60484

Шкідливі звички (година спілкування для учнів початкових класів)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання до уроку: вірші прислівя вислови про здоровя. Хід уроку: Учитель: Діти сьогодні у нас урок на тему: Шкідливі звички на дошці плакат з написом: Здоровя неоціненний скарб Учитель: Діти прочитайте вислів з дошки.

Украинкский

2014-05-18

44 KB

15 чел.

Відділ освіти Решетилівської  районної  

державної  адміністрації

Районний методкабінет

Шкідливі звички

(година спілкування для учнів початкових класів)

                                                                            Ковалевська Н.Н.

вчитель початкових класів

старший учитель

Решетилівської ЗОШ І ступеня

Решетилівка 2012

Тема: Шкідливі звички.

Мета: Розширити в учнів знання про шкідливі звички.  Формувати уявлення про  згубну дію на організм, куріння,вживання алкоголю та наркотиків та інших шкідливих звичок.

          Виховувати в учнів протидію пропозиціям  куріння, вживання алкоголю, наркотиків  та інших шкідливих звичок.

Обладнання до уроку: вірші, прислівя, вислови про здоровя.

Хід уроку:

Учитель: Діти, сьогодні у нас урок на тему: Шкідливі звички

               (на дошці плакат з написом: „Здоров'я - неоціненний скарб")

Учитель: Діти, прочитайте вислів з дошки.

Як ви його розумієте?

Учитель: Діти, розділіться на групи, та  придумайте аналогічні вислови про здоров'я. Обговоріть у групах та захистіть перед класом свій вислів про здоров'я.

1 група:   В здоровому тілі - здоровий дух.

Відповідь: Коли  людина здорова, то в неї добрий настрій, весела вдача, хороше самопочуття.

2 група:   Здоров'я за гроші не купиш.

Відповідь: Яким би ти не був багатим, а здоров'я за гроші не купиш!

3 група:    Бережи  здоров'я  з молоду.

Відповідь: 3 дитинства дбай про своє здоров'я. Роби зарядку, дбай про поставу,

дотримуйся режиму дня.

Учитель: Діти, сьогодні до нас на урок завітав кореспондент (учень), він візьме інтерв'ю в учнів класу.

Кореспондент: Сьогодні будемо говорити про здоров'я, здоровий спосіб життя, шкідливі звички.

Запитання до учнів:

Кореспондент: Що значить вести здоровий спосіб життя?

Учитель:   - Не палити, не вживати алкоголю, займатися спортом, дотримуватись режиму дня.

Кореспондент: Які шкідливі звички бувають у людей?

Учні: - Це паління.

Це вживання алкоголю.

Це вживання наркотиків.

Це інші шкідливі звички. Наприклад:

читати лежачи, не чистити зуби, спізнюватись, не снідати, говорити погані слова, не вітатися, не мити руки перед їдою,  залежність від компютера, телевізора  та інші.

Кореспондент: Чому люди мають погані звички?

Учитель:  - Деякі люди вважають, що так вони будуть краще виглядати.

Деякі люди вважають, що це модно.

Деякі підлітки вважають, що так вони можуть стати дорослішими.
Учитель: До нас на урок завітали шановані люди - це педагог, лікар, психолог(учні класу).  Наш кореспондент візьме у них інтерв'ю.

Запитання:

Що таке шкідливі звички? Які звички шкідливі?

Кожен присутній дає вичерпну відповідь.

Висновок: Модно бути здоровим!

         Отож прислухайтеся, діти, до мудрих порад своїх батьків, учителів, лікарів, тому що це дуже цінні поради, які допоможуть вам зберегти здоров’я і вирости сильними і сміливими, здоровими і щасливими. А що є цінніше, ніж здоровя і життя? Коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти своєї мрії у житті. А коли хвора, то жодні мрії не здійсняться.

       Та життя складне на, жаль, крім мудрих і добрих порад, діти можуть одержати і шкідливі поради від злих людей, які хочуть заподіяти лихо і позловтішатися над чужою бідою.

Фізкультхвилинка

Робота в групах

Розповісти:

  1.  гр. - про СНІД.
  2.  гр. - про шкідливість паління.
  3.  гр. - про шкідливість алкоголю.
  4.  гр. – про залежність від комп’ютера та комп’ютерних ігор.

Діти обговорюють в групах, а один представник від групи детально розповідає.

Учитель: Діти, а наступне завдання буде написати колективний лист-звернення до людей планети із застереженням про вживання алкоголю, наркотиків, тютюну.

Учні пишуть листа та зачитують його в класі.

Складання колективного плакату про шкідливі  звички на тему: «Скажемо «Ні!» шкідливим звичкам!»

Читання віршів про шкідливі звички.

Найкраще всім здоровим жити,

Ростіть здоровими завжди.

Бо ліпш розумними ходити

І бути далі від біди.

Найкраще всім здоровим жити,

Де щастя, радість є і сміх.

Учитись, з мріями летіти -

Таке задовольнить усіх!

Але ж не всі це розуміють,

Немов під чарами живуть.

А ще відмовитись не вміють,                                                    На повідку у інших йдуть

Бо слабаки! Не мають сили,

Щоб стійко вимовити:«Ні!»

Тим самим вже біду зробили

І дуже  шкода їх  мені.

Яке життя довкіл прекрасне!

Росинка на траві блищить.

Яке чарівне сонце сяє,                                                           І не повторна кожна мить!

Й життя у кожного єдине.

І не повторне,лиш одне.

А ти у світі цім-Людина!

І хай біда тебе мине.

В хворобі щастя не буває,

Лише в здоровї щастя є.

Весела думка  всіх єднає.

Здоровя  лиш дурний псує!

Прислів'я до теми:

Звичка-друга натура.

«Нехай»- поганий чоловік.

Найбільше багатство – здоровя

Як немає сили то й життя не миле.

Гіркий тому вік, кому треба лік.

Світ великий, було б здоровя, 

Все добре приймай, а зла уникай.

„Рух - це здоров'я"

„ Ходи рівно - дихай вільно"

„Із здоров'ям дружи, а хворобу прожени"

„ Здоров'я - це неоціненний скарб"

„ Усяка справа успіх має, а здоров'я цьому сприяє"

„ Краще бідний та здоровий, ніж багатий, але хворий"

„Із усіх втрат, втрата здоров'я найтяжча"

„ Ходи більше, проживеш довше"

„ Здоров'я дитини - багатство людини"

„ Здоров'я народу - багатство країни"

„ Чистота - запорука здоров'я"

Висновок: Дбайливо ставитися до здоров'я, викорінювати шкідливі звички.

Для цього займатися спортом, рухливими іграми, дотримуватися режиму дня.

Підсумок уроку: Потрібно дбати про здоров'я, вести здоровий спосіб життя, виховувати в учнів протидію шкідливим звичкам.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

59830. Свято зустрічі весни. Виховний захід 3 клас 52.5 KB
  Синичка дівчинка Ще в нашому лісі сніги лежать та перший струмочок сьогодні продзвенів мені що весна близько. Йде весна йде весна чарівниченька. Учениця Ось весна вже зовсім близько З гір біжить шумить потік...
59831. «ВЕСНЯНА ФАНТАЗІЯ» В. МОЦАРТА 32.5 KB
  Мета: зясувати чи можна побачити живописний образ природи через сприйняття музичного твору Весняна фантазія В. Завдання: навчити учнів співвідносити живописні образи з музичними; узагальнити поняття про образність і виразність у музиці...
59833. Вибір цінностей 54 KB
  Візитна картка уроку: Не збирайте собі скарбів на землі де міль і хробацтво нівечить і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі де ні міль ані хробацтво не нівечить і де злодії не пробивають стін і не викрадають. Бо де твій скарб там буде і твоє серце. Що таке скарб Що маємо на увазі під земними скарбами Що свідчить про те що вони не вічні Скарби на небі що це Чи піддаються вони таким небезпекам Чому Робота в групах.
59835. Мати берегиня родини 70 KB
  Хто ж його береже Головною берегинею родини завжди була мати її святою називали. Тарас Шевченко писав: У нашім раї на землі Нічого кращого немає Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим
59836. Ich ab Geburt bis Abitur 49 KB
  Весь урок ведеться німецькою мовою, що відповідає вимогам міністерства освіти для 11 класу. Мова вчителя чітка, зрозуміла, ключові фрази повторюються для їх кращого розуміння. Темп уроку задовільний для того, щоб діти встигли прочитати, повторити і записати нові слова.
59837. Уведення та редагування тексту. Перевірка правопису 71 KB
  Мета уроку: Навчальна: Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word та його можливості навчити вводити та редагувати текст засобами текстового процесора створювати документи за певною структурою...
59838. Філософський смисл новели Олеся Гончара: За мить щастя 41.5 KB
  І група Батьківщина політичний аспект ІІ група він сам психологічний аспект ІІІ група товариші морально-етичний аспект ІVгрупа жителі виноградного містечка морально-етичний аспект.