61018

Інтелектуальна гра-вікторина «Найрозумніший»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: шляхом проведення гри перевірити рівень знань учнів, розвиток їх інтелекту; розвивати пізнавальний інтерес і пізнавальну активність дітей, потяг до знань, самоосвіти, допитливість...

Украинкский

2014-05-23

64 KB

45 чел.

Інтелектуальна

гра-вікторина «Найрозумніший»


Мета: шляхом проведення гри перевірити рівень знань учнів, роз¬виток їх інтелекту; розвивати пізнавальний інтерес і пізнавальну активність дітей, потяг до знань, самоосвіти, допитливість, уміння виявляти ініціативу і творчість у своїй роботі, здатність працювати з підручником і додатковою літературою; виховувати прагнення до саморозвитку, бажання більше знати.

Обладнання: секундомір, запитання для першого туру гри для коленого учня; 6 категорій запитань для другого туру гри: »Тварини», «Рослини», «Казки», «Мовознавство», «Природознавство», «Математика»; таблиця для підрахунку балів для журі.

ХІД ЗАХОДУ

I. Підготовчий етап

Учитель ознайомлює учнів із правилами проведення турніру, надає зразки запитань, повідомляє перелік тем для другого туру гри, добирає членів журі, готує обладнання.

Опис гри

Турнір «Найрозумніший» проводиться в 2 тури.

У першому турі беруть участь 10-12 учнів. Він проводиться у формі тесту. Кожному роздається аркуш із 15 обов'язковими запитаннями і 4 варіантами відповідей. На кожну відповідь відводиться 5 секунд. За правильну відповідь — 1 бал. Запитання читає ведучий (учитель), діти обводять правильну відповідь.

Визначаються три переможці першого етапу гри, які мають право продовжувати гру у другому турі.

У другому турі кожен з учасників обирає для себе відповідну тему з 6 запропонованих категорій знань і має за 1 хвилину відповісти на якомога більшу кількість запитань. Право розпочати гру у другому турі надається учневі, який набрав найбільшу кількість балів у першому турі.

Після закінчення гри визначається «найрозумніший». Він нагороджується дипломом і подарунком (книгою).

II. Проведення гри

Ведучий. Сьогодні ми розпочинаємо інтелектуальну гру «Найрозумніший». Вона відбуватиметься в два тури. У першому турі беруть участь діти, які подали заявку на участь у грі. Це... (перелічуються прізвища).

Оцінюватиме гру журі у складі... (називаються прізвища).

Перший тур гри складається з 15 обов'язкових запитань. Кожне з них має 4 варіанти відповідей. За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал. На обдумування дається 5 секунд. Я читатиму запитання, а ви обводитимете правильну відповідь.

Помічники роздають дітям аркуші з надрукованими запитаннями і відповідями.

►►І тур

1. Хто написав слова Державного Гімну України?

а) Павло Чубинський;

б) Тарас Шевченко;

в) Павло Тичина;

г) Олександр Олесь.

2. Що є найвищою цінністю?

а) Багатство;

б) робота;

в) життя;

г) успіх.

3. Яка річка є національною гордістю, славою України?

а) Тис;

б) Дніпро;

в) Лопань;

г) Буг.

4. Скільки звуків у слові якщо

а) 4;

б) 5;

в) 6;

г) 3.

5. Який птах найбільший?

а) Страус;

б) лелека;

в) лебідь;

г) пінгвін.

6. Урок з якого предмета провела Мальвіна для Буратіно?

а) 3 арифметики;

б) із російської мови;

в) із природознавства;

г) із читання.

7. Яка рослина належить до сімейства бобових?

а) Квасоля;

б) посльон;

в) кизил;

г) просо.

8. Хто написав музику до опери «Коза-Дереза»?

а) Сергій Прокоф'св;

б) Петро Чайковський;

в) Давид Тухманов;

г) Микола Лисенко.

9. Скільки материків існує на Земній кулі?

а) 5;

б) 6;

в) 7;

г) 4.

11. Скільки кольорів має веселка?

а) 5;

б) 4;

в) 7;

г) 8.

12. За який час Земля робить повний оберт навколо Сонця?

а) За рік;

б) за тиждень;

в) за добу;

г) за місяць.

13. Повітря — це скупчення газів. Яких газів найбільше в гіові

а) Кисню;

б) вуглекислого газу;

в) водяної пари;

г) азоту.

14. За який час Земля робить повний оберт навколо своєї осі?

а) За рік;

б) за тиждень;

в) за добу;

г) за місяць.

15. Яка тварина належить до класу хижаків?

а) Ласка;

б) білка;

в) норка;

г) видра.

16. Із чого зробили карету для Попелюшки?

а) Із гарбуза;

б) з огірка;

в) із дині;

г) із кабачка.

17. Скільки в Україні морів?

а) 3;

б) 6;

в) 2;

г) 1.

18. Як називаються пояси, на які поділена Земля?

а) Шерстяні;

б) теплові;

в) кожані;

г) махрові.

19. Яка риба найбільша?

а) Сом;

б) риба-молот;

в) китова акула;

г) скат.

Помічники збирають відповіді та віддають їх журі.

Ведучий. Поки журі підбиватиме підсумки першого туру гри, ми подивимося номери художньої самодіяльності, які нам підготувала вокальна група.

►► Виступи дітей

Ведучий. Слово надається журі.

Журі оголошує кількість балів, набраних кожним учнем, називає трьох переможців першого туру.

Ведучий. У другому турі у нас мають право брати участь такі учні... (на зиває прізвища). Гра відбуватиметься в два кола. Найбільше балів набрав..., йому надається право першому обрати запитання із запропонованих 6 катего¬рій знань. Пропонуються такі категорії:

• Тварини

• Рослини

• Казки

• Мовознавство .

• Природознавство

• Математика

Другим гратиме..., третім — ....

Я читатиму запитання протягом 1 хв. Чим більше ви дасте правильних відповідей, тим більше наберете балів. (Відповіді учні дають уголос.)

►► II тур

Мовознавство

1. Скільки букв в українському алфавіті? (33)

2. Від якого прикметника походить іменник зелень? (Зелений)

3. Визначити суфікс у слові сніжок, ( ок )

4. Що означає слово вуста? (Губи)

5. До якої частини мови належить слово сім'я? (Іменник)

6. Що означає буква а в слові зима? (Закінчення)

7. Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

8. Який корінь у слові перезимувати? (-зим )

9. До якої частини мови належить слово співати? (Дієслово)

10. Антонім слова лівий. ( Правий)

11. Як називається частина слова без закінчення? (Основа слова)

12. Назвати граматичну основу в реченні: «На лісових галявинах з'явились перші проліски». (Проліски з'явились)

13. Який останній звук у слові кущ? ([ч])

14. Який префікс у слові зшити? (з-)

15. Якого роду іменник собака? (Чоловічого)

16. Що означає фразеологізм накивати п'ятами? (Утекти)

17. Якою частиною слова є -о- у слові тепло? (Закінченням)

18. Якими бувають речення за інтонацією? (Окличними та неокличнї)

Природознавство

1. Де холодніше — на Північному полюсі чи на Південному? (На Півден ному)

2. Як називається космічна система, у якій ми живемо? (Сонячна)

3. Що розділяє Землю на дві рівні половини? (Екватор)

4. Яким приладом користуються для визначення сторін горизонту? (Ком пасом)

5. Який материк найбільший? (Євразія)

6. Як називаються гірські луки в Карпатах? (Полонини)

7. На якому материку знаходиться Україна? (Євразія)

8. У якій частині світу знаходиться Сахара? (В Африці)

9. На якому материку знаходиться США? (Північна Америка)

10. Що створено для збереження куточків незайманої природи? (Заповід¬ники)

11. Найбільша планета Сонячної системи. (Юпітер)

12. З чого складаються тіла? (З речовин)

13. Як називається модель Землі? (Глобус)

14. Куди зникає роса, як тільки припече сонце? (Випаровується)

15. Який метал використовується в термометрах? (Ртуть)

16. Розпечені космічні тіла — це... (зорі).

17. Чому чергуються день і ніч? (Земля обертається навколо своєї осі.)

18. З яких частинок складаються речовини? (З молекул)

19. Шар повітря навколо Землі? (Атмосфера)

Математика

1. Скільки центнерів у 100 кг? (1 ц)

2. У скільки разів 100 більше ніж 10? (У 10)

3. Скільки прямих кутів у рівностороннього трикутника? (Жодного)

4. На скільки частин ділять круг 4 радіуси? (На 4)

5. Якою є швидкість мопеда, який проїхав 60 км за 2 години? (ЗО км/год)

6. Периметр квадрата 36 м. Якою є довжина його сторони? (9 м)

7. Дільник 4. Частка 20. Чому дорівнює ділене? (§0)

8. Скільки хвилин в третині 1 год? (20 хв)

9. Восьма частина відстані дорівнює 4 км. Яка довжина всієї відстані? (32 км.)

10. Закінчити речення: «Ширина зошита 22...» (см.)

11. Який знак поставити? 400 : 10 * 400 : 100? (>)

12. У якому розряді стоїть 5 у числі 536? (Сотні)

13. Скільки всього десятків у числі 73? (7)

14. Назвати ділене 64 : 8. (64)

15. Братові 2 роки. Він утричі молодший за сестру. Скільки років сестрі? (6 років)

16. Що важче — 1 кг вугілля чи 1 кг вати? (Однаково)

17. Як називається прямокутник, у якого всі сторони рівні? (Квадрат)

18. Перетворити у сантиметри 1 м 5 см. (105 см)

Казки

1. Кого назвали невиданим звірятком? (Сина царя Салтана)

2. Як звуть Андерсена? (Ганс-Христиан)

3. Хто з трьох поросят побудував цегляний будинок? (Наф Наф)

4. Який простоквашинський поштар називає пошту морською? (Пєчкін)

5. На кого перетворилося гидке каченя? (На красеня лебедя)

6. Що дорожче за золото? (Сіль)

7. З якої казки ці слова: «Хто сидів на моєму стільці і зламав його?» («Три ведмеді»)

8. Як звали діда, який урятував навесні зайців від потопу? (Мазай)

9. Хто просив тата зробити човник та весельце, щоб рибку ловити та батьків годувати? (Івасик Телесик)

10. Кого першого зустрів на дорозі Колобок? (Зайця)

11. Кого виліпили зі снігу дід і баба у російській народній казці? (Снігуроньку)

12. Хто автор казки «Фарбований лис»? (Іван Франко)

13. Хто допомагав жабці у спробі мандрувати на південь? (Качки)

14. Хто автор байки «Коник-Стрибунець»? (Л. Глібов)

15. Яке ім'я придумав Кіт у чоботях своєму господарю? (Маркіз Карабас)

16. Кого слід боятися маленьким дітям в Африці? (Бармалея)

17. Хто врятував Дюймовочку від заміжжя з кротом? (Ластівка)

18. Яке ім'я дав Дюймовочці її наречений — прекрасний принц? (Майя)

Тварини

1. Сумчастий ведмідь Австралії. (Коала)

2. Найменший птах на землі. (Нектарниця)

3. Плазун пустинь, одягнений у панцир. (Черепаха)

4. Тварина з лісів Південної Америки, яка харчується мурахами. (Мурахоїд)

5. Австралійський звір, який відкладає яйця і має дзьоб, подібний до качиного. (Качкодзьоб)

6. Великий звір із рогом, мешканець африканських саван. (Носоріг)

7. Найбільший плазун, який мешкає в річках жаркого поясу. (Крокодил)

8. «Цар» звірів. (Лев)

9. Великий звір, який зустрічається тільки у Північній Америці. (Бізон)

10. Отруйна змія тропічних лісів. (Кобра)

11. Найбільший птах на землі. (Страус)

12. Невеликий австралійський звір, який відкладає яйця. (Єхидна)

13. Найвідоміша тварина пустині, «корабель» пустині. (Верблюд)

14. Найбільша змія річок Південної Америки. (Анаконда)

15. Найбільша з людиноподібних мавп, яка живе тільки в Африці. (Горила)

16. Найбільший звір на Землі, який зустрічається у тропічних лісах і саванах. (Слон)

17. Скільки ніг у павука? (Вісім)

18. Де живе муфлон? (У Кримських горах)

19. На якому материку мешкають кенгуру? (Австралія)

20. В якому океані водиться японський кит? (У Тихому)

21. Тварина, у якої задні ноги в 4 рази довші, ніж передні? (Тушканчик)

Рослини

1. Родючий шар землі? (Ґрунт)

2. Головна ознака ґрунту? (Родючість)

3. Як називають частини рослини? (Органи)

4. Квітуча рослина, що заривається в землю. (Тюльпан)

5. Рослина з кількома міцними дерев'янистими стеблами. (Кущ)

6. Вставити пропущене слово в прислів'я: «Без верби і ... нема України!» (Калини)

7. Які це рослини: морква, капуста, буряк, петрушка? (Дворічні)

8. Найперша весняна квітка. (Пролісок)

9. Які це рослини: горох, перець, огірки, соняшник? (Однорічні)

10. Рослини, що живуть у воді. (Водорості)

11. Якими рослинами вкриті полонини Карпат? (Трав'янистими)

12. Де утворюється насіння у хвойних рослин? (У шишках)

13. Маленька рослина, що плаває на поверхні води. (Ряска)

14. Рослина прісних водойм, що після цвітіння утворює темно-коричневі початки. (Рогіз)

15. Водяна рослина, що має прекрасні білі чи жовті квіти і велике листя, яке вкриває поверхню води. (Латаття)

16. Дерево, що квітне у липні. (Липа)

17. Біла кора, тоненькі віти. Що це за дерево? Відгадайте, діти. (Береза)

18. Велика ділянка землі, на якій ростуть дерева та інші рослини. (Ліс)

19. На які три групи поділяються всі рослини? (Дерева, кущі, трав'янисті рослини)

III. Підсумок гри. Нагородження переможця

Ведучий. Слово надається журі.

Журі оголошує результати гри. Переможця турніру «Найрозумніший» нагороджують дипломом і подарунком від батьківського комітету (книгою «Що? Чому? Навіщо?» Велика книга запитань і відповідей).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22100. ГРУППА СВЕРСТНИКОВ КАК ФАКТОР СОЦИАЛИЗАЦИИ. МОЛОДЕЖНАЯ СУБКУЛЬТУРА 50 KB
  В процессе социализации личности группа сверстников выполняет следующие функции: приобщение к культуре и нормам данного общества; научение полоролевому поведению; научение поведению соответствующему этнической религиозной региональной социальной принадлежности членов группы; помощь членам группы в достижении автономии от общества; создание условий для развития самосознания самоопределения а также для самореализации и самоутверждения. Любой класс дифференцируется на подгруппы по разным признакам: социальному расслоению по...
22101. ДЕВИАЦИЯ КАК СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ПРОБЛЕМА 306 KB
  Девиантное поведение – один из видов отклоняющегося поведения связанный с нарушением социальных норм и правил поведения. выделил следующие стадии развития отклоняющегося поведения: неодобряемое поведение эпизодические шалости озорство; порицаемое поведение систематические проступки осуждение со стороны воспитателей; девиантное поведение; делинквентное предпреступное поведение; преступное поведение; деструктивное поведение. Девиантные поступки вначале бывают ситуативными спровоцированные обстоятельствами затем изменения в...
22102. Детская беспризорность 37 KB
  Причины Беспризорность вызывается причинами социальноэкономического характера такими как войны революции голод стихийные бедствия и другие изменения условий жизни влекущие за собой сиротство детей. Детская беспризорность в России Гражданская война Резко увеличилось число беспризорных детей после Первой мировой войны и Гражданской войны. В 1919 году образован Государственный совет защиты детей во главе с А.
22103. ТЕОРИИ ДЕВИАЦИЙ 34 KB
  При работе с клиентами в обязанности школьного социального педагога входит: обеспечение педагогической направленности содержания форм методов используемых в ходе работы; изучение медикопсихологопедагогических условий влияющих на личность его интересы потребности; организация социальнопедагогической деятельности в социуме различных видов сотрудничества детей и взрослых; содействие детям и взрослым в решении личных и социальных проблем; предотвращение правонарушений; реабилитация клиентов; представление и защита интересов...
22104. Методы абстрактного синтеза 40 KB
  Задача абстрактного синтеза заключается в составлении таблиц переходов и выходов автоматов по заданным условиям его функционирования представленным в форме регулярных выражений. Построенный по этим таблицам автомат обычно содержит лишние внутренние состояния. На втором этапе производится минимизация количества внутренних состояний заданного автомата. Синтезируемый автомат может быть задан либо как автомат Мура либо как автомат Мили.
22105. Общие правила подчинения мест регулярного выражения 54.5 KB
  Определим вначале внутренние состояния в которые переходит автомат из состояния 0 при подаче на его вход сигнала x1. Следовательно автомат из состояния 0 под действием сигнала x1 переходит в состояние 2. Аналогично сигнал x2 переводит автомат из состояния 0 в состояние 1 т. Отсюда получаем следующую отмеченную таблицу переходов: yg e e e e e e y1 e y2 xj ai 0 1 2 3 4 5 6 7 8 x1 2 2 4 2 6 2 7 7 2 x2 1 1 3 1 5 1 8 8 1 yg E e e y1 e y2 xj ai A0 a1 a2 a3 a4 a5 x1 A1 a2 a3 a4 a4 a1 x2 A0 a0 a0 a5 a5 a0 Из построенной таблицы видно что из...
22107. Структурный синтез конечных автоматов 28 KB
  По таблице переходов автомата определяют к каким группам принадлежат внутренние состояния в которые автомат из данного состояния под воздействием каждой буквы входного алфавита. Эти состояния запишем в виде последовательности букв под каждым из состояний автомата. Например из состояния 0 автомат переходит в состояния 2 3 и 1 которые принадлежат соответственно к следующим группам a b и a. Проводят новое разделение внутренних состояний на группы объединяя в каждой группе состояния отмеченные одинаковой последовательностью букв.
22108. Элементарные автоматы 30.5 KB
  Таблица переходов Т триггера имеет вид: yg 0 1 xj ai 0 1 T=0 0 1 T=1 1 0 Из таблицы переходов видно что Ттриггер обладает полной системой переходов и выходов поскольку для каждой пары состояний 00 01 10 11 имеется входной сигнал обеспечивающий переход из одного состояния в другое. На практике более удобно вместо отмеченных таблиц переходов пользоваться так называемыми матрицами переходов элементарных автоматов. Матрица переходов определяет значения сигналов на входах элементарного автомата обеспечивающие каждый их четырех...