61110

Розквіт Давньоєгипетської держави

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів із основними періодами Давнього Єгипту; Простежити закономірності в зміні періодів розквіту й занепаду держави. Перетворення Єгипту на могутню державу в середині...

Украинкский

2014-05-24

47 KB

19 чел.

Урок 13.

Всесвітня історія.                                                                          6 клас.

Тема: Розквіт Давньоєгипетської держави.

Мета:

  •  Ознайомити учнів із основними періодами Давнього Єгипту;
  •  Простежити закономірності в зміні періодів розквіту й занепаду держави.  

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, робочий зошит, атлас.

Основні поняття: Фіви, гіксоси, загарбницькі війни, колісниця піхотинець, реформа, Сирія, Нубія, хетти, ефіопи, Амон, Атон, Ахетатон .

Основні дати:

1580 – 1085 рр. до н.е. – Нове царство.

Історичні постаті: Тутмос ІІІ, Ехнатон, Тутанхамон, Нефертіті, Рамзес ІІ.                                         

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування.

  1.  Яке заняття було основним у єгиптян?
  2.  Які ремесла розвивалися у Давньому Єгипті?
  3.  На які групи розділилося єгипетське суспільство?
  4.  У чому полягали особливості розвитку виробництва у давньому Єгипті?
  5.  Що означає поняття держава?
  6.  Хто правив єгипетським суспільством?
  7.  Коли утворилася єдина держава?

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

                                                         План.

  1.  Перетворення Єгипту на могутню державу в середині ІІ тис до н.е.
  2.  Реформа Ехнатона.
  3.  Війни Рамзеса ІІ з хеттами.
  4.  занепад Єгипту наприкінці ІІ тис. до н.е.  

1.

Періодизація історії Єгипту.

Раннє царство – І і ІІ династія (першим фараоном першої династії був Мін, якому приписують об’єднання Єгипту близько 3000 р. до н.е.).

Давне царство – епоха правління І – VІ династій.  

Середнє царство (2050 – 1750 р. до н.е.) – епоха царювання ХІ – ХІІІ династій.

Нове царство (1580 – 1085 р. до н.е.) – епоха фараонів ХVІІІ – ХХ династій;

Пізнє царство (712 – 525 рр. до н.е.) – епоха фараонів ХХV – ХХVІ династій.  

Династія -це ряд правителів, які належать до одного роду й успадковують владу один після одного.

30 династій.

Пер О - великий дім -фараон.

Держава -система влади, коли загальний порядок у суспільстві підтримується за допомогою спеціальних людей і організацій -чиновників, наглядачів, жерців, армії.

Основні заходи щодо покращення становища країни.

  •  Відновлення зруйнованого господарства, розвиток ремесла і торгівлі;
  •  Посилення нерівності;
  •  Ведення загарбницьких війн;
  •  Новий розпад країни, що призвів до підкорення Єгипту азійськими кочовиками – гіксосами.

Із моменту звільнення Єгипту від панування гіксосів ведеться відлік епохи нового царства.

Зміцнивши становище всередині країни, фараони перейшли до активної загарбницької політики. Цьому сприяло зміцнення єгипетського війська: від часів війни з гіксосами воно поповнилося бойовими кіньми та колісницями.

На півдні – Ефіопія, на півночі – Сирія, та Палестина стали першими об’єктами єгипетських завоювань. Найвищого розмаху завойовницька політика сягнула за часів фараона Тутмоса ІІІ.

2.

Опрацьовуємо текст підручника ст.. 57  або 62.

1. Що таке релігійна реформа?

Реформа -  нововведення, перетворення, зміна.

2. Які релігійні зміни започаткував Аменхотеп ІV?

3. Що означало нове ім’я фараона?

Він відмовився від старих богів Єгипту, посварився із жерцями і встановив новий культ бога сонця Атона. Він побудував для себе столицю, яку назвав Ахетатон, тобто місто сонячного обрію, а собі взяв нове ім’я – Ехнатон, тобто «любий Атону».

4. Як ви ввважаєте чому після смерті Ехнатона в Єгипті відновили колишню релігію?

Основна мета реформи – придушити опір знаті і жерців.

3.   Останнім періодом розквіту Єгипту було правління Рамзеса ІІ (ХІХ династія). Зійшовши на престол у 22 роки він поставив собі за мету відновити та розширити середньоазійські володіння Єгипту. 15 років Рамзес ІІ витратив на те, щоб витіснити хетів з Південної Сирії, захопити Кадеш та інші міста.

Рамзес ІІ прославився не тільки своїми війнами, але і будівництвом і Фівах, Абідосі, Нубії.

4.

У чому проявився занепад Єгипту?

Які причини викликали цей занепад?

Спадкоємцям Рамзеса ІІ довелося зіткнутися з натиском лівійців, загострилася боротьба всередині країни: знову спалахнула ворожнеча між Північчю і Півднем із центрами в Мемфісі та Фівах. До кінця правління. Подальші вторгнення лівійців призвели  до розпаду Єгипту.

ІІІ. Закріплення знань.

1. Хто такі гіксоси їх роль в історії Єгипту?

2. Суть реформи Ехнатона.

3. Яка роль Рамзеса ІІ в історії Єгипту?

4. Які причини занепаду Єгипту?

ІV. Домашнє завдання.

Опрацювати текст параграфа

Повторити тему «Первісна культура та вірування людей».

Колісниця – бойовий двоколісний візок, запряжений парою коней, яким користувалися стародавні народи.

Гіксоси – група сирійських племен, які вдерлися до Єгипту і завоювали його.  

Тема.  Розквіт Давньоєгипетської держави.

Мета.  Ознайомити учнів з основними періодами історії Давнього Єгипту; простежити закономірності в зміні періодів розквіту й занепаду держави. Очікувані     Після цього уроку учні зможуть: називати час правління результати. Тутмоса III, Ехнатона, Рамзеса II; показувати на карті напрямки військових походів єгиптян (Нубію, Палестину, Сирію); визначати особливості держави в Давньому Єгипті, господарського і духовного життя. Тип уроку.  Комбінований.

Структура уроку І. Організаційний момент 4І. Актуалізація опорних знань

III.  Вивчення нового матеріалу

1.  Перетворення Єгипту на могутню державу в середині II тис. до н. є.

2.  Реформа Ехнатона.

3.  Війни Рамзеса II з хеттами.

4.  Занепад Єгипту наприкінці II тис. до н. є.

IV.  Узагальнення і систематизація знань

V.  Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Н. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Індивідуальне завдання.

Відтворити на дошці схему «Єгипетське суспільство».

Фронтальне опитування.

1)   Дайте визначення поняття «держава».

<ч   Чому утворилася держава в Єгипті?

")   Як і коли утворилася єдина держава?

4)   Хто правив єгипетським суспільством?

^"Д час відповіді на останнє питання можна перейти до перевірки Равильності виконання індивідуального завдання, запропонувати Неві, який його виконував, прокоментувати схему «Єгипетське су-ьство». Вибірково перевіряється творче домашнє завдання.

PAGE  3


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3165. Телекоммуникационные цифровые системы передачи 11.18 MB
  В учебном пособии рассматриваются вопросы формирования канальных цифровых сигналов с помощью импульсно-кодовой модуляции, основы построения оборудования формирования первичного цифрового потока, построения линейных цифровых трактов телекоммуникацион...
3166. Комплекс программ для обработки результатов натурных испытаний радиолокационной станции управления воздушным движением 844.5 KB
  Введение Целью дипломного проекта является проектирование и применение комплекса программ для обработки результатов натурных испытаний радиолокационной станции управления воздушным движением (РЛС УВД) с целью определения следующих основных характ...
3167. Изучение управление производством хозяйства СПК Березовый Мыс Шумихинского района 135.05 KB
  Резкий переход к рыночной экономике вызвал большие изменения в сельском хозяйстве России. Существенную трансформацию претерпевают организационная структура АПК, система управления, земельные отношения, принципы функционирования экономическо...
3168. Генерация перестановок 110 KB
  Генерация перестановок Дано конечное множество A. Требуется сгенерировать все возможные перестановки его элементов в лексикографическом порядке (по материалам главы 1, п. 1.3.6, и главы 2, п. 2.2.1). Требования к заданию множества – в нем не до...
3169. Исследование температурно-влажностного режима помещения 192.5 KB
  Исследование температурно-влажностного режима помещения Цель работы: знакомство с основными параметрами микроклимата помещений, способами их определения и методикой оценки санитарно-гигиенических условий, исходя из требований строительных и гигиенич...
3170. Исследование естественной освещенности помещений в натурных условиях 109.5 KB
  Исследование естественной освещенности помещений в натурных условиях Цель работы: знакомство с методикой и приборами, используемыми при исследовании естественной освещенности помещений, выяснение роли размеров и размещения световых проемов в формиро...
3171. Исследование условий инсоляции отдельных зданий с помощью инсолятора 99 KB
  Исследование условий инсоляции отдельных зданий с помощью инсолятора Цель работы: знакомство с требованиями, предъявляемыми к инсоляции отдельных зданий и внутриквартальных территорий, а также методами определения оптимальной ориентации зданий с пом...
3172. Исследование стальных канатов 53.29 KB
  Исследование стальных канатов. Цель работы: Исследование конструкций и элементов стальных канатов, изучение схем их обозначений, определение основных параметров, ознакомление с методом браковки канатов. Исследование ко...
3173. Конкурсная коллекция современного женского костюма с использованием элементов этно-стиля 2.07 MB
  Актуальность: В наши дни этнический стиль уже завоевал ведущие позиции в мире моды и не собирается их уступать. Основными причинами этого являются свобода, многообразие, естественность, яркость, которые несет с собой этот стиль. Его последо...