60474

Сценарій свята зустрічі птахів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Шановне зібрання Ми присутні з вами на святі зустрічі птахів. Сьогодні на святі ви почуєте багато цікавої інформації красивих віршів і висловів про птахів. Зустрічайте юних поетів з віршами про птахів.

Украинкский

2014-05-18

66 KB

15 чел.

Яковлєва Ірина Олександрівна,

вчитель біології Смілянської спеціалізованої

школи І-ІІІ ступенів №5

Смілянської міської ради

Черкаської області

Сценарій свята зустрічі птахів

Мета:   поповнення знань учнів про роль птахів в природі і житті людини;

            представлення про природоохоронну діяльність;

            розвивати пізнавальні інтереси учнів;

            виховувати бажання  допомагати, ставитися до пернатих друзів       

            бережливо;

            закладати основи екологічної свідомості і культури.   

Обладнання: плакати і малюнки  на  відповідну тему; комп’ютерна техніка, мультимедійні

                      презентації.

Хід заходу

Ведучий 1. Шановне зібрання! Ми  присутні з вами на святі зустрічі птахів.

Ведучий 2.

Задзвеніли  дзвіночки,

пролилися  струмочки-

це  іздалеку  до  нас  весна  прийшла,

подарунки  щедрі  для  всіх  принесла.

А  за  нею  слідом  птахи  прилетіли-

їхні  голоси, як  пісня  дзвеніли.

Вони  співають   веселу  пісню,

веселу  пісню  про  рідний  край.

Для  них  Батьківщина-пташиний  рай!

Пташкам  радіють  усі  люди,

пташкам  радіє  котик  Рудик.

У  кожному  куточку  сум  пропадає

і  кожна  людина  у  світі  знає:

Це  у  нашому  краї  птахи  прилетіли,

усі  люди  й  тварини  їх  радісно  зустріли!

Коли  вони  радісно  співають-

усю  природу  сонну  пробуджають,

усіх  людей  розвеселяють,

про  весну  красну  всім  розповідають.

Вони  розповідають,як  тяжко  далеко

від  рідного  краю  живеться

і, що  Батьківщина-наймиліше  слово  зветься.

Цей  день  кожного  розвеселяє-

усім  людям  й  тваринам  щастя, радості  бажає.  

Ведучий 1. Так, птахи – це такі створіння, які завжди надихали людину на поезію, художнє мистецтво, високі почуття любові.  Сьогодні на святі ви почуєте багато цікавої інформації, красивих віршів і висловів про птахів. Птахи завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди, прислів’я.

Ведучий 2.  Так, справді, прислів’я це голос краю, в якому ми живемо, це момент фольклору України. От послухайте самі.

                                    Птах

  •  У всякої пташки свої замашки.
  •  Видно птаха по польоту.
  •  Кожна птиця знайде свого Гриця.
  •  Де багато пташок, там нема комашок.
  •  Доспівалась пташка до зими,  пришлося під стріхою зимувати.
  •  Яка пташка, така й пісня.

                                     Гніздо

  •  Всяка пташка своє гніздо знає.
  •  Кожна пташка своє гніздо хвалить.
  •  Свого гнізда не цурайся.

                                      Ворона

  •  Від ворон відстала, до пав не пристала.
  •  Вліз між ворони, кракай, як і вони.
  •  Ворона вороні ока не виклює.
  •  Ворона хоч мала, а рот великий.
  •    Вороні соколом не бути.

                                       Горобець

  •  Горобець маленький, а серденько має.
  •  Горобців боятися – проса не сіяти.

                                        Журавель

  •  Унадився журавель до бабиних конопель.
  •  Журавлі прилетіли – весну принесли.
  •  Лови журавля в небі.

                                   Ластівка

  •  Де ластівка не літає, а на весну додому прилітає.
  •  Ластівка день починає, а соловей його кінчає.
  •  Ластівка весну починає, осінь накликає.

Ведучий 1. Зустрічайте юних поетів з віршами про птахів.

                         

Дитячі віршики про птахів

Годівнички

                                             Анатолій Камінчук

Я ладнаю годівнички

Для горобчика й синички,

Для малого снігурця

Крихт насиплю і пшонця.

Прилітайте, друзі милі,

Не лякайтесь заметілі!

Снігурі в саду

                                                 Олена Плавенчук

У саду зимовому –

Білий дим.

На гілках ліхтарики –

Блим та блим.

Ой, яке ж то

Видиво чарівне –

У пташинок

Пір'ячко вогняне!

Ой, не жарти

                                                         Л.Повх

Ой, не жарти, не сміх –

Уночі випав сніг,

Вийшов рано в двір Гусак,

Міряв сніг і так, і сяк,

І поважно мовив він:

Випав сніг аж до колін.

Качка снігом побрела:

– Ні тут буде до крила!

Як поміряв Горобець

По двору з кінця в кінець,

Пострибав він – гоп та гоп!

Каже: «Снігу аж по дзьоб!»

Ведучий 2. Діти, а давайте ми з вами пограємо в гру «Загадка-відгадка».

***                               

Привітала нас піснями із весною

І живе з нами під стріхою одною. (Ластівка)

***  

Маленький хлопчик у сірій свитинці

По дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець)

***  

Ось хатина, в ній – Співак

Як цю пташку звати…(Шпак)

Стрекотуха білобока

Звуть усі її …(Сорока)

***  

Не лікар, а дерева лікує.

З дерева лунає звук:

***  

Хто там стукає: тук-тук? (Дятел)

***   

Сам вечірньої години

Заховався в кущ малини.

Та на дуду голосну

Грає пісню чарівну. (Соловей)

***   

Ноги довгі, мов жердини,

Чванькувата ця пташина,

Нові чоботи убрала,

По болоту почвалала. (Чапля)

***

Довгі ноги  - довгий ніс.

Прилетів – обід приніс.

Смачних жабеняток

Для своїх маляток.(Лелека)

***

В хазяйстві я господар,

Воджу череду пташок,

Вранці рано вас розбуджу –

Дасте проса кушільок.(Півень)

***

Швидко скрізь цей літає,

Безліч мошок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

***

Уночі гуляє,

А вдень спочиває,

Має круглі очі,

Бачить серед ночі.(Сова)

Ведучий 1. Ми вже говорили, що птахи є натхненниками не тільки в поезії, а і в музиці і навіть в танцях, всім відомий «танок маленьких каченят», який танцюють і дорослі і малі, але наші учні пішли ще далі і створили чудовий «Танок пінгвінів », тож зустрічайте…

Ведучий 1. Як чудово моя колега ведуча провела з вами гру «Загадка-відгадка»,  ви показали гарні знання з орнітології, давайте проведемо ще і вікторину.

Вікторина

1. Хто з птахів найважчий? (Страус – 90 кг)

2. Хто з птахів найлегший? (Колібрі -1,5-2 кг)

3. Хто з птахів найшвидше літає? (Сапсан, стриж – 17 км/год.)

4. Хто з птахів найглибше пірнає? (Пінгвін – 265м)

5. Хто з птахів найбільш морозостійкий? (Качка, гуска – до 10 °С)

6. Хто з птахів неперевершений співак? (Соловей)

7. У кого з птахів найбільший розмах крил? (У південноамериканського кондора – 4,2м)

8. У кого з птахів найдовший дзьоб? (У пелікана – 51 см)

9. Чиє яйце найважче? (Страуса – 1500г)

10. Чиє яйце найлегше? (Колібрі – 2 мг)

11. Який птах є символом вірності і любові? (Лебідь)

12. Який птах є символом мудрості? (Сова)

13. Який птах є символом щастя? (Лелека)

Ведучий 2. Вірші про птахів у виконанні членів літературного клубу школи.

                                                     Омелюх

Не лінивець, і не сплюх

Гість північний – омелюх.

Влітку тут він не буває,

Лиш на зиму прилітає.

Скаче він по горобині

В червонесенькій хустині,

Одне гронце оббирає,

А на інше позирає.

Птах в роботі не сумує,

Всі дерева облітає,

Скрізь стрибає, наче свій,

А, як стихне сніговій,

День весняний завітає –

Знов на північ відлітає.

Снігур

Подивіться: удворі

В чорних шапках снігурі,

Ще й червоні фартушки

Одягли собі пташки.

Значить сніг і холоди

наближаються сюди.

Снігурами через те

Їх тепер і ви звете.

Ви мене не тільки в книжці –

Бачили в садку.

У червоній я манишці,

В сірім піджачку.

Зсуну шапочку на очі

У дворі гуля.

Жити в клітці я не хочу.

Діток звеселя.

Зозуля

Зозуля  кувала  серед  ночі,

вві  сні  здригнулась  липа  мовчазна.

У  чарах  тиші  голосом  пророчим

сполохано  озвалася  луна.

Чого  не  спиться  вісниці-зозулі?

Чи  журиться  сама  вона  в  біді,

чи  десь  її  дитятко  не  заснуло

в  чужому  непривітному  гнізді.

Чи,  може,  літ  комусь  недокувала,

і  хтось  чудний  при  місячнім  вогні

чатує,  щоб  зірниця  не  упала,

не  згасла  у  захмареному  сні...

Чумацький  Шлях  зачаєно  блискоче

у  зоряній  роздмуханій  золі.

Зозуля  закувала  серед  ночі,

посіявши  тривогу  на  землі.

Ведучий 1. Всі ми є патріотами нашої країни, але де би ми не були по життю, завжди в серці залишається наша «мала» батьківщина – Черкащина. Ми звикли, що живемо у прекрасному зеленому краї з багатою флорою і фауною, звикли чути красивий спів птахів, те що їх багато навколо нас… А  які вони –птахи Черкащини, давайте познайомимося ближче.

                                   Комп’ютерна презентація «Птахи Черкащини»

                                    Звучить пісня « Ой летіли дикі гусі».

Ведучий 2. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, тому цей день – 1 квітня є Міжнародним днем птахів, але ми закликаємо вас пам’ятати про охорону птахів не тільки в цей день, а завжди.    

Звучить вірш у супроводі комп’ютерної презентаціїї «Різноманітність птахів».

Тріпоче серце пійманої птиці.

В руках моїх не чує доброти;

– Я дам тобі водиці і пшениці,

  Моя пташино, тільки не тремти!

– Хіба потоки загубили воду?

Хіба в полях уже зерна нема?!

         Пусти мене, мій хлопче, на свободу,

І все, що треба, я знайду сама.

     Я ж лагідно тебе тримаю, пташко,

         В своїх руках легеньких, як вітрець.

Хіба неволя це? Хіба це важко

  Від мене взяти кілька зеренець?

       – Пусти мене! Мені, дитино мила,

Дорожча воля, ніж зерно твоє!

          Страшна, хоч навіть лагідна, та сила,

Яка розкрити крилець не дає!

      – Лети! Співай у небі гомінкому;

                                            Хоч і маленький, зрозумів я все.

                                            Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе!

Ведучий 1. А зараз до вашої уваги відео презентація на тему «Птахи Червоної книги».

                            Презентація на тему «Птахи Червоної книги».

Ведучий 2. Ось і підійшло до завершення наше свято, сподіваюсь, що ви почули багато цікавої і корисної інформації, яка вам знадобиться у житті в гармонії з природою.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80720. Категория наклонения 33.94 KB
  Категория наклонения Наклонение – это глагольная категория выражающая определенную модальность высказывания т. Традиционная грамматика выделяет три наклонения: изъявительное Indictive повелительное Impertive сослагательное Subjunctive. Изъявительное наклонение передает действие рассматриваемое говорящим как реальный факт что предполагает соотнесенность с временной сферой остальные наклонения не предполагают четкого соотношения с временной сферой. Существование изъявительного наклонения не оспаривается повелительное и...
80721. Категория залога 33.63 KB
  Категория залога Категория залога – это глагольная категория в которой выражено в грамматической форме отношение действия к его субъекту. Существует два залога: действительный и страдательный пассивный. Некоторые исследователи считают правомерным выделение 3 залога – возвратного глагол возвратное местоимение. В современных европейских языках форма страдательного залога свойственна переходным глаголам т.
80722. Синтаксис. Теория словосочетания 38.17 KB
  Теория словосочетания Отечественные лингвисты 18 19 начала 20 веков понимают словосочетание широко. словосочетания понимаются как сочетания слов. Теория словосочетания в зарубежной лингвистике возникла позже с появлением книги Л. В соответствии с его теорией словосочетания в любом языке делятся на два типа: эндоцентрические и экзоцентрические.
80723. Синтаксические отношение и способы их выражения в английском языке 39.54 KB
  В английском языке имеются иные средства выявления статуса подчиняющего и подчиненного элементов через синтаксическую функцию. Подчиненный элемент – это синтаксический элемент раскрывающий свою синтаксическую функцию на уровне анализируемого словосочетания. to prk crefully – crefully – подчиненный элемент выполняющий функцию обстоятельства; обстоятельственный тип связи; to prk – подчиняющий элемент не выявляющий свою синтаксическую функцию. Useful informtion Useful подчиненный элемент выполняющий функцию определения; атрибутивный тип...
80724. Семантический аспект 31.45 KB
  Семантическая роль - семантическая единица, получившая выражение в языке на основании «глубинных падежей» Ч.Филмора. Филмор выделил 6 функциональных отношений, которые могут быть между предикатом и аргументом, указывающих на 6 глубинных (семантических) падежей.
80726. Предмет, цели, задачи курса теоретической грамматики 34.33 KB
  Отличие теоретической грамматики от практической. Практическая грамматика предписывает определенные правила употребления, учит как надо говорить или писать, а теоретическая грамматика, анализируя факты языка, излагает их, не давая никаких предписаний. В отличие от практической грамматики, теоретическая грамматика не во всех случаях дает готовое решение. В языке существует ряд явлений, интерпретируемых по-разному разными лингвистами.
80727. Теория классификации частей речи. Проблема частей речи в зарубежной и отечественной лингвистике 38.55 KB
  Теория классификации частей речи. Проблема частей речи в зарубежной и отечественной лингвистике Весь словарный состав английского языка как и всех индоевропейских языков подразделяется на определенные лексико-грамматические классы называемые частями речи. Самые первые перечни частей речи приводившиеся в ранних трудах по философии и логике и являвшиеся первыми классификациями частей речи едва ли основывались на каких либо четких критериях. Многие другие разряды слов приобретшие впоследствии статус частей речи были выделены из сферы имени...
80728. Проблема частей речи в отечественной лингвистике. Классификации отечественных лингвистов 31.25 KB
  Проблема частей речи в отечественной лингвистике. Классификации отечественных лингвистов Отечественные лингвисты в отличие от зарубежных авторов считают триединый принцип классификации частей речи ведущим но допускают возможность привлечения двух признаков: семантического и синтаксического так как английский язык аналитический и в ряде случаев отсутствует признак формы. Впервые эта мысль была высказана Щербой в статье О частях речи в английском языке. Наиболее четкое определение частей речи которого придерживаются и исследователи...