60413

Найдавніші землероби та скотарі на території України. Трипільска культура

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розповісти про появу землеробства й скотарства за часів неоліту; ознайомити учнів з трипільською культурою господарством духовним життям скотарів степу; опрацьовувати вміння працювати з картою висловлювати власну думку...

Украинкский

2014-05-18

35.5 KB

8 чел.

6 клас. Історія України.

Тема: Найдавніші землероби та скотарі на території України. Трипільска культура.

Мета: розповісти про появу землеробства й скотарства за часів неоліту; ознайомити учнів з трипільською культурою, господарством, духовним життям скотарів степу; опрацьовувати вміння працювати з картою, висловлювати власну думку; виховувати учнів в дусі патріотизму.

Тип: освоєння нових знань

Хід уроку

  1.  Мотивація

    Нагадати учням казку американського письменника Р. Кіплінга “Кішка, яка гуляла сама по собі”, де стверджується, що першою свійською твариною була кішка.

Методом “уявного мікрофону” дайте відповідь на запитання: чи погоджуються вони з думкою? Чому?

Далі запитуємо:

  •  Чим свійська тварина відрізняється від дикої?
  •  А свійська тварина?
  •  Як, на вашу думку, з’явились перші свійські тварини?
  •  Чи знаєте ви з історії стародавнього світу коли це відбулося?

    Прослухати відповіді за 2-3 хвилини, далі запитати учнів, чому, на їхню думку, буде присвячений цей урок.

    Повідомити тему уроку, записати її на дошці, де вже записані очікувані результати уроку. Прочитати з учнями очікувані результати і наголосить, що наприкінці уроку буде перевірятися, чи досягнуто цих результатів.

  1.  Надання нової інформації

Написати на дошці слово “неоліт” і запропонувати учням пояснити його, наголосити на тому, що новий кам’яний вік був відзначений великими змінами в житті людства, воно опанувало нові заняття і новий спосіб життя.

Робота в парах

Завдання для парної роботи

Учень №1 читає пункт параграфа “Світ мисливців і землеробів” і “Світ скотарів-кочівників”, готується до переказу

Учень №2 читає пункти параграфа “Кургани степовиків”, та “Мандрівки стародавніх народів”, готується до переказу

Це робимо за 5 хвилин.

Після закінчення індивідуальної роботи по черзі переказить один одному зміст за 2 хвилини.  Той, хто слухає, ставить запитання тому, хто розповідає.

    Повідомлення учителя -  за даними археологів, на території України за часів неоліту і наступної доби – енеоліту було чимало осередків землеробства і скотарства. Одна з культур називається “трипільська” за назвою села на Київщині. Археологічні дані свідчать, трипільці прийшли на територію України з Малої Азії і згодом опанували величезні простори.

    Чітко показати на карті території, на яких розселились трипільці.

Робота з атласами. Учні записують речення: “Племена трипільської культури жили на великих просторах від ... до ... . Це були регіони України ..., ..., ..., ... .”

   Через 1-2 хвилини перевірити записи.

  Для ознайомлення учнів з господарюванням, житлом, побутом, духовним життям трипільців пропонуємо їм прочитати відповідний текст. Після завершення читання обєднати учнів у четвірки, дати аркуш А-4.

Завдання для роботи в четвірках

Протягом 3 хвилин порадьтесь і на чистому аркуші спробуйте намалювати образ, символічний малюнок, картину з життя трипільців. Визначте доповідача, якій пояснить малюнок класу  

Презентація кожного малюнка – 1 хвилина. Малюнки вивішувати на дошку.

 Коротко розповісти про особливості середньостогівської та ямної культури.

Роздати учням картки, над якими вони працюють за допомогою підручника.

  1.  Середньостогівська культура існувала у ... тис. до н.е. на територіях..., ..., ... . Вони займалися переважно ... скотарством. Відгінне ... – це відгін... навесні і повернення ... .
  2.  ... культура існувала від середини 3 до початку 2 тис. до н.є. Її рештки зустрічаються на території від ... до ... Ямники займалися ...Назва культури походить від... .Найбільшим багатством у них вважалась ... .

  1.  Підбиття підсумків

Поставити запитання:

  •  Які основні питання ми сьогодні розглядали?
  •  Коли і як виникли землеробство і скотарство?
  •  Якими були головні риси трипільської культури?
  •  Чим відрізнявся спосіб життя скотарів степу від життя трипільців?
  •  Яку оцінку ти собі сьогодні поставиш?

  1.  Домашнє завдання

1. Опрацювати параграф підручника

2. Написати 5-7 речень на тему” Я вважаю, що прилучення людей до землеробства і скотарства є найбільшим досягненням давньої людності, тому що ...”


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14502. EU enlargement 35.5 KB
  EU enlargement The story of the European Union begins in 1951 with the formation of the European Coal and Steel Community. France Italy West Germany and 3 Benelux countries agreed to unify their coal and steel markets. The idea of being economically interdependent make a return to war in the words of French foreign minister Robert Shrooman materially impossible. The GDP of the 6 members rose steadily as the effect of the Community rules on the industrial production and trade began kick...
14503. ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ТОРГОВОГО ОБОРОТА 2.04 MB
  Право Европейского Союза: ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ТОРГОВОГО ОБОРОТА Подготовленное учеными юридического факультета Российского Университета дружбы народов учебное пособие имеет целью раскрытие исходных положений определяющих основы функционирования общеевр
14504. СИСТЕМЫ БАЗ ЗНАНИЙ 66.5 KB
  СИСТЕМЫ БАЗ ЗНАНИЙ Существует область информационной индустрии в которой превалирующими являются интеллектуальные системы системы которые проектируются на основе моделей экспертных систем и нейронных сетей. В отличие от традиционных ИС эти системы предназначен...
14505. Экспертные системы. Имитация решения 103.5 KB
  Экспертные системы Экспертная система разработана для имитации процесса принятия решения экспертом человеком. Для создания такой системы специалисты опрашивают эксперта в специализированной предметной области и пытаются на основе их логики принятия решения сформ...
14506. База знаний экспертных систем 83.5 KB
  База знаний экспертных систем Обязательной составляющей любой экспертной системы является база знаний. Как уже говорилось ранее под знанием можно понимать обобщенную и формализованную информацию о свойствах и законах предметной области с помощью которой реализую
14507. МЕТОДЫ ПРИБРЕТЕНИЯ ЗНАНИЙ 84.5 KB
  МЕТОДЫ ПРИБРЕТЕНИЯ ЗНАНИЙ Приобретение знаний это процесс передачи знаний и опыта по решению определенного класса задач от источника информации в базу знаний ЭС. В настоящее время существует абсолютное большинство баз знаний БЗн основывается на опыте экспертов. ...
14508. Системы автоматизации принятия решений. САПР 866 KB
  Случайные события. Определение вероятности. Определить вероятность достоверного и невозможного события Случайное событие это любой факт который может появиться или не появиться при проведении данного опыта. При многократном повтор
14509. Базы данных. Основы современных баз данных 463.5 KB
  Основы современных баз данных Предметом курса являются системы управления базами данных СУБД. Основное назначение данного курса систематическое введение в идеи и методы используемые в современных реляционных системах управления базами данных. С начала развития вы
14510. Системы представления знаний 230.64 KB
  Лекция 2: Системы представления знаний Традиционно системы представления знаний СПЗ для ИС используют следующие основные виды моделей: фреймы сценарии исчисления предикатов системы продукций семантические сети нечеткие множества. Рассмотрим эти модели подробно. ...