61046

Число і цифра 1. Орієнтування в часі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета і задачі уроку: формувати аналітико синтетичне сприймання співвідношення числа і цифри зорове тактильне сприймання кількості поняття про число 1 ознайомити із цифрою 1 яка позначає число 1...

Украинкский

2014-05-23

203 KB

9 чел.

Тема уроку: Число і цифра 1. Орієнтування в часі.

Мета і задачі уроку:

  •  формувати аналітико - синтетичне сприймання - співвідношення числа і цифри, зорове, тактильне сприймання кількості, поняття про число 1, ознайомити із цифрою 1, яка позначає число 1; закріпити уявлення про геометричні фігури: квадрат, круг, трикутник. Коригувати сприймання часу на основі практичної діяльності учнів, на основі об’єктивних природних ознак;  сприймання геометричних фігур на основі зорового, тактильного обстеження, вміння визначати колір предметів, кількісні уявлення «один - багато». Розвивати наочно - образне, наочно - дійове мислення, слухову, зорову, рухову пам’ять, довільну увагу, супроводжуюче мовлення в процесі виконання практичних дій, збагачувати активний словник прислівниками, які відображають просторові відношення (справа - зліва, вперед - назад, внизу - вгорі).
  •  виховувати охайність, об’єктивне ставлення до виконаної роботи, інтерес до уроків математики.

Методична мета: використання інформаційно-комунікаційних технології (ІКТ) на уроках математики.

Обладнання: комп’ютер, презентація, ілюстрації: потяг, вагон, сонечко, хмаринки, осінні листочки, картки - роздавальні: цифра 1, шаблон для написання цифри 1, кольоровий шаблон - паровоз, кольорові олівці, демонстраційні геометричні фігури : круг, квадрат, трикутник.

Тип уроку: комбінований

Форма проведення : урок - подорож з використанням ІКТ.


Перебіг уроку

І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Пролунав дзвінок, починається урок.

Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі учні —

Просто молодці!

- Діти, в народі кажуть, що добрий гість - дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).

- Сідайте , спочатку дозволимо сісти дівчаткам, а потім сідають хлопці. Спочатку краса, а потім сила.

- Сьогодні в нас незвичайний урок. Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до казкового лісу. А ось на чому ми поїдемо, вам треба відгадати:

Один паровозик, а вагонів багато.

Що це, скоріш підкажіть нам , малята? (Потяг)

Прикріплюю на дошку ілюстрацію паровоза.

- Скільки паровозів у нашому потязі? (Один)

- Якого він кольору? (Зелений)

Додаю ілюстрацію вагона.

- Скільки вагонів у нашому потязі? (Один)

- Якого кольору вагон? (Червоний)

ІІ. Визначення мети і завдань уроку.

- Під час нашої подорожі нам буде світити сонечко, на небі - легенькі хмаринки, які будуть нам підказувати, що з нами трапиться під час нашого подорожування.

Вивішую хмаринки з надписами: цікава галявина, знайомство, зупинка

охайності, відпочинок, друзі, гра «Ранок, день, вечір, ніч».

- Ну то що? Вирушаємо в дорогу?

Наш поїзд рушає , вагони біжать,

А в поїзді нашому учні сидять.

Чу-чу-чу-чу-чу-чу. Ту - ту - у

- Коли люди їдуть у вагоні, вони полюбляють дивитися у віконце і милуватися природою. Ось і вам я пропоную подивитися на осінній пейзаж.

(Слайд 1. Жовтень)

III. Вивчення нового матеріалу.

Та от і зупинка, час нам вставати.

Ми підемо дружно завдання рішати.

І наші хмаринки підказують нам, що ми приїхали на цікаву галявину.

Галявина прикрашена осінніми листочками. Діти встають і підходять до галявини.

  •  Подивіться, діти, яка чудова осіння галявина!
  •  Скільки ми бачимо на ній листочків? (багато)
  •  Я пропоную вам на згадку про нашу подорож взяти собі один листочок, який вам сподобався найбільше.

Діти вибирають листочок і сідають на місця.

  •  Скільки листочків у кожного з вас? (один)
  •  Для того, щоб записати, що в нас один листочок є спеціальний математичний знак - цифра 1.

Демонструю картку з цифрою 1.

  •  Перегорніть листочки на інший бік і ви теж побачите такий знак - цифру 1.

Знайомство з цифрою 1.

  •  А чи хотіли б ви з цією цифрою познайомитися, щоб вона стала вашим другом?

І наша друга хмаринка підказує нам, що час знайомства настав.

- На що схожа цифра 1, що або кого вона вам нагадує?

IV. Засвоєння знань, формування вмінь і навичок.

  •  Пропоную вивчити віршик про цифру один

Знати цифри треба як годиться!

Перша з них - це одиниця.

Її впізнаєш ти здалеку,

Вона подібна до лелеки.

Ти тільки добре придивись:

І ніжка довга, й дзьоб униз.

(Слайд 2. Одиниця )

Фізхвилинка

  •  Дітки, а ви не замерзли на галявині? Може погріємось?

Травичка низенька, низенька.

Дерева високі, високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво хитає,

То вперед, то назад,

То вниз пригинає.

Птахи летять відлітають,

А учні тихенько за парти сідають.

  •  Добре вивчили віршик про одиницю!
  •  А зараз я пропоную вам скласти одиницю з паличок. Скільки паличок у вас на парті?
  •  Скільки паличок нам потрібно , щоб скласти носик?
  •  Скільки паличок потрібно для ніжки?

Робота в зошитах

  •  Та нам треба ще навчитися писати цю цифру. А допоможе нам в цьому наш друг комп’ютер. Подивіться уважно як треба правильно писати цифру 1.

(слайд 3. каліграфічне написання цифри 1)

  •  З чого треба починати писати? (з носика)
  •  Давайте спробуємо написати одиницю в повітрі уявним олівцем.
  •  А тепер цим же уявним олівцем обведемо цифру, яку подарував вам листочок. З чого почнемо? (з носика).
  •  Як ви гадаєте, зможемо ми вже написати цифру 1 на папері?
  •  І наша третя хмаринка запрошує нас на зупинку охайності. Адже ви пам’ятаєте, що писати треба охайно!
  •  Тоді спробуємо!
  •  Але перед тим, як писати, треба пальці розім’яти.

Гімнастика для пальців.

Індивідуальна робота з Ковальовою Анжелікою

На картці з шаблоном цифри один  виконати завдання.

Робота з геометричним матеріалом.

  •  Наші подружки - хмаринки підказують нам, що десь поруч знаходяться наші друзі. Та ось і вони.

Виставляю геометричні фігури круг, квадрат, трикутник.

  •  Пригадайте, як їх звати.
  •  Що ми знаємо про круг? (в нього немає куточків)
  •  Якого він кольору?
  •  Що нам відомо про квадрат? (в нього чотири куточки)
  •  Якого кольору квадрат?
  •  Розкажіть мені про трикутник, (в нього три кути)
  •  Якого кольору ця геометрична фігура?
  •  Скільки кругів? Квадратів? Трикутників?
  •  Якою цифрою це можна записати?
  •  Ваші друзі дуже хочуть пограти з вами в гру «Якої фігури не стало?» Діти заплющують очі, одна з фігур прибирається. Діти повинні відгадати, якої фігури не стало.
  •  А тепер з цих фігур побудуйте будиночок.
  •  Гарно ми пограли з геометричними фігурами, та нам час подорожувати далі. Давайте з ними попрощаємось.

Орієнтування в часі.

  •  В нас залишилася одна хмаринка, вона дуже сумна, давайте її розвеселим і пограємо в гру «Ранок, день, вечір, ніч».

Сонечко встає - (ранок)

Сонечко піднялось вище, світить яскраво - ... (день).

Сонечко сідає, на вулиці темніє - .. ..вечір.

На вулиці темно - .. .ніч.

  •  А тепер пригадаємо, що ми з вами робимо вранці.

(Слайд 4. Ранок)

  •  Що робимо вдень?

(Слайд 5. День)

  •  Ввечері?

(Слайд 6. Вечір)

  •  Вночі?

(Слайд 7. Ніч)

V. Контроль та корекція знань.

  •  Ми гарно з вами пограли. Хмаринку розвеселили і вона полетіла до своїх подружок.
  •  Чи залишилися в нас ще хмаринки? (ні).
  •  Це означає, що нам час повертатися у свій клас.
  •  Сідайте зручніше в наш вагончик і вирушаємо.
  •  Ось ми і приїхали. Сподобалось вам подорожувати?
  •  Що сподобалось найбільше? (відповіді дітей)
  •  З якою цифрою ми познайомились сьогодні? (ми познайомились з цифрою 1)
  •  На що схожа ця цифра? (на лелеку)
  •  Давайте пригадаємо про неї віршик, (діти розповідають вірш).
  •  Що є в нашому класі, щоб ми могли позначити цифрою 1? (стіл, комп’ютер, дошка, килимок).
  •  Що є на вашому обличчі, що можна позначити цифрою 1? (ніс, рот, язик, лоб, підборіддя).

VI. Підсумковий етап

  •  Молодці! Ви добре попрацювали та правильно виконали всі завдання. Особливо мені сподобалося, як ви писали цифру 1 та розповідали про неї віршик.
  •  А тепер на згадку про наш урок пропоную намалювати, як ми подорожували.

Діти кольоровими олівцями обводять шаблон паровоза.



 


Проект самоаналізу уроку математики в першому класі «Число і цифра 1. Орієнтування в часі»

Вчитель Калмикова С.М.

В першому класі 8 учнів: 3 дівчини, 5 хлопців.

6 учнів в класі - це діти з неускладненою формою олігофренії, двоє учнів мають ускладнену форму олігофренії з порушенням нейродинаміки, Юрочкіна Ірина - збуджений тип, Ковальова Анжеліка – гальмівний.

До вступу в 1 клас 6 учнів навчалися в підготовчому класі нашої школи, 4 учні засвоїли програму підготовчого класу на середньому рівні, 2 – на початковому. В перший клас прийшли 2 нових учня.  Рівень підготовленості у них низький. Словниковий запас бідний, вживають переважно прості, аграматичні речення, не знають букв, недостатні уявлення про цифри, мають низькі пізнавальні здібності. У 4 учнів порушення звуковимови.

Тема уроку: «Число і цифра 1. Орієнтування в часі».

Урок за типом комбінований. Форма проведення: урок - подорож, з використанням інформаційно - комунікативних технологій. Дана форма найбільш відповідає віковим особливостям учнів та активізує їх пізнавальну діяльність.

Мета і задачі уроку:

  •  формувати аналітико - синтетичне сприймання - співвідношення числа і цифри, зорове, тактильне сприймання кількості, поняття про число 1, ознайомити із цифрою 1, яка позначає число 1; закріпити уявлення про геометричні фігури: квадрат, круг, трикутник. Коригувати сприймання часу на основі практичної діяльності учнів, на основі об’єктивних природних ознак;  сприймання геометричних фігур на основі зорового, тактильного обстеження, вміння визначати колір предметів, кількісні уявлення «один - багато»;
  •  розвивати наочно - образне, наочно - дійове мислення, слухову, зорову, рухову пам’ять, довільну увагу, супроводжуюче мовлення в процесі виконання практичних дій, збагачувати активний словник прислівниками, які відображають просторові відношення (справа - зліва, вперед - назад, внизу - вгорі);
  •  виховувати охайність, об’єктивне ставлення до виконаної роботи, інтерес до уроків математики.

Мета і задачі уроку чітко випливають зі змісту навчального матеріалу, відповідають віковим і інтелектуальним особливостям учнів класу та несуть в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Мотивація навчальної діяльності учнів сприяла збудженню інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Виклад нового матеріалу, зміна етапів уроку відзначалися логічністю.

Корекційна робота відбувалася протягом всього уроку  як шляхом багаторазового повторення матеріалу в різних формах і видах діяльності, так і коригувались окремі психічні процеси (зорове, тактильне

сприймання, сприймання часу).

Постановка запитань стимулювала розвиток розумових сил, виховувала інтерес до навчання. Види роботи відповідали віковим особливостям учнів, дозволили мені активізувати їх навчальну діяльність, що в кінцевому підсумку було результатом того, що учні були не пасивними слухачами, а активними учасниками. Таким чином протягом уроку прослідковувався зворотній зв’язок вчителя і учнів. Використання наочності, різних видів, форм і методів роботи (гра, самостійна робота, використання ІКТ ) сприяло зниженню втомленості учнів у процесі роботи, дозволило доступно викласти новий матеріал і закріпити його.

Була проведена робота з вироблення культури навчальної праці. У кожного на парті є все необхідне. У результаті, при зміні одного виду роботи на інший не витрачається дорогоцінний час. Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано кожну хвилину.

З точки зору емоційного і психологічного клімату використовувала спокійний тон, уважне і добре ставлення до учнів у поєднанні з вимогливістю.

На уроці створено належні матеріальні, морально-психологічні, гігієнічні, естетичні умови.

Урок проходив у чистому, добре провітреному класі з урахуванням всіх санітарно - гігієнічних норм.

Урок мав логічне завершення: проводився контроль і корекція знань, словесне оцінювання.

Протягом уроку вирішувалась і виховна мета: виховувалась охайність, об’єктивне ставлення до виконаної роботи, інтерес до уроків математики.

Мета і задачі уроку повністю реалізовані.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45760. Маклюэн. Понимание медиа 37.5 KB
  Понимание медиа. посвящённа осмыслению средств массовой коммуникации медиа. Средства массовой коммуникации медиа Маклюэн понимает чрезвычайно широко как расширение человека. По мнению Маклюэна глубочайшим заблуждением является убеждение в нейтральности медиа.
45761. Маркс К. К критике политической экономии 30.5 KB
  Маркс считает что анатомию гражданского общества следует искать в политической экономии. Совокупность этих производственных отношений составляет экономическую структуру общества реальный базис на котором возвышается юридическая и политическая надстройка и которому соответствуют опре формы общго сознания. На известной ступени своего развития материальные производительные силы общества приходят в противоречие с существующими производственными отношениями внутри которых они до сих пор развивались. Ни одна общая формация не погибает раньше...
45762. Одномерный человек 41.5 KB
  В результате пролетариат перестал быть революционным классом интегрировавшись в привычную систему ценностей а общество утратило возможности развития. Общество стало бесклассовым но оно далеко от марксова идеала коммунизма. Вместо коммунизма получилось одномерное общество неототалитарная Система существующая за счет гипноза средств массовой информации которые внедряют в каждое индивидуальное сознание ложные потребности и культ потребления. Общество называется свободным имеется в виду либеральное общество в то время как на самом деле в...
45763. НИЦШЕ "АНТИХРИСТ. ПРОКЛЯТИЕ ХРИСТИАНСТВУ" 36 KB
  ПРОКЛЯТИЕ ХРИСТИАНСТВУ предпоследняя работа Ницше Der ntichrist ; первое издание в 1895 окончательная редакция 1956. Позиция Ницше была не совместима с традиционалистским атеизмом. Скорее позиция Ницше напоминает бунт преодоление а не голое и бесплодное отрицание. Священников Ницше именует ядовитыми пауками на древе жизни Церковь для Ницше смертельный враг всего благородного на земле она стремится растоптать всякое величие в человеке она выступает за все болезненное и слабое.
45764. Ницше «Рождение трагедии из духа музыки» 37 KB
  Следует отметить что уже в предисловии посвященном Рихарду Вагнеру Ницше заявляет важнейшую посылку своей работы серьезное отношение к эстетической проблематике к искусству говоря о том что противопоставление искусства серьезности существования грубое недоразумение и что его собственное убеждение это взгляд на искусство как на высшую задачу и собственно метафизическую деятельность в этой жизни. Рождение трагедии из духа музыки Die Geburt der Trgödie us dem Geiste der Musik эстетический трактат 1872 года в котором...
45765. Остин. Как производить действия при помощи слов 40 KB
  Остин требует соотносить философские понятия с понятиями обыденного языка с тем как то или иное слово употребляется в обыденной речи. Книга Как произошло слово самая знаменитая работа по философии обыденного языка . Теория речевых актов представлена в нем как только лингвистическая теория ни о какой философии обыденного языка там и речи нет. Введение перформатива позволяет Остину определить область действия правил логической семантики âутвержденийâ и очертить таким образом сферу употребления терминов обыденного языка определяемое их...
45766. Полани. Личностное знание 37 KB
  Полани является автором концепции личностного или неявного знания которое с его точки зрения нельзя выразить в явной форме но которое является сущностной составляющей деятельности ученого. Ключевое понятие âэпистемологическая страстностьâ для Полани âистинаâ это личностная категория относящаяся к убеждениям каждого конкретного человека. Что касается проблемы сознания то Полани так определяет свою концепцию: âГлавным ключом для пересмотра этого понятия понятия âзнаниеâ.Для Полани âличностное знаниеâ это сплав...
45768. Платон. Парменид 35.5 KB
  Однако следует принять во внимание тот факт что между логикой гипотез Платона и структурой логики Гегеля в движении идеи от бытия до понятия существует полное совпадение http: www. Первая гипотеза 137с 142а говорит о том что исходной категорией логики является всеобщее единое субстанция или бытие по Гегелю которое только по форме абстрактно бессодержательно. Вторая гипотеза 142b 157а это уже начало движения самой логики которая развёртывается из единого содержащего в снятом виде и субъект и все его предикаты....