61116

Культура в Стародавньому Єгипті

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: показати розвиток архітектури, писемності, освіти, зародження наукових знань та їх вплив на історію людства; розвивати вміння робити з ілюстраціями; виховувати почуття прекрасного.

Украинкский

2014-05-24

41.5 KB

0 чел.

Урок 15

Урок 15.                                                                                                     

Стародавній світ.                                                                    6 клас

Тема: Культура в Стародавньому Єгипті

Мета:

  •  показати розвиток архітектури, писемності, освіти, зародження наукових знань та їх вплив на історію людства;
  •  розвивати вміння робити з ілюстраціями;
  •  виховувати почуття прекрасного.

Після уроку учні зможуть:

1.Вивчити Писемність, освіта, наука в Єгипті. Піраміди , гробниці, храми.

2.Відповісти на запитання в кінці параграфів , подивитись ілюстрації.

Основні поняття уроку: ієрогліфи, папірус.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник та ілюстрації в ньому.

ХІД УРОКУ

План

  1.  "Все на світі боїться часу, а час боїться пірамід".
  2.  Писемність.
  3.  Освіта.
  4.  Наука.

І.Вивчення нового матеріалу.

1. Найдавнішим витвором архітектури є піраміда Хеопса в Єгипті, яка являється найбільшою кам'яною спорудою Єгипту "Велика піраміда" споруджена близько 2000 р. до н.е. Її основа займає площу 5,4 га. Витрачено на будівництво 2 млн.250 тис. блоків вагою 2,5 тони кожний. Окремі блоки важили до 30 тон. Вони припасовані один до одного так щільно, що не можна встромити лезо ножа.

Спочатку її висота була 146,7 м , тепер 137,3 м . Сторони основи 230,4 м. Поряд стоять піраміди Хафра і Менкуара. У 27 ст. до н.е. архітектор Імхотеп спорудив піраміду Джосера. Квадратна східчаста піраміда. Поховальна камера знаходилась не в піраміді , а під нею.

2. Єгипетська писемність - ієрогліфи.

В 1821 р. французький учений Жак Шампальон розшифрував ієрогліфи і прочитав стародавні написи. "Розетський камінь".

Писали на папірусі. Тонкі смужки якого склеювали між собою. Найдовший папірус має довжину 40,5 м. Писали фарбою.

3. В єгипетських школах навчались хлопчики, а часом і дівчатка. Вчились писати спочатку на черепках розбитого глиняного посуду, а потім на старих, змитих папірусах. Якщо учень успішно навчався - давали новий папірус. Переписували учні різні навчальні тексти, вірші, казки. Вчитись було важко - кілька тисяч ієрогліфів (з них використовувалось 750). Невправних часом били. "Вухо хлопчика на спині".

Писарі писали загостреними очеретинками. При собі носили дерев'яний пенал з двома чашечками для чорної і червоної фарб. Початок нового рядка або дату позначали червоною фарбою.

Землеробський календар пов'язаний з розливами Нілу.

Астрономія . Жерці вели спостереження за зоряним небом. Об'єднували зорі в сузір'я, які нагадували обриси тварин. Винайдення сонячного, а потім водяного годинника.

Медицина. При бальзамуванні померлих лікарі вивчили будову людського тіла. Геродот писав, що у єгиптян багато лікарів. Одні лікують очі, другі - голову, треті -зуби, четверті - шлунок, п'яті - внутрішні хвороби. Винуватці хвороб - злі духи, лікували молитвами і заклинаннями. Ліки готували з рослин, мінералів, тварин. Під час розкопок учені знайшли багато хірургічних інструментів і десять медичних папірусів з описами хвороб і рецептами, папірус - 20,5 м.

Математика. Постійно розраховували довжину, ширину, площу, кути. Виникла геометрія - "вимірювання землі".

ІІ. Закріплення.

Завдання.

  1.  Як називають писемні знаки стародавніх єгиптян? (Ієрогліфи).
  2.  Ким вони були розшифровані? (Жаком Шампальйоном.)
  3.  На чому писали єгиптяни? (На папірусі.)
  4.  Чому єгиптяни вважали, що книга краща, ніж гробниця? (Тому, що написане слово змушує згадувати людину, котра писала книгу.)
  5.  Чого навчались в єгипетських школах? (Писати і читати.)
  6.  Чому можна стверджувати, що єгиптяни високо цінували грамотність? (Тому, що лише грамотна людина могла стати писарем. А писарю живеться набагато краще.)

Питання.

  1.  Які науки розвивались в Єгипті ?
  2.  Які здобутки медицини?
  3.  Про що було відомо єгипетським астрономам?
  4.  Порівняйте школу в Єгипті із сучасною.
  5.  Де були необхідні знання з арифметики і геометрії?
  6.  Прочитайте ребус. Дайте відповіді на питання.
  7.  Що таке ієрогліфи?
  8.  Чому оволодіння письмом було складною справою?
  9.  Чому в Єгипті дуже шанували писців?
  10.  Порівняйте ієрогліфи із сучасною абеткою.
  11.  Запишіть єгипетськими числами 2004 рік, 3000 рік.

ІІІ. Д/з.

Контрольної роботи.

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23047. Регістри та лічильники 1.83 MB
  Виведіть графік залежності вхідних Reset Shift Info та вихідних Q0Q2 цифрових сигналів регістра від часу та поясніть ці залежності. Виведіть відповідні графіки для вхідних та вихідних сигналів та поясніть ці залежності. Джерела пробних сигналів підберіть таким чином щоб регістр послідовно виконав операції: а паралельного запису числа 0101; б перетворення цього числа на послідовний код; в послідовного запису числа 1010; Проведіть моделювання для цієї схеми. Виведіть відповідні графіки для вхідних та вихідних сигналів та поясніть ці...
23048. Імпульсні цифрові схеми 2.62 MB
  Формувачі імпульсів. 1 зображено схему формувача імпульсів на логічних елементах ІНЕ. 1 Недоліком цієї схеми є те що для формування імпульсів досить великої тривалості потрібно використати велику кількість логічних елементв. 2 Для формування імпульсів з синусоїдальної напруги часто застосовується тригер Шмітта рис.
23049. Схеми на операційних підсилювачах. Інвертуюче увімкнення ОП 2.04 MB
  Завдяки своєму високим коефіцієнту підсилення та вхідному опору а також низькому опору вихідному операційні підсилювачі ОП дуже широко застосовуються у схемотехніці особливо в мішаних аналоговоцифрових схемах. Додавши до ОП коло зворотнього звязку можна отримати підсилювач практично з будьяким коефіцієнтом підсилення. Коефіцієнт підсилення такої схеми у межах лінійності ОП рівний Rc Rin. Параметри ОП дозволяють добирати Rc та Rin у широкому діапазоні опорів отримуючи різні коефіцієнти підсилення.
23050. Цифро-аналогові перетворювачі 1.33 MB
  1 зображено схему 4розрядного ЦАП. 1 Лічильник U3A та пробні джерела складають тестову схему яка послідовно подає на вхід ЦАП цифрові коди від 0 0000 до 15 1111. Зростаючий код на виході ЦАП буде перетворюватися на лінійно зростаючу напругу. 2 зображено схему дослідження 8розрядного інтегрального ЦАП.
23051. Ознайомлення з основними можливостями пакета програм автоматизованого проектування електронних схем MicroSim PSPICE 8.0 1.35 MB
  Система автоматизованого проектування MicroSim PSPICE використовує один з найбільш вдалих кодів схемотехнічного моделювання SPICE Simulation Program with Integrated Circuit Emphasis який був розроблений на початку 70х років фахівцями Каліфорнійського університету США. Фактично зазначений код став стандартним для моделювання електронних схем і застосовується також у інших відомих системах моделювання схем зокрема MicroCap а вхідний формат мови завдань SPICE підтримується практично усіма пакетами автоматизованого проектування електронних...
23052. Електронний ключ на біполярному транзисторі 482 KB
  Каскад виконує логічну операцію заперечення оскільки високий рівень напруги на вході забезпечує введення транзистора у режим насичення коли напруга на навантаженні буде низькою. При введенні наведеної вище схеми дослідження ключового каскаду застосовуються джерела сталої напруги живлення VCC та імпульсної вхідної напруги VIN. Перелічимо основні параметри даних джерел: Як джерело сталої напруги живлення застосовується стандартна модель VSRC що міститься у бібліотеці source. Основними є такі її параметри: DC стала напруга що її виробляє...
23053. Електронні ключі на МДН-транзисторах 1.07 MB
  Вважайте що напруга живлення дорівнює 10 В амплітуда вхідного імпульсу 10 В тривалість цього імпульсу 500 нс його період 1000 нс. Тривалості фронту і спаду імпульсу задайте дуже малими наприклад по 0. Поясніть зміни у тривалості спаду вихідного імпульсу та рівні напруги логічного нуля на виході. Параметри джерел вважайте такими: напруга живлення 20 В амплітуда вхідного імпульсу 20 В тривалість цього імпульсу 500 нс його період 1000 нс.
23054. Базовий елемент транзисторно-транзисторної логіки (ТТЛ) 1016 KB
  Насправді опором навантаження для виходу ТТЛсхеми звичайно є вхідний опір наступної ТТЛсхеми. Оскільки у реальних ситуаціях на один вихід треба під’єднувати досить багато входів важливим є такий параметр схеми як навантажувальна здатність тобто максимальна кількість входів яку можна навантажити на вихід без втрати працездатності схеми. Оскільки транзистори в даній схемі працюють у режимах насичення та відсікання має місце досит значна інерційність схеми потрібен певний час для переведення транзисторів з одного граничного стану в...
23055. Моделювання цифрових логічних схем 178.5 KB
  Перелічимо деякі логічні ІМС 74ї серії: 74x00 базовий елемент 2ІНЕ 74x10 логічний елемент 3ІНЕ 74x20 логічний елемент 4ІНЕ 74x30 логічний елемент 8ІНЕ 74x02 логічний елемент 2АБОНЕ 74x27 логічний елемент 3АБОНЕ 74x08 логічний елемент 2І 74x32 логічний елемент 2АБО 74x04 інвертор логічний елемент НЕ 74x51 логічний елемент 2І2АБОНЕ 74x86 логічний елемент Виключне АБО на 2 входи Пакет OrCAD дозволяє провести суто цифрове моделювання для даного вузла схеми якщо до цього вузла під’єднані лише входи та виходи...