60935

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України: «В єдності наша сила»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: закріпити знання учнів стосовно діяльності КМОППОіНУ у сфері захисту соціальноекономічних трудових та культурних прав освітян. Визначити перспективи розвитку профспілки на майбутнє.

Украинкский

2014-05-22

67.5 KB

0 чел.

Берендєєв Сергій Олександрович, учитель історії та правознавства ліцею

№ 157 Оболонського району м. Києва

Тема уроку: Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України: «В єдності наша сила»

Мета уроку: закріпити знання учнів стосовно діяльності КМОППОіНУ у сфері захисту соціально-економічних, трудових та культурних прав освітян. Визначити перспективи розвитку профспілки на майбутнє. З'ясувати, які можливості зможуть отримати майбутні студенти, вступивши у профспілку. Розвивати у дітей навички роботи в групах, висловлювати та відстоювати власну точку зору. Виховувати в учнів інтерес щодо майбутнього вступу до студентської профспілкової організації.

Тип уроку: Урок повторення й узагальнення отриманих знань

Хід уроку

Актуалізація опорних знань

Вступне слово вчителя

Сьогодні вже в сьомий раз буде проходити профспілковий урок у стінах нашого ліцею. Для вас він буде особливим, бо буде проходити у вигляді вікторини під загальною назвою «В єдності наша сила». За попередні роки ви отримали необхідні знання з історії профспілки, познайомилися із її особливістю. Вам сьогодні необхідно продемонструвати свої знання нашому журі, яке і визначить команду найкращих знавців діяльності профспілки та трудового права. (До складу журі входять представники профспілки)

I Конкурс «Знайомство»

Учні заздалегідь діляться на 3 команди, в кожній з яких є капітан. Кожна з команд повинна була підготувати власне бачення емблеми профспілки та запропонувати слоган, який би відповідав темі сьогоднішнього уроку, і, звичайно, презентувати назву власної команди.

Завдання: Продемонструйте власні проекти та обґрунтуйте свій вибір символіки та слогана для профспілки.

  •  Кожна з команд демонструє власні проекти та обґрунтовує доцільність їх використання. Після обговорення та завершення виступів члени журі виставляють бали та підбивають підсумки I туру.

II Конкурс «Профспілкові перегони»

На звичайній чи мультимедійній дошці з'являється заздалегідь підготовлена таблиця з запитаннями. Команда обирає рубрику і складність запитання. Чим більше балів, тим складніше запитання. Після виголошення запитання команда, капітан якої першим підніме руку, дає відповідь, якщо відповідь неправильна або неповна, то інші команди мають право дати свою відповідь або внести доповнення.

Назва рубрики

бали

бали

бали

бали

бали

Історія профспілки

1

2

3

4

5

Трудові права

1

2

3

4

5

Профспілкова допомога

1

2

3

4

5

Діяльність профспілки

1

2

3

4

5

Перелік запитань

Історія профспілки:

  •  Яку назву мали перші профспілки, які виникли в Англії у ХІХ ст. ?
  •  Що таке профспілка ?
  •  В якому році була створена Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України ?
  •  Хто очолює КМОППОіНУ з 2006 року ?
  •  Яка загальна кількість спілчан КМОППОіНУ ?

Трудові права:

  •  З якого віку особа може офіційно працювати ?
  •  Яку назву має документ. який захищає права працівників ?
  •  Яка тривалість робочого часу для неповнолітніх ?
  •  Чим відрізняється індивідуальний трудовий договір від колективного ?
  •  Без чиєї згоди директор підприємства з власної ініціативи не може звільнити працівника ?

Профспілкова допомога:

  •  Хто вам допоможе у разі порушення трудових або соціально–економічних прав ?
  •  Що дозволяє членам профспілки купувати деякі товари зі знижкою ?
  •  Назвіть шляхи, які профспілка може використати для захисту прав освітян ?
  •  Назвіть друкований орган КМОППОіНУ, який дає можливість спілчанам знати про власні права ?
  •  Які ваші права зможе захистити профспілка, коли ви станете студентами?

Діяльність профспілки: 

  •  В чому сила профспілки ?
  •  Доведіть, що за допомогою профспілки кожен має можливість на гідне оздоровлення ?
  •  Якою є діяльність профспілки щодо питань фізичної культури і спорту ?
  •  З якою метою профспілка представлена в соціальних мережах ?
  •  Які заходи протягом останніх років доводять дієвість профспілки ?

Після завершення конкурсу журі підраховує бали і робить підсумок ІІ туру.

IIІ Конкурс «Профспілкові вибори» (конкурс капітанів)

Кожен капітан підходить до членів журі і бере конверт із завданням. В кожному з конвертів лист з певним словом:

  •  Захист
  •  Турбота
  •  Довіра

Протягом хвилини кожен з них по черзі повинен розказати:

  1.  Як він буде захищати інших спілчан ?
  2.  Як він буде турбуватися про спілчан ?
  3.  Чому ми повинні довіряти профспілці ?

Оцінюється змістовність та переконливість аргументів, які наводять під час свого виступу капітани команд.

IV Конкурс «Профспілкова перспектива»

Кожна з команд отримує завдання: за 3 хвилини написати якомога більше переваг вступу до профспілки в майбутньому. Після завершення відведеного часу команди передають свої напрацювання до членів журі. Поки йде підрахунок голосів, слово надається представникам профспілки , які діляться своїми враженнями, надають певні коментарі.

Підведення підсумків

Оголошується команда переможець. Всі учасники отримують дипломи та оцінки за активну участь у профспілковому уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46724. Организационные структуры предприятий 27.73 KB
  Большую часть организационных структур механического бюрократического типа можно разделить на две категории: функциональные и дивизиональные структуры см. Этот вид структуры результат департаментации разделения управления на элементы отделы каждый из которых имеет свою определенную задачу в управлении то есть выполняет определенную функцию. Выделяют 4 принципа деления структуры предприятия: 1 функциональный исходя из функций образуют финансовое подразделение производственные подразделения отдел маркетинга и т.
46726. Литература 18 века 28 KB
  С последовательностью и разносторонностью ученого Радищев рассмотрел и подверг уничтожающей критике в Путешествии всю самодержавнокрепостническую общественную систему несущую народу горе. С присуще ему аналитической глубиной Радищев осветил связь таких явлений как падение нравственности народа и разврат верхов нижние заражаются от верхних а от них язва разврата достает и до деревень как взаимная зависимость самодержавия и церкви. Наблюдая вакханалию угнетения крестьянства видя моральную деградацию верхов Радищев находил...
46729. Exclamatory sentences 28 KB
  The main distinctive feature of this communicative type of sentence is a specific intonation; structurally it is variable
46730. Основні правила наголошування в українській мові. Засоби милозвучності української мови 28 KB
  Основні правила наголошування в українській мові. Система наголошування в українській мові досить складна проте є певні основні правила: Віддієслівні іменники середнього роду на ання у яких більше двох складів мають наголос як правило на суфіксі. Українській мові властиве уникання як збігу голосних так і збігу приголосних.
46731. ХАРАКТЕРИСТИКА КРИЗИСА НОВОРОЖДЕННОСТИ 28 KB
  ХАРАКТЕРИСТИКА КРИЗИСА НОВОРОЖДЕННОСТИ Первый критический период развития ребенка – период новорожденности. С одной стороны это полная биологическая беспомощность ребенка он не в состоянии удовлетворить ни одной жизненной потребности без взрослого. В противоречии между максимальной социальностью и минимальными средствами общения заложена основа всего развития ребенка в младенческом возрасте. Основное новообразование – возникновение индивидуальной психической жизни ребенка.
46732. Система стимулювання збуту в діяльності підприємства на зовнішніх ринках 1.02 MB
  Рoзглянутo наукові погляди вчених на маркетингові комунікації загалом та систему стимулювання збуту зокрема, основні складові засобів маркетингових комунікацій нa міжнародному ринку. Досліджено сучасний стан маркетингової комунікативної політики вітчизняного підприємства та проаналізовано його систему стимулювання збуту