61133

Релігія та культура Давньої Індії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із найдавнішими культами та культурою Давньої Індії; дати уявлення про особливості суспільного устрою Індії; показати внесок давньоіндійської культури в розвиток світової науки і культури.

Украинкский

2014-05-24

59 KB

24 чел.

Урок 24.                                                                                       6 клас

Всесвітня історія.

Тема: Релігія та культура Давньої Індії. 

Мета:

  •  ознайомити учнів із найдавнішими культами та культурою

    Давньої Індії;

  •  дати уявлення про особливості суспільного устрою Індії;
  •  показати внесок давньоіндійської культури в розвиток світової   

    науки і культури.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

називати основні досягнення культури Індії;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття «буддизм»;

описувати пам'ятки культури та писемності давніх індійців;

визначати внесок Давньої Індії у скарбницю світової культури.

Обладнання: підручник, зошит, дидактичні матеріали.

Основні терміни і поняття: Веди, індуїзм, «Махабхарата», «Рамаяна»,

буддизм, нірвана, йога, санскрит, цифри, десятинна система, нуль, шахи,

колона Ашоки.

Основні дати:

Будда (623—544 рр. до н. є.);

V ст. до н. є. створення граматики санскриту

Історичні постаті: Будда (Сіддхартха Гаутама), Ар'ябкахата.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування.

1)    Чим відрізняються природні умови долин річок Інд і Ґанґ?

2)  Коли існувала Індська цивілізація? Наведіть докази високого рівня її розвитку.

3)    Хто такі арії? Як вони потрапили до Індії?

4)    Як відбувалося заселення долини Ґанґу?

Завершуючи опитування, учитель відзначає, що з приходом аріїв починається ведійський період історії Індії. Свою назву цей період одержав від назви священних індійських текстів — Вед, що є головним джерелом наших знань про цю епоху. У текстах Вед зібрані численні гімни богам і заклинання, що дозволяють скласти уявлення про релігію, обряди, суспільне життя, побут і культуру Індії.

III.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Найдавніші культи. Індуїзм.

 Робота з підручником.

Прочитайте текст розділу параграфа і складіть план.

Оскільки складання плану є новим видом роботи для шестикласників, доцільно виконати його під керівництвом учителя під час коментованого читання.

План(зразок)

1. Веди — «Книги Знань», що зберігалися в пам'яті народу.

2. Індуїзм — релігія Індії.

3. Священні книги індуїзму.

4.  Трійця богів індуїзму.

Щоб створити більш яскраве уявлення про священні книги індуїзму, учитель може прочитати уривок із «Бхагавадгіти».

Додаткова інформація

«Людина, яка відмовилася від усіх прагнень до чуттєвого задоволення, яка живе вільною від бажань, яка не вважає, що вона володіє чим-небудь, і яка не має фальшивого его — тільки вона може знайти істинний спокій».

«Той, хто народився, обов'язково помре, і після смерті обов'язково знову народиться. Тому не слід віддаватися скорботі, виконуючи свій обов'язок».

2. Буддизм.

Розповідь учителя.

За переказом, близько 2,5 тис. років тому молодий царевич Гаутама був настільки вражений злиднями простих людей, що покинув палац свого батька і вирушив на пошуки справедливого життя.

Якось, сидячи під деревом, Будда осягнув істину. Він уявив собі весь світ людських страждань, зрозумів їхню причину і знайшов шлях порятунку.

Будда говорив: «Свята істина про походження страждання така: жага буття, насолоди, жага творення, жага влади. Свята істина про знищення страждання така: знищення цієї жаги через знищення бажання, через відсторонення від нього...».

Будда проповідував своє вчення сорок чотири роки і помер у віці 80 років. Після смерті його тіло було кремоване, а порох, розділений на вісім частин, поміщений у вісім ступ (меморіальні споруди циліндричної форми) у різних частинах Індії.

У 261 р. до н. є. за царя Ашока буддизм був проголошений державною релігією Індії.

ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ СТАРОДАВНЬОЇ ІНДІЇ

Країна

Назва релігії

Основні положення

Індія

брахманізм

Брахма поділив людей на варни;

Вішну уособлює вічну природу,

бог — охоронець людей;

Шива — бог-володар тварин, руйнівна сила

буддизм

Жити — означає страждати,

причина страждань — бажання;

для звільнення від страждань потрібно

позбутися бажань;

шлях подолання бажань — дотримування вчення Будди

індуїзм

можливе переселення душі після смерті

в інше тіло — сансара; карма — закон відплати

людині за її земні справи

Китай

конфуціанство

моральний ідеал — гуманність і почуття обов'язку;

суспільство має ділитися на верхи та низи;

основа порядку — підкорення старшим

даосизм

Дао — шлях, закон існування, загальний закон

природи; світ — це єдине ціле; «у вей» метод

«недіяння»; потрібно найменшими зусиллями досягати

найбільшого результату (на цьому принципі побудована

техніка бойових мистецтв: теквандо, карате, кунг фу)

3.   Культура Давньої Індії. 

Робота з підручником.

Опрацювати відповідний текст параграфа і дати відповідь на запитання.

—Які галузі культури були найбільш розвинені в Давній Індії?

КУЛЬТУРНІ ЗДОБУТКИ НАРОДІВ СТАРОДАВНІХ ІНДІЇ ТА КИТАЮ

Письмо     

Наука

Винаходи

Мистецтво

Індська цивілізація

нерозшифроване

високий

рівень

математики,

механіки

каналізація, водопровід

мозаїка, скульптура

Держава бхаратів;

Держава Мауріїв

санскрит

математика, медицина, філософія, астрономія

шахи,

позиційна

десяткова

система

лічби

скульптура,

живопис,

ремесло,

ювелірне

мистецтво,

література

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Учитель перевіряє виконання попереднього завдання. Відповідь на запитання може бути записана в зошити.

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

— Релігійне та культурне життя Індії відзначається багатством і своєрідністю.

  •  Релігією аріїв був індуїзм; священними книгами цієї релігії стали «Махабхарата», «Рамаяна», «Бхагавадгіта».

— УIII ст. до н. є. державною релігією Індії був проголошений буддизм.

— Найважливішою традицією Індії, що вплинула на суспільне, релігійне та культурне життя, був поділ на варни і касти.

— Найбільшого розвитку в Давній Індії набули література, архітектура, математика, астрономія.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Письмово відповісти на запитання: Чому тільки в Давній Індії з'явилися варни і касти?

СЛОВНИЧОК.

Буддизм – одна з трьоз світових релігій, що виникла в Індії в сер. І тис. до н.е.

Веди – збірка найдавніших священних творів аріїв.

Індуїзм – релігія яка виникла в індії на початку середніх віків (замінила буддизм), фактично – безліч релігій, що обожнюють все, що можна уявити, відчути та побачити.

Нірвана – особливий божественний стан повного спокою та щастя (буддизм).

PAGE  3


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

617. Вычисление сумм и произведений методом накопления 50 KB
  Вычислить значение функции, содержащее алгебраическое произведение методом накопления в системе Turbo Pascal. В рамках данной работы были выработаны практические навыки по вычислению произведения методом накопления в системе Turbo Pascal.
618. Исследование многоканальной системы передачи информации с нелинейным уплотнением каналов 56 KB
  Функциональная схема макета. Нелинейное уплотнение каналов. Используются адресные функции значности. Многоканальная система передачи информации.
619. Неврозы у детей и подростков 143.5 KB
  Невротические реакции. Невротические расстройства. Ипохондрический невроз. Истерический невроз. Астенический невроз (неврастения). Невроз навязчивых состояний (обсессивно-компульсивное расстройство). Системные неврозы. Невротические расстройства у детей раннего возраста. Механизмы социальной и школьной дизадаптации, профилактика и коррекция при невротических расстройствах в дошкольном и школьном возрасте.
620. Особенности невербальных средств общения 62.5 KB
  Познакомить педагогов с основными формами невербальной коммуникации. Разобрать с педагогами значение некоторых проявлений невербальной коммуникации. Способствовать развитию педагогической интуиции.
621. Расчет привода цепного транспортёра 273 KB
  Расчёт быстроходного вала (расчёт на статическую прочность). Расчет тихоходного вала (расчёт на статическую и усталостную прочность). Расчет шпоночного соединения. Выбор смазки редуктора. Расчет предохранительного устройства.
622. Разрушение горных пород взрывом 45.5 KB
  Понятие о взрыве и взрывчатом веществе. Кислородный баланс. Определение основных констант взрыва и давления продуктов детонации. Давление продуктов взрыва на стенки зарядной камеры. Определение количества теплоты, выделяющейся при взрыве ВВ.
623. Экологический менеджмент и его функции 145.5 KB
  Функции, инфраструктура и принципы экологического менеджмента. Активное сотрудничество со всеми заинтересованными в экологических аспектах деятельности предприятия лицами и сторонами. Организация потоков загрязняющих веществ и отходов.
624. Совместная обработка нескольких рядов наблюдений 143 KB
  Получить практические навыки проведения экспериментальных исследований по определению метрологических характеристик средств измерений. Оценить равнорассеянность результатов нескольких серий наблюдений.
625. Практика проведения денежных реформ в странах Западной Европы 150 KB
  Денежные реформы Англии и выход из стерлинговых кризисов. Современное положение денежнной системы западноевропейских стран. Значение денежных реформ в развитии денежных систем. Средство выхода из кризисисного состояния и продолжения нормального функционирования национального хозяйства в целом.