60422

Церковне життя України у першій половині ХVІІ століття

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: визначити вплив Берестейської унії на церковне життя України; розглянути діяльність митрополита Петра Могили; розвивати вміння працювати з підручником та історичними документами виховувати інтерес...

Украинкский

2014-05-18

60 KB

5 чел.

Тема: Церковне життя України у першій половині ХVІІ століття.

Мета: визначити вплив Берестейської унії на церковне життя України;

           розглянути діяльність митрополита Петра Могили;

           розвивати вміння працювати з підручником та історичними  

           документами,       

           виховувати інтерес до історії та повагу до минулого українського

           народу.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: підручник, атласи та контурні карти, роздатковий матеріал.

                                   Структура та хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів:

Фронтальна бесіда:

-Коли  була прийнята Берестейська церковна унія?

-Чому більшість українського населення не прийняло унії?

- Які   наслідки вона мала для України?

ІІІ. Вивчення нової  теми.Мотивація мети уроку.

                                                   План

1. Вплив Берестейської  унії на розвиток церковного життя в Україні.

2. Відновлення православної ієрархії. Митрополит І.Борецький

3. Митрополит П.Могила та його внесок в розвиток православної церкви.

4. Греко-католицька церква

І.А) Розповідь вчителя.

Б)Робота з роздатковим матеріалом(додаток №1)

Скласти  схему: «Утиски православ’я” 

 

 

ІІ. А)Робота з документом, с.78(Власов),завданя1,2.

Б)Прослухати повідомлення учня «Йов Борецький».

В)Робота з підручником,с.78:

-Читання тексту у ролях.

 ІІІ.А)Розповідь вчителя.

Б)Розгадування шаради.

-Відомий церковно-культурний діяч п.п.17 ст.

   

п      

р

у

в

в

у

р

в

г

і

д

е

і

г

д

т

ч

я

п

з

з

ч

п

я

ф

е

т

т

р

е

ф

о

щ

м

к

о

ж

ж

к

щ

г

л

х

с

х

с

с

л

у

а

л

и

у

л

а

л

і

д

л

ю

і

д

а

ю

      

В)Робота в групах:

Група І. Заповніть таблицю: «Реформи Петра Могили»

 Дата,назва    реформи

               Суть

Група ІІ. Складіть простий план до теми: «Наслідки діяльності П.Могили».

Група ІІІ. Уявіть себе сучасником П.Могили. Про що б у вас виникла розмова під час зустрічі?Складіть короткий діалог.

ІVА)Розповідь вчителя.

Б)Робота з ілюстраціями, с.79.

В) Робота з підручником, с.79.

-Виписати діяльність Іпатія Потія, Йосипа- Вельяміна Рутського.

V. Закріплення вивченого матеріалу

А)Метод «Мікрофон».

-Яку тему ми вивчали на уроці?

-Коли відновлена вища православна ієрархія в Україні?

-Хто став православним митрополитом в Україні?

-Назвіть роки життя Петра Могили.

-Коли утворено Києво-Могилянський колегіум?

Б)Хронологічна задача:

-Скільки років минуло від підписання Берестейської церковної унії до відновлення в Україні вищої православної ієрархії?(1620-1596=24р.).

.Оцінки та їх мотивація.

VIІ. Домашнє завдання: § 9 с.58-63;завдання 1-3.

 

Додаток

Виступу православного шляхтича з Волині Лаврентія Деревинського

                      на Вальному сеймі у Варшаві(1620р.)

         У великих містах церкви запечатані, церковні маєтки зруйновані, у монастирях замість монахів тримають худобу. Перейдемо до князівства Литовського: там у прикордонних із боку Москви містах робиться те саме. У Могильові та Орші церкви запечатані, попи розігна ні. У Пінську зроблено ге саме. Із монастиря Лещинського зробили корчму...

           Придивіться ще до образ і нечуваного гноблення — хіба не гноблення народу нашого руського те, що, крім інших міст, робиться у Львові? Хто дотримується грецької віри і не перейшов в унію, той не може проживати в місті,  міряти ліктем і квартою і бути прийнятим у цех; не дозволяється проводжати за церковним обрядом жителям міста... Крім того, монахів, які не пристали до унії, уніати хапають по Новогрудку й по інших містах, роздягають на  вільному шляху і заарештовують. Так само в міські ради не притягаються люди достойні    та вчені, які не належать до унії, а простими мужиками, не  освіченими до того, що дехто не розуміє визначити, що таке є правосуддя,заповню-ють ці місця на сором руському суду.

 

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73713. Теорема о циркуляции вектора индукции магнитного поля 223 KB
  Рассмотрим провод с током выделим в нем прямолинейный участок и выделим в нем замкнутый контур. Выполним такое разбиение для каждого участка контура и просуммируем учтя что индукция магнитного поля созданного длинным проводом равна. Пусть теперь имеется много проводов и они пересекают поверхность натянутую на контур.
73715. Граничные условия для векторов и на границах раздела двух сред 384.5 KB
  Гаусса для вектора. Запишем поток вектора через поверхность. Устремим к нулю тогда где нормальная компонента вектора. получаем граничные условия вектора Выбреем замкнутый контур в виде прямоугольника со сторонами и и запишем теорему о циркуляции для вектора по данному замкнутому контуру.
73716. Парамагнетики. Диамагнетики. Ферромагнетики 164 KB
  Поместим наше тело во внешнее магнитное поле. Поле будем считать однородным. Суммарное поле будет больше. Если поместить атом во внешнее магнитное поле то электронная орбита начнет прецессироватьподробнее в лекции № 18.
73717. Уравнения кинематики манипулятора 1011.5 KB
  Манипулятор состоит из последовательности твердых тел (или звеньев), первое из которых соединено с опорной стойкой, а последнее снабжено рабочим инструментом
73718. Уравнения Ньютона-Эйлера 661 KB
  В предыдущих лекциях с помощью уравнений Лагранжа-Эйлера мы получили систему нелинейных дифференциальных уравнений, описывающих динамику движения манипулятора
73719. Аэрогеодезия, её задачи и назначение 6.79 MB
  В России до середины тридцатых годов комплекс работ по созданию карт по фотоснимкам местности полученным с летательного аппарата называли аэрофотосъёмкой. Понятие аэрофототопография охватывает комплекс процессов по созданию топографических карт по фотоснимкам местности полученным с авиационного летательного аппарата. Аэрогеодезия изучает способы получения и преобразования аэрофотоснимков земной поверхности методы получения по ним широкого спектра информации об объектах съёмки с целью составления топографических и специальных планов и карт...