61203

Приліт Ельзика на планету Земля

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Запропонувати завдання: підняти ліву руку; підняти праву руку; подивитися на стелю; подивитися на підлогу. А як потрібно звернути на себе увагу щоб лише тобі надали слово Підняти руку.

Украинкский

2014-05-26

40 KB

1 чел.

Тема: Вступ. Приліт Ельзика на планету Земля.

Мета уроку:

- встановити певні правила взаємодії з учнями, ритуальні або ігрові форми вітання, заохочення;

- ознайомитись з учнями, рівнем їх підготовки ( як загально навчальної так і роботи з ОТ), активності, інтересу до знань, розвитку фантазії та уяви, дисциплінованості тощо;

- ознайомити учнів зі структурою курсу, що вивчається підручником та підготувати до роботи з комп’ютерами .

Обладнання: підручник, електронна складова курсу, ( добірка навчальних та розвивальних комп’ютерних програм, записаних на компакт – диск, встановлених на комп’ютер); комп’ютер для демонстрації ( необов’язково). Можлива екскурсія до комп’ютерного класу ( 10-12 хвилин уроку).

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Необхідно ввести правила спілкування з учнями, які не будуть змінюватися протягом викладання всього курсу (прочитати книгу).

  1.  Розминка. Гра «Збери гриби».

   11.

- Ви добре відпочили в літку. Добре відпочила і ваша головна героїні Ганнуся.

Напередодні 1 вересня вона пішла парком до школи, щоб з’ясувати, що потрібно взяти до школи. По дорозі вона знайшла гриби. Щоб відповісти на запитання: «скільки?», потрібно від зображення Ганнусі йти за стрілками, рахуючи гриби, що зустрілися на її шляху.

а)

б)

в)

г)

Пояснення нового матеріалу

- Молодці. Сьогодні ми з вами  познайомимося з дівчинкою Ганнусею, їй 6 років, вона майже така як і ви. Дівчинка завтра збирається до школи у 1 клас. Їй купили нову сукню, туфлі та портфель. Як ви гадаєте, що Ганнуся поклала в портфель? (Щоденник, зошити, пенал). Перед сном дівчинка підійшла до вікна і побачила на зоряному небі металеву тарілку, в якій сидів незвичайний хлопчик. Вона захотіла з ним познайомитися, але він раптом зник. Ви, діти, теж, мабуть,  хочете з ним познайомитися?

- Але я хочу теж познайомитися з вами. Давайте пограємо в гру.

Гра на увагу «Сніжний ком»

Правила гри: Учень називає своє ім’я, наступний учень називає всі названі до нього імена і наприкінці додає своє ім’я.

Запропонувати завдання: підняти ліву руку; підняти праву руку; подивитися на стелю; подивитися на підлогу.

Відповісти на питання:

- куди був спрямований погляд, коли дивилися на стелю ( напрямок погляду)?

- куди був спрямований погляд, коли дивилися на підлогу ( напрямок погляду?)

- якщо подивитися на вікна , куди буде спрямований погляд ( ліворуч, праворуч)?

- Добре. А скажіть,  чи можна всім разом розмовляти на уроці ( Ні). А чому? ( Не чути що каже кожен)? Як потрібно учню вести себе на уроці? (Мовчки уважно слухати вчителя та відповіді однокласників, сидіти рівно і чітко виконувати завдання). А як потрібно звернути на себе увагу, щоб лише тобі надали слово? (Підняти руку). А чи всі вміють правильно піднімати руку? Підніміть праву руку. А якщо потрібно терміново вийти з класу? (Підняти руку, запитати дозволу).

А які ще правила поведінки ви знаєте? Давайте ще пограємо в гру. Я буду називати слова, які означають якусь дію. Якщо її можна виконати під час уроку, ви нічого не робите, а якщо ні, ви плескаєте в долоні.

- чи можна під час уроку стрибати?

- бігати?

- тихо сидіти?

- співати?

- розмовляти?

- піднімати руку?

- дивитися у вікно?

- штовхати сусіда?

Ви добре виховані учні. А зараз візьміть листочки, які лежать у вас на парті, і спробуємо намалювати літаючу тарілку таким чином: я запропоную вам геометричну фігуру, як якусь частину цієї тарілки, а ви її намалюйте в тому місці, де це потрібно.

Завдання на оцінку рівня підготовленості.

На папері зображено контур літаючої тарілки. Намалюйте ілюмінатори ЛТ (вікна) – 3 невеликих круга. 3 трикутники – опори для приземлення. Зверху, посередині, квадрат ( кабіна для пілота). Під малюнком напиши своє ім’я та прізвище. Малюнки збираються.  (Результати можна порівняти з висновками психолога).

  1.  Робота з підручником.

Відкриваємо підручник на сторінці 1, розглядаємо малюнок ( вчитель може зачитати текст з підручника).

- Подивіться уважно на малюнок і скажіть, кого ви бачите у вікні? (Дівчинку та собаку).

- Що вони цікавого побачили з вікна? (Місяць, зоряне небо та літаючу тарілку з незнайомцем).

- А як ви гадаєте, хто цей незнайомець7 ( Інопланетянин).

Він прилетів з далекої планети на металевій тарілці, а ще які є літальні апарати? (літаки, ракети, гелікоптери)

  •  Над яким містом він пролітає? ( Над Києвом).
  •  Як ви здогадалися? ( побачили пам’ятник Богдану Хмельницькому).

111. Фізкультхвилинка.

Станьмо, діти, чітко в ряд.

Вирушаємо у сад.

Руки в гору піднімаєм,

Наче яблука зриваєм.

Назбираємо багато,

Щоб узимку ласувати.

Ширше, діти, треба стати,

Будем дрова ми рубати.

Раз – підняли руки в гору,

Два – змахнули всі додолу,

І рубаємо завзято,

Хай тепло приходить в хату.

1У. Підведення підсумків.

Пропозиція прочитати вдома (із батьками або самостійно) текст першого розвороту підручника, розглянути малюнок і відповісти на запитання:

  •  Що являє собою літальний апарат Елзіка?
  •  Чи можна на ньому дістатися до школи?
  •  Які ще літальні апарати ( реальні чи казкові) тобі відомі? Якими з них керувати важко, а якими легко?
  •  Яких правил безпеки варто дотримуватися, якщо користуватися літальним апаратом Гаррі Понтера? Килимом само літом? Іншими апаратами? До чого може привести їх порушення?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85233. Проект организации взаимодействия хозяйствующих субъектов в сетях с разделенными интересами на примере ОАО «РЖД» 11.89 MB
  В результате разработок предложена графоаналитическая модель взаимодействия хозяйствующих субъектов в сетях с разделенными интересами, произведен выбор математического аппарата для формализации, исследовано влияние предоставления «окон» в графике движения поездов на результаты деятельности хозяйствующих субъектов.
85234. ОСОБЕННОСТИ НАСЛЕДОВАНИЯ ОТДЕЛЬНЫХ ВИДОВ ИМУЩЕСТВА ПО ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВУ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ 446 KB
  Одним из наиважнейших элементов в системе частного права на котором в большой степени основывается институт права частной собственности выступает наследственное право поскольку даже сама возможность передачи по наследству нажитого направлена на обеспечение стабильности имущественных...
85235. ПУТИ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ ИНВЕСТИЦИОННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ НА ПРИМЕРЕ ЗАО «СТРОЙСЕРВИС» 374.5 KB
  Для успешного развития любой отрасли экономики необходимо своевременное воспроизводство капитала посредством инвестиций. Их количественный и качественный состав определяет характер и скорость восполнения экономических ресурсов, потребляемых в процессе производства благ.
85236. Совершенствование регулирования деятельности коммерческих банков Центробанком 724 KB
  Оптимизация стратегии реформирования российской экономики обеспечение стабильного развития и динамичных темпов экономического роста являются в настоящее время без преувеличения первостепенной задачей. Одной из важных задач российской экономической науки сегодня является исследование влияния государства...
85237. Утеплювач для зовнішніх огороджуючих конструкцій 457.06 KB
  Розрахунок тепловтрат зовнішніх огороджуючи конструкцій. Найбільш поширеними системами теплоізоляції є системи фасадної теплоізоляції опоряджені штукатурками та конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією з вентильованим повітряним прошарком.
85239. АНАЛИЗ ОРГАНИЗАЦИИ И ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ ВНЕДРЕНИЯ CRM-СИСТЕМЫ 2.56 MB
  Целью данной работы является оценка эффективности внедрения CRM-системы «Петрол плюс». Для достижения поставленной цели выполняются следующие задачи: Описание особенностей, видов и этапов внедрения CRM-систем; Обоснование показателей эффективности внедрения CRM-систем...
85240. Активное управление портфелем ценных бумаг в условиях неопределенности и риска 1.81 MB
  На современном этапе реформирования экономики Украины, актуальной проблемой является обеспечение полноценного функционирования фондового рынка, как эффективного механизма перераспределения финансовых ресурсов между субъектами экономической деятельности.