60440
Ця чудова країна „Цирк”
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Діти сьогоднішнє заняття незвичайне адже ви зустрінетеся з улюбленими циркачами більше дізнаєтесь про них що вони роблять які вони; зможете цікаво розповісти рідним друзям а може хтось з вас захоче стати циркачем і вже сьогодні вибере ким саме.
Украинкский
2014-05-18
59.5 KB
2 чел.
Відомості про авторів:
Макаренко Вікторія Олександрівна, вчитель-логопед;
Брайко Тетяна Анатоліївна, вихователь логопедичної групи,
ДНЗ №21 «Оленка», Черкаська область,
м. Сміла, вул. 40 років Перемоги, 28, тел. 04733-3-38-21.
ТЕМА: Ця чудова країна „Цирк”
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: активізувати зміст мовленнєвої діяльності шляхом поповнення, уточнення, розширення словникового запасу слів.
СЛОВНИК: - збагатити словник дітей словами до теми «Цирк»: акробат, силач, гнучкий, рухливий, дужий;
- синонімами до слів: веселити, сміливий,швидкий, цікавий;
- антонімами (прикметники, прислівники);
- спорідненими словами до слів: цирк, силач, дресирувальник.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА З ДІТЬМИ:
- бесіди з власного досвіду про цирк;
- відвідування циркових вистав у дитсадку;
- заняття з ознайомлення з навколишнім «Цирк запрошує нас».
МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ: театралізоване дійство; ігрові ролі циркачів; сюжетні картини, пошукова діяльність; запитання і відповіді, робота в парах, дидактична вправа «Склади квітку слів», «Послухай і відгадай», «Відгадай і опиши».
ОБЛАДНАННЯ: декорації цирку (арена, купол), квітка на липучках, сюжетні малюнки до теми, фарбована вода, пензлі, малюнки, виконані воском, клоунські шляпки (подарунки для дітей), «чарівна» шляпа-циліндр фокусника, гиря з папє-маше, пластмасова гиря; костюми: клоунів, акробатів, силача, дресирувальника, фокусника, ведмедя.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
( організаційний момент )
- Сьогодні в нашому садочку свято:
До нас приїхав цирк.
Вже оплески звучать нестримні,
Всім дітям подарує він
Чудовий настрій неодмінно!
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
РОЗКРИТТЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ.
- Діти, сьогоднішнє заняття незвичайне, адже ви зустрінетеся з улюбленими циркачами, більше дізнаєтесь про них, що вони роблять, які вони; зможете цікаво розповісти рідним, друзям, а може хтось з вас захоче стати циркачем і вже сьогодні вибере, ким саме.
2. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
- Ми вже знайомилися з будівлею цирку, тож скажіть: що означає слово «цирк»? (Круглий).
- Чому так назвали? Що в цирку кругле? (Арена, купол).
- Чому арена кругла? (По колу зручно рухатися вершникам на конях, а глядачам краще видно).
- Хто ж виступає на арені цирку? (Циркачі).
- Як по-іншому називаються циркачі? (Артисти цирку).
- На арені циркачі, а у залі... (Глядачі).
- Дорослі і діти люблять цирк, адже його призначення: дарувати радість людям. Чому ми йдемо в цирк? (Веселитись).
- А іншими словами? Давайте викладемо квітку слів-дій, що ми робимо у цирку (підбір слів-синонімів до слова «веселитися»: забавляться, розважатись, тішитись, пустувати).
(Дитина чіпляє на квітку пелюстку, говорячи синонім).
3. ПОДАЧА НОВОГО МАТЕРІАЛУ:
а) виступ клоунів;
- Ось наші артисти готові до виступу. Зустрічайте кумедних клоунів.
(Жвавий танок клоунів).
Сценка «Зустріч 2-х клоунів»:
- Білий клоун, чорний клоун ось таку ведуть розмову:
- Де купили Ви, сеньйор, цей червоний помідор?
- Що за жарти, друже мій! Це мій власний справжній ніс!
- Чи сподобались вам клоуни? Які вони? (Підбір слів-ознак: смішні, веселі, жваві).
- Діти, подивіться уважно на клоунів: чим вони відрізняються? (Утворення антонімів до слів: білий, худий, високий, прямі(ноги), довгі, твердий(ніс), червонощокий).
(Розмова 2-х клоунів):
- Я розмовляю голосно...
- А я... (діти доповнюють: «Тихо»)
- Мені жарко.
- А мені...(діти: «Холодно»)
- Я бігаю швидко.
- А я... (діти: «Повільно»)
- Я сильний.
- А я...(діти: «Слабкий»)
- Ну, нічого що ти слабкий, діти, підкажіть клоуну, що потрібно робити, щоб бути сильним? (Робити зарядку, гімнастику).
б) виступ силачів;
- Ось я вас зараз познайомлю із здоровим, сильним артистом цирку.
У нього міцне тіло, він може піднімати важкі речі, показує свою силу, тому його називають... «силач».
Силач це людина великої сили. Ось послухайте і подивіться, що силач уміє.
(Виходить силач):
- Я міцний і дужий.
З фізкультурою я дружний.
Важкі гирі піднімаю,
Бо велику силу маю. (Виступ силача)
- Як про себе говорив силач, який він? (Міцний, дужий).
- Про дуже сильних людей кажуть: дужий. Хто ж це виступав? Який силач? (Підбір синонімів: сильний, дужий, здоровий, міцний).
- На арені силач кидає гирю, наче мяч.
в)виступ акробатів;
- А зараз ви побачите незвичайних гімнастів. Вони можуть згинати тіло, стояти на голові, перекочуватися. Вони виконують гімнастичні вправи. А називаються ці гімнасти... «акробати». Зустрічайте жвавих акробатів!
(Виступ акробатів).
Акробати:,,Щоб міцним зробити тіло,
Тренуватись треба вміло!”
- Які вправи виконували акробати?
- Акробати добре гнуться, тому які вони? (Гнучкі)
- Швидко рухаються, тому які вони? (Швидкі)
- А іншими словами, як сказати? (Підбір слів-синонімів до слова швидкі: рухливі, жваві, спритні).
- Що схоже між силачами і акробатами? (Займаються фізкультурою)
- Це, діти важливо для здоровя. Щоб бути здоровим, дужим, потрібно щодня робити...(зарядку), дихати свіжим повітрям.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
- Тож давайте відпочинемо і зробимо маленьку зарядку.
Рано-вранці по порядку
Вийшли звірі на зарядку.
Мішка штангу піднімає:
Знизу-вверх, знизу-верх.
А лисичка присідає:
Зверху-вниз, зверху-вниз.
А веселі зайченята лапки вгору піднімають:
Ось так, ось так.
Й гарно спинки прогинають:
Ось так, ось так!
- Що робив ведмедик? То хто ж він? (Силач).
- Що робили лисичка і зайченята? Хто вони? (Гімнасти, акробати).
5. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
а) ( гра-жарт «Клоуни-силачі і акробати»)
1-й клоун: - А я теж можу бути акробатом!
(Показує вправи у нього не виходить ).
2-й клоун: - А я силачем можу бути!
Ось велику гирю маю,
Тільки як підняти не знаю!
(Витягує велику гирю з папє-маше, піднімає, діти рахують, він закручується і кидає «гирю» на глядачів.)
- Ось так, клоуни. А памятаєте, що казав акробат? (Щоб міцним зробити тіло, тренуватись треба вміло!)
Отже, ідіть, клоуни, потренуйтесь добре.
б) дидактична гра «Дресируємо разом»
- А зараз на арені дресировані ведмеді!
- Що означає «дресировані»? (Навчені).
- Хто їх вчить? (Дресирувальник).
- Якщо це жінка? (Дресирувальниця).
- Зараз ми подивимось, чому навчила маленька дресирувальниця великого ведмедя.(Виступ дресирувальниці з ведмедем).
- Діти, що робив ведмідь? Який він? (Дресирований)
- Хто навчив його? (Дресирувальниця).
- Ви щойно назвали схожі за звучанням слова. Давайте складемо квітку схожих слів. (Дресирувальник, дресирувальниця, дресировані, дресирувати).
- Хто хоче бути дресирувальником? Як ти думаєш, яким має бути дресирувальник? (Сміливим).
- Як іншими словами сказати? ( Хоробрий, мужній, відважний ).
- А ще яким? (Щоб звірі любили, слухались). (Добрий, турботливий).
- Так, обовязково! Доброта повертається до доброї людини!
в) дидактична гра,, Послухай і відгадай ”
- Ви помітили, які великі фотографії циркових артистів прикрашають цирк. А ми біля них пограємо, гра називається,, Послухай і вгадай! ” Вам потрібно закінчити речення, додавши останнє слово і показати фото цього артиста:
- Кидають гирі, як мячі, сильні, дужі... (силачі).
- Гімнастичні роблять вправи гнучкі, спритні... (акробати).
- Побачиш їх смієшся ти, це веселі... (клоуни).
- Дресирувати звірів звик сміливий наш... (дресирувальник).
- Дивувати діток звик наш цікавий... (фокусник).
г) дидактична гра «Фокусник-чарівник»
- Отже, зараз покаже свої вміння фокусник. Будьте уважні, щоб розгадати його фокуси.
(Показ фокусів)
д) дидактична гра «Вгадай артиста і розкажи»
( Замальовуючи фарбою папір з восковим зображенням циркачів, діти по парах описують свого артиста, інші відгадують.)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
- Чи сподобався вам цирк? Хто найбільше? Ким би ви хотіли бути? Чому? Який ти будеш?
- Я вам дякую, що ви гарно розказали про циркачів, уважно дивились. Чи подарували вам радість циркачі?
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
29420. | Цикличность как всеобщая форма экономической динамики | 58 KB | |
Виды экономических циклов Современная экономическая наука насчитывает большое количество видов циклов. Объективными основаниями разграничения экономических циклов являются: а периодичность обновления отдельных частей капитала; б изменения обусловленные обновлением элементов зданий сооружений; в изменения обусловленные демографическими процессами и сельским хозяйством. Можно выделить следующие основные виды экономических циклов. Этот вид циклов Китчин связывал с изменениями мировых запасов золота Э. | |||
29421. | Денежный рынок в макроэкономике | 131.5 KB | |
В экономической литературе имеется несколько определений понятия денег. Наиболее характерная черта денег их высокая ликвидность. Сущность денег проявляется в их функциях. Маркс выделял пять функций денег: мера стоимости; средство обращения; образование сокровищ; средство платежа; мировые деньги. | |||
29424. | Масштабы и отраслевые приоритеты формирования госсектора | 67.5 KB | |
Государственный сектор экономики включает в себя все экономические ресурсы которыми владеет государство и все организации с помощью которых осуществляется государственное регулирование экономики. Государственный сектор часть смешанной экономики полностью контролируемая государственными органами находящаяся в собственности государства. В государственный сектор экономики входят: образование национальная служба здравоохранения социальные услуги общественный транспорт национальные и местные государственные предприятия и государственные... | |||
29425. | Валютные рынки: принципы организации, институты, средства обмена. Валютная система. Валютный курс | 54 KB | |
В зависимости от объема характера валютных операций и количества используемых валют различают мировые региональные и национальные валютные рынки. Именно межбанковская торговля и определяет значения валютных курсов регулярно публикуемых в открытой печати. Институты участники 1 основными участниками ВР являются коммерческие банки они проводят основной объем валютных операций. Суммарные заявки от импортёров формируют устойчивый спрос на иностранную валюту а от экспортёров её предложение в том числе в форме валютных депозитов временно... | |||
29427. | Спрос на деньги и их предложение. Монетаристкий и кейнсианский подходы к количественной теории денег | 18.58 KB | |
В данной теории рассматривается следующая цепь причинноследственных связей предложения денег и номинального ВНП: изменение денежного предложения изменение уровня процентной ставки изменение инвестиционного спроса мультипликационый эффект изменение номинального ВНП. Основное уравнение на котором базируется кейнсианская теория денег: Y= CGINX 1 где Y номинальный объем ВНП; С потребительские расходы; G государственные... | |||