61019
ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ КАЗКАРІЯ
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Скільки тварин тягнули ріпку Кого перелякав пан Коцький Хто жив у рукавичці Хто вимагав від КозиДерези покинути зайчикову хатку Як відповідали мишенята Круть і Верть Півникові коли він говорив про роботу...
Украинкский
2014-05-23
286.5 KB
32 чел.
ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ КАЗКАРІЯ
Мета: поглибити знання учнів про казку; виховувати любов до книги, бажання читати казки.
Обладнання: збірки казок; ілюстрації до казок.
ХІД ЗАХОДУ
I. Вступне слово вчителя
З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися раніше з вуст в уста і були доступні всім: і дорослим, і малим. Сьогодні ви помандруєте країною Казкарією.
II. Зупинка «Вулиця Пісенна»
III. Зупинка «Провулок Геройський»
Кого зустрів Колобок у лісі?
• Кого спіймав Солом'яник Бичок? . Скільки тварин тягнули ріпку?
• Кого перелякав пан Коцький?
• Хто жив у рукавичці?
• Хто вимагав від Кози-Дерези покинути зайчикову хатку?
• Як відповідали мишенята Круть і Верть Півникові, коли він говорив про роботу?
• Що сказала Курочка Ряба дідові та бабі, щоб заспокоїти їх?
• Що сказав Рак Козі-Дерезі?
• Що сказала Лисичка Глечикові?
• Що казала Лисичка-сестричка Вовчику-братику, коли він ловив рибку в ополонці?
• Як Лисичка-сестричка приказувала, коли Вовчик-братик ніс її на спині?
IV. Зупинка «Площа Загадкова»
• Я рум'яний і пахучий,
Хоч кругленький - невезучий.
Хто побачить лиш мене
Хоче з'їсти, не мине. (Колобок»)
• Я Коза-Дереза,
За три копи куплена,
Півбока луплена,
Тупу-тупу ногами,
Сколю тебе рогами,
Ніжками затопчу,
Хвостиком замету,
Тут тобі й смерть. («Коза-Дереза»)
. Битий небиту везе! («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат») .
Скільки днів лисичка бігала по мед? (Три дні. «Лисичка-кума»)
• Цей дім ніхто не будував, у ньому жити мали право лише 5 братів, але в скрутну хвилину помістилося майже все лісове царство. («Рукавичка»)
• Красень-чоловік у повному розквіті сил. Має те, що ви, чоловіки, не всі любите. Високо літає, але низько ніколи не падає. Він ненька, друг, привид та джентльмен одночасно. («Карлсон»)
• Він був скалічений, пережив морську мандрівку, бідн. Побував навіть у риб'ячому шлунку і загинув у полум'ї. Його любила служниця Терпсихори богині танцю. («Олов'яний солдатик»)
• Коли годинник б'є 12 разів, багатство перетворюється на бідність і може загубити те, що принесе потім щастя. Хто і що загубив? («Попелюшка», черевичок)
• Неперевершений шибеник. Представник сімейства овочів. Неповнолітній скоїв правопорушення і сидів за ґратами. Дякуючи винахідливості, завжди поспішав встановлювати справедливість. Про кого мова? (Чиполіно)
• Розв'яжіть логічний ланцюжок: життя золото, золото мовчання, мовчання запорука успіху, успіх у кропиві, кропива на пір'я, з пір'я тепло. Тут і казці кінець. («Дикі лебеді»)
• Шановні математики. Вам відоме ім'я математика Льюїса Керолла. Він популярний не лише в математичних колах, тому що відкрив одну нову країну. Яку? («Країна чудес», Задзеркалля)
• Її зріст приблизно 2 см 54 мм, ліжко горіхова шкаралупка, покривало трояндова пелюстка. Була красунею. Її радо брали заміж, але всі випадки закінчувались невдало. І зробила вона свій вибір аж у кінці казки, в неї виросли крила. Хто це? («Дюймовочка»)
V. Зупинка «Містечко Лисички-сестрички»
Лисичка. Я буду розповідати уривки з казок, а ви відгадуватимете, яка це казка.
• В одного чоловіка був кіт, старий такий, що вже не здужав і мишей ловити. От хазяїн його взяв і вивіз у ліс. Покинув його, а сам поїхав додому.
Сидить кіт, коли це підходить до нього Лисичка. («Пан Коцький») .
• Жили собі дід та баба, та такі убогі, що нічого в них не було. Ось одного разу дід і каже:
Бабусю! Піди у комору, назмітай у засіці борошна та спечи колобок. («Колобок»)
. Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка. Та й загубив дід рукавичку. («Рукавичка»)
• Жили собі дід та баба. Дід служив на майдані майданником, а баба вдома сиділа, мички пряла. От баба і напала на діда:
Зроби мені та й зроби, діду, солом'яного бичка і осмоли його смолою. («Солом'яний бичок»)
• Здорова була, Лисичко-сестричко!
Здоров.
А що ти робиш?
Рибку їм!
Дай і мені!
Отак! Я стільки морочилась, ловила та й віддай йому. Піди сам налови та й з'їж на здоров'я!
Я не вмію, навчи мене! («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)
• Жили собі дід та баба. Поїхав дід на ярмарок та й купив собі козу. («Коза Дереза»)
Лисичка. Молодці! Усе правильно відгадали! До побачення! Щасти вам!
VI. Зупинка «Кінцева»
Яка кінцівка в казці?
• Хто вигнав мишенят Круть і Верть з-за столу?
• Хто вигнав Козу-Дерезу з зайчикової хатки?
• Хто їв пиріжки в казці «Колосок»?
• Чи побралися Журавель з Чаплею після сватання?
• Що зробив Нехайло за третім разом з городом?
• Чи віддячила Мишка Левові за те, що він її не з'їв? Що вона зробила?
• Чи втопився зайчик з казки «Заячі страхи»? Чому ні?
VII. Підсумок заходу
Чого навчають нас казки?
Казка це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте, вивчайте і переказуйте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, вчать, як треба по правді жити.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
8251. | Освітлювальні установки для сільського господарства | 121.5 KB | |
Освітлювальні установки для сільського господарства. Освітлювальні прилади. Загальні відомості Загальні принципи нормування освітленості Види і системи освітлювання Вибір типу джерела світла і світильника Розміщення сві... | |||
8252. | Електрична частина освітлювальних установок | 93 KB | |
Електрична частина освітлювальних установок Вибір системи напруги живлення освітлювальної установки. Компоновка електричної освітлювальної мережі. Вибір марок проводів і способу їх прокладки. Розрахунок перерізу проводів осві... | |||
8253. | Джерела і установки УФ опромінення в С.Г | 78.5 KB | |
Джерела і установки УФ опромінення в С.Г. Розприділення енергії УФ опромінення по спектру. Джерела УФ опромінення в області УФ-С, УФ-В, УФ-А і області застосування в с.г. УФ- випромінювання невидиме і не викликає зорового відчуття у люди... | |||
8254. | Джерела установки інфрачервоного (ІЧ) опромінення | 64 KB | |
Джерела установки ІЧ опромінення. Розподілення іч опромінення по спектру. Джерела і установки іч опромінення в області ІЧ-А, ІЧ-В, ІЧ-С. Автоматизовані установки ІЧ-обігріву і УФ опромінення Діапазон ІЧ опромінення поділяється на 3 групи... | |||
8255. | Використання в доказуванні матеріалів оперативно-розшукової діяльності | 100 KB | |
Використання в доказуванні матеріалів оперативно-розшукової діяльності Проблема використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності (далі – ОРД), з допомогою яких можна отримати докази по кримінальній справі існує ще з XIX ст. до прийняття... | |||
8256. | Застосування технічних засобів при збиранні та перевірці доказів | 252.99 KB | |
Застосування спеціальних знань і технічних засобів субєктами кримінально-процесуального провадження при збиранні і перевірці доказів. Види науково-технічних засобів, які використовуються при збиранні та перевірці доказів... | |||
8257. | Особливості доказування по справах стосовно неосудних осіб при застосуванні примусових заходів медичного характеру | 81 KB | |
Особливості доказування по справах стосовно неосудних осіб при застосуванні примусових заходів медичного характеру 1. Поняття примусових заходів медичного характеру та їх види Найважливішими засобами боротьби зі злочинністю є кримінально-правові зас... | |||
8258. | Доказування у справах про злочини неповнолітніх | 123 KB | |
Доказування у справах про злочини неповнолітніх. Особливості провадження у кримінальних справах про злочини неповнолітніх. Предмет доказування у справах про злочини неповнолітніх. Особливості доказування у ході провадження досудового і судов... | |||
8259. | Доказування протокольної форми досудової підготовки матеріалів | 91 KB | |
Доказування протокольної форми досудової підготовки матеріалів. Суть протокольної форми досудової підготовки матеріалів. Діяльність органів внутрішніх справ при доказуванні протокольної форми досудової підготовки матеріалів. Процесуальний по... | |||