61207

Звуки [н], [н´]. Позначення їх буквою «ен». Написання імен з великої букви

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Написання імен з великої букви. Написання імен з великої букви. Обладнання: картка з великою та малою буквою ен каса букв вирізані букви малюнки Незнайка синиця снігур часник виноград банан клена ножиці ніс нитки. Діти отримують букви які вирізані з цупкого картону.

Украинкский

2014-06-06

237 KB

12 чел.

Звуки [н], [н´]. Позначення їх буквою «ен». Написання імен з великої букви.

Тема: Звуки [н], [н´]. Позначення їх буквою «ен». Написання імен з великої букви.

Мета: Ознайомити учнів з артикуляцією звука [н], [н´], позначенням його буквою «ен», вчити читати склади, слова з нею, удосконалювати навички складання речень. Збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати зв’язне мовлення, вміння слухати; пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати любов до мови, до самостійного читання, бажання вчитися.

Обладнання: картка з великою та малою буквою «ен», каса букв, вирізані букви, малюнки (Незнайка, синиця, снігур, часник, виноград, банан, клена, ножиці, ніс, нитки).

Хід уроку

І. Психологічна підготовка до уроку.

                          Пам’ятайте, милі діти,

                          І хлоп’ята, і дівчата!

                          Щоб успіхи чудові мати,

                          Треба гарно всім читати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення вивчених букв.

  1.  Бесіда.

─ Діти, з чого складається наше мовлення? Назвіть голосні звуки, які ми вивчили. Яка буква позначає м’якість попередніх приголосних звуків? Які приголосні звуки ми вивчили?

  1.  Гра «Впізнай букву».

Діти отримують букви, які вирізані з цупкого картону. Одній дитині зав’язують очі. Вона має обмацати букву і назвати її. Після того, як усі букви названі, діти складають з ними слова.

а     у     и     о     і     м

мама     мамо     мами     мамі     маму

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

─ Сьогодні, йдучи до школи, я зустріла хлопчика Незнайка. (Демонстрація малюнка). Він був дуже засмучений, тому що не знає, з якої букви починається його ім’я. Незнайко попросив, щоб ви допомогли йому. Я сказала йому що мої першокласники обов’язково йому допоможуть. Тож розпочнемо наш урок.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Вивчення нової скоромовки.

           Ніна ножиці взяла,

           Ніна Наді їх дала.

  1.  Ознайомлення із звуками [н], [н´].

а) звуковий аналіз слова:

─ Який звук ви почули під час промовляння скоромовки? ([н]).Складемо звукову модель слова Ніна. Який звук ми почули на початку? ([н´]). Отже, звук [н] може бути м’яким. Давайте спробуємо назвати, в яких словах ми чуємо звук [н], а в яких [н´] і де саме – на початку, в середині чи в кінці слова.

(На дошці малюнки снігура, синички, банана, клена, часнику, винограду. Діти називають слова і де знаходиться звук [н], [н´] .).

б) робота над чистомовкою:


На-на-на – у Нати ангіна.

Но-но-но – відкрите вікно.

Ни-ни-ни – у машини шини.

Ні-ні-ні – дрова у вогні.

Ну-ну-ну – коника тягну.

Он-он-он – беру лимон.

Ин-ин-ин –пішла мама в магазин.

Ін-ін-ін – в океані пінгвін.

  1.  


  1.  Ознайомлення з буквою «ен».

─ Звуки [н], [н´] на письмі позначають буквою «ен». (Демонстрація букви). Чим відрізняється велика друкована буква «ен» від маленької? (розміром)

─ А з якої букви пишеться слово Незнайко? (З великої). А як ви гадаєте чому? Так, тому що це ім’я хлопчика, а імена починаємо писати з великої букви. Назвіть, які ви знаєте імена на букву «ен».

(Ніна, Надійка, Назар, Наталка, Наум).

4. Розвиток зв’язного мовлення.

 (Складання речень з іменами.)

Ніна носила воду. Назар грається машинкою.

Фізкультхвилинка

                                                   Лі-лі-лі,

Українці ми малі,

            Працювали, потомились,

       Відпочити захотілось.


               Руки вгору підняли,

               Ними трохи потрясли,

               Нахилились вліво, вправо

               Та цього ще нам замало.

Руки вгору, руки вниз,

              Раз присіли, піднялись,

              Головою похитали

              Й працювати далі стали.

  1.  


  1.  Робота за Букварем.

а)  розгляд малюнків;

б) складання речень малюнками;

в) читання складів, слів.

    6. Друкування букви «ен» в зошиті.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

   1. Гра «Знайди схему».

   (На дошці зліва розміщені малюнки ниток, носа, ножиці, а справа – схеми слів. Учням потрібно з’єднати малюнок з відповідною схемою).

   2. Складання та читання речень.

    Ніна і мама ______ . (Ніна і мама працюють.)

    Мама ______, а Ніна ______. (Мама шиє, а Ніна ріже.)

VІ. Підведення підсумків уроку.

   ─ З якого звуку починається ім’я  Незнайки? Яку букву вивчили?

    Гра «Долоньки»

(Вчитель називає слова. Учні плескають в долоні, якщо в слові є буква «ен».)

     Виноград, слива, нитки, тин, калина, верба, урок, малина.

   ─ Я думаю, Незнайко буде дуже вдячний вам за допомогу.

                   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

63420. Механизм саморегулирования рынка. Рыночный механизм и его элементы. Спрос. Факторы изменения спроса 151.5 KB
  Система цен в рыночной экономике играет роль основной организующей силы. Цена - это ориентир для продавца (производителя) и покупателя (потребителя). Растет цена - это сигнал к расширению производства, падает - сигнал к сокращению. В цене находят отражение все три подхода к установлению...
63421. Беларусь у пачатку найноўшага часу. Аднаўленне беларускай дзяржаўнасці. Культурнае жыццё беларускага народа у 20-30 гг. 20 стагоддзя 103.5 KB
  Сацыяльна-эканамічнае развіццё Беларусі ў міжваенны перыяд 1919-1939гг. Неузабаве звесткі аб перамозе рэвалюцыі дайшлі да Беларусі тут таксама пачалі стварацца саветы рабочых салдацкіх дэпутатаў а паралельна з імі дзейнічалі органы улады што падпарадкоўваліся Часоваму.
63422. Природные ресурсы и рациональное природопользование. Характеристика природных ресурсов земли. Классификация природных ресурсов. Проблема обеспечения человеческого общества природными ресурсами 55.5 KB
  Характеристика природных ресурсов земли. Классификация природных ресурсов. Характеристика природных ресурсов Земли: Атмосфера наиболее легкая оболочка Земли которая граничит с космическим пространством...
63423. Макроэкономика как раздел экономической науки. Национальная экономика. Предмет и метод макроэкономики. Микро- и макроэкономика 116.5 KB
  Содержание и структура макроэкономики. Макроэкономика является разделом экономической теории в котором исследуется функционирование национальной экономики как единого целого. В данном разделе экономической теории рассматриваются главным образом глобальные проблемы функционирования и развития национальной экономики...
63424. Водные ресурсы и их охрана. Значение воды в хозяйственной деятельности человека. Водоснабжение и водопотребление, классификация воды. Источники загрязнения воды и нерациональное использование водных ресурсов 48.5 KB
  Значение воды в хозяйственной деятельности человека. Водоснабжение и водопотребление классификация воды. Источники загрязнения воды и нерациональное использование водных ресурсов.
63425. РАСПРЕДЕЛЕННЫЕ БД 325.5 KB
  Достигнутый уровень технического развития отдельных ведомственных центров данных принципиально позволяет уже сейчас обеспечить достаточно высокую оперативность доступа пользователей. В связи с растущей сложностью и разнообразием данных представляющих интерес для различных отраслей экономики...
63426. Теории экономического равновесия. Система рынков. Общее экономическое равновесие. Некоторые модели общего экономического равновесия 61 KB
  Достижению равновесия способствует ценовый механизм. В результате колебания цен происходит выравнивание спроса и предложения товаров. В точке их пересечения устанавливается равновесная цена. Равновесие через посредство ценового механизма может устанавливаться...
63427. Предельно-допустимые концентрации вредных веществ в водоемах. Характеристика промышленных и бытовых сточных вод. Влияние загрязняющих компонентов сточных вод на живые организмы 85.5 KB
  Подземные воды их значение и охрана. Роль живых организмов в очистке воды. Организмы как индикаторы качества воды. Основное нормативное требование к качеству воды в водных объектах соблюдение установленных предельно допустимых концентраций...
63428. Оптимизация работы скважин, оборудованных СШНУ и УЭЦН 518 KB
  В данном пособии подробно рассмотрены осложнения борьба с которыми может осуществляться посредством изменения варианта компоновки оборудования механизированных скважин повышенное содержание свободного...