60594

Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MS Excel

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пізнавальна мета уроку: закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі Діаграми; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм графіків у електронній таблиці...

Украинкский

2014-05-19

1.39 MB

14 чел.

Тема:   Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MS Excel.

Пізнавальна мета уроку: закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі «Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми; вдосконалювати навички роботи на ПК.

 Розвивальна мета уроку: розвивати навики роботи на комп'ютері, навики роботи з електронними таблицями.

Виховна мета уроку: виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером.

Обладнання: ПК, індивідуальні картки із завданнями, таблиці, електронна презентація.

Тип уроку: нестандартний (урок-гра).

Хід уроку.

I. Організація уроку.

- Доброго дня, шановні учні та гості.

- Сьогодні ми проведемо наш урок у незвичному вигляді. Ви вже напевно помітили, що змінилося навіть розташування меблів в класі. В результаті посеред класу пришвартувалися два кораблі.

- Я пропоную вам сьогодні відправитися на пошуки великих скарбів. Але щоб відшукати більше золота ми розділимося.

- Уявіть себе моряками, командою судна. Вам необхідно зараз дати назву вашому судну, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати капітана. (про це учні були попереджені на перерві)

- А поки, ви ще нічого не знайшли, якщо вам потрібно буде долати якісь перешкоди на вашому шляху платити вам буду я. Чим більше грошей заробить команда, тим краще.

II. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.

Щоб відшукати скарби, потрібно мати … карту. Її у мене немає, але… у мене є цікава інформація, яку я вам представлю, якщо ви справитесь із завданням.

Вам необхідно швидко протягом не більше 3 секунд продовжити речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….

1) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
2) Кожна клітинка таблиці має своє ……
(ім’я)

3) Адреса клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)
4) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються ……
(книгами)
5) Кожна книга в Excel складається з ……..
(аркушів, листів)

6) Клітинку виділену в даний момент називають… (поточною, активною)

7) В будь-яку клітинку ЕТ можна ввести … (числа, текст, формули)

8) Введення формули починається із знаку … (=)


- Молодці, перевірку ви пройшли, тому тепер я можу поділитися з вами. В Інтернеті я знайшла ось що.

(Роздаю аркуші із діаграмами чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відповідь).

- Ви можете визначити, в якій країні зберігається найбільший скарб?

- І де саме шукати ці скарби?

- Я вражена! Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити?

(Ці відомості учням відомі з курсу математики)

  •  Отже, вирішено, пливемо до Єгипту, на пошуки скарбів в піраміді Хафра.
  •  Дорога не близька, тому є час детальніше ознайомитися з діаграмами.

IIІ. Повідомлення теми уроку.

Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку «Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MS Excel »

(Запускаю презентацію «Діаграма»)

 - Відкрийте робочі зошити на стор.53. Запишіть число.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Сьогодні ми пригадаємо, що таке діаграма і графік; для чого вони призначені; які є типи діаграм; з яких елементів вони складаються і саме головне навчимося будувати діаграми в програмі Microsoft Excel.

Демонстрація презентації вчителем:

(учні записують основні моменти в зошитах)

     -  Види діаграм. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчаста, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, піраміда та більше 20 нестандартних діаграм і графіків.

Кругові діаграми більш наочно показують співвідношення частин у цілому. На кругову діаграму виводяться співвідношення показників, розміщених в одному рядку або стовпчику, співвідношення даних вказуються у відсотках від цілого.

Стовпчикові діаграми краще показують кількісні характеристики одночасно в кількох рядках і стовпчиках.

Лінійний графік краще використовувати для зображення змін показників протягом визначеного часу.

          -   Отже, потрібно вибирати певний вид діаграми для конкретного відображення значень.

-  Як створити діаграму? В електронні таблиці включені спеціальні засоби, названі діловою графікою, які можуть табличні дані зобразити у графічному вигляді.

В Excel 2007 для створення різноманітних діаграм треба:

  1.  Побудувати таблицю даних.
  2.  Виділити необхідні дані в таблиці.
  3.  Вибрати інтерактивну вкладку Вставлення.
  4.  Обрати потрібний тип діаграми (відповідна кнопка на «стрічці).
  5.  Обрати вигляд діаграми.

Діаграму можна створити на окремому робочому листі або вставити в уже існуючий. (Презентація вчителя)

Діаграма містить такі елементи:

  1.  Область діаграми.
  2.  Назва діаграми.
  3.  Осі діаграми.
  4.  Лінії сітки.
  5.  Легенда.
  6.  Назви осей діаграми.

-   Налаштування опцій діаграм здійснюються за допомогою кнопок «стрічки» або контекстного меню відповідного елементу діаграми.

V. Фізкультурна хвилинка.

- Ми так захопилися діаграмами, що не помітили, як пролетів час, до Єгипту вже близько.

  •  Закрийте очі.
  •  Відкрийте очі, вдивляючись в далечінь (берега не видно)
  •  Закрийте очі.
  •  Відкрийте очі, рухаючи поглядом ліворуч-праворуч (шукаємо де земля)
  •  Закрийте очі.
  •  Відкрийте очі. А ось і єгипетський берег (слайд презентації)
  •  Але, щоб знайти шлях до піраміди Хафри, вам доведеться виконати ще одне завдання.

VІ. Закріплення вивченого

Завдання буде практичним. Відкрийте робочі зошити на стор.54.

(зразок сторінки 54 в Робочому зошиті з інформатики)

Урок 53. Комплексна практична робота № 16 «Робота з електронними таблицями».

Мета. Навчитися вставляти діаграми за допомогою «Майстра діаграм».

Хід роботи.

  1.  Повторити правила т/б у комп’ютерному класі.
  2.  

Завантажити Excel.

  1.  Набрати з клавіатури таблицю:

Продаж єгипетських сувенирів

Найменування товару

Кількість

Відсоток

Піраміда Хеопса

58

 

Сфінкс

106

 

Верблюд

67

 

Намисто

49

 

Кольорові листівки

171

 

Всього продано:

 

 

  1.  Знайди кількість проданих всього товарів.
  2.  Обчисли відсоток за формулою: =Кількість/Всього продано*100%. 
  3.  Побудуй кругову діаграму відображення даних таблиці.

На Листі 2 створи таблицю СКАРБИ

Скарби, тис. кг

Країна

Україна

Мексика

Росія

Єгипет

Франція

Золото

19002

11000

98005

109670

10000

Срібло

9300

700

6002

78906

91100

Коштовне каміння

39004

43002

51897

72789

6356

  1.  Побудуй стовпчикову діаграму відображення даних таблиці.

На Листі 3 створи таблицю

Графік зміни температури в пустелі

Час

06:10:00

07:40:00

08:30:00

09:30:00

10:21:00

Прогноз

-5

4

12

20

32

Температура

-3

2

10

23

40

  1.  Побудуй лінійний графік
  2.  Виконати фізкультхвилинку
  3.  Показати роботу вчителю.
  4.  Коректно завершити роботу з усіма активними програмами

Моя оцінка за практичну роботу _______________________

1. Учні сідають за комп’ютери, самостійно відкривають файл-заготовку Діаграма_графік. Xlsх з поданими таблицями даних.

2. Побудувати діаграму або графік за поданими даними.

3*. Для учнів, які швидше справились із завданням пропоную заробити додаткові бали, виконавши таке завдання (спільно заповнити таблицю)

Завдання І команді

Дія

Хід виконання

Відкрити вже створений документ Excel 

Встановити автоматичне перенесення слів

Перейти на лист 2

Видалити непотрібний текст в таблиці

Змінити шрифт заголовків на жирний курсив

Встановити формат даних

Завдання  ІІ команді

Дія

Хід виконання

Зберегти документ Excel 

Вирівняти текст в комірці по центру

Зафарбувати комірки жовтим кольором

Перейменувати лист 1 на “Кількість учнів”

Змінити тип вже створеної діаграми

Об’єднати п’ять комірок

VІ. Домашнє завдання. 

- Повторити стор.44 – 52.

- Вивчити урок 52 на стор. 53.

- Побудувати діаграму своєї успішності в І семестрі.


VІІ Підсумок уроку

  1.  Ось ми і опинилися у підніжжя Хафри (слайд презентації), ми не знайшли золота і коштовного каміння, але мені здається що ми таки заволоділи значно більшими скарбами – новими знаннями з інформатики, навчилися будувати діаграми!
  2.  (1-2 запитання кожній команді)
  •  Яке призначення діаграм? (для наочного відображення даних.)
  •  Які є типи діаграм? (стандартні — кругові, стовпчикові, гістограми, графіки)
  •  З яких елементів складається діаграма? (область діаграми, область побудови, ліній сітки або секторів кола, рядів даних, осей, легенд.)
  •  Як вилучити діаграму зі сторінки? (виділити діаграму  і натиснути клавішу DеІ.)
  1.  Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
  2.  Подякувати за активну участь на уроці.
  3.  Урок завершено. До побачення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32574. Основные принципы построения ТСА 15.47 KB
  Удовлетворение потребностей столь различных по качеству и сложности СУ в средствах автоматизации при их индивидуальной разработке и изготовлении сделало бы проблему автоматизации необозримой а номенклатуру приборов и устройств автоматики практически беспредельной. [24] В конце 50х годов в СССР была сформулирована проблема создания единой для всей страны Государственной Системы промышленных Приборов и средств автоматизации ГСП – представляющей рационально организованную совокупность приборов и устройств удовлетворяющих принципам типизации...
32575. Государственная система промышленных приборов и средств автоматизации (ГСП) 14.22 KB
  ГСП имеет единые параметры входных и выходных сигналов а также унифицированные габаритные присоединительные размеры. По принадлежности к ГСП приборы и устройства подразделяются на три группы: системные отвечающие всем без исключения требованиям ГСП; локального применения по назначению техническим и эксплуатационным характеристикам и конструктивным особенностям отвечающие требованиям ГСП но не предназначенные для совместной работы в системах автоматического контроля регулирования и управления с другими изделиями ГСП и не...
32577. Пять уровней управления современным предприятием 26.67 KB
  На уровне MES – Mnufcturing Execution Systems системы исполнения производством – задачи управления качеством продукции планирования и контроля последовательности операций технологического процесса управления производственными и людскими ресурсами в рамках технологического процесса технического обслуживания производственного оборудования. Эти два уровня относятся к задачам АСУП автоматизированным системам управления предприятием и технические средства с помощью которых эти задачи реализуются – это офисные персональные компьютеры ПК...
32578. Конструктивно-технологическая структура ГСП 33.99 KB
  Структура ГСП УКТС унифицированный комплекс технических средств – это совокупность разных типов технических изделий предназначенных для выполнения различных функций но построенных на основе одного принципа действия и имеющие одинаковые конструктивные элементы. АКТС агрегатный комплекс технических средств – это совокупность различных типов технических изделий и приборов взаимосвязанных между собой по функциональному назначению конструктивному исполнению виду питания уровню входных выходных сигналов...
32579. Система стандартов ГСП 38.12 KB
  Для примера рассмотрим более подробно информационную совместимость ТСА по уровням входных/выходных унифицированных сигналов, т.е. сигналов дистанционной передачи информации с унифицированными параметрами, обеспечивающими информационное сопряжение (интерфейс) между различными приборами, блоками и системами АСУ ТП
32580. Энергетическая совместимость ТСА 14.41 KB
  В пневмоавтоматике это следующие значения давления сжатого воздуха: Pпит 400 кПа – высокий уровень; Pпит=150 кПа – средний уровень; Pпит 10 кПа – низкий уровень.
32581. Входные устройства 319.1 KB
  в центральную часть САУ либо со стороны оператора коммутационные аппараты ручного ввода либо со стороны объекта управления датчики. Коммутационные аппараты ручного ввода информации Аппаратуру ручного управления по своему назначению и использованию подразделяют на аппараты для непосредственной коммутации силовых цепей и аппараты для коммутации цепей управления. Аппараты для коммутации цепей управления Используются для пуска и аварийного останова технологических машин переключения режимов их работы ввода программ и уставок для...
32582. Устройства контроля скорости (УКС) 84.62 KB
  Под ее воздействием в обмотке появляется ток и возникает сила взаимодействия стремящаяся повернуть статор в сторону вращения магнита. При определенной частоте вращения упор 2 преодолевает сопротивление плоской пружины и переключает контакты реле 1 и 7 в зависимости от направления вращения входного вала. Основанием реле служит пластмассовая планшайба 4 установленная на валу скорость вращения которого необходимо контролировать.