61126

Перська держава

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із природою і населенням Іранського нагіря історією створення Перської держави; дати уявлення про розвиток Перської держави в період царювання Дарія І розкрити причини загибелі Перської держави.

Украинкский

2014-05-24

56 KB

4 чел.

Урок 20.

Всесвітня історія.                                                                          6 клас.

Тема: Перська держава.

Мета: 

  •  ознайомити учнів із природою і населенням Іранського нагір'я, історією створення Перської держави;
  •  дати уявлення про розвиток Перської держави в період царювання Дарія І, розкрити причини загибелі Перської держави.

Очікувані результати.  

Після цього уроку учні зможуть:

 називати час, на який припадає поява та  розквіт Перської держави;

показувати на карті територію Перської держави, напрями походів  перських царів;

пояснювати причини загибелі Перської держави; визначати внесок держав

перської держави у світову культуру.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, робочий зошит, атлас.

Основні поняття: Мідія, Персія, Ахемєніди, сатрап, дарик, податки,

сатрапія, Персеполь, «безсмертні», Бехестунський надпис

Основні дати:

IX ст. до н. є. — халдеї у Вавилоні;

550 р. до н. є. — виникнення Перської держави;

завоювання Персією:

525 р. до н. є. — Єгипту;

539 р. до н. є. — Вавилона;

330 р. до н. є. — загибель Перської імперії

Історичні постаті: Набоїгаласар, Навуходоносор II, Кір II, Дарій І.

ХІД УРОКУ

І.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ                                                                      

ІІ.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

Фронтальне опитування.

1)    Як описує Біблія походження єврейського народу?

2)    Як пророк Мойсей вивів євреїв із єгипетського рабства?

3)    Хто був першим царем Ізраїлю?   (Саул)

4)    Розкажіть про розвиток Ізраїлю в роки правління царя Давида.

(Давид створив систему управління державою та сплати податків, запровадив переписи населення. Він завдав поразки філістимлянам, завдав поразки ханаанцям)

5)    Чому правління Соломона біблійна традиція називає «золотою добою»?

6)    Чому відбувся розпад Давньоєврейського царства? Які наслідки мала ця подія для єврейського народу?

На цьому етапі уроку можна також провести комплексну перевірку знання дат, історичної карти й виконання домашнього завдання.

Робота з датами.

1)  Скільки років минуло від захоплення халдейським правителем Мардук-апал-іддіном II вавилонського престолу до вбивства у Вавилоні сина останнього халдейського царя?

2) У якому столітті Навуходоносор II зруйнував Єрусалим? На початку чи наприкінці століття?

3) Яка подія відбулася раніше: падіння Ніневії чи вбивство Валтасара? На скільки раніше?

Робота з історичною картою.

Покажіть на карті:

а) Вавилон;

б) кордони Халдейського царства за Навуходоносора II;

в) країни, підкорені халдеями.

Учитель вибірково перевіряє завдання на контурних картах.

Етап актуалізації знань учнів необхідно завершити висновком учителя: у 538 р. до н. є. Вавилон назавжди втратив незалежність і був приєднаний до Персії. Слід акцентувати увагу учнів на останньому слові, оскільки далі йтиметься про Перську державу.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Природа та населення Іранського нагір'я.

Самостійна робота над завданням.

Прочитайте текст параграфа і складіть таблицю «Вплив природних факторів на розвиток рільництва».

Умови, що сприяли розвитку рільництва

Умови, що перешкоджали розвитку рільництва

Уздовж гірських хребтів розташовувалися оази, що зрошувалися струмками

Переважали безплідні пустелі

Фронтальне опитування.

1)    Як населення Іранського нагір'я долало несприятливі явища природи?

2)    У яких країнах ви спостерігали подібні процеси?

3)    До появи якої організації привела необхідність використання праці великої кількості людей?

4)    Які ще завдання виконувала держава?

Обговорюючи запропоновані питання, учні підготуються до розгляду наступного пункту теми.                                                          

2.   Виникнення Перської держави.

Цей етап уроку можна провести за одним із двох варіантів.

ВАРІАНТ І

Коментоване читання.

Під час коментованого читання тексту параграфа учні виконують завдання за контурними картами.

ВАРІАНТ II

Розповідь учителя.

Наприкінці VIII ст. до н. є. вожді знатного перського роду Ахеменідів, який жив навколо озера Урмія, утворили племінний союз, що розширював свою територію в південному напрямку за рахунок сусідніх держав. Але через століття перси потрапили під владу Мідії. Боротьбу за звільнення від мідійського панування розпочав Кір II, який був сином царя Персії Камбіза й онуком останнього мідійського царя Астіага.

Кір II розгромив мідійців і захопив їхню столицю Екбатани. Потім перси підкорили Елам, Гірканію, Вірменію, Лідію, Вавилонію, грецькі міста Малоазійського узбережжя, деякі області Пакистану, Афганістану та Індії. Незабаром до складу Перської держави були включені деякі райони Середньої Азії — Маргіана, Хорезм, Согдіана, Бактрія, Арахосія, Гедросія і Гандхара. Кір II загинув під час походу проти масагетів — кочових племен Середньої Азії. Його син Камбіз ІІ  завоював Єгипет і здійснив два невдалі походи до Нубії та Лівійської оази. Доки Камбіз перебував у Єгипті, у самій Персії спалахнуло повстання. Після серії змов царем проголосили Дарія І.

3.   Царювання Дарія І.

Метод «Навчаючи вчуся».

За допомогою цього методу учні зможуть більш ефективно засвоїти основну інформацію з названого питання — реформи Дарія І. Учитель роздає учням картки, на кожній із яких зазначена одна з реформ Дарія І.                                                                                                 

Картка 1. Дарій розділив державу на адміністративно-податкові округи — сатрапії.

Картка 2. Усі головні посади в державі обіймали перси.

Картка 3. Для управління країною був створений штат чинників, яким керувала царська канцелярія, розташована в Сузах.

Картка 4. Усі сатрапії, за винятком Персії, сплачували грошові податки, У розмірі яких було враховано кількість населення, розміри території та родючість землі.

Картка 5. Була запроваджена єдина монета — золотий дарик.

Картка  6. Стало однаковим законодавство; установлював закони і призначав суддів цар.

Картка 7. Головною опорою влади була армія, що набиралася з персів і мідійців; кістяком армії були 10 тис. піхотинців, які називалися «безсмертні».

4. Загибель Перської держави.

Розповідь учителя.

Проведення реформ дозволило Дарію І зупинити хвилю повстань, що свідчили про слабкість старого ладу, створити ефективну систему державного управління, збирання податків і збільшити чисельність армії.

Завершивши проведення реформ, Дарій І узявся за розширення своєї держави. Він завоював північно-західну частину Індії, острів Самос і міста південного берега Чорного моря. Потім Дарій І здійснив похід проти скіфів, що закінчився невдачею.

У першій половині V ст. до н. є. проходили греко-перські війни, що закінчилися поразкою Персії та укладенням Каллієвого миру.

Дарій помер, так і не здійснивши своїх планів — підкорити греків. Перський трон перейшов до його сина Ксеркса.

Самостійна робота за завданням.

Опрацювати текст параграфа і назвати причини загибелі Перської держави.

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Учитель перевіряє правильність виконання останнього завдання. Що з виконанням роботи не було проблем, за наявності часу можна провести бесіду за питаннями.

  1.  Які держави, подібно до Персії, перестали існувати в досліджуваний період?
  2.  Порівняйте причини загибелі цих держав. Чи схожі вони?

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ                                                                             І

Заключне слово вчителя.

— У VI ст. до н. є., у роки правління Кіра II, Перська держава ц» збулася мідійського панування.

— У роки царювання Дарія І (522—486 рр. до н. є.) Перська держава досягла розквіту: проведені ним реформи дозволили зміцнити державу, збільшити армію, розширити територію країни.

— Причинами занепаду і загибелі Перської держави стали постійні змови серед вельмож і перевороти, повстання підкорених народів поява більш сильного супротивника — Александра Македонського

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Виконати завдання на контурних картах.

3)    Підготувати повідомлення на тему «Дарій І і скіфи».

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30200. Моделирование систем управления различного уровня 1.04 MB
  Новшества различного рода проявляют себя в организациях в виде организационной модернизации системы управления, что требует уточнения основных параметров системы, отдельных связей, применение более эффективных методов их реализации, увеличение уровня надежности. Организационная модернизация системы затрагивает уже не только отдельные связи, но и структуру управления, в общем
30201. Общая классификация вторжений и характеристика угроз 136.5 KB
  3] Правовая защита Защита информации Возросший интерес к проблеме защиты информации основан на объективных процессах создания и сбора информации и информационного обмена. Угроза искажения информации существует в любой точке сети начиная от места ввода в сеть сообщения и до места его получения. Проблемы защиты информации затрагивают различные аспекты ее представления хранения и обработки а также вопросы выбора и реализации средств защиты.
30202. Налоги и налогообложение. Методические указания по выполнению аналитической части дипломной работы 60.5 KB
  Содержание и оформление разделов основной части ВКР По структуре дипломная работа должна состоять из следующих разделов: Введение; Теоретическая часть работы; Практическая часть работы; Заключение. В общем виде ВКР включает пояснительную записку и иллюстрационные плакаты. II раздел баланса стр. 220 стр.
30203. Анализ пожарной опасности медицинских учреждений 623 KB
  Анализ зарегистрированных крупных пожаров в медицинских учреждениях показал что при пожарах в этих зданиях создается сложная обстановка для пожаротушения поэтому требуется разработка комплекса мероприятий по противопожарной защите. В профилактической работе ГПС важно не только предупреждение пожаров но и создание условий для их локализации. Знание условий распространения пожара позволяет заранее предусмотреть эффективные решения пожарной безопасности для предупреждения крупных пожаров.
30204. Состояние и пути совершенствования технологии производства молока в ООО «Бебелево» Ферзиковского района Калужской области 44.5 KB
  Выпускная квалификационная работа бакалаврская работа изложена на 77 страницах компьютерного набора состоит из введения пяти разделов характеристика хозяйства и организационноэкономический анализ хозяйственной деятельности; современное состояние и зоотехническая оценка отраслей животноводства; мероприятия по охране труда животноводов и охране природы; работа в условиях радиоактивного загрязнения местности; экспериментальное исследование по теме выводов и предложений списка использованной литературы; содержит 28 таблиц. Состояние...
30205. РАЗРАБОТКА СИСТЕМЫ КОМПЬЮТЕРНОГО ТЕСТИРОВАНИЯ 1.67 MB
  Обследование объекта и обоснование необходимости систем компьютерного тестирования. Очень актуальным становится использование школами различных систем компьютерного тестирования. Объектом исследования является системы компьютерного тестирования используемые для контроля знаний.
30206. Изучение туристских ресурсов на территории Аргентины 923.5 KB
  Эта латиноамериканская страна становилась чемпионом Кубка мира дважды в 1978 а также в 1986 годах и такая знаменитая личность конечно после Че Гевары как Диего Марадонна обеспечивает загруженность поклонникам футбола и журналистам уже последние 10 лет. Временный поверенный в делах Аргентины в России Маркос Беднарски недавно сообщал журналистам что в 2007 году число российских туристов посетивших Аргентину выросло на 10. Лист № докум. Подпись Дата Лист 2 МОГКТЭП 100401 ПЗ ДР 15781 зачеткак1212номзачеткизачетки ...