61022

Виготовлення проектованого виробу «Шкатулка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання столярний верстак роботи виконані на попередніх уроках кухонні дошки ужиткові речі різці плакати креслярський інструмент ручний інструмент для обробки деревини ТВ6 та СТД120М.

Украинкский

2014-05-23

124.5 KB

3 чел.

8 клас_______________________________________________________І семестр

Дата прведення:___________

Тема уроку: Практична робота: виготовлення проектованого виробу «Шкатулка»

Мета уроку: Повторити знання ручної обробки деревини, елементів художнього різьблення. Націлити на формування художнього смаку, естетики, акуратності під час виконання  проекту. Розвивати в учнів творчі й технічні здібності під час уроку, продовжувати ознайомлення з особливостями обробки металу та деревини.

Обладнання  столярний верстак, роботи виконані на попередніх уроках, кухонні дошки, ужиткові речі, різці, плакати, креслярський інструмент, ручний інструмент для обробки деревини, ТВ-6 та СТД-120М.

Об'єкт праці: проектний виріб (шкатулка, кухонна дошка)

Хід роботи

1. Організаційна частина (2 хв.)

Привітання, перевірка присутності на уроці, призначення чергових.

2. Актуалізація опорних знань (8хв.)

Фронтальне опитування

  1.  Які конструкційні матеріали використовують для виготовлення виробів?
  2.  що називають шипом?
  3.  Які інструменти використовують для виготовлення шипового з»єднання?
  4.  Для чого застосовують деревину?
  5.  Які породи дерев ростуть у нашій місцевості?
  6.  Чому ліси називають «легенями планети»?
  7.  З яких основних частин складається дерево?
  8.  Що таке текстура деревини?

3. Вступний інструктаж (2 хв.)

Підготовка інструментів та заготовок, спецодягу. Підготовка матеріалів до роботи:

  1.  Первинний фронтальний Інструктаж (2-4 хв.).  

Демонстрація типових помилок:

  •  сколювання зовнішніх слоїв фанери,
  •  утворення ворсистості поверхні при шліфуванні,
  •  неправильний    вибір напряму шліфування,
  •  невірне зарізування шипового з»єднання.

5.  Самостійна робота (60-65 хв.)

Обробка  зразків деталі майбутнього виробу.

6.   Індивідуальний Інструктаж (1-2 хв.)

7.   Фронтальне виконання завдання.

Якісно обробленою заготовкою рахується та, яка має правильну геометричну форму,  гладко відшліфовану поверхню,  без відкосів, зазубрин,  ворсистості.

Учні, які першими справились із завданням, роблять пробні вправи з різьблення на тренувальних зразках. Проводять опоряджувальні роботи.

8. Підсумок уроку (3-5 хв.)

Аналіз помилок, оцінювання виконаної роботи, демонстрація кращих.

9. Прибирання робочих місць (8-10 хв.) (за списком)

10. Домашнє завдання (1-2 хв.)

Конспект у зошиті, виконання композиції для оздоблення, написання теоретичної частини проектної роботи.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58830. Расчет и тестирование сложным модулированным сигналом базовой станции РЧУМ 4.2 MB
  С точки зрения оператора сети, требования касательно выхода по энергии вытекают не только из характеристик усилителей РЧ-мощности (РЧУМ) мобильных телефонов, но также из характеристик сети связи у базовой станции. В стремлении сделать базовую станцию РЧУМ более эффективной есть как коммерческие факторы, так и факторы, связанные с окружающей средой
58831. Проект телекомунікаційної мережі бібліотечно-інформаційного центру Дон НТУ. Розробка проекту сегменту бездротової мережі 2.44 MB
  Розроблена бездротова телекомунікаційна мережа, яка поєднує в собі передачу даних, Інтернет. Було розраховано трафік цієї мережі та вибране відповідне мережеве обладнання. Здійснено прогнозування покриття бездротової мережі у пакеті Wireless Control System 5.2. На основі цих даних було проведено моделювання мережі за допомогою пакету Packet Tracer 5.0.
58832. Площа криволінійної трапеції 42.5 KB
  Освітня мета уроку математики: закріпити вміння і навички знаходження площі криволінійної трапеції через поняття первісної; ознайомити учнів із наближеними методами обчислення площі криволінійної трапеції; підготувати учнів до свідомого сприймання поняття інтегралу.
58833. БИЗНЕС-ПЛАН ОТКРЫТИЯ ТОРГОВО-ВЫСТАВОЧНОГО ЦЕНТРА «ЯМАХА-ЦЕНТР» 205.59 KB
  Цель внутрифирменного планирования — обеспечение оптимальных возможностей для успешной хозяйственной деятельности, получение необходимых для этого средств, достижение конкурентоспособности и прибыльности предприятия, а также планирование доходов и расходов предприятия, движения его денежных средств.
58834. Украинский архитектурный модерн 620.79 KB
  Модерн как стиль в архитектуре и искусстве зародился на рубеже XIX-XX вв. сначала в Европе, а затем в России, включал в себя различные художественные течения и школы. Его отличительными особенностями являлся отказ от прямых линий
58835. Казка мовить просто, а розуму в ній багато. Казка «Дрізд і голуб». Загадки. Підсумок за темою 64.5 KB
  Мета. Сприяти узагальненню найважливішого матеріалу з прочитаної теми про жанрові особливості казок; удосконаленню навичці правильного, усвідомленого, виразного читання. Заохочувати учнів до висловлення власної думки. Розвивати мислення, память. Виховувати позитивне ставлення до знань, праці.
58836. Український народний одяг – складова духовної культури 64.5 KB
  Мета: познайомити учнів із декоративно – ужитковим мистецтвом на прикладі національного костюма; художніми особливостями народного одягу, його обереговим значенням, важливим елементом матеріальної та художньої культури; дати історичні відомості про розвиток національного костюма...