61023

Оцінка продуктів харчування за їхнім хімічним складом. Ознайомлення з інструкціями з використання окремих хімічних препаратів, засобів побутової хімії тощо та оцінка їхньої небезпеки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити оцінювати продукти харчування з точки зору принципів раціонального харчування; навчити оцінювати добовий раціон харчування, визначити властивий тип харчування; формувати знання про ведення здорового способу життя....

Украинкский

2014-05-23

146 KB

75 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

Груповий методист: Аркушина Г.Ф.

„Затверджую” _________

                                                    (підпис)

„____” _____________ 2010 р.

КОНСПЕКТ УРОКУ

з біології у 10- В класі

з теми: Оцінка продуктів харчування за їхнім хімічним складом. Ознайомлення з

інструкціями з використання окремих хімічних препаратів, засобів побутової         хімії тощо та оцінка їхньої небезпеки.

студентки-практикантки V курсу

природничо-географічного факультету

спеціальність: 6.010100 ПМСО. Хімія

Тофтул Юлії Анатоліївни

Дата проведення:

„____” ____________2010 року

____________________                                                     ____________________

                           (оцінка)                                                                                                                                   (підпис вчителя-предметника)

      Тема:Оцінка продуктів харчування за їхнім хімічним складом. Ознайомлення з

інструкціями з використання окремих хімічних препаратів, засобів побутової                           хімії тощо та оцінка їхньої небезпеки.

  Мета:навчити оцінювати продукти харчування з точки зору принципів раціонального харчування; навчити оцінювати добовий раціон харчування, визначити властивий тип харчування; формувати знання про ведення здорового способу життя; виховувати самостійність, повагу до думки іншого, працелюбність, уміння доказово відповідати.

Тип уроку: практичне заняття.

Методи та методичні прийоми: словесні: бесіда, розповідь, робота з книгою; розв’язування проблемних задач, заповнення таблиці, робота в групах.

Базові поняття і терміни :раціональне харчування, калорії, кілокалорії, білки, жири, вуглеводи, добовий раціон.

Засоби навчання: підручник, калькулятор, таблиці «Хімічний склад та енергетична цінність  основних харчових продуктів»

ХРОНОМЕТРАЖ УРОКУ:

1. Організаційний момент                                                                                              

2. Мотивація теоретичних знань                                                                                   

3. Виклад нового матеріалу та формування знань про раціональне харчування.                                                                                         

4. Самостійна робота учнів

5. Підсумок уроку                                                                                                           

6 Інструктаж з домашнього завдання                                                                           

ХІД УРОКУ:

1. Організаційний момент.

Привітання, перевірка присутніх.

2 Мотивація навчальної діяльності.

Слід пам’ятати , що неправильно підібрана їжа не тільки впливає на травний тракт, подразнюючи його, викликаючи в ньому запалення, виразки або  новоутворення, але також впливає на біохімію  організму  в цілому. Вираз:»Ми з тим, що ми їмо» справедливий і як у давнину так і сьогодні. Людина, котра живе на хлібі, м’ясі, м’ясних підливах, картоплі, каві та спиртних напоях, а також на таких приправах, як перець. Гірчиця й оцет, урешті-решт розплачується хронічними та патологічними зрушеннями  в організмі. Тож потрібно правильно харчуватися діти.

3. Виклад нового матеріалу та формування знань про раціональне харчування.                                                                                         

    Під раціональним харчуванням розуміють достатнє в кількісному і якісному відношеннях харчування. Основа раціонального харчування – збалансованість, тобто оптимальне співвідношення компонентів їжі (амінокислот, жирів, білків, вуглеводів) . Раціональне харчування  забезпечує  оптимальне надходження пластичних, енергетичних та регуляторних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності  організму. Одноманітне харчування призводить до виключення окремих компонентів збалансованого харчового раціону і  порушення обміну речовин.

Для людини  збалансоване харчування має включати білки, жири та вуглеводи у ваговій пропорції 1:1:4,5(за даними фахівців США: 10- 15% калорій має припадати на білки, не більше 30% - жири, з них не менше 10% насичених, 55-60%вуглеводи)  . Це забезпечує  нормування добової калорійності харчового раціону за рахунок білків:15% добової калорійності(причому білки тваринного походження мають становити не менше половини). Частка жирів при вказаному  співвідношенні становить приблизно 30% добової калорійності(причому 75-80% жирів мають бути тваринного походження). Енергетична частка вуглеводнів при такому співвідношенні має становити 55%.

       4. Самостійна робота учнів.

       У зошиті  для лабораторних і практичних робіт  учні виконують практичну роботу

     

Інструктивна картка

    Тема:Ознайомлення з інструкціями з використання окремих  хімічних  речовин як                             медичних препаратів, засобів побутової хімії та оцінка їх небезпеки.

Мета: навчитися користуватися інструкціями , оцінити небезпеку при використанні окремих хімічних речовин  як медичних препаратів та в побуті.

Обладнання і матеріали: інструкції з використання, медичні препарати: розчин йоду, перекис водню, розчин борної кислоти, нашатирний спирт(розчин амоніаку) тощо. Засобів побутової хімії : розчин питної соди(натрію гідроген карбонат).

Хід роботи

1.Обєднайтеся в групи . Одна група вивчає інструкції  до медичних препаратів . а інша – до засобів побутової хімії.

2.Виявіть термін придатності, умови зберігання. Позначення  небезпеки використання хімічної речовини.

3.Дані занесіть до таблиці :

Вид

Хімічна речовина

Термін зберігання

Умови зберігання

Мета використання

Ступінь небезпеки

Медичні препарати

Побутова хімія

4.Висновок.

Інструктивна картка

Тема: Оцінка продуктів харчування за їхнім хімічним складом.

Мета:ознайомитися із  хімічним  складом продуктів харчування на упаковках, оцінити поживну(харчову) та енергетичну цінність(калорійність).

Обладнання і матеріали: упаковки продуктів харчування.

Хід роботи

1.Прочитайте на упаковці інформаційні дані про поживу(харчову)та енергетичну цінність запропонованих продуктів харчування.

2.Виявіть кількість білків, жирів, вуглеводів в 100 г продукту харчування.

3.Ознайомтеся з енергетичною цінністю в 100г продукту харчування.

4.Дані  занесіть до таблиці.

Продукти харчування

Хімічний склад в 100 г продукту


Енергетична цінність (калорійність),кДЖ.ккал

1

2

3

4

5

5. У висновку проаналізуйте хімічний склад запропонованих продуктів з точки зору принципів раціонального харчування.Чи відповідає ваш добовий раціон принципам раціонального харчування? Якщо ні, то в чому невідповідність.

Вкажіть харчову цінність запропонованих вам продуктів. Позначте якими поживними речовинами і харчовими волокнами особливо багатий кожен з продуктів:

5.Підбиття підсумків уроку.

6. Домашнє завдання

Скласти власний раціон харчування. Закінчити оформлення практичної роботи.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73997. Основные особенности и этапы внешней политики СССР между двумя мировыми войнами 18.92 KB
  Основные особенности и этапы внешней политики СССР между двумя мировыми войнами. Условия возникновения Советского государства в рамках мировой и гражданской войн активного участия в этом процессе значительного числа иностранных государств и особенности большевистской идеологии с приоритетом в постановке задач общемировым устремлениям во многом обусловили цели и средства внешней политики СССР в 20 30х гг. С другой стороны СССР являлся наследником Российской империи с ее очевидными национальными и государственными интересами защита...
73998. Великая Отечественная война: крупнейшие военные операции 1941 – 1945 годов 21.99 KB
  Великой Отечественной войне первоначальный ход военных действий сложился крайне неблагоприятно для СССР. Суворовым идея неподготовленности СССР к войне оборонительной ввиду подготовки его к войне наступательной иными словами воскрешение еще Гитлером выдвинутой концепции превентивной вынужденной войны с целью обезопасить себя от нападения Красной Армии. Таким образом Советский Союз в упорной борьбе сумел одержать победу в Великой Отечественной и разделить успех с союзниками по антигитлеровской коалиции во II мировой войне. Полководческое...
73999. Деятельность тыла в Великой Отечественной войне. Партизанское движение в годы Великой Отечественной войны 17.77 KB
  Партизанское движение в годы Великой Отечественной войны. Благодаря высокому уровню централизации государственного хозяйства в первые же месяцы войны удалось обеспечить его перестройку на военномобилизационный лад. Успех во многом определялся удачной организацией управления страной в условиях войны: при всех своих издержках советская система как раз и была предназначена для действия в условиях чрезвычайных обстоятельств для быстрой и решительной мобилизации имеющихся ресурсов и их перераспределения в соответствии с первоочередными...
74000. СССР во 2-й половине 50 - 1-й половине 80-х гг. XX в. От попыток либерализации к всеобщему кризису 22.46 KB
  Первые послевоенные годы принесли мало изменений в функционирование политической системы СССР. Будучи отражением реальной потребности в мобилизации сил для быстрого завершения восстановительных работ централизация в то же время подошла к своему пределу за которым она теряла всякую эффективность что отчетливо проявилось в нарастании кризисных явлений во всех сферах жизни СССР в начале 50х гг. Все это подводило руководящие круги СССР к осознанию необходимости преобразований.
74001. Основные направления и этапы внешней политики СССР в годы «холодной войны» 19.09 KB
  Основные направления и этапы внешней политики СССР в годы холодной войны. Победа СССР в войне значительно изменило его международное положение. СССР принял участие в создании ООН где ему было определено место одного из постоянных членов Совета безопасности.президент США сформулировал доктрину Трумена меры против экспансии СССР.
74002. Перестройка 1985 – 1990 годов 22.31 KB
  Именно эти меры положили начало развалу политической системы СССР поскольку именно партийная вертикаль обеспечивала реальное функционирование политической системы; советские органы были властью сугубо номинальной а потому оказались не готовы к выполнению возложенных на них полномочий. когда оппозиции удалось добиться отмены 6й статьи Конституции СССР закрепляющей особую роль КПСС в государственной системе СССР и внушительного представительства в ряде...
74003. Становление новой российской государственности в 1990-е годах 18.55 KB
  Распавшийся Советский Союз оставил весьма сложное наследство России в виде экономического кризиса всеобщего социального недовольства и наконец отсутствия реальной российской государственности. В условиях краха умеренной и консервативной моделей периода перестройки вполне естественной была победа весьма радикальной для России концепции демократического либеральнорыночного государства с ориентацией на западные страны. В принципе основные направления реформ к моменту их осуществления в России были уже испытаны в ряде государств Восточной...
74004. Основные этапы развития исторической науки в России XVIII – начале XX веков 20.07 KB
  Главною заслугою Миллера было собирание материалов по русской истории; его рукописи так наз. И исследования Миллера имели значение он был одним из первых ученых заинтересовавшихся позднейшими эпохами нашей истории им посвящены его труды: Опыт новейшей истории России и Известие о дворянах Российских. видное место трудами по русской истории занял и М.
74005. Основные этапы развития советской исторической науки 23.2 KB
  Начало новому этапу в развитии марксистской исторической мысли положили труды В. И. Ленина. Особенно большое значение для И. имела разработка Лениным теоретико-методологических основ общественных наук (в том числе исторической науки)...