітин.

Серце -  змінюється ритм і частота биття.

Кров – змінюється захисна функція білих кров’яних кілець.

Нервова система – порушення росту, здібностей.

        № 4 « Надуй кульку »

А зараз за допомогою кульок учасники команд перевіряють продуктивність роботи легенів. Кожен учасник отримує кульку і нитку і намагається як найшвидше надути кульку.

         № 5  

 Наступним завданням конкурсу буде пробивання кульок. Кожен учасник підбігає до кульки, пробиває її і читає завдання. Яке сховане в середині кульки.

        № 6  « Зарядка »

1 – вправи на турніку для хлопців.

2 – присідання.

3 – згинання і розгинання рук для хлопців, скакалка – для дівчат.

4 – стрибки у довжину з місця.

     № 7 « Гра « Світлофор »

Ця гра є на відновлення дихання.

На червоний – стояти струнко. На жовтий – приготуватися, плескаємо руками. На зелений тупаємо ногами.

 А зараз підсумуємо урок.

                                Я обираю здоровий спосіб життя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21058. Патологическая физиология лейкоцитозов и лейкопений 27.5 KB
  По лейкограмме устанавливают вид сдвига ядра нейтрофилов при нейтрофильном лейкоцитозе. Существуют пять видов сдвига ядра нейтрофилов: 1. Гипорегенеративный сдвиг влево характеризуется абсолютным и относительным увеличением содержания сегментоядерных нейтрофилов. Регенеративный сдвиг характеризуется увеличением содержания сегментоядерных и палочкоядерных нейтрофилов.
21059. Патофизиология гемобластозов 17 KB
  ЦЕЛЬ ЛЕКЦИИ: Изучить этиологию патогенез принципы терапии и диагностики гемобластозов. ПЛАН ЛЕКЦИИ: Современные представления об этиологии и патогенезе гемобластозов. Классификация гемобластозов.
21060. Патофизиология сердечно-сосудистой системы 23.5 KB
  Определение и классификация сердечнососудистой недостаточности. Этиология виды и патогенез острой сердечнососудистой недостаточности. При сердечной недостаточности первично страдает функция сердца при сосудистой недостаточности первично страдает сосудистая система. Основными отличиями острой сердечнососудистой недостаточности от хронической являются: сила действия этиологического фактора скорость формирования декомпенсации соотношение явлений повреждения и защитноприспособительных механизмов.
21061. Патофизиология эндокринной системы 33.5 KB
  Это приводит к повышению или понижению выработки тропных гормонов в эденогипофизе. Например: нечувствительность ГТ к повышению концентрации гормонов синдром ИщенкоКушенга. Генетический дефект биосинтеза гормонов. Секреция не нарушена но изменяется его действие на периферии: а нарушается связь гормонов с Prt N98 в связи с белками.
21062. Патофизиология печени, Этиология, патогенез, принципы диагностики и терапии острой печеночной недостаточности 26 KB
  План лекции: Определение и классификация печеночной недостаточности. Этиология патогенез принципы диагностики и терапии острой печеночной недостаточности. Этиология патогенез принципы диагностики и терапии хронической печеночной недостаточности. Этиология и патогенез печеночной энцефалопатии.
21063. Патофизиология системы дыхания 19 KB
  ПЛАН ЛЕКЦИИ: Общая характеристика системы дыхания. Этиология и патогенез нарушений внешнего и внутреннего дыхания. Патофизиология системы дыхания.
21064. Патологическая физиология иммунитета 31.5 KB
  Общая характеристика функционирования иммунной системы. Актуальность: нарушение Im системы является универсальным фактором патогенеза. Нарушение Im системы частая причина многих болезней человека. В феноменах неспецифического иммунитета участвуют очень многие органы и системы.
21065. ПЕРСОНАЛ ПРЕДПРИЯТИЯ, ПРОИЗВОДИТЕЬНОСТЬ И ОПЛАТА ТРУДА 107.5 KB
  Планирование численности работников предприятия Понятие производительности труда и ее измерение Системы и формы оплаты труда на предприятии Понятие персонала предприятия. Профессиональноквалификационная структура кадров складывается под воздействием профессионального и квалификационного разделения труда. Фондовооружённость труда работников.
21066. ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКИЕ РЕЗУЛЬТАТЫ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ПРЕДПРИЯТИЯ 2.01 MB
  Распределение прибыли предприятия. В условиях рыночной экономики значение прибыли предприятия очень сложно переоценить. Как свидетельствует мировая практика имеется два основных источника получения прибыли. Величина прибыли в данном случае зависит: вопервых от правильности выбора производственной направленности предприятия по выпуску продукции выбор продуктов пользующихся стабильным и высоким спросом; вовторых от создания конкурентоспособных условий продажи своих товаров и оказания услуг цена сроки поставок обслуживание...