60756

Як правильно вимкнути комп’ютер

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: ознайомити учнів з порядком вимкнення компютера; повторити правила техніки безпеки; виховувати культуру навчальної праці при роботі з компютером; розвивати увагу логічне мислення память пізнавальну цікавість.

Украинкский

2014-05-21

47 KB

8 чел.

Урок 8.

Тема уроку :   Як правильно вимкнути комп’ютер.

Мета уроку: 

  •  ознайомити учнів з порядком вимкнення комп’ютера;
  •  повторити правила техніки безпеки;
  •  виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером;
  •  розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну цікавість.

Тип уроку :  комбінований

План уроку:

  1.  Організаційний момент.
    1.  Перевірка домашнього завдання.
    2.  Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.
    3.  Вивчення нового матеріалу.
    4.  Робота з підручником.
    5.  Практична робота учнів.
    6.  Закріплення вивченого матеріалу.
    7.  Домашнє завдання.

Місце проведення: кабінет обчислювальної техніки.

Обладнання: підручник „ Сходинки до інформатики ” для 2 класу,  зошит з інформатики, кабінет обчислювальної техніки, ППЗ.

Хід уроку

І. Організаційний момент. 

Привітання, перевірка присутніх. Повідомлення структури уроку.

 Добрий день, в добрий час,

Рада, діти, бачить вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

То ж сідайте тихо, діти.

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно підіймати.

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

То ж гаразд, часу не гаєм

І урок розпочинаєм.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

III. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.

Демонстрація презентації ТБ.

Тести .

  •  Під час роботи з комп’ютером руки повинні бути:

а) мокрими та брудними;

б) чистими і сухими;

в) свій варіант.

  •  Сидіти потрібно за комп’ютером на відстані:

а) 50 см;

б) 20 см;

в) свій варіант.

  •  Принесене шкільне приладдя можна класти:

а) на клавіатуру;

         б)  на стіл;

в) свій варіант.

  •  Показувати на моніторі потрібно:

а) указкою;

б) пальцем;

в) свій варіант.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Сприймання та усвідомлення режимів роботи комп’ютера.

  •  В якому стані зараз знаходиться комп’ютер? (Він вимкнений)
  •  А що потрібно зробити, щоб підготувати комп’ютер до роботи? (Його потрібно увімкнути)

Ввімкнення комп’ютера проводиться в строго зазначеній послідовності:

  •  спочатку вмикається комп’ютер до мережі живлення;
    •  потім вмикається монітор;
      •  а далі вмикаємо системний блок.

Комп'ютер ожив. Засвітився екран монітора, на ньому з'являються написи, комп'ютер перевіряє працездатність, готовність всіх своїх пристроїв, тобто готується до роботи.

Процес підготовки комп'ютера до роботи називається завантаженням. Завантаження комп'ютера відбувається за допомогою спеціального диска, який називається системним диском. Процес закінчився і комп’ютер готовий до роботи.

  •  Що потрібно зробити по завершенню роботи з комп’ютером? (Його слід вимкнути)

Вимкнення комп’ютера здійснюється у зворотній послідовності.

Щоб завершити роботу комп’ютера, ні в якому разі не натискайте кнопку на системному блоці. Знайдіть в лівому нижньому куті кнопку Пуск (підвести до неї вказівник миші і клацни лівою кнопкою). Відкриється меню в якому потрібно вибрати Завершення роботи. Відкриється вікно Завершення роботи  Windows. У цьому вікні вибери Завершення роботи та натисни кнопку ОК. Дочекайся доки комп’ютер закінчить роботу, і вимкни монітор. Щоб завершити роботу комп’ютера ні в якому разі не натискай кнопку на системному блоці.

V. Робота з підручником.

Відкриваємо підручник на сторінці 31. Ланцюжкове читання розповіді „Як правильно вимкнути комп’ютер ”.

VI. Практична робота учнів.

Сідаємо за комп’ютери і пам’ятаємо, як треба тримати спину, сидячи за комп'ютером ( рівно).

Перевіримо чи правильно ми сидимо,  розпочинаємо роботу.

Учні по команді вчителя починають вмикати комп’ютери. Далі по команді вчителя знаходять кнопку Пуск та вимикають комп’ютери.

( Вчитель допомагає учням правильно вмикати та вимикати комп’ютери).                   

Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився ?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали , як вітряк

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будемо дружно ми сідати

І до праці приступати.

VII. Закріплення вивченого матеріалу.

Учні знову по команді вчителя вмикають комп’ютери. Виконують  завдання з підручника.

Вправи для очей.

Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 – 3 рази.

Демонстрація відео.

IX. Домашнє завдання.

Прочитати в підручнику сторінки 31-33. Відповісти на запитання.

- Урок закінчено.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23083. Влияние импульсного магнитного поля и низко импульсного электромагнитного излучения очень высоких частот на дрожжевые клетки рода Saccharomyces cerevisiae при приготовлении пшеничного хлеба 647.5 KB
  Пекарские дрожжи относятся к виду Saccharomyces cerevisiae. Их выращивают в богатой кислородом среде, в особых емкостях с сахарной свеклой, азотными минералами и смесями. Магнитное поле промышленной частоты и мероприятия по защите от него
23084. Синхронний детектор 294.5 KB
  Якщо потенціал на вході такого детектора вище деякого рівня обумовленого відмиканням діода то цей сигнал накопичується на виході як правило на конденсаторі фільтра і таким чином фіксується. 7 Тоді коефіцієнт передачі детектора визначений як відношення амплітуди вихідної напруги до амплітуди вхідної напруги дорівнює: . 8 Таким чином частотна характеристика детектора з гармонійною модуляцією мал. Частотна характеристика детектора з гармонійною модуляцією Рис.
23085. ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННІ ПРИЛАДИ І СИСТЕМИ 352 KB
  Метод лічби одноелектронних імпульсів. Опис спектрофотометра СФ5 Тут Ви познайомитеся із можливістю виміру інтенсивності потоку випромінювання шляхом підрахунку кількості електричних імпульсів на виході приймача випромінювання здійснюючи таким чином цифрову обробку оптичної інформації. Теоретична частина Метод лічби одноелектронних імпульсів може бути застосований лише для дуже вузького кола приймачів випромінювання ПВ які мають внутрішнє підсилення фотоелектронних помножувачів ФЕП і лавинних фотодіодів ЛФД.
23086. Вимірювання форми імпульсу випромінювання 196 KB
  Якщо реєструємий імпульс однократний і більш того шуми в його присутності перевищують рівень корисного сигналу то проблема виділення сигналу із шуму стає практично нерозв'язною. У випадку ж повторюваних імпульсів у нас з'являється можливість у присутності нерегулярних перешкод застосувати метод накопичення тобто багаторазово і незалежно вимірювати миттєві значення амплітуди імпульсу в різних частинах періоду повторення для того щоб можна було знайти усереднені значення рівня сигналу що відповідають різним моментам часу. Ілюстрація...
23087. Реєстрація спектрів пропускання 137.5 KB
  Опис спектрофотометра СФ5 У цій лабораторній роботі Ви познайомитеся з принципом дії спектрофотометрів оптикоелектронних приладів призначених для вимірювання спектрів пропускання поглинання особливостями методики вимірювання цих спектрів а також способами визначення кольорових координат. Проходження світла через будьякі середовища завжди супроводжується втратами повязаними з поглинання та розсіюванням. Коефіцієнт екстинкції коефіцієнт поглинання.1 або словами потужність яка віднімається у паралельного пучка світла за...
23088. Реєстрація спектрів випромінювання 167 KB
  Вимірювання форми імпульсу випромінювання. Реєстрація спектрів випромінювання. Терміни та визначення Спектр випромінювання абсолютно чорного тіла.
23089. Фотоелектронний помножувач 310 KB
  Опис спектрофотометра СФ5 У цій лабораторній роботі Ви познайомитеся з пристроєм принципом дії характеристиками фотоелектронного помножувача ФЕП особливостями методики вимірювання цих характеристик а також способами реєстрації слабких світлових потоків за допомогою ФЕП. Схема включення ФЕП показана на мал. Після nго динода електрони збираються на аноді ФЕП. Якщо струм катода ic то анодний струм ФЕП 1 де темновой струм mго динода.
23090. ФОТОДІОДИ 172 KB
  У рівноважному стані рівні Фермі обох напівпровідників вирівнюються а енергетичні зони утворять потенційний бар'єр для основних носіїв мал. Мал. При прикладанні до pnпереходу зовнішньої напруги в прямій полярності тобто до pобласті та до nобласті бар'єр знижується мал. При зворотному зміщенні pnпереходу зовнішнє поле складається з внутрішнім підвищуючи потенційний бар'єр мал.
23091. ЕЛЕКТРОМЕТР 319.5 KB
  Електрометричний вимірювач струму. Опис спектрофотометра СФ5 Ця лабораторна робота знайомить із принципами вимірювання і будовою електрометричних вимірювачів струму їхньою конструкцією і способами визначення основних характеристик що дозволяють використовувати такі прилади разом з фотоелектронними помножувачами ФЕП і фотодіодами ФД для реєстрації слабких потоків випромінювання. За допомогою електрометричних вимірювачів реалізується метод виміру постійного струму застосовуваний для таких приймачів випромінювання що мають малий рівень...