60492

Звичайні дроби

Конспект урока

Педагогика и дидактика

В кожного на грудях емблема правильний і неправильний дріб. Я правильний дріб. У мене чисельник менше знаменникая завжди менше одиниці і на координатному промені знаходжусь лівіше ніж будьякий неправильний дріб...

Украинкский

2014-05-18

35.5 KB

1 чел.

ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 89

ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УРОК МАТЕМАТИКИ В 5 КЛАСІ

ТЕМА «Звичайні дроби»

Підготувала

учитель математики

вищої категорії

Гарнагіна

Ірина Анатоліївна

Донецьк -2010

Урок в 5 класі

Тема: Звичайні дроби.

Мета:Узагальнення поняття дробу,удосконалення вмінь порівняння деяких  видів дробів,порівняння правильних і неправильних дробів,виділення цілої частини із неправильного дробу.

ХІД УРОКУ.

Епіграф: "Математика вчить мислити і разом з тим вселяє віру у безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю,характер".

                                                                                              В.О.Сухомлинський

1.Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів уроку.

2. Історична сторінка.

   Питання до класу:

- Як називають дроби 1/2,1/3,1/4 в побуті? (половина,третина,чверть)

 А в стародавньому Китаї 1/2 називалась половиною,1/3 – малою половиною,2/3 - великою половиною.

   В давнину математики Єгипту і Греції користувалися дробами виду 1/n, у Вавилоні знали тільки дроби зі знаменником 60, у Римі - зі знаменником 12. Лише грецький математик Герон Олександрійський у I столітті до нашої ери почав працювати з дробами, що мають будь-який чисельник і знаменник.

3. Розв’язання задач і вправ.

   а) В 4 класі 40 учнів. В похід пішли 7/8 всіх четверокласників і п’ятикласників стільки, скільки залишилося вдома учнів 4 класу. Скільки всього учнів 4-го і 5-го класів пішли в похід?

   б) Що більше: половина половини 20 або четвертина четвертини 80?

   в) Порівняти:

       1/5 і 1/8;         7/8 та 7/5;         5/6 і 6/6

       3/4 і 4/3;          1 та 11/22;       1/2 і 2/4

       До речі, знак "=" ввів у 16 столітті англієць Рекорд, але спочатку цей знак мав вигляд "//". Знаки "<" та ">" вперше зустрічаються у роботах англійського вченого Гарріота у 17 столітті.

   г) Яку частину години становить наш урок?

4.  Виступ учнів.

    В кожного на грудях емблема - правильний і неправильний дріб.

    Учень1. Я - правильний дріб. У мене чисельник менше знаменника,я завжди менше одиниці і на координатному промені знаходжусь лівіше, ніж будь-який неправильний дріб і 1.

    Учень2. Я - неправильний дріб, мій чисельник завжди більше або дорівнює знаменнику і я більший або дорівнюю 1 і знаходжусь на координатному промені правіше,ніж будь-який правильний дріб.

   ( Обидва учні записали приклади і порівняли свої дроби з одиницею.)

5.  Робота в парах.

   Учні пропонують один одному заготовлені вдома задачі з використанням звичайних дробів, ілюстровані яскравими малюнками. Розвязання обговорюються, коментуються учнями і учителем.

6. Змагання команд.

   Учні розбиваються на 2 команди,по одному виходять до дошки і виконують завдання. Для оцінювання якості виконання учителем визначається журі. Перемога залежить від швидкості і правильності дій.

             

              I команда                                                                     II команда

а) Виділіть цілу частину із неправильного дробу:

               16/5=                                                                            21/5=

               

               26/3=                                                                             14/3=

               49/7=                                                                             28/7=

б) Перетворіть  мішане число у неправильний дріб:

               2  5/9=                                                                           5 3/8=

            

             11 2/7=                                                                             4 7/9=

7. Виступ учителя.

   Лев Миколайович Толстой порівнював людину з дробом, чисельником якого є те, що вона собою являє насправді,а знаменником-те,що вона про себе думає. Чим краще людина про себе думає,тим більший знаменник, а отже, тим менший дріб. Подумайте про це порівняння і зробить висновки.

8. Питання-жарт:

- Що обовязково потрібно математику, мисливцю і барабанщику?

                                                                                                            (Дріб).

9.Підсумок уроку.

 - Навіщо людям знання дробів?

 - Як ці знання можна використовувати у житті?

                                                                           

 

                                                                             

              


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65725. Отоліти та зуби костистих риб палеогену України 538 KB
  Костисті риби переважають у складі кайнозойської іхтіофауни. Окрім скелетних решток самостійним обєктом дослідження є розрізнені отоліти та зуби костистих риб. Костисті риби з палеогенових відкладів України були вивчені в основному за повноскелетними рештками.
65726. Цілеспрямована стимуляція перебудови полів дефектів структури кристалів CdZnTe і ZnSe:Te 501.5 KB
  Однак при сучасній цифровій обробці частина інформації віртуальна тому при комплексному дослідженні впливу перебудови полів дефектів структури на кінетичні фотоелектричні та фотодіелектричні характеристики кристалів необхідно використовувати взаємоузгодженні алгоритми і програми.
65727. ПОВЕРХНЕВI ТА ТУНЕЛЬНI ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ НАНОСТРУКТУРАХ 820 KB
  Розвинути теорiю одноелектронного тунельного транспорту в кластерних структурах з урахуванням нагрiву електронної пiдсистеми кластерiв і уширення енергетичних рiвнiв. Для досягнення поставленої мети необхiдно було вирiшити наступнi задачi: розвинути метод функцiонала густини для...
65728. ЗАЛЕЖНІСТЬ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НУКЛЕОТИДІВ І ПРОМОТОРІВ ВІД ЇХНІХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І ЕВОЛЮЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК 722 KB
  Саме виявлення та дослідження взаємозвязків між фізичними властивостями промоторів та їхньою біологічною активністю проводиться в дисертаційній роботі. Знання перелічених закономірностей і залежностей дає змогу зрозуміти енергетичні характеристики генетичного коду...
65729. Релігійне виховання в закладах загальної середньої освіти ФРН: 1945-2005 роки 166.5 KB
  У контексті європейського партнерства одним зі стратегічних завдань української освіти стало виховання високоморальних громадян які могли б налагоджувати міжлюдські й міжнаціональні взаємовідносини сприяти суспільно-економічному та культурному розвитку нашої держави.
65730. ЦІННІСНИЙ ДИСКУРС СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В ПЕРІОД РИНКОВИХ ТА ДЕМОКРАТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ 178 KB
  Актуальність дослідження проблеми ціннісного дискурсу студентської молоді обумовлена необхідністю формування відповідей на виклики які сьогодні делегує студентській молоді дійсність економічні політичні та соціокультурні зміни як всередині країни так і на міжнародному рівні.
65731. Моделі та методи аналізу сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем 289.5 KB
  Математичне моделювання є одним з найбільш поширених методів що дозволяє вирішити цю задачу. Використання ж методів імітаційного моделювання не дозволяє отримати формалізовані залежності між показниками якості та параметрами системи.
65732. ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ 170.5 KB
  У сучасному постіндустріальному суспільстві ідеал гармонійно розвинутої особистості також набуває нового змісту тому система художньоестетичного виховання потребує появи вчителя нової формації особливо вчителя мистецьких дисциплін який має вирішувати ряд основних завдань...
65733. ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ДОСУДОВОГО СЛІДСТВА В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ 182 KB
  У науці кримінального процесу концепція щодо визначення кримінальнопроцесуальних функцій має більш як сторічну історію. Це пояснюється насамперед тим що правильне визначення кримінально-процесуальних функцій та їх...