61050

Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Навчальна: формування предметних компетенцій у формі загальної предметної компетенції: освоєння поняття інформації даних інформаційного повідомлення застосовування набутого досвіду...

Украинкский

2014-05-23

293.5 KB

8 чел.

Клас: 9 клас ( «Навчальна програма  для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів  (укладачі: І.О. Завадський, Ю.О. Дорошенко,Ж.В. Потапова за загальною редакцією А.М. Гуржія)

Тема уроку: «Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень.»

Мета: 

 Навчальна: 

       формування  предметних  компетенцій

у формі загальної предметної компетенції: освоєння поняття інформації, даних, інформаційного повідомлення, застосовування набутого досвіду для описування повідомлень в ракурсі розв’язування життєво-важливих задач

сутність локальної компетенції в межах уроку: формування навичок роботи інформацією, даними, інформаційними повідомленнями

Розвивальна:

Розвивати навички мислення високого рівня

Виховна:

      Формування навичок роботи в групах, вміння працювати в команді. Вміння  спілкуватися

Обладнання: комп’ютер, проектор,  вчительська презентація,  дидактичні матеріали

  

План уроку

  1.  Введення в урок
  2.  Правила ТБ.
  3.  Актуалізація потрібного навчального і життєвого досвіду учня (попередній,   життєвий  етап сформованості компетентності)
  4.  Повідомлення теми, мети і завдання уроку (мотивація необхідності  формування компетентності)
  5.  Надання  нових теоретичних відомостей та способів виконання дій в межах предметної компетенції
  6.  Використання способів виконання в межах предметної компетенції (способи діяльності на певному етапі формування компетентності)
  7.  Підсумки уроку
    •  самооцінка власної діяльності в межах компетенції
    •  домашнє завдання

Хід уроку:

1. Введення в урок (1-2 хв)

- Привітання, посмішка.

- Правила поведінки: нагадую, що зараз у нас урок інформатики, прошу звернути увагу на правила спілкування один з одним і правила спілкування з комп’ютером.

Давайте зараз налаштуємось на урок – покажіть настрій з яким ви прийшли на урок, дякую, посміхніться одне одному

2. Правила ТБ (1-2 хв.)

Шановні учні прошу пригадати правила ТБ (папка з правилами ТБ на кожному робочому місці, на екрані Презентація вчителя)

3. Актуалізація потрібного навчального і життєвого досвіду учня (життєвий етап сформованості компетентності) (5-7 хв)

Для подальшої роботи нам необхідно пригадати

Де в житті  ми з вами зустрічаємося з поняттями інформація, повідомлення?

Які органи чуттів  має  людина?

Яка різниця між звуком і літерою,  між числом і цифрою?

Наведіть як ви передаєте, зберігаєте інформацію?

4. Повідомлення теми і мети уроку (1 хв.)

 (подивились на екран, тема нашого  з Вами уроку  «Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень.» Запис теми у зошит.

На  сьогоднішньому уроці нашою метою є:

Ввести поняття інформації, даних, інформаційного повідомлення;

Навчитися описувати способи подання повідомлень; різновиди інформаційних процесів: отримання, збирання, зберігання, пошуку, обробки і передавання інформації;

Вміти називає види повідомлень.

5. Надання  нових теоретичних відомостей та способів виконання дій в межах предметної компетенції (10 хв.)

Повідомлення вчителя (презентація,  спроектована на екран)

Використовуємо ДОДАТОК 1 ТА ДОДАТОК 2

6. Використання способів виконання в межах предметної компетенції (способи діяльності на певному етапі формування компетентності) (10-15 хв.)

Учні працюють з додатками 3,4

Заповни таблиці  ДОДАТОК 3

Види повідомлень за способом подання

Види повідомлень

Приклади повідомлень 

Текстові

Числові

Звукові

Графічні

Комбіновані

Символьні

Спеціальні позначення

Види повідомлень за способом сприйняття

Види повідомлень

Приклади повідомлень 

Візуальні

Звукові

Нюхові

Смакові

Тактильні

Перевір себе (виконай завдання) ДОДАТОК 4

7. Підсумки уроку (5-7 хв)

7.1. Самооцінка власної діяльності в межах компетенції

- заповни журнал спостереження? ДОДАТОК 5

7.2. Робота в парах:

задайте будь-ласка по 1-2 запитання одне одному по виконаній роботі

7.3. Виставлення оцінок.

    7.4. Домашнє завдання:

1. Наведіть приклади передавання інформації:

  •   від людини до людини,
  •  від людини до компютера,
  •  від  компютера до людини.

2. Визначте,  які властивості в даному випадку має інформація.

   3. З якими галузями знань пов’язана інформатика?   Спробуйте вашу відповідь зобразити у вигляді        

        схеми у зошиті.

    7.5. Подяка за 45 хв. співпраці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1496. Управление предприятием на примере автосалона GREGORYS CARS 50.93 KB
  Общая характеристика и структура управления предприятия. Основный виды деятельности и контроль качества оказываемых услуг. Организация и разработка технологических процессов сервиса на предприятии. Применения оргтехники и средств связи на предприятиями.
1497. Педагогическая деятельность в БОУ г. Омска 43.72 KB
  Ознакомление с системой правового воспитания учащихся. Знакомство с деятельностью классного руководителя. Знакомство с деятельностью учителя-предметника. Решения учебно-исследовательских задач. Внеклассное занятие по правоведению по теме Конституционное право.
1498. Методы проектирования организационной структуры 50.98 KB
  Метод структуризации целей. Метод организационного моделирования. Оценка эффективности организационных проектов. Корректировка организационных структур. Неудовлетворительное функционирование предприятия.
1499. Чрезвычайные ситуации социального характера и защита от ЧС социального характера 118.5 KB
  Опасности связанные с психическим воздействием на человека. Этапы развития социальной катастрофы. Методы борьбы с паникой. Меры предосторожности от карманных краж. Разбой. Самооборона, правовой аспект.
1500. Кто такой хакер. Компьютерная специализация 119.53 KB
  Хакер (от англ. hack) - особый тип компьютерных специалистов. Самые известные хакеры. Вся информация должна быть бесплатной. Не бывает неразрешимых проблем, бывает много работы.
1501. Анализ различий ролевых ожиданий у юношей и девушек готовящихся к вступлению в брак 109.97 KB
  Научное содержание понятия готовности молодых людей к вступлению в брак. Наличие у молодых людей, готовящихся к вступлению в брак, эмпатийного комплекса и альтруистических качеств личности. Эмпирическое исследование ролевых ожиданий молодых девушек вступающих в брак. Сравнительный анализ ролевых ожиданий между различными структурами семейной жизни у молодых людей, готовящихся к вступлению в брак.
1502. Что такое вера. Критерии истинности веры 116.61 KB
  Критерии истинности. Необходимость веры для спасения. Критерий хорошести. Ищущим Истинного Бога Бог готовит воздаяние. Вера должна быть связана с доступностью Бога. Вера должна исходить только от Бога. Искажение истины. Нет таких людей, которые не могут узнать Бога. Духовная причина неверия в Истинного Бога. Что нужно делать, чтобы спастись? Какого главного дела требует от нас Бог? Свойства веры и знания.
1503. Скрытие и фальсификация научной информации угроза современной цивилизации 114.5 KB
  Засекречивание - неизбежное зло для науки, однако оно носит временный характер и компенсируется вложением в науку дополнительных средств. При создании СТО Эйнштейн руководствовался работами голландского физика Г.Лоренца и французского математика А.Пуанкаре. Если бы современные физики познакомились с классическими теориями эфира, их такой вывод не удивил.
1504. Визначити класичним методом реакцію кола 97.58 KB
  Визначити класичним методом реакцію кола на підключення джерела живлення. Побудувати графік функції, провести аналіз, визначити тривалість перехідного процесу.