60751

200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Активізувати та збагачувати знання дітей про життя та творчість Тараса Шевченка; викликати інтерес до поезії; спонукати учнів до вияву власних творчих здібностей та їх розвитку; розвивати виразне читання та зв€язне мовлення школярів виховувати любов і повагу до спадщини...

Украинкский

2014-05-21

968 KB

1 чел.

         Зугреська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат № 31

Донецької обласної ради

Конспект першого уроку

«200 років з дня народження

Тараса Григоровича Шевченка»

                                                  

   

                                       

                                                Калмикова Світлана Миколаївна

                                                 вчитель початкових класів

                                               

 

.

                                          

                                                2013 р.

Тема: 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Мета:Активізувати та збагачувати знання дітей про життя та творчість Тараса Шевченка; викликати інтерес до поезії; спонукати учнів до вияву власних творчих здібностей та їх розвитку; розвивати виразне читання та зв”язне мовлення школярів, виховувати любов і повагу до спадщини, яку нам залишив Тарас Григорович Шевченко.

Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, картки з надрукованими віршами пейзажної лірики поета, карта України, рушник, ілюстрації калини, ножиці, комп’ютер, презентація «Тарас Шевченко».
Перебіг уроку:
І.Вступне слово вчителя
Слайд № 1
- Діти!Сьогодні наш перший урок присвячений великому українському поетові Тарасу Григоровичу Шевченку. І для цього є декілька причин. По-перше, зовсім скоро Великому Кобзареві виповнилося б 200 років, по-друге, ми продовжимо в цьому навчальному році вивчати творчість цього видатного поета. Отже, цей урок має стати вступом до вивчення творчості поета.
І розпочати зустріч доцільно таким віршем.
Обіцянка Кобзареві
                                       Сьогодні день, мов свято, зустріч щира
                                       Із тим, хто знаменитий на весь світ.
                                       Шевченко - геній, в це ми свято вірим.
                                       Йому немало - двісті літ.
                                        Тяжке дитинство випало малому,
                                        Гірке й солоне від пролитих сліз.
                                        Не називав він раєм свого дому,
                                        Любов до України в серці ніс.
                                        Переборов усі випробування долі.
                                        Поетом став, художником від бога,
                                        Оспівував природу, працю, волю.
                                        Так рано обірвалася життя дорога.
                                        Ні! Ми тебе, Кобзарю, не забудем!
                                        Вірші твої вчимо, співаєм пісні.
                                        І так, як ти любити Україну будем!
                                        І все життя присвятимо своїй Вітчизні!
  •  Діти! Ким був Тарас Шевченко? Що про це сказано у вірші?
(Поетом, художником, генієм.)
- Доповніть перелік здібностей своїми знаннями.(Грав на бандурі,прекрасно співав)
- Що поет оспівував у своїх творах? (Природу, працю, волю).
ІІ. Розповідь учителя:
Слайд № 2

Тарас Григорович Шевченко  народився 9 березня 1814 року у селі Моринцях Київської губернії  на Черкащині в бідній селянській родині, в хаті,  вкритій соломою. ( на карті України прапорцем відмічаємо село Моринці )

Ось як писав сам Тарас  Шевченко…

Декламування вірша  «І досі сниться: під горою»  учнем. 

       Страшний був тоді час. Пани розкошували і жили у величезних маєтках, а працювали на них інші люди, їхні кріпаки. Пан свого кріпака міг покарати як завгодно, міг продати, наче якусь річ. Міг відібрати дітей від батьків і на мисливських собак виміняти. І нікому було поскаржитись,


І от в  бідній родині кріпаків Шевченків,  народився хлопчик Тарас.

Родина була велика, дітей багато, злидні страшні. У Тараса були старша сестра та брат — Катруся і Микита та молодші за нього — Йосип, Яринка і сліпенька сестричка Марійка. Батьки, як і всі селяни, повинні були на панщині працювати, себто на пана робити. З ранку до ночі вони й гнули спини на панському полі, у панських садах та городах. А вдома їхні діти лишались голодні, голі, босі.
      
У  Шевченків була дружна сім'я. Любили одне одного, жаліли. Зберуться усі ввечері після роботи, постелять у маленькому садочку коло хати рядно, посідають, вечеряють вкупі. Потім, уже згадуючи свою сім'ю, раннє дитинство, написав Тарас Шевченко вірш:
Декламування вірша «Садок вишневий коло хати» ученицею

ІІІ. Поетичний вернісаж
- Діти!Давайте пригадаємо найбільш улюблені малими читачами вірші Великого Кобзаря.
(Виразне голосне читання учнями віршів Тараса Шевченка, зразків пейзажної лірики з карток. Конкурс на краще виконання твору)
- “Тече вода з-під явора”
- “Реве та стогне Дніпр широкий”
ІУ. Фізхвилинка «Тече вода з під явора»
У. Гра “Поле чудес”  Тема:біографія Т.Г.Шевченка.
- Зараз є багато різних ігор,які допомагають отримати безліч корисної інформації про всі галузі життя, перевірити рівень  своїх знань. Давайте,за допомогою гри “Поле чудес”, упорядкуємо та розширимо свої знання про життєвий шлях Тараса Шевченка, ще раз перелистаємо біографію поета.
1. Відбір першої трійки гравців
- Відгадати українські народні загадки:
а)Одної матері й одного батька дитина,а нікому з них не син. (Дочка)
б)Скручений,зв”язаний,та не плаче,а по хаті скаче. (Віник)
в)Вдень з ногами,а вночі без ніг. (Чоботи)
2. Завдання першого туру:
        Майбутній поет народився 9 березня 1814 року на Черкащині у родині кріпаків. Сім”я була багатодітною,але дружною. Проте недовго хлопчик насолоджувався теплим родинним вогнищем. У 9 років він втратив маму,а в 11- став круглим сиротою.
        На дошці закрита назва села,де народився майбутній поет.
м
о
р
и
н
ц
і
                                                    М    о       р      и      н      ц      і
3. Поетична пауза. Читання учнем  вірша
Ой діброво — темний гаю
Ой діброво — темний гаю!
Тебе одягає
Тричі на рік... Багатого
Собі батька маєш.
Раз укриє тебе рясно
Зеленим покровом —
Аж сам собі дивується
На свою діброву...
Надивившись на доненьку
Любу, молодую,
Возьме її та й огорне
В ризу золотую
І сповиє дорогою
Білою габою —
Та й спать ляже, втомившися
Турбóю такою.
4. Відбір другої трійки гравців.
- Загадки-жарти:
а)Який кінь,коли циган миє? (Мокрий)
б)Що дістане зубами потилиці? (Гребінець)
в)Коли дурень стає розумним?  (Коли мовчить)
5. Завдання другого туру:
Слайд 4
        Тарас Шевченко відомий нам не тільки як поет. В нього був ще один талант. Ким ще був Т. Шевченко?
ж
у
к
о
в
с
ь
к
                                          Х   у      д       о      ж    н      и    к
7. Відбір третьої трійки гравців:
Відгадайте загадки-жарти:
а)Без чого не почнеться обід?  (Без ложки)
б)У яку діжку не можна налити води? (У повну)
в)Скільки картоплин влазить у горщик? (Жодної)
8.Завдання на третій тур:
Слайд 5
        Тарас Григорович Шевченко прожив лише 47 років. Він помер у 1861 році. У своєму вірші “Заповіт” поет писав:
Як умру,то поховайте мене на могилі.
   Серед степу широкого,на Вкраїні милій.
Щоб лани широкополі і Дніпро,і кручі
  Було видно,було чути,як реве ревучий.
Останню волю поета було виконано. Він похований у місті Каневі. Його пам”ятник височіє над Дніпром на …..? Як називається  гора, де похований Тарас Шевченко?
          
ч
е
р
н
е
ч
а
                                             Т    а     р     а      с     о     в    а
12.Фінальна гра
Слайд 3
- Яка відома збірка віршів Тараса Шевченка  є у кожній українській сім’ї?
а
р
а
л
ь
с
                                          К    о    б     з     а   р
IV. Підсумок уроку

Бесіда.

— Що ви дізнались про життя Т. Г. Шевченка?

— Яка його книга є у кожній українській сім’ї?

  •  Який вірш поета вам найбільше сподобався? Чому?

Слайд 6

  •  Народ України пам’ятає і шанує свого Кобзаря: іменем Шевченка названо вулиці, театри, університети, села. На майданах міст і сіл споруджено пам’ятники Великому Кобзареві, до яких приносять квіти. Про Тараса складено багато віршів, пісень.
  •  Давайте прикрасимо портрет Шевченка народними символами України: рушником та калиною. (Діти вирізають ілюстрації калини).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39514. Крытая хоккейная площадка общей площадью 2800м2 178 KB
  Нагрузки и воздействия. Переходя с одного элемента на другой нагрузки и воздействия постоянно меняются принимая форму нормальных и поперечных сил изгибающих и крутящих моментов а в тесных рамках тонкостенных стержней преобразуются в изгибнокрутящие бимоменты или другие более сложные формы.85 €œНагрузки и воздействия.1 Нагрузки и воздействия Место строительства г.
39515. Расчет и нормативные нагрузки на покрытие 1.88 MB
  В дипломном проекте определены расчетные и нормативные нагрузки на покрытие. Выполнен статический расчет несущих конструкций покрытия здания. Подобраны сечения колонны, поясов и раскосов ферм, которые обеспечивают их прочность, общую устойчивость, а также местную устойчивость элементов сечения. Запроектированы основные узлы крепления элементов.
39516. Расчет и конструирование монолитного ребристого перекрытия, монолитной колонны и плиты покрытия типа ТТ 2.04 MB
  Приведены расчет и конструирование монолитного ребристого перекрытия монолитной колонны и плиты покрытия типа ТТ. Расчет и конструирование плиты перекрытия. Определение толщины плиты. Расчет плиты покрытия типа.
39517. Покрытие велотрека в г. Минске 1.6 MB
  Определен объем работ по монтажу покрытия и разработана технологическая карта на укрупнительную сборку и монтаж арок. Определена стоимость общестроительных работ разработаны локальная смета объектная смета и сводный сметный расчет стоимости строительства. Разработана техника безопасности при монтажных работах. Выполнено исследование работы системы покрытия и сравнение вариантов решения конструктивной схемы Перечень графического материала: 9 листов формата А1.
39518. Проектирование велотрека «МИНСК-АРЕНА 3.69 MB
  В дипломном проекте определены расчетные и нормативные нагрузки на покрытие. Выполнен статический расчет несущих конструкций покрытия здания. Подобраны сечения рамно-арочной системы, подвесок, структурной плиты, которые обеспечивают их прочность, общую устойчивость, а также местную устойчивость элементов сечения.
39519. Здание 70 квартирного жилого дома в городе Слуцке 1.86 MB
  Удельный вес монтажных работ в строительстве увеличивается с каждым годом. Наряду со снижением массы отдельных конструкций они укрупняются и доводятся до максимальной заводской готовности. Процесс монтажа базируется также на дальнейшем росте уровня комплексной механизации, развитие автоматизации, применение прогрессивных технологий.
39520. Управление строительством многоквартирного жилого дома №7 в программной среде Rillsoft Project 3.08 MB
  Куцепалова Объем дипломного проекта: дипломная работа 82 страницы графическая часть . Куцепалова Объем дипломного проекта: дипломная работа 82страницы графическая часть . Целью проекта является исследование использования в современном строительном бизнесе информационных технологий и специализированного программное обеспечения. Областью возможного практического применения ПО Rillsoft Project 2007 являются оценка строительного проекта с точки зрения объемов работ стоимости общей потребности в ресурсах календарного плана работ графика...
39522. Восьмиэтажное административное здание – здание филиала «Приорбанка» на проспекте Победителей в городе Минске 1007 KB
  Вопросы экономики железобетонных конструкций следует решать совместно с вопросами прочности на протяжении всего процесса проектирования: при выборе объемнопланировочной и конструктивной схемы здания; членении конструкций на сборные элементы; выборе формы и размеров сечения элементов; назначении класса бетона класса стальной арматуры.пр  Nпр  RbtАb  pАпр  м из условия анкеровки арматуры колонны hoф20dпрк2000320640 м Принимаем hoф1 м Полная высота фундамента равна: hф hoфa1007107 м Принимаем hф1.4 Расчёт...