61039

Узагальнення вивченого про прислівник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вдосконалювати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні. Розвивати вміння використовувати прислівники у текстах визначати їх роль; розвивати здатність учнів до взаємодії мовне чуття мислення увагу память...

Украинкский

2014-05-23

43.5 KB

2 чел.

Тема. Узагальнення вивченого про прислівник.

Мета: вдосконалювати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні. Розвивати

вміння використовувати прислівники у текстах, визначати їх роль;

розвивати здатність учнів до взаємодії, мовне чуття, мислення, увагу, пам'ять;

виховувати самостійність, старанність, наполегливість, повагу до думки інших.

I. Організація класу.

Любі діти, у наш клас Завітали люди щирі Привітайте в добрий час Гостей просмішкою й миром,

-   Ми вам раді люди добрі І вітає щиро вас,

І запрошуєш ласкаво

На урок в 4 клас.

II. Вправа «Мій настрій»

 Хід уроку.

III. Робота з ребусами.

Якими словами ви користувалися щойно в своєму мовленні?

Вірно, це прислівники.

IV. Вправа «Очікування.»- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (відп. учні)

V. Перевірка Д/з.

Група А - Скласти маленький віршик, використовуючи прислівники. Група Б - 2 речення з художнього тексту, підкреслити прислівники.

VI. «Мозковий штурм» Гра «Тактика»

  1.  Прислівники - це незмінні частина мови, (так)
  2.  Прислівники в реченні виступають головними членами речення, (ні)
  3.  Прислівники в тексті найчастіше зв'язані з дієсловами, (так)
  4.  Слова: вчора, сьогодні, завтра - це прислівники-синоніми. (Ні)
  5.  Висновок: розкрити частину мови, прислівник за таблицею.

VII. Хвилинка каліграфії.

Щоб наші роботи були гарно написані, проведемо каліграфічну хвилинку.

К казка


Ми не знали б так багато Про новий і давній час.

- Хто швидше запише цей твір з пам'яті.

VIII. Інсценування казки (Казка про Прислівник).
Казка стукає у двері

Привітаємо її.

Казко, казко, ми зявились!

Нумо, казко, розкажи!

(Під музику заходять герої казки). Виступи учнів.

Завдання учням: прослухати уважно уривок казки, в стовпчик виписати підданих принца.

Робота в групах.

I група- утворити прикметники з прислівників.

II група - утворити дієслова від поданих прислівників.

(На картках уже готові відповіді, вивішуються на дошці, перевіряється самостійна робота)

IX. Диктант «Сито»

Виписати в рядочок тільки прислівники. Оцінювання роботи.

X. Творча робота в парах.

Гірко поробиш а боягуз - позаду.

Краще друг далеко, - солодко з'їси.

Перемога попереду, ніж ворог поблизу.

Сполучити прислів'я, підкреслити прислівники з протилежним значенням.

Сильна пара!

Скласти загадку самостійно, щоб там були прислівники.

Із прислівника утворити форми ступенів порівняння, розібрати за будовою.

XI. Робота над фізкультхвилинкою.
Руки в сторони та вгору -

Всі навшпиньки піднялися

Підніміть голівку в гору

Й на долоньки подивіться.

Руки в сторони розводим,

Опускаєм плавно в низ,

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

- Назвіть прислівники з вірша. Спробуйте за допомогою суфіксів утворити нові форми прислівників.

XII. Робота з підручником.
Вправа 191

  1.  Конкурс читців. Читання вірша, передати настрій.
  2.  Придумати заголовок. Пояснити свій вибір.
  3.  З'ясувати роль прислівників у віршованому тексті.
  4.  Списати ту строфу вірша, яка містить однорідні члени речення, виражені прислівниками.

Плакуча верба на ставу Полоще сріблясту листву І тихо та сумно щомить

Ня вдтпі шумить.


- Записати текст, вибравши слова, які потрібні за змістом.
Самостійна робота.

Група Б.

(Спершу, спочатку) вчився Іван дома. В 12 літ складав вірші латинською мовою. (Згодом, потім) учився у Полоцьку у вищій школі. В 16 літ Іван Мазепа пішов на січ. Служив у Богдана Хмельницького. (Нарешті, на кінець ) став служити у Дорошенка.

Група А.

- Списати, розкриваючи дужки, перед прислівниками поставити питання.
Дні коротшають (по) троху,

Вицвіта міжхмарно просинь.

На колгоспному роздоллі

(В) день трудилась, ніч (не) спала,

З тракторних димків у полі Павутиннячка (на) пряла.

Група В.

- Змінити сполучення слів одним словом - прислівником.
Перший раз брати участь в конкурсі...

Повертатися додому, як обіцяв...

Якщо не знаєш дороги -...

Повідомити про щось раніше зазначеного часу.

Слова для довідки: вперше, вчасно, наздогад, заздалегідь.

XIV. Домашнє завдання.

Група А. Вивчити вірш напам'ять с.212

За тлумачним словником знайти значення слова стека.

Група Б. Впр. 193 (і). Прислівники: вгору, вниз, зліва, справа, розібрати за будовою

XV. Підсумок уроку.

Чи здійснилися ваші очікування на уроці?

Зателефонуйте мамі, розкажіть, що сподобалось на уроці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15327. Клонирование объектов и использование массивов 938.5 KB
  Тема 3: Клонирование объектов и использование массивов 1. Клонирование объектов и использование массивов Клонирование объектов Существует два способа клонирования объектов: первый использование команды EditClone ПравкаКлон
15329. Редактор материалов. Создание текстур материалов 3.9 MB
  Тема 4: Редактор материалов. Создание текстур материалов 1. Создание текстуры древесины Создайте объект типа Box рис. 1.1 Рис. 1.1 Откройте редактор материалов выполнив последовательность команд: Rendering ~Material Editor или нажав кнопку
15330. Создание интерьера бассейна в 3Ds Max 1.96 MB
  Тема 6: Создание интерьера бассейна В результате выполнения этой работы Вы должны получить визуализированную сцену изображенную на рисунке. 1. Двумерные формы. Модификаторы двумерных форм Цель: освоить технологию создания д
15332. Основы работ со статическими изображениями в программе трехмерной графики 3ds max 4.96 MB
  Тема 5: Основы работ со статическими изображениями в программе трехмерной графики 3ds max. Этапы создания трехмерных сцен Проект Создадим уголок части комнаты в которой располагается стол. На столе стоит бокал со льдом. Для указанно...
15333. Процессы включения и отключения цепи с конденсатором 1.71 MB
  Рассчитать докоммутационные t = 0 начальные t = 0 и установившиеся t → ∞ значения токов и напряжения на конденсаторе в цепи Рис. 1. в двух случаях: 1. ключ размыкается; 2. ключ замыкается. R1= 330 Ом; R2=220 Ом; U= 15 В; С= 10 мкФ Рису...
15334. Процессы включения и отключения цепи с катушкой индуктивности 75 KB
  Общие сведения Цепь с одной катушкой индуктивности так же как и цепь с одним конденсатором описывается дифференциальным уравнением первого порядка. Поэтому все токи и напряжения в переходном режиме изменяются по экспоненциальному закону с одной и той же постоянной вр