61143

Природа й населення Давньої Греції

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. дати уявлення про природно-кліматичні умови Греції та їхній вплив на розвиток господарської діяльності населення Еллади. показати роль міфів як історичного джерела.

Украинкский

2014-05-24

48 KB

4 чел.

УРОК № 30

Урок 29                                                                                         

Всесвітня історія                                                                            6 клас  

Тема.  Природа й населення Давньої Греції.

Мета.

  •  дати уявлення про природно-кліматичні умови Греції та їхній вплив на розвиток господарської діяльності населення Еллади.
  •  показати роль міфів як історичного джерела.

Очікувані результати.    

Після цього уроку учні зможуть:

показувати на карті Пелопоннес, Лаконіку, Аттику;

визначати вплив природних умов на життя людей та їхні релігійні вірування на Балканському півострові та островах Егейського моря; роль міфів як історичних джерел для вивчення найдавнішого періоду історії.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

На цьому етапі уроку доцільно об'єднати аналіз контрольної роботи і повторення найзагальніших питань курсу.

Запитання на повторення.

1)    Що таке цивілізація?

Цивілізація – спільність поєднана оригінальними рисами культури; ступінь розвитку.

2)    Де виникли перші цивілізації?

3)    Які природні умови цьому сприяли?

4)    Назвіть основні заняття людей у давнину.

Розглянувши запропоновані питання, учні з допомогою вчителя дійдуть висновку: найдавніші цивілізації виникли в Єгипті та Месопотамії, потім з'явилися цивілізації в Індії та Китаї. Виникненню перших цивілізацій сприяли природні умови, що, з одного боку, позитивно впливали на розвиток рільництва та скотарства, а з іншого — були поштовхом до постійного вдосконалення організації суспільства, поліпшення знарядь праці, розвитку ремесел.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Природа та географічне положення Балканського півострова й островів  

    Егейського моря.

2.  Населення Давньої Греції та довколишніх земель.

3.  Перекази про найдавнішу історію Греції.

1.  Природа та географічне положення Балканського півострова й островів Егейського моря.

Коментоване читання.

Прочитайте текст параграфа та складіть схему «Особливості географічного положення Греції»).

Перший стовпчик схеми містить перелік уже відомих учням природних факторів, що тією чи іншою мірою впливали на розвиток розглянутих раніше цивілізацій. Другий стовпчик має містити характеристику зазначених факторів у Греції. Третій стовпчик має показати, як природні фактори вплинули на розвиток господарської діяльності в Греції.

2.  Населення Давньої Греції та довколишніх земель.

Робота за підручником.

Прочитайте текст параграфа і випишіть у зошити назви грецьких

племен.

3.  Перекази про найдавнішу історію Греції.

Учитель подає коротку інформацію, спираючись на те, що учні вже знають про міфи, про їхню роль у розвитку культури давніх народів; акцентує увагу на нових поняттях.

Аеди — мандрівні співаки, які розповідали міфи, складали й виконували епічні пісні під акомпанемент струнного інструмента.

Герої — діти богів і смертних жінок.

Історичний театр.

Під час інсценування (читання за ролями) міфів учитель звертає увагу на деталі, що дозволяють розглядати їх як історичне джерело. (Наприклад: у міфах згадуються царі, тобто в давньогрецькому суспільстві було майнове розшарування, існувала держава; із міфів ми можемо дізнатися про господарську діяльність давніх греків.)

Виклад змісту міфів може також супроводжуватися демонстрацією зразків образотворчого мистецтва, створених на основі давньогрецьких переказів (використовуються ілюстрації підручника, слайди, додаткова література).

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Історичний диктант.

1)    Греція розташована на ... півострові.

2)    Півострів омивають три моря: Середземне, Егейське та ... .

3)    Найвища гора Греції — ....

4)    Природні умови сприяли розвитку рибальства і... .

5)    Південна частина Греції називається ....

6)    Давні греки називали себе ....

Учитель вибірково перевіряє роботи, указує на типові помилки.

— Міфи — це розповіді про богів, героїв, демонів, духів, що відбивають фантастичні уявлення давніх людей про світ, природу і людське життя.

— Найбільш значний слід у світовій культурі залишили міфи Давньої Греції.

— Міфи можна розглядати як історичне джерело; вони стали основою для розвитку літератури, надихнули на створення безсмертних шедеврів майстрів образотворчого мистецтва.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)   Опрацювати текст параграфа.

2)   Виконати завдання на контурній карті.

3) Завдання групам: підготувати інсценування (або читання за ролями) грецьких міфів «Дванадцять подвигів Геракла», «Міфи про Персея», «Міф про аргонавтів».

PAGE  3


Річки

рунти

Гори

Мореплавство

Середземне

Іонічне

Егейське

Море

Північна Греція

Середня Греція

Південна Греція

Поділили всю країну на долини

Кам’янисті і неродючі

Виноград, маслини, гірше зернові

Алфея, Ерота і Пент

Землеробство і скотарство


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74246. Объектно-ориентированное программирование. Теоретические основы ООП 372.5 KB
  В основе любого языка лежит некоторая идея, оказывающая существенное влияние на стиль программ. Исторически первой была идея процедурного программирования.
74247. Технические средства ЭВМ 138.49 KB
  В основе функционирования любой ЭВМ лежит архитектура. В современных ЭВМ АЛУ и УУ объединены в общее устройство называемое центральным процессором. Схема архитектуры ЭВМ базирующаяся на принципах фон Неймана.
74248. Программное обеспечение ЭВМ и информационные технологии 199.8 KB
  Сообщение это форма представления информации для ее последующей передачи в одном из следующих видов: числовая форма представленная цифрами; текстовая форма представленная текстами составленными из символов того или иного языка; кодовая форма представленная кодами; например кодами в двоичной системе счисления кодами для сжатия или шифрования кодами азбуки Морзе или азбуки для глухонемых и т. Системы счисления Система счисления это соглашение о представлении чисел посредством конечной совокупности символов цифр...
74249. Программное обеспечение ЭВМ. Классификация программного обеспечения 382 KB
  Совокупность программ, процедур и правил, а также документации, связанных с функционированием системы обработки данных, составляют программное обеспечение (ПО; software). Программное и аппаратное обеспечение в ЭВМ работают в неразрывной связи и взаимодействии.
74250. ПРЕДСТЕРИЛИЗАЦИОННАЯ ОБРАБОТКА 258.5 KB
  Самостоятельная работа лабораторного занятия предусматривает знакомство студентов с инструкциями (методическими рекомендациями) по применению моюще-дезинфицирующих средств, нормативными документами, а также отработку техники манипуляций и решение ситуационных задач.
74251. СТЕРИЛИЗАЦИЯ. ПРИНЦИПЫ РАБОТЫ ЦСО 197 KB
  На данном занятии изучаются методы стерилизации, которые являются важнейшим аспектом программы профилактики ИСМП в медицинских организациях. Студенты должны четко осознавать важность стерилизационных мероприятий и овладеть знаниями и навыками, необходимыми для их осуществления.
74252. Личная гигиена тяжелобольного пациента. Утренний туалет 98.78 KB
  Личная гигиена тяжелобольного пациента. Отрабатывают навыки по уходу за волосами стрижку ногтей на руках ногах умывание пациента уход за слизистыми очищение наружного слухового прохода. Обучение пациента и его семьи элементам ухода. ОСНАЩЕНИЕ: тестовые задания 2 уровень задание для деловой игры таблица Личная гигиена пациента.
74253. УЧАСТИЕ МЕДСЕСТРЫ В ЛАБОРАТОРНЫХ МЕТОДАХ ИССЛЕДОВАНИЯ 169.51 KB
  Входной контроль знаний с эталонами ответов по теме Сбор мочи и взятие мазка из носа зева и носоглотки для лабораторных исследований. Манипуляции с алгоритмом по теме Сбор мочи и взятие мазка из носа зева и носоглотки для лабораторных исследований. Ситуационные задачи проблемного характера сценарий деловой игры элементы деловой игры по теме Сбор мочи и взятие мазка из носа зева и носоглотки для лабораторных исследований. Итоговый контроль тестовые задания письменная работа по теме Сбор мочи и взятие...
74254. УЧАСТИЕ МЕДИЦИНСКОЙ СЕСТРЫ В ИНСТРУМЕНТАЛЬНЫХ МЕТОДАХ ИССЛЕДОВАНИЯ 100.55 KB
  Значительная роль в диагностике многих заболеваний принадлежит инструментальным методам исследования. Достоверность и точность инструментальных методов исследования зависят от того насколько правильно и тщательно медицинская сестра подготовила пациента к его проведению. ЦЕЛИ: Учебная: доказать важность и необходимость...