61114

Релігія, міфологія Давнього Єгипту

Конспект урока

Педагогика и дидактика

На які періоди вчені поділяють історію давнього Єгипту Коли відбулося нове обєднання Єгипту Розкажіть про релігійну реформу Єгиптян Назвіть причини послаблення Єгипту...

Украинкский

2014-05-24

34.5 KB

1 чел.

Урок 14.

Всесвітня історія.                                                                          6 клас.

Тема: Релігія, міфологія Давнього Єгипту.

Мета:

  •  Ознайомити учнів із релігійними уявленнями давніх єгиптян, розкрити роль релігії в житті єгипетського суспільства;
  •  Підвищувати культурний рівень школярів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, робочий зошит, атлас.

Основні поняття: міфи, міфологія, культ, боги, гробниця, мумія, саркофаг, «Книга мертвих», Гіза, храм, обряд, Озіріс, Ра, Сет.

Основні дати:

1922 р. – відкриття Картером гробниці Тутанхамона.

Історичні постаті: Картер.                                         

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування.

  1.  На які періоди вчені поділяють історію давнього Єгипту?
  2.  Коли відбулося нове об’єднання Єгипту?
  3.  Розкажіть про релігійну реформу Єгиптян?
  4.  Назвіть причини послаблення Єгипту напр. ІІ тис. до н.е.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

План.

  1.  Давньоєгипетські міфи.
  2.  Найдавніші культи. «Суд Озіріса».
  3.  Релігія в житті Єгиптян.

1.

Єгиптяни були дивним народом. Вони не могли навести ладу серед власних богів. Мало того, що в кожного міста було своє божество, так ще й чимало спільних для всього Єгипту богів. – Ра, Озіріс, Ісіда, Тот – у різних місцях відігравали різну роль й по-іншому один одному підпорядковувались. Навіть про те, як створювався цей світ єгиптяни думали неоднаково.

У Мемфісі найбільше вшановувалась так звана Мемфісська дев’ятка: творець Пта і вісім його дітей, серед яких були бог сонця Атум – око Пта, бог знань Тот – язик Пта, бог родючості Апіс – душа Пта, бог повітря Шу – дихання Пта, богиня вологи Туфнут -  слина Пта та ін.

У Геліополі також вважали, що світ створив Атум. Його вважали першим царем Єгипту, після нього царював Шу, потім – Геб.  Наступником Геба став Осі ріс, який одружився на своїй сестрі Ісіді. Осі ріс навчив людей рільництву, ремеслам, дав їм закони і привчив шанувати богів.

2. Велику роль у єгипетській міфології відігравали уявлення про загробне життя як безпосередне продовження земного, але тільки в могилі. Його необхідні умови – збереження тіла померлого (звідси звичай муміфікувати трупи). , забезпечення житла для нього ( гробниці), їжі (принесені живими заупокійні дарунки та жертви).

3.

Із якою метою в Єгипті  відбувалися релігійні обряди?

Де відбувалися релігійні обряди?

Як називали служителі богів?

ІІІ. Закріплення знань.

Диктант.

  1.  Релігія – це віра в надприродні сили.
  2.  Одним із головних богів у єгиптян був бог Сонця Ра.
  3.  Єгиптяни вшановували також Озіріса – бога природи, що вмирає та воскресає, і бога мертвих.
  4.  Давні єгиптяни заперечували існування загробного життя.
  5.  Для вшанування жерців будували піраміди.
  6.  Релігійні обряди проходили в храмах.

ІV. Домашнє завдання. 

Опрацювати текст параграфа. Пар. 11 ст. 57, ст. 65- 66.

Міфи – народний переказ про реальні та фантастичні події.

Міфологія – наука про міфи, система міфів.

Культ – шанування бога або людини (культ особи); релігійні обряди, служіння божеству.

Бог – у релігії – найпотужніша надприродна істота.

Обряд – дії, пов’язані їз дотриманням звичаїв, традицій чи релігійних приписів.

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53278. Халдейське царство 45 KB
  Мета: розкрити роль і значення Халдейського царства в історії стародавнього світу, виробляти в учнів уміння аналізувати, спів- ставляти, узагальнювати вивчений матеріал, висловлювати власну думку, розвивати творче мислення школярів, виховувати інтерес до історії найдавніших цивілізацій
53279. TRADITIONS. CUSTOMS. HALLOWEEN 95.5 KB
  The ancient people who inhabited what we now call Great Britain divided the year into two seasons: growing season and winter. Life and Death. Druids placed great importance on passing of one season to the next. Summer officially ended on October 31-st. On that day people celebrated the Celtic New Year. And the next day was the first day of winter. Being between two seasons it was a very magical time, when the barriers between our world and the spirit world were at their weakest...
53280. Halloween 1.25 MB
  Good morning, boys and girls! I’m glad to see you. I hope you are OK. In our today’s lesson we’ll get to know some new facts about one of the children’s best loved holidays, read the text, sing a song, play a game and do a lot of interesting activities.
53281. Halloween 136.5 KB
  What holiday is it? Ps: It is Halloween T: And what will be the topic of our lesson? Ps: Halloween. T: Yes, you are right. Today we are going to speak about famous American holiday- Halloween. At our lesson we learn new words, make up dialogues, write stories, sing songs and speak about Halloween.
53282. HANDOUT 85 KB
  Fats and sugars are things like oils, biscuits, sweets, chocolate and ice cream. These foods give us energy and are important for our nervous system. But too much of this food can make you fat and can be bad for your teeth. You should not eat more than two sweet or fatty things a day.
53283. Святкування Нового року 69.5 KB
  In England we do not stay at home on the New Year’s Day. We go for a walk to the central square. We listen to the strikes of the largest clock in Great Britain – Big Ben and enjoy the New Year coming. We celebrate Christmas on the 25th of December. On this day our Christmas holiday begin. That is why we like Christmas so much. Soon it will be the New Year , so I sent a postcard to all of you and wish you a happy New Year.
53284. Загальна характеристика дешифраторів 136.5 KB
  У загальному випадку дешифратор має n однофазних входів іноді 2n парафазних і m=2ⁿ виходів де n розрядність довжина коду який дешифрується. Індекс функції Fi визначає номер обраного виходу і відповідає десятковому еквіваленту вхідного коду. Тому дешифратор є перетворювачем вхідного позиційного коду в унітарний вихідний код.
53285. Традиційне харчування українців 63.5 KB
  Учень: Локшина лапша тісто. Учень: Лемішка кашоподібна мучна страва. Учень: Соломаха кашоподібна страва подібна до лемішки однак варили її дещо інакше. Учень: Тетеря рябко страва типу кулешу що готувалась з пшона заправлялась рідким гречаним або житнім тістом.
53286. Сценарій свята в дитячому садку «В українській хаті з Осінню на святі» 47 KB
  Дитина №1: З добрим урожаєм вас вітаємо І здоровя вам бажаємо Під веселий дружний спів Посилаємо уклін Пісня Осінь починається Дитина №2: Завітала осінь до нас на Україну Одягла в червоне намисто калину Дитина №3 Жовте листячко кружляє І доріжки вистеляє Дитина №4 Хмарки в небі пропливають Рясним дощиком лякають Дитина №5 Листячко зелене золотистим стало Осінь чарівниця все розмалювала Дитина №6 Все розмалювала скрізь поприбирала Дитина №7 Жовті колосочки в комору поклала Дитина №8 Пісню журавлину осінь принесла Ягідки калини нам...