61104

Утворення Єгипетської держави

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: на конкретному історичному матеріалі показати процес утворення Давньоєгипетської держави; розкрити суть понять: ном номарх держава фараон. Основні поняття: Єгипет Африка Ніл дельта Середземне море...

Украинкский

2014-05-24

59 KB

2 чел.

Урок 11.

Всесвітня історія.                                                                          6 клас.

Тема: Утворення Єгипетської держави.

Мета:

  •  на конкретному історичному матеріалі показати процес утворення Давньоєгипетської держави; розкрити суть понять: ном, номарх, держава, фараон.
  •  розвивати вміння робити з документами та ілюстраціями;
  •  виховувати почуття поваги до держави, до символів і законів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, робочий зошит.

Основні поняття: Єгипет, Африка, Ніл, дельта, Середземне море, мул,   

Сахара, фараон, держава, «живі мертві» (раби), ном, номарх, Мемфіс, піраміди,

Сфінкс, династія.

Основні дати:

VI тис. до н.е. заселення долини ріки Ніл;

3100 р. до н.е. – утворення єдиної єгипетської держави;

2750р.  до н.е. – будівництво першої піраміди.  

Історичні постаті:                                          

Хід уроку.

І. Вивчення нового матеріалу.

                                                         План.

1.Обєднання Єгипту. 

2.Єгипетська держава.

3.Фараон.

4. Повстання єгипетського народу.

1 . Єгипет складався з номів - областей. Ном - це область. Понад 40. Місто  з навколишніми селами і полями - ном. На чолі ному -номарх. Номарх керував будівництвом гребель, каналів.

Номи спочатку були самостійними невеликими державами. Потім усі номи дельти Нілу обєднуються - Нижній Єгипет.

Цар - корона червоного кольору.

На пд - Верхній Єгипет -біла корона.

У 3000 р. цар Міна завоював Нижній Єгипет і утворив єдину державу - Мемфіс "Білі стіни". Подвійна корона - біла вставл. в червону "цар Верхнього і Нижнього Єгипту" Патерериця і нагайка в руках

Подивіться на мал. Тут ми бачимо царя в червоній короні з патерицею і нагайкою в руках. В що одягнений цар? Якого кольору в нього одяг?

Жителі Єгипту збирали великі врожаї, вирощували багато худоби. З’являється надлишковий продукт.

Частину селянського врожаю і худоби знатні люди (вожді, старійшини, їхні родичі) забирали собі. Знать ставала багатшою за рахунок інших одноплемінників, обмінювала продукти на вироби ремісників, золото, срібло, мідь.

Племена. що населяли  Єгипет, воювали одне з одним, захоплюючи полонених. Полонених стало вигідно не вбивати, а змушувати працювати на знать, даючи за це їжу.

Полонені, їх називали «живі мертві» перетворювалися на рабів – людей, що належать хазяїну-рабовласнику. Раби не мали прав, майна, , були прирівняні до речей, тварин.

Селяни і раби повставали проти знаті і рабовласників.

Знать створила загони воїнів і доглядачів для захисту свого майна, примушення селян віддавати частину врожаю, контролю за рабами.

Вожді племен (царі) складали закони, що захищали майно рабовласників, підкоряли селян і рабів. Закони з ІV тис. до н.е. записували в Єгипті на цей час з’явилася писемність.

За допомогою загонів воїнів царі контролювали територію, на якій мешкали їхні племена.

У ІV тис. до н.е. було 40 таких територій. – в Єгипті виникає 40 рабовласницьких держав.

У ІІІ тис. до н.е. 40 держав у ході війн були об’єднані в одну – могутню, яка зайняла територію від порогів Нілу до Середземного моря.

2. Влада належить царю - фараону.

Візир - перша особа після царя. Очолював робоче управління державою.

Розгалужений чиновницький апарат. Велика кількість писарів.

Учень читає документ.

Запитання: Чому вважали престижною роботу писаря? Чим займались писарі?

Грамотні люди звільнені від податків.

При царях Єгипет перетворився на державу.

Держава - система влади, коли загальний порядок у суспільстві підтримується за допомогою спеціальних людей і організацій - чиновників, наглядачів, жерців, армії.

фараон 

вельможі  

 чиновники, воїни

селяни, ремісники

раби

 

На чолі Єгипетської держави стояв фараон. Його влада була необмеженою, його вважали богом, йому належали люди, земля, вода у всім Єгипті. Управляли країною йому допомагали вельможі (знатна і багата людина. Фараони призначали вельмож суддями і начальниками різних галузей управління країною), чиновники (люди, що знаходяться на службі по управлінню державою), воїни.  

3. Історію Стародавнього Єгипту вчені розділили на три періоди: Стародавнє царство, Середнє царство і Нове царство.

Передача фараонами влади у спадок

Династія  - це ряд правителів, які належать до одного роду й успадковують владу один після одного.

30 династій.

Пер О - великий дім - фараон.

4. Повстання відбувалось в 1750 р. до н.е. в п -д Середн. царства .

Столиця - місто Фіви.

Питання:

У якому році відбулося повстання?

Хто переміг у повстанні?

III. Закріплення.

Що таке держава?

Держава -це така система влади , коли загальний порядок у суспільстві підтримується за допомогою спец. людей і організацій -чиновників, наглядачів, жерців, армій.

Кому належала вища влада в Єгипті?(Царю, фараону.)

Що таке номи? (Номи -місто з навколишніми селами й полями.)

Які обов"язки номарха? (Керував будівництвом гребель і каналів.)

Коли єгипетські царі почали носити подвійну корону? (Після об"єднання Єгипту в 3000 р.)

Чим положення грамотної людини відрізнялись від положення неграмотної? (Грамотна людина не платила податки).

В якому році відбулось повстання? (В 1750 р. до н.е.)

Словник

 Дельта - місце впадіння ріки в море.
Долина - землі по берегам річки, що зрошуються її водами.
Дамба - штучний вал з землі вздовж берегів ріки, що не дозволяє розливатися її водам.
Вільний час - час, що не зайнятий фізичною працею.
Прискорене збагачення - накопичення військовими багатств більш швидкими темпами, аніж мирними працівниками внаслідок воєн.
Раб - людина, що повністю позбавлена свободи і залежить від свого господаря.
Місто - фортеця, місце поселення ремісників, торгівців, адміністрації, яка управляє і організує будівництво та ремонт дамб і каналів.
Фараон - правитель Єгипту.
Вельможі - знатні люди.
Жерці - люди, що спілкувались із богами.
Начальники областей - вельможі, що управляли областями за дорученням фараона.
Чиновники - службовці держави, які отримували за це платню.
Суспільні роботи - виконувались в інтересах всіх жителів під керівництвом держави.
Повинності - безкоштовні, примусові роботи вільних общинників на державу.
Експлуатація - насильницьке присвоєння результатів чужої праці.
Шадуф - механізм для підйому води на високо розташовані поля.
Найманці - солдати, що воюють за гроші.
Політеїзм - багатобожжя.
Загробне життя - життя після смерті.
Мумія - спеціально оброблене (набальзамоване) тіло небіжчика.
Храм - будівля, де за уявою давніх людей відбувається спілкування з богами.
Жерці - слуги богів, які професійно займаються налагодженням зв'язків та спілкуванням людей з богами.
Боги - надприродні істоти, що керують життям Природи, суспільства та людей.
Папірус - матеріал для письма.
Ієрогліфи - знаки для письма.
Піраміда - гробниці фараонів.
Агрономія - наука про землеробство.
Астрономія - наука про небесні тіла. 

PAGE  2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14628. ДИНАМИЧЕСКИЕ ИСПЫТАНИЯ НА УДАРНЫЙ ИЗГИБ 452 KB
  ДИНАМИЧЕСКИЕ ИСПЫТАНИЯ НА УДАРНЫЙ ИЗГИБ Методические указания к лабораторным и практическим работам по специальным дисциплинам для студентов металловедческих специальностей Данные методические указания включают в себя понятие ударной вязкости и методы ее опред
14629. Особенности устройства и работы твердотельных лазеров 1.22 MB
  Методические указания к лабораторным работам Особенности устройства и работы твердотельных лазеров Твердотельные лазеры ТТЛ с которых в 1960 г началась лазерная эра первым в мире был сконструирован ТТЛ на кристалле рубина 1960г; в 1961 г был создан лазер на неодимовом...
14630. Трёхступенчатая токовая защита линий с односторонним питанием 550 KB
  Лабораторная работа Трёхступенчатая токовая защита линий с односторонним питанием Цель работы: ознакомление с принципом работы трехступенчатой токовой защиты расчёт параметров срабатывания защиты и реле проверка селективности чувствительности и быстродейст...
14631. Определение потерь тепла через систему охлаждения автомобильного двигателя 534 KB
  Лабораторная работа №4 Определение потерь тепла через систему охлаждения автомобильного двигателя Цель работы: Изучение теплового баланса двигателя и практическое определение потерь тепла через систему охлаждения автомобильного двигателя. Оборудование: дви
14632. Определение твердости материалов вдавливанием 1.3 MB
  Определение твердости материалов вдавливанием: Методическая разработка к лабораторным и практическим работам по специальным дисциплинам / В.А.Хотинов И.Ю.Пышминцев. Екатеринбург: ГОУ ВПО УГТУУПИ 2004. 19 с. Рассмотрены методы определения твердости по Бринеллю Викке
14633. Сопротивление материалов 8.39 MB
  1Изгиб. Определения. Основные типы балок и опор. Правило знаков. Деформационный изгиб вызывают внешние силы и моменты плоскость действия которых проходит через продольную ось бруса силы перпендикулярны продольной оси . Силовая плоскость – плоскость в которой действ...
14634. АНАЛИЗ ДИАГРАММЫ РАСТЯЖЕНИЯ И ПОСТРОЕНИЕ ДИАГРАММЫ В ИСТИННЫХ КООРДИНАТАХ 354 KB
  Анализ диаграммы растяжения и построение диаграммы в истинных координатах Методические указания к лабораторным практическим работам и КНИРС по специальным дисциплинам для студентов всех металловедческих и материаловедческих специальностей Методические указан
14635. АНАЛИЗ МЕХАНИЗМОВ РАЗРУШЕНИЯ 8.7 MB
  АНАЛИЗ МЕХАНИЗМОВ РАЗРУШЕНИЯ Методические указания к лабораторным практическим работам и КНИРС по специальным дисциплинам для студентов всех металловедческих и материаловедческих специальностей Методические указания содержат терминологию принятую в настояще
14636. Работа с глобальной сетью в командной строке Windows 62.5 KB
  Лабораторная работа 3 по дисциплине Вычислительные машины системы и сети На тему: Работа с глобальной сетью в командной строке Windows. Цель работы: научиться получать информацию и доступ к настройкам сетью с помощью утилит командной строки Windows. ЗАДАНИЕ 1...