60476

Країна Добра і Тепла

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Які добрі слова і привітання ви знаєте Діточки сіли всі гарненько і послухайте казку Країна теплого пуху. Казка Країна Теплого Пуху. Колись давно існувала така собі Країна Теплого Пуху. Пуху було дуже багато його вистачало на всіх.

Украинкский

2014-05-18

42.5 KB

1 чел.

Тема.Країна Добра і Тепла

Мета.: Формувати моральні почуття, вміння співпереживати, вчити усвідомлювати свої переживання. Спонукати дітей до відкритості, до відвертості у стосунках до позитивних вчинків. Розуміти іншого і самого себе, як соціальну неповторну особистість. Створювати психологічно комфортні умови перебування в класі, систематично вправляти у доброчинності. Розвивати творчу уяву, мислення, комунікативні навички. Розвивати почуття безпеки, доброзичливе ставлення до людей.

Обладнання: магнітофон, малюнок дерева,  квітів.

Хід заняття

І.Організаційна частина

І. Звучить легенька музика.

Діти заходять до ігрової, стають в коло.

Виконання вправ ранкової гімнастики під музику.

Вітання дітей між особою.

Діти підняли праву руку, одна дитини плескає піднятою долонею в долоні іншої.

Доброго ранку всім

Ми раді, що ви тут.

4.Вітання вчителя.

  •  Добрий день, діти! Я вас люблю!
    •  Який у вас настрій? Покажіть на своїх обличчях.

Молодці.

– Звучить легенька мелодія, яка запрошує нас на чергову зустріч “Відкрити серце для добра”.

У нас можна допомагати один одному, гратись, сміятись, казати правду, фантазувати і творити, казати тільки добрі слова, дружити.

Не можна битися, штовхатися, лаятись.

Брати чужі речі.

ІІ.Основна частина

Сьогодні я пропоную пограти в гру “Чарівні слова”.

Давайте,діточки,пригадаємо, які ми знаємо чарівні слова? (будь ласка, вибачте, дякую, перепрошую, дозвольте).

Скажіть будь ласка, які слова слід вживати, щоб почувати себе приємно, добре? (відповіді дітей).

При зустрічі говоримо “Доброго дня”, “Ми раді вас бачити”, “Сідайте будь ласка”. Люди обмінюються привітанням, це обмін душевним теплом. А ще кожному з нас приємно почути “Я тебе люблю”. Не забувайте говорити один одному добрі й теплі слова привітання. Які добрі слова і привітання ви знаєте?

-Діточки, сіли всі гарненько і послухайте казку “Країна теплого пуху”.

. Казка “Країна Теплого Пуху”. 

Колись давно існувала така собі Країна Теплого Пуху. Кожен мешканець цієї країни мав м’яку сумочку, у якій завжди знаходився теплий пух (учням демонструється сумочка з пухом). Пуху було дуже багато, його вистачало на всіх. Мешканці країни дарували його один одному, потрібно було тільки сказати: “Дайте мені, будь ласка, трішечки пуху!”. Населяли цю країну добрі, щирі, дружні, веселі люди. Вони допомагали один одному, весело проводили вільний час, часто запрошували один одного в гості, і здавалося, що так буде завжди … 

Але поблизу в холодному, крижаному будинку мешкала дуже зла відьма, яка заздрила дружбі, доброзичливості цих людей, тому вирішила знищити Країну Теплого Пуху. Перетворившись на вродливу принцесу, вона одного чудового дня з’явилася в цій країні. Вона гуляла містом, вдивлялася в обличчя людей. Одна жінка, вирішила подарувати їй пух із сумочки. Відьма не могла взяти цей пух, бо зло не сумісне з добром, і, взявши його, вона одразу стала б доброю, тому вона вирішила обдурити жінку. 

- Навіщо ви даруєте мені пух? Я чула, що він скоро закінчиться і зовсім зникне, – сказала вона жінці. 

Жінка повірила їй, швидко заховала пух у сумочку і пішла геть. Це вона сказала багатьом мешканцям, і вони повірили їй. Відтоді люди припинили дарувати один одному теплий пух, життя в країні стало геть протилежним: ніхто не запрошував у гості, люди перестали допомагати один одному – вони стали холодними, злими, заздрісними і неввічливими, всі прагнули розбагатіти. 

Якось до цієї країни приїхала одна добра сім’я, у якої зберігся теплий пух.

Побачивши, що відбувається в країні, члени родини почали роздавати теплий дух усім мешканцям, його вистачило на всіх. Відтоді у країні панує щастя, доброта та добробут. 

Запитання до учнів: 

-З яким кольором ми можемо порівняти тепло? ( з жовтим)

-Що ще у нас жовтого кольору?

-Чи існує теплий пух у нашому житті? 

-Які люди населяли країну Теплого Пуху? (Дружні, добрі, щирі, веселі)

-Як ви розумієте, що таке теплий рух? (Доброта, щирість, безкорисливість).

-Чи є теплий пух у нашому класі? Є. Тому, що в нашому класі живуть веселі, щирі, дружні добрі діти.

Одна добра сім’я країни “Теплого Пуху” дізнавшись, що в нашому класі стільки хороших дітей, надіслала в дарунок пуховий стілець. Вони хочуть, щоб у нас в класі був куток добра. Якщо комусь з вас стане сумно і він захоче згадати про хороше, або якщо раптом когось образили, то варто лише сісти на цей стілець, як одразу всі образи забуваються, поліпшується настрій і з’являється бажання казати всім добрі, ласкаві слова, робити хороші вчинки.

( стілець жовтого кольору)

Ми з вами часто говоримо про доброту, про те, що потрібно бути чуйними, любити один одного і весь оточуючий світ. Давайте ми спробуємо уявити теплий пух, доброту, життя цієї країни.

- Які кольори ми використаємо?( жовтий, оранжевий, червоний- всі теплі)

Вмикається музика. Учні уявляють і малюють країну Теплого Пуху. 

Вправа « Добринка по колу»  

Учні стають у коло і говорять один одному щось приємне, лагідне, добре (“добринку”). ( Передають один одному жовтий мячик)

Вправа „Дерево добра”

В країні Теплого Пуху є чарівне дерево. Давайте перетворимо його на дерево добра. Ось квіти, на яких написані „добрі” і „злі” слова. Я буду читати, а ви вирішувати, якими словами-квітами прикрасити дерево, щоб воно стало „добрим”.( добрі слова на жовтих квітах, злі – на синіх)

( На квітах написані слова: зло, страх, ввічливість, чемність, усмішка, радість, дружба, щастя, образа, сльози).

Психомалювання „ Квітка добра”

А  зараз я пропоную намалювати квітку радості і добра    та подарувати її на згадку жителям Країни Теплого Пуху. Кожен з вас намалює одну пелюстку, а потім ми викладемо чарівну квітку.

 ІІІ.Підсумок заняття

На прощання фея Ласка  хоче подарувати нам частинку чарівного теплого пуху. Заплющіть очі і підставте свої долоньки.

 Сію дитині в серденько ласку

 Сійся-родися ніжне будь-ласка,

 Вдячне „спасибі”, „вибач” тремтливе,

 Слово у серце, як зернятко в ниву.

 „Доброго ранку”, „світлої днини”

 Щедро даруй ти людям, дитино.

Давайте зігріємо свої руки теплим диханням, ніби вкладемо в них частинку своєї душевної доброти. Потім простягнемо їх один одному і подаруємо  свою доброту.

Дорогі діти!  Я бажаю вам, щоб доброти, яку вам подарували, було так багато, щоб її вистачило на все життя. Щоб ви дарували її всім і вона ніколи не закінчувалася!

Отже, ми з вами побували в Країні Добра і Тепла, а зараз переходимо в класну кімнату.

  •  Сіли всі рівненько і спробуємо уявити і намалювати кожен свою ласкавинку, а потім подаруємо цю ласкавинку мамі. Коли даруватимете, не забудьте лагідно і ніжно подивитися мамі в очі, поцілувати, сказати мамі ласкавинки: “Мамочко, я тебе люблю, ось дарую тобі теплу ласкавинку, хай вона зігріє твоє серденько”.
    •  Вмикається мелодія.

Діти виконують завдання.

3-4 учнів розказують про свою ласкавинку, яку вони мають подарувати мамі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34020. Философия истории 26 KB
  Философия истории представляет особую сферу практической философии исследующей смысл и значение уникального явления человеческой жизни исторического бытия. Тем не менее несмотря на большое разнообразие теоретических подходов к феномену истории единой унифицированной философскоисторической концепции до сих пор не существует. Есть все основания полагать что именно в этом отсутствии единой теоретической версии философии истории есть и свои положительные черты. Термин философия истории введен в научный оборот сравнительно недавно...
34021. Глобальные проблемы человечества 23.5 KB
  Десять тыяч лет назад было около 5млн человек 2 тысячи лет назад около 200 млн в 1960 г 3 млрд в 1975 4 млрд в 1987 5 млрд в 2000г более 6 млрд человек.
34024. Возникновение христианства как мировой религии. Средневековая философия. Доказательства бытия Бога. Принцип средневековой философии 25.5 KB
  Доказательства бытия Бога. Существование бога самоочевидно но если мы не знаем что такое бог то эта очевидность сомнительна. Невозможно определить бытие бога. Человек не может познать бога.
34025. Философия эпохи Возрождения 24 KB
  2 Расширение кругозора человека возникновение естествознания. Место человека периферийное т. Книги понижали достоинство человека в мире низводят человека с божественной высоты до земной. Гуманизм человек предстает как высшая ценность способности которой должны быть раскрыты полностью всё для блага человека.
34026. Проблема рационализма и сенсуализма начала 19 в. (сравнить Декарта и Локка) 30 KB
  разуме в центре работы теория познания Всякое познание это сближение с опытом. Он создаёт психологическую теорию познания. Что является самым главным в процессе познания По Декарту: чувства делятся на пришедшие из вне врожденные обнаруживаются нами самими. считает что элементы познания возникают только из чувственного опыта.
34027. Томас Гоббс 26.5 KB
  Власть проистекает из инстинкта самосохранения. Власть становится результатом конвенции разумного решения. Появляется общественная власть. Договор может быть расторгнут если власть не может больше защищать.
34028. Французское Просвещение (Вольтер, Руссо) 31 KB
  Крупнейшими мыслителями и идеологами этой эпохи стали Вольтер Дидро Гольбах Гельвеций Ламетри Руссо и др. Своим метким пером он поражал старое отжившее свой век его сатира и насмешка были убийственны для феодальной камарильи смех Вольтера разрушил больше чем плач Руссо. Мировоззренческая система Жан Жака Руссо завоевала огромную популярность еще при жизни он был признанным властителем дум большинства французов второй половины XVIII века.