60744

Тихий океан – найбільший океан Землі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: вивчити історію дослідження Тихого океану удосконалювати навики роботи учнів з географічною картою формувати вміння описувати географічне положення океану та будову його дна...

Украинкский

2014-05-20

438.5 KB

1 чел.

Тема уроку:

«Тихий океан – найбільший океан Землі. Практична робота №5»

Підготувала вч. географії Михайлів Марія Миколаївна

Рожнятівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Івано-Франківської області


Навчально-виховна мета уроку: вивчити історію дослідження Тихого океану, удосконалювати навики роботи учнів з географічною картою, формувати вміння описувати географічне положення океану та будову його дна; виховувати в учнів інтерес до пізнання невідомого, любов до природи, прививати естетичні навики у роботі з контурними картами.

Обладнання: ТЗН(ноутбук, мультимедійна дошка), фізична карта світу, портрети дослідників Тихого океану, атласи, контури Тихого океану, кольорові олівці, зошити для практичних робіт, роздатковий матеріал: а) лоції Тихого океану б)перепустки на батискаф.

Хід уроку:

1. Організація учнів до уроку.

Ми починаємо вивчати новий розділ «Океани». Програмою на нього виділяється 9 уроків, десятий урок 22 жовтня – контроль навчальних досягнень. Питання із даного розділу виносяться на ЗНО.

Сьогодні і протягом 2-х наступних уроків ми будемо знайомитися з Тихим океаном, тому тема нашого уроку: «Т. о. найбільший океан Землі. Практична робота №5».

2. Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда:

а)Земля – голуба планета

б)Земля – планета океанських просторів (1/3 площі Землі)

в) Світовий океан. – рушійна сила, що розподіляє сонячну енергію по всій Землі.

– Чого ви очікуєте від нашого уроку?

3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Пропоную мандрівку водами Тихого океану нашим кораблем «7-беник». Зробимо розподіл обов’язків на нашому судні. 1 група – учені-історики, підготували випереджуючий матеріал про історію дослідження океану. 2 група – лоцмани – будуть працювати над складанням лоції Тихого океану та профілях по меридіанах та паралелях. 3 група – моряки – працюватимуть з настінною картою; Боцман слідкуватиме за порядком на кораблі, кок забезпечить основну нагороду за перебування на кораблі. (всі групи виставляють таблички з написами: «моряки», «вчені-історики», «лоцмани», «штурман», «кок».

4. Вивчення нового матеріалу.

Мандрівку хвилями Тихого океану почне штурман із загальних відомостей.

1. Площа океану = 179,7 млн. км 2 . Співставимо його з площами материків, океанів. (запис на дошці, учні в зошиті – «судновому журналі»)

(робота з підручником ст. 5-6)

. Межі океану будуть проходити … (Робота з атласом ст.      )

2. Протяжність із заходу на схід по екватору в градусах та в км? (175°×111,3=19477,5 км) (запис на дошці)

з півночі на південь по 165° зх.д.(д.з. визначити самостійно(141°)).

3. Висновок: Т.о. – найбільший в світі.

4. Скільки материків омиває Тихий океан?

5. Яку частину світу він не омиває?

6. Який материк Тихий океан не омиває?

7. Обриси берегової лінії: на заході …, на сході…, на півночі…, на півдні…

Таке географічне положення буде дуже впливати на його природу, отже Висновок Т.о. лежить у багатьох географічних поясах. А)Яких?

Б) Де екватор перетинає Т.о.? В)Який тепловий пояс займає найбільшу площу?

Висновок. Отже велика протяжність океану з півночі на південь дає широкий діапазон зміни температури поверхневих вод. Т.о. ще є найбільшим накопичувачем тепла.

Ще одна деталь до його характеристики: найтепліший. Його середня температура = + 19,1°(запис на дошці)

Його найбільша площа сприяє утворенню над ним потужних постійних вітрів і , як наслідок, великих поверхневих течій, що впливають на клімат Землі. От ми і заповнили ще одну сторінку нашого суднового журналу.

Наш корабель несеться хвилями Т.о. можливо перед нами небезпека… Нам необхідно знати будову дна. Для цього ми доручаємо свою долю, життя – лоцманам – спеціалістам які складуть лоцію Т.о. по паралелях і меридіанах та профіль дна. (робота в групах: роздаються обриси океану, використовують атлас або підручник ст. 27)

Група вчених-істориків підготувала нам екскурс в історію дослідження Т.о. (демонструються портрети дослідників, карта плавання пірата Френсіса Дрейка )

Слово лоцманам.

Висновок: Отже Т.о. ще й найглибший: а) у ньому знаходиться Маріанський жолоб, б) середня глибина 4028 метрів (запис на дошці) в) Т.о. лежить у межах Тихоокеанської літосферної плити.

Вам цікаво дізнатися, які затоки, моря, протоки у Т.о? Тоді необхідно виконати П.р. № 5. Нанесення на контурну карту номенклатури Тихого океану.

(в практичних зошитах ст.52) показую на карті.

На допомогу собі я зазиваю третю групу – моряків нашого судна. (повторюють на карті номенклатуру Т.о.). а тепер (географічний диктант).

5. Домашнє завдання:

§ 6, вивчити географічну номенклатуру, визначити протяжність Т.о. з півночі на південь градусах і кілометрах по 165° зх. д.

Шановний кок, прошу повідомити кому найбільше «каші» дістанеться за роботу на кораблі.(виставляю оцінки)

6. Закріплення вивченого матеріалу.

Щоб закріпити набуті знання сьогодні на уроці і додати балів до своїх оцінок я запрошую всіх в екстремальну пригоду: занурення батискафом на дно Маріанської западини. Хто із вас подолає тестові завдання 11 питань, той і дістанеться глибини 11022 метри.

Штурмане, прошу роздати перепустки на батискафи (роздає індивідуальні картки для виконання тестів).

Висновок. Хто досяг дна – 11 балів дізнаємось зараз. (учні працюють в парах, міняючись роботами– червоною ручкою перевіряють роботи один одному. Виставляють оцінки.

Проблемне питання чому східна окраїна Т.о являє собою жолоби? Зокрема Центрально-Американський, Чілійський, Перуанський?..

7. Девізом нашого наступного уроку буде вислів капітана Немо до професора Аронакса

«Подивіться на океан, професоре, хіба це не жива істота?..»

Проблемне питання: Прошу подумати, чому капітан міг так висловитись?


Додаток 1

(Перепустка на батискаф)

БАТИСКАФ

Вченого-гідролога

Прізвище    ________________________________

1. –

2. –

3. –

4. –

5. –

6. –

7. –

8. –

9. –

10. –

11. –

        Оцінка   «_____»

   Перевірив    ___________________


Додаток 2          (Лоція)

глибина

(м)

Профіль дна Тихого океану

по    _________________________

0

2000

4000

6000

8000

11000

Додаток 3

(Тести)

Занурення до дна Маріанської западини.

1. Площа Тихого Океану:

А) 180 тис км2

Б) 178,7 тис км2

В) 178,7 млн. км2 

2. Назву «Тихий» океанові дав:

А) Геродот

Б) Магеллан

В) Колумб

3. Екватор перетинає Тихий океан

А) У північній частині

Б) по середині

В) у південній частині

4. Найбільше море Тихого океану:

А) Японське

Б) Берінгове

В) Філіппінське

5. Тихий океан не омиває:

А) Африку

Б) Південну Америку

В) Антарктиду

6. Найбільша западина Тихого океану:

А) Алеутський жолоб

Б) Філіппінський жолоб

В) Маріанський жолоб

7. Океанічний тип земної кори:

А) Базальтовий шар, осадовий шар

Б) Базальтовий шар, гранітний шар, осадовий шар

В) Гранітний шар, осадовий шар

8. Маріанський жолоб був виявлений радянським судном «Вітязь» у:

А) 1956р

Б) 1957р

В) 1975р

9. Серединно-океанічний хребет Тихого океану поділяють на дві частини. Південнотихоокеанське та східнотихоокеанське підняття.Загальна довжина двох частин приблизно дорівнює:

А) 11022 м

Б) 11500 м

В) 11500 км

10. Тихий океан вивчав наш співвітчизник:

А) С. О. Макаров

Б) М. В. Лазарєв

В) В. Ю. Пестушко

11. Першим серед європейців досяг берегів Тихого океану:

А) Ф. Магеллан

Б) Васко Нуньєс де Бальбоа

В) Васко да Гама


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60066. Їжачок-хитрячок і лісова школа 50 KB
  Мета. Учити дітей співвідносити кількість предметів із цифрами, розуміти і правильно використовувати слова та вирази: порівну, більше на один, менше на один; виділяти загальні ознаки предметів...
60068. Вечорниці-фантазії “На Андрія робиться дівицям надія” 32 KB
  Заходять дівчата1 ДІВЧИНА: Дівчата не роздягайтеся.2 ДІВЧИНА: Чого причепились Не смішіть не заважайте ідіть геть2 ХЛОПЕЦЬ: Макітру вареників на стіл підемо 1 ДІВЧИНА: Та вже будуть вам вареники їжте хоч лусніть тільки воду дайте донести...
60069. Ранок: «Зимонька – зима» 41 KB
  Вгадайте хто це зима Прийшла до нас бабуся У білому кожусі Поля причепурила Сріблястим снігом вкрила. Зима Прийшла зима біловолоса Неначе білим полотном Блискучим снігом одяглося Село і поле за селом.
60070. Мово рідна, слово рідне… Сценарій свята 36.5 KB
  Епіграф: Мова це думки звук Мова це серця стук. Мова це знань джерело. Мова це птаха крило Мова це наші знання Мова це ти і я Хід свята: 1й ведучий: Добридень всім присутнім в залі: І вчителям і школярам І тим гостям що завітали.
60071. Сценарій тематичного вечора «Память серця» 57 KB
  Диктор 22 червня 1941 року, неділя. Той чорний день пам’ятають всі. Сільський ранок. Невгамовна дітвора вже на вулиці. Яскраве сонце у волошковому небі, лагідний літній вітерець, дітвора, яка раділа погожому дню, ще не знали, що вже дзвонить...
60072. Виховний захід «Люблю тебе всім серцем і душе, моя рідненька, Україно!» 55.5 KB
  Господиня співає колискову і колише ляльку на руках Оленка: Я чую голос матері ніжненький Вона мені тихесенько співа Щомить мене ласкою зігріва. Господиня: Спіть мої дітоньки спіть засинайте Швидко в солодкому сні підростайте.
60073. Історична пізнавально-розважальна гра «Гей ви, козаченьки!» 39 KB
  Мета. Систематизувати і узагальнити знання дітей з історії українського козацтва. Сприяти пізнавальній активності учнів. Розвивати увагу, мислення, вміння працювати командою.