60561

Поняття про комп’ютерні віруси. Класифікація вірусів. Антивірусні програми

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з терміном компютерний вірус їх видами способами дії причинами розповсюдження засобами захисту від вірусів; розвивати логічне мислення увагу уяву кмітливість мовлення память; виховувати вміння співпрацювати.

Украинкский

2014-05-19

153 KB

2 чел.

Тема: Поняття про комп’ютерні віруси. Класифікація вірусів. Антивірусні програми.

Мета:

  1.  ознайомити учнів з терміном «комп’ютерний вірус», їх видами, способами дії, причинами розповсюдження, засобами захисту від вірусів;
  2.  розвивати логічне мислення, увагу, уяву, кмітливість, мовлення, пам’ять;
  3.  виховувати вміння співпрацювати. Поважати думку інших, виявляти ініціативу.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.  (1.5 хв)

Сьогодні “ “ листопада 20__ р. День, який ніколи більше не повториться, як би не змінювався хід історичних подій. Тож прожити його потрібно неповторно і не ординарно.

У такий незвичайний день випала нагода попрацювати нам із вами. Тож я бажаю вам «Доброго дня!»

Як ви вважаєте, які три якості необхідні для того, щоб людина була освіченою у повному розумінні? (очікувана відповідь: знання, звичка мислити, благородні почуття) Так, хто мало знає — той невіглас, хто не звик мислити — той грубий і тупий, у кого немає благородних почуттів — той убогий і ниций. Тому я бажаю вам бути освіченими у повному розумінні цього слова. І наш урок буде ще однією сходинкою до цього. 

  1.  Актуалізація опорних знань (8 хв.)

Якщо людина не повторює те, що знає, то рівень її розвитку прямує до нуля. Щоб це не сталося із нами давайте повторимо вивчену інформацію, яка знадобиться нам на сьогоднішньому уроці.

1.

Д

И

С

К

2.

П

Р

О

Г

Р

А

М

А

3.

М

Е

Р

Е

Ж

А

4.

П

А

М

Я

Т

Ь

5.

К

О

М

П

Ю

Т

Е

Р

6.

І

Н

Т

Е

Р

Н

Е

Т

7.

Д

И

С

К

Е

Т

А

8.

Р

О

З

Ш

И

Р

Е

Н

Н

Я

9.

З

А

В

А

Н

Т

А

Ж

Е

Н

Н

Я

10.

І

Н

Ф

О

Р

М

А

Т

И

К

А

11.

Ф

А

Й

Л

12.

В

І

Н

Ч

Е

С

Т

Е

Р

13.

О

П

Е

Р

А

Ц

І

Й

Н

А

14.

І

Н

Ф

О

Р

М

А

Ц

І

Я

15.

К

О

Р

И

С

Т

У

В

А

Ч

16.

Д

И

С

К

О

В

О

Д

Питання до кросворда:

  1. Буває локальний, фізичний, лазерний.
  2. Послідовність команд, що виконуються персональним комп’ютером називають …
  3. Як називається об’єднання комп’ютерів?
  4. Буває внутрішня і зовнішня.
  5. Як називається  обчислювальна система, що складається з апаратної частини і програмного забезпечення?
  6. Як називається найбільш популярна  глобальна мережа?
  7. Скажіть іншу назву ГМД діаметром 3,5 дюйма, що має ємність 1,44 МБ
  8. Ім’я файлу складається з двох частин: назви файлу і … .
  9. Процес вмикання комп’ютера називають?
  10. Яка наука вивчає методи та засоби отримання, обробки, зберігання, передавання та подання інформації.
  11. Поіменованою ділянкою пам’яті комп’ютера, де зберігається інформація називають …
  12. Як ще називають жорсткий магнітний диск?
  13. Програму, що здійснює діалог із користувачем, керує роботою комп'ютера, його ресурсами, запускає інші програми називають … системою?
  14. Неозначуване понятя в інформатиці.
  15. Людина, що працює за комп’ютером називається …
  16. Як називається пристрій для читання дискет?

  1.  Оголошення теми і мети уроку (2 хв.)

Завдання виконано і кросворд повністю розгаданий. У виділених клітинках ви зможете прочитати поняття, яке буде ключовим на сьогоднішньому уроці «комп’ютерний вірус».

А тема уроку звучить так:

«Поняття про комп’ютерні віруси. Класифікація вірусів. Антивірусні програми».

І після уроку ви:

будете знати:

  •  що таке комп’ютерний вірус;
  •  види вірусів:
  •  способи дій вірусів;
  •  причини розповсюдження вірусів;
  •  засоби захисту від вірусів;

розвинути:

  •  логічне мислення;
  •  увагу;
  •  уяву;
  •  кмітливість;
  •  мовлення;
  •  пам’ять;

виховувати в собі:

  •  вміння співпрацювати;
  •  повагу до думки інших;
  •  вміння виявляти ініціативу.

А працювати пропоную вам користуючись епіграфом:

Пора перестати чекати несподіваних подарунків від життя, а самому робити життя

римський філософ

Марк Аврелій

  1.  Опрацювання нового матеріалу (22хв.)

Оскільки урок наш незвичайний, то і проведемо його не традиційно у формі науково-практичної конференції.

Клас поділено на 2 групи:

  1.  Спеціалісти з вірусології. (Мали домашнє завдання підготувати повідомлення про віруси,їх види, поширення, способи дій, приклади конкретних вірусів)
    1.  антивірусологи.(Мали домашнє завдання підготувати повідомлення про антивірусні програми і шляхи боротьби з вірусами.)

Під час виступів учасників конференції, учні заповнюють схеми: «Комп’ютерні віруси. Класифікація вірусів», «Антивірусні програми».

Зачитуються повідомлення І і ІІ груп

  1.  Закріплення вивченого матеріалу
  2.  Опрацювати роздатковий матеріал і класифікувати: (3 хв.)

І група: Віруси.

ІІ група: Антивірусні програми.

Законспектувати результати до зошитів.

  1.  Демонстрація вчителем роботи антивірусної програми. (3 хв.)
  2.  Завдання (2 хв.): користуючись «Алгоритмом перевірки на наявність вірусів» перевірити за допомогою антивірусної програми Dr.Web  диск С: свого комп’ютера на наявність вірусів. Повідомити результат роботи програми вчителю.

  1.  Підсумок уроку (2 хв.)
  •  Чи згодні ви з епіграфом нашого уроку?
  •  Що ви взнали нового?

  1.  Оцінки за урок (1 хв.)

Керівникам груп здати пропозиції щодо оцінювання  кожного із учасників конференції.

  1.  Домашнє завдання (1 хв.)

І.Т. Зарецька, А.М.  Гуржій, О.Ю. Соколов Інформатика частина 1 §12(ст.305-308).

Опрацювати матеріал та скласти алгоритм роботи антивірусної програми.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66666. Основи педагогіки 139.5 KB
  Педагогіка це фундаментальна суспільна наука яка вивчає закономірності здійснення навчальновиховної діяльності а також функціонування систем освіти. Саме поняття педагогіка має дуже давню історію. Використання слів педагогіка дидактика і т.
66667. Жизнь и научная деятельность Константина Дмитриевича Глинки 105.79 KB
  Его отец дворянин Дмитрий Константинович Глинка один из прямых продолжателей рода великого композитора и музыкального деятеля М. Полынов описывая фотографию тех лет на которых запечатлены Глинка с супругой подчеркивает что форма солдата саперной...
66668. АКАДЕМИК КОНСТАНТИН КАЭТАНОВИЧ ГЕДРОЙЦ (1872-1932) 206.5 KB
  Константин Каэтанович Гедройц, выдающийся агрохимик и почвовед, занимает видное место среди исследователей почв. Главным направлением своей работы он выбрал изучение почвенного плодородия и пути его повышения. Работая с почвенными растворами, поставив колоссальное количество экспериментов...
66669. Педагогічні ідеї Івана Огієнка і сучасні концепції національного виховання 226.5 KB
  Педагогіка народного календаря складова народної педагогіки що передбачає виховання дітей та молоді шляхом залучення їх до сезонних робіт підтримання звичаїв участі у святах і обрядах. Основи національного виховання. Теорія і практика українського національного виховання.
66670. ЖИЗНЬ ТЕОФРАСТА. ЗЕМЛЯ И ПОЧВА 145.87 KB
  И как чувствовали себя в борьбе за истину первые исследователи основа тех самых гигантов на плечи которых становятся ученые последних столетий Как они понимали и познавали мир вокруг себя не имея ни стройной теоретической и опытной базы ни технического аппарат...
66671. История и методология почвоведения 67.89 KB
  Таковы прежде всего Гесиод и его последователи а затем помимо них первые натурфилософы. Уже скоро состоится состязание рапсодов и скоро царь Панед заслушает двух великих людей Гесиода и Гомера. Пожалуй при таком раскладе событий немало людей пожелали бы оказаться...