60867
Україна – наш спільний дім. Моя Батьківщина
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Україна золотий чарівний край наша рідна країна. Так сподобалася Богові та місцина що Він став часто сюди навідуватися зі словами: Рушаймо у край Кажуть що з того і пішла назва нашої держави Україна.
Украинкский
2014-05-21
2.3 MB
1 чел.
Тема : Україна наш спільний дім.
Мета: формувати та розширювати уявлення про історичне життя України, державну символіку, сприяти формуванню національної свідомості школярів ; розвивати звязне мовлення, довільну увагу, довготривалу память, поширювати активний словник, вміння аналізувати; виховувати любов до рідного краю, шанобливе ставлення до своєї країни.
Обладнання: національна символіка, мапа України, предметні малюнки подарунки,
презентація «Моя Батьківщина», компютер.
Тип уроку: комбінований
Перебіг уроку
І. Підготовча частина
1. Організація класу. Нервово - психологічний настрій.
Учитель: Час пригадати, як діти підготувалися до школи.
Ціле літо ми чекали,
Їли кашу, підростали,
Щоб портфель не був великим,
Не спадали черевики.
В школу з квітами ідем,
Вчителя вітаєм.
У класні двері не зайдем
квіти заважають.
- Діти! Вітаю вас з початком навчального року. Веселого настрою, успіхів у ваших починаннях, терпіння і всього найкращого. У цей час учитель з дітьми грають в дидактичну гру.
Дидактичну гру «Я не я»
А тепер давайте грати треба вам відповідати.
Рано вранці хто піднявся?
А хто сонечку посміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався. Хто?
А ще досі не вмивався хто?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і
справжніми школярами скоріше стати!
Молодці! Усе правильно! Ви довели, що маєте право носити звання «УЧЕНЬ». У цьому класі ви будете кожен день отримувати подарунки. Але не цукерки, не тістечка, а знання!
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні у нас дуже цікавий урок. Ми узнаємо багато цікавого про наш з вами спільний дім.
Метод «Мозковий штурм»
- А де ж він є спільний дім? (Відповіді дітей)
- Так, кожний з вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті, а спільною є земля наш з вами великий дім. Урок буде присвячений дорогій країні, милій Україні.
ІІ. Основна частина
Актуалізація отриманих знань
1.Вступне слово вчителя.
Послухайте вірш:
Ми спитали журавля:
- Де найкраща земля?
Журавель відповідає:
- Краще рідної немає.
(П.Воронько)
Поясніть слова журавля. Чому він саме так відповів?
- А для вас яке місце найкраще на землі? (Відповіді учнів).
2. Вивчення нового матеріалу.
- Україна - золотий чарівний край, наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Ми з вами усі український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих. І як людське серце збагачується любовю, добротою, щирістю так і він збагачується відданістю, патріотизмом, мужністю, розумом. Українці мають славну історію і традиції…
Древня легенда розповідає, що на світанку нашої Землі Бог оглядав творіння рук своїх, і, натомившись, вирішив перепочити. Земля, де опустились Бог з ангелами, була вельми багатою на сонце, звірів та пташок. А найбільше сподобалися Богові люди того краю. До якої хати не заходив Він зі своїми супутниками, - всюди їх зустрічали хлібом та сіллю. Так сподобалася Богові та місцина, що Він став часто сюди навідуватися зі словами:
- Рушаймо у край!
Кажуть, що з того і пішла назва нашої держави «Україна».
3. Розповідь учителя.
НАША ДЕРЖАВА Україна. УКРАЇНА - НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА.
Україна багата держава. У ній багато лісів, річок, родючих степів. В Україні є гори Карпати і Кримські, моря Чорне й Азовське. Землями нашої країни тече багато річок.
Через усю Україну протікає найбільша річка Дніпро. Його оспівано в піснях, легендах. Дніпро гордість і слава України.
Столицею України є місто Київ. Воно розкинулося на берегах Дніпра. Прадавнє місто славиться своєю красою.
Як і в кожній країні світу , в України є національні символи: прапор, герб, гімн.
(Робота біля стенду національної символіки).
4. Перегляд фільму «Моя Батьківщина»
5. Бесіда з дітьми.
- Якими іншими словами можна замінити слово Батьківщина? (Україна, Вітчизна, край, рідна земля, держава, земля моїх батьків). Слово Батьківщина - від слова батько.
Учитель розказує вірш «Знаєш ти, що таке Батьківщина?»
БАТЬКІВЩИНА
Знаєш ти, що таке Батьківщина?
Батьківщина це ліс осінній,
це домівка твоя і школа,
і гаряче сонячне коло.
Батьківщина - це труд і свято,
Батьківщина - це мама і тато,
це твої найщиріші друзі
і бджола у веснянім лузі.
Батьківщина це рідна мова,
це дотримане чесне слово.
- Діти, які слова ми можемо з впевненістю віднести до слова Батьківщина?
- Крізь наше вікно видно лише дорогу, дерева, ігровий майданчик. Але саме з таких невеличких куточків і складається наша Батьківщина. Україна це наше рідне місто, вулиця, де стоїть твій будинок.
- Зверніть увагу на мапу нашої країни, її кордони, моря, річки.
На дошці: Україна наш спільний дім (Робота з мапою України)
6. Закріплення знань, умінь і навичок.
Бесіда з учнями за прослуханим.
Дайте відповіді на запитання:
- Як називається наша держава?
- Яка річка протікає через усю Україну?
- Яке місто є столицею України?
- Кожна людина пишається своєю рідною землею і говорить про неї гарні слова.
Красивий, щедрий рідний край.
І мова наша соловїна .
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
- Як ви розумієте слова: люби,оберігай?
7. Фізхвилинка «Наша Україна»
У своїй любимій Україні (Діти ходять по колу
Ранок зустрічаю. і виконують відповідні
На сопілці-перепілці, рухи)
Співаючи граю:
„Я українець, (Діти вказують на себе,
Ти українка, на подругу.
Ми українці, розводять руки в сторони)
Наша мова рідна українська,
А наша батьківщина Україна”
8. Колективно-творча робота.
- 24 серпня наша Батьківщина відмітила свій день народження. Їй виповнилося 20 років.
Вже 20 років всі українці живуть у вільній країні.
- А як відомо, на день народження отримують подарунки.
- Щоб ви хотіли подарувати нашій Батьківщині?
(діти вибирають предметні картинки з подарунками і кріплять навколо мапи)
- Розкажи, якою ти хочеш бачити нашу державу. (Казковою, квітучою, багатою, мирною…)
9. Самостійна робота
Учитель: Ми разом створили плакат «Україна наш спільний дім». Будинок, де панує мир і злагода, де ллється українська пісня, де щасливий дитячий сміх. А зараз час зазирнути до чарівної скриньки і дістати серця від ваших батьків. (Зачитуються слова підтримки для кожної дитини) Давайте серцями доповнимо нашу спільну творчу роботу. (Діти прикріпляють в тому місці, де позначено місто Донецьк)
10. Рефлексія (Учитель бере скриньку на дні якої лежить дзеркало)
- Діти, пропоную вам цікаву справу. Ми з вами зараз дізнаємося, хто в нашому спільному домі головний. Як ми дізнаємося? Нам допоможе ось ця «чарівна скринька». Кожен із вас зазирне до неї і побачить найважливішу людину в нашій країні. (Діти по черзі підходять до скриньки і зясовують, посміхаючись, що ця людина це кожен із них) Отже, головні в нашому великому, могутньому будинку, який називається Україна це всі ми.
ІІІ. Заключна частина Підсумок уроку.
Зугреська спеціальна школа інтернат для розумово відсталих дітей
Підготувала
Вчитель 1 класу
Калмикова С.М.
2011 рік
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
1040. | Основы дизайна | 505 KB | |
История понятие термина дизайн. Отрасли дизайна. Дизайн городской среды. Колористика и суперграфика. Визуальная идентификация. Ландшафтный дизайн. | |||
1041. | Арифметико-логические основы электронных вычислительных цифровых машин системы счисления | 475 KB | |
Правила использования логических функций. Принципы организации вычислительного процесса. Обобщенная структурная схема ЭВМ. В режиме разомкнутого контура. Режим непрямого цифрового управления. Цикл проектирования МП системы. Режим обмена процессор-память. Микропроцессорный комплект с фиксированной разрядностью 580 серии. Обобщенная структурная схема МП контроллера. | |||
1042. | Исследование кривыx второго порядка | 253 KB | |
Классификация кривых второго порядка. Построение однополостного гиперболоида в канонической системе координат. Исследование формы поверхности второго порядка методом сечения плоскостями. Исследование кривой по каноническому уравнению. | |||
1043. | Традиционные русские рукопашные состязания и их особенности на Тамбовщине | 502 KB | |
Генезис и эволюция рукопашных состязаний русских. Особенное и общее в формах традиционных рукопашных состязаний русских и других народов, региональные особенности на Тамбовщине. Исторические формы состязаний и региональные особенности в Тамбовской губернии. Борьба с формированием предварительного захвата. Виды рукопашных состязаний в Тамбовской губернии в конце XIX - первой половине XX веков. Реконструкция конкретно-исторической модели. Генезис и эволюция рукопашных состязаний русских. | |||
1044. | Счётчики. Синхронный счётчик на D-триггерах и К=10 | 341 KB | |
Синхронный счётчик на D-триггерах и К=10. Синхронный счётчик на JK-триггерах и К=10. Создание субблока счётчика. Счётчик с Ксч=100 на D- и JK- триггерах. Овладение методом синтеза синхронных счетчиков, анализ работоспособности проектируемых схем. | |||
1045. | Міжнародний кримінальний суд: структура та компетенція | 458.5 KB | |
Історичні передумови створення та функціонування постійно діючої інституції у сфері міжнародного кримінального судочинства. Зародження ідеї та перші спроби створення постійно діючої інституції у сфері міжнародної кримінальної юстиції. Створення військових трибуналів ad hoc як основний етап становлення міжнародної кримінальної юстиції. | |||
1046. | Картирование рудных полей и месторождений | 446.5 KB | |
Формационная принадлежность околорудных и предрудных метасоматитов. Взаимосвязь между магнитной восприимчивостью вмещающих пород и характером их метасоматического изменения. Критерии обнаружения богатых рудных столбов в пределах сульфидно-кварцевых жил изучаемой площади. | |||
1048. | Определение расхода воздуха и изобарно-изотермического потенциала для системы каменный уголь – карбонат магния | 422.5 KB | |
Определение расхода воздуха и объема продуктов сгорания. Построение графика зависимости T=f(∆G). Определение изобарно-изотермического потенциала (энергии Гиббса). | |||