61138

Релігія та культура Давнього Китаю

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із релігійними віруваннями та культурною спадщиною Давнього Китаю; удосконалити навички інтерактивного вивчення нового матеріалу; показати неповторність і унікальність китайської культури.

Украинкский

2014-05-24

53 KB

12 чел.

Урок 26

Всесвітня історія. .                                                                 6 клас

Тема: Релігія та культура Давнього Китаю.

Мета:

  •  ознайомити учнів із релігійними віруваннями та культурною спадщиною Давнього Китаю; удосконалити навички інтерактивного вивчення нового матеріалу;
  •  показати неповторність і унікальність китайської культури.

Очікувані результати 

Після цього уроку учні зможуть:

називати основні досягнення культури Китаю;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття  «конфуціанство»;

описувати пам'ятки культури та писемності давніх китайців;

визначати внесок Давнього Китаю у скарбницю світової  культури.

Основні поняття: Конфуціанство, даосизм, ієрогліф, каліграфія, папір,

порох, компас, джонка, сейсмограф, акупунктура.

Основні дати:

Конфуцій (551—479 рр. до н. є.);

Сима Цянь (145—86 рр. до н. є.).

Історичні постаті: Конфуцій, Лао-Цзи, Сима Цянь, Цюй Юань, Чжан Цзи.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Вступне слово вчителя.

Ознайомивши клас із порядком роботи на уроці, учитель може дати коротку характеристику культурної спадщини Давнього Китаю.

Мудрий і талановитий китайський народ винайшов багато корисних речей: порцеляну і папір, шовк і порох, компас і друкарський верстат. Навіть святкові феєрверки та чай прийшли до нас із Китаю. Чимдалі більшої популярності в нашій країні набуває досвід китайських цілителів. Задовго до нашої ери китайці створили своє особливе письмо, де кожний спеціальний знак-ієрогліф позначає не просто букву, а склад або навіть ціле слово.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.   Міфи та релігійні уявлення.

2.   Конфуцій і конфуціанство.

3.  Культура Давньої Індії.

ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ СТАРОДАВНЬОГО КИТАЮ

Країна

Назва релігії

Основні положення

Китай

конфуціанство

моральний ідеал — гуманність і почуття обов'язку;

суспільство має ділитися на верхи та низи;

основа порядку — підкорення старшим

даосизм

Дао — шлях, закон існування, загальний закон

природи; світ — це єдине ціле; «у вей» метод

«недіяння»; потрібно найменшими зусиллями досягати

найбільшого результату (на цьому принципі побудована

техніка бойових мистецтв: теквандо, карате, кунг фу)

Оскільки матеріал уроку є досить об'ємним, доцільним буде користання методу «Ажурна пилка». На попередньому уроці учні одержали випереджальні завдання за групами, які збігаються із запитаннями, що розглядаються під час вивчення нового матеріалу.

Метод « Ажурної пилки». Методичні рекомендації.

Пропонується такий порядок роботи на уроці:

— учитель знайомить учнів із тим, як буде організована робота, записує на дошці питання, що будуть обговорюватися;

— учні збираються в групи, організовані на попередньому уроці,— «домашні» групи;

— кожен учень із «домашньої» групи одержує фішку певного кольору або індивідуальний номер. Наприклад, створено п'ять «домашніх» груп по шість осіб; у кожній групі повинен бути один учень, який має червону фішку, один – зелену і так далі, або один учень під номером 1, другий — під номером 2 і так далі;

— після вступного слова вчителя «домашні» групи обговорюють виконання завдання, заданого додому, діляться одержаною інформацією (5—7 хвилин), кожен учень стає «експертом» із того чи іншого питання;

— наступний етап— робота в «експертних» групах, їхня кількість дорівнюватиме кількості учнів у «домашніх» групах; в одну «експертну» групу зберуться всі учасники з червоними фішками, в іншу — із зеленими і т. ін. Таким чином, у кожній «експертній» групі будуть присутні експерти-консультанти з усіх питань досліджуваної теми. Завдання «експертної» групи — обмінятися інформацією з усіх пунктів нового матеріалу. Час на виконання завдання— 10—15 хвилин;

— учні повертаються в «домашні» групи, під керівництвом лідера групи систематизують одержану інформацію, готуються до підсумкової тестової роботи (5—7 хвилин);

— проводиться тестова контрольна робота;

— учитель підбиває підсумки уроку.

КУЛЬТУРНІ ЗДОБУТКИ НАРОДІВ СТАРОДАВНІХ ІНДІЇ ТА КИТАЮ

Письмо     

Наука

Винаходи

Мистецтво

Стародавній Китай

логографія (ієрогліфи)

медицина,

математика,

астрономія,

історія,

філософія

чай,

шовк,

папір,

компас,

бойові

мистецтва

живопис, література,

церемонії, скульптура

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Тестова робота.

1) Який філософ був засновником учення про «дао» — «вищий шлях», що є законом, який діє незалежно від людей і визначає -все, що відбувається на світі?

а) Конфуцій;   б) Мо-цзи;            в) Лао-цзи;       г) Гаутама.

2)    Яка філософська течія стверджувала, що кожна людина », своє місце в суспільстві та свої обов'язки: «можновладець повинен бути можновладцем, робітник — робітником, батько батьком, а син — сином»?

а) Конфуціанство;                        б) даосизм;

в) індуїзм;                                     г) буддизм.

3)    Певні ритуали, правила поведінки в кожній ситуації — це;

а) китайська філософія;              б) китайські церемонії.

4)    Виберіть матеріал, на якому не писали в Давньому Китаї:

а) папірус;                                     б) бамбукові пластинки;

в) шовк;                                           г) папір.

5)    Виберіть галузі культури, які передусім розвивалися в Давньому Китаї:

а) література;                                б) скульптура;

в) музика;                                      г) архітектура;

д) театр;                                         є) живопис.

6)    Виберіть галузі науки, що розвивалися в Давньому Китаї:

а) математика;                              б) фізика;

в) хімія;       -                                  г) медицина;

д) географія,                                 є) астрономія.

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель повідомляє правильні відповіді; методом взаємної перевірки учні перевіряють тести. Ознайомившись із результатами роботи, доцільно провести невелику бесіду з учнями:

1)    На які питання легше було відповідати: підготовлені вдома чи вивчені в «експертних» групах?

2)    Чия інформація виявилася найбільш повною і найкраще запам'яталася?

3)    Як ви вважаєте, чому простіше було відповідати на питання, опрацьовані вдома?

Під час бесіди вчитель звертає увагу учнів на те, що «домашні» питання не тільки готувалися довше за часом, але й використовувалися для передачі інформації однокласникам, тобто застосовувався методи «Навчаючи — вчуся».

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Підготуватися до уроку узагальнення з теми «Давні Індії та Китай».

PAGE   \* MERGEFORMAT 3


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38008. Диагностика и лечение дисфагии при заболеваниях центральной нервной системы. Клинические рекомендации 352 KB
  При отборе публикаций, как потенциальных источников доказательств, использованная каждым исследователем методология изучалась для того, чтобы убедиться в ее валидности. Результат изучения влияет на уровень доказательств, присваеваемый публикации, что в свою очередь влияет на силу, вытекающих из нее рекомендаций.
38009. Методы защиты речевой конфиденциальной информации от утечки по воздушному акустическому каналу 747.5 KB
  Получить практические навыки по: работе с измерительными приборами: генератором среднегеометрических частот октавных полос речевого сигнала шумомером акустическими излучателями прибором для определения уровня звукового давления акустического сигнала на базе ПЭВМ; расчету параметров несущих конструкций определяющих возможность образования канала утечки речевой информации их анализу и разработке предложений по повышению уровня защищённости защищаемого помещения пассивными методами защиты; работе с нормативными документами...
38010. ИССЛЕДОВАНИЕ СОРТИРОВОК РАЗЛИЧНЫХ ТИПОВ 156 KB
  Задача работы: овладеть навыками написания программ при исследовании различных методов сортировки. Теория Среди улучшенных методов сортировки встречаются как доработанные прямые методы так и методы уже более высокого уровня т. с новой идеей где одним из элементов сортировки является прямой метод.
38011. ИССЛЕДОВАНИЕ АЛГОРИТМОВ НА ГРАФАХ 1.78 MB
  Краткая теория Представление графов Для представления графов чаще всего применяется матрица смежности это матрица [n n] где n число элементов а элементы [i j] могут быть равны значению 0 или x flse или 1 true в зависимости от того присутствует ли дуга из вершины i в вершину j рис.n] of integer то можно составить оператор L_SMEG_V который определяет множество смежных вершин для заданной вершины v и записывает их в вектор типа ms. function L_SMEG_Vv2 n1:integer; vr k1:integer:ms; {v2 это вершина для которой ищут все...
38012. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЭФФЕКТИВНОСТИ И СЛОЖНОСТИ ИССЛЕДУЕМЫХ АЛГОРИТМОВ 146.5 KB
  Краткая теория Теория сложности алгоритмов Сложность алгоритма характеристика алгоритма определяющая зависимость времени выполнения программы описывающей этот алгоритм от объёма обрабатываемых данных. Формально определяется как порядок функции выражающей время работы алгоритма. Эффективность алгоритма временная сложность в самом худшем случае Ofn или просто fn.
38013. ИЗУЧЕНИЕ БЕТА –АКТИВНОСТИ 145.5 KB
  10 ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 95 ИЗУЧЕНИЕ БЕТА АКТИВНОСТИ Цель работы Изучение явления бета распада определение длины пробега частиц и максимальной энергии частиц радиоактивного источника. Например радиоактивный изотоп водорода испускает частицы с Еmx = 18 кэВ а изотоп азота с Еmx = 166 МэВ. Типичная кривая распределения частиц по энергиям изображена на рис.1 где dN dE число частиц имеющих полную энергию от Е до Е dЕ Еmx максимальная энергия частиц данного радиоактивного вещества.
38014. Изучение нормального закона распределения случайных величин (закон Гаусса) на основе опытных данных 190 KB
  Составить интервальную таблицу частот статистический интервальный ряд распределения: а Разбить весь диапазон случайных величин на k интервалов. Строки 13 Таблицы 3 называют статистическим интервальным рядом распределения. Интервальный ряд распределения изобразить графически в виде гистограммы.
38015. ФОТОМЕТРИЧЕСКОЕ ТИТРОВАНИЕ 115.5 KB
  Если измерение ведется на определенной длине волны а прибор снабжен монохроматором процесс титрования называют спектрофотометрическим титрованием. находят по резкому перегибу полученной в ходе титрования графической зависимости оптической плотности раствора поглощения пропускания от объема добавленного титранта. При СФтитровании достигается особая селективность что связано с возможностью перехода в ходе титрования многокомпонентных систем от одной длины волны к другой.
38016. ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ ФОТОМЕТРИЯ 176.5 KB
  Сущность метода Точность спектрофотометрического анализа можно значительно повысить если измерять не абсолютную величину оптической плотности анализируемого раствора а ее относительную величину ΔD проводя измерения раствора с концентрацией Сx против эталона уже содержащего определяемый компонент в известной концентрации Со. Однако способы настройки существенно отличаются в разных вариантах фотометрического анализа: Способ настройки 1 2 3 4 5 Концентрация раствора в кювете во время настройки на Т = 100 0 С0 С0 или Сх 0 С 0 Концентрация...