61338

Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел і обчислень виду 54 + 30, 54 + 3. Вимірювання довжини відрізків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: картки з частинками вислову таблиця для зорового диктанту зразок для каліграфічної хвилинки картки для диференційованої роботи короткий запис задачі план розвязування задачі індивідуальні краплинки меду підручник Математика.

Украинкский

2014-05-27

139.58 KB

12 чел.

Тема. Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел і обчислень виду 54 + 30, 54 + 3. Вимірювання довжини відрізків.

Мета. Ознайомити із правилом додавання двоцифрових чисел виду 54 + 30, 54 + 3.

     Закріплювати вміння розв'язувати складені задачі. Удосконалювати вміння розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки, вимірювати та порівнювати довжини відрізків.

     Формувати обчислювальні навички, вміння аналізувати, порівнювати та вміння працювати самостійно, в групі. Формувати математичні та ключові компетентності учнів.

      Розвивати логічне мислення, зорову та слухову пам'ять, увагу, спостережливість, пізнавальний інтерес.

     Виховувати інтерес до вивчення математики.

Групи  компетентностей, що формуються: 

предметна (математична),

соціальна, полікультурна, інформаційна, комунікативна, продуктивної творчої діяльності, самоосвіти та саморозвитку.

Учні повинні знати: принцип додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Учні повинні вміти: розкладати числа на розрядні доданки, додавати круглі десятки, додавати одноцифрові числа без переходу через десяток, додавати двоцифрові числа без переходу через десяток, розв'язувати складені задачі.

Очікуваний результат: самостійне розв'язання учнями прикладів даного виду та задач, сформованість ключових  компетентностей учнів відповідно до мети уроку.

Тип уроку. Урок формування навичок і вмінь.

Використані методи: словесні,  проблемно – пошукові, інтерактивні, репродуктивні, наочні, практичні.

Обладнання: картки з частинками вислову, таблиця для зорового диктанту, зразок для каліграфічної хвилинки, картки для диференційованої роботи, короткий запис задачі, план розв'язування задачі, індивідуальні «краплинки меду», підручник «Математика. 2 клас»

(М. В. Богданович. –  Київ. Освіта, 2002).

Хід уроку

І. Організація класу.

Сядьте, діти,всі рівненько,

усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо,

й працювати розпочнемо.

Посміхнімося ще раз,

Бо у нас найкращий клас!

 - Закрийте очі. Давайте подумки побажаємо успіхів всім людям планети, побажаємо всього найкращого. У нас важкий день, і щоб він не минув марно, побажаємо успіхів один одному, самому собі.

- Подаруйте мені свої гарні, милі, світлі усмішки і почнемо урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1.  Давайте перевіримо домашнє завдання.
  2.  Серед записаних чисел – відповідей прикладів домашнього завдання знайдіть зайве число.

77    39  46    15    5 (Слайд 1)

  1.  Прочитати вираз до задачі (60-(3+7)=50(м))
  2.  Які ви молодці, як красиво і старанно виконали! 

- Нелегко було вам готувати домашнє завдання. Складаючи приклади і задачі, ви мислили. Є така народна мудрість: «Красива та людина, яка думає». Я впевнена, що ви в мене не тільки красиві зовні, а й тому що думаєте.

Можете ви себе назвати мудрими?

- Хто такі «мудреці»?

- Яку людину називають мудрою?

МУДРЕЦЬ - глибоко розуміє, багато знає, вміє мислити, знає життя, має великий розум.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності..

- У класі зібралися мудреці! Давайте проведемо урок мудрості! Будемо ділитися один з одним своїми знаннями, спробуємо пізнати самих себе.

- Ми дуже любимо працювати. Недаремно для свого класу обрали назву «Бджілки». Тож побудемо сьогодні у ролі бджілок. Ми будемо виконувати різноманітні завдання і впродовж уроку за правильні відповіді ви отримуватимете краплинки смачного і надзвичайно корисного меду. А збирати мед ми будемо на ось цій казковій галявині.(Слайд 2).

А також спробуємо відшукати дерево мудрості, яке росте на цій галявині. За кожне правильно виконане завдання я відкриватиму по одному слову з вислову, який зможемо скласти і прочитати у кінці уроку. Подивіться уважно, що чекає нас на уроці.

План уроку.(на квітах)

1.Домашня робота. (Перевірка домашнього завдання.)

2. Вправні рученята. (Каліграфічна хвилинка.)

3. «Я сам» ( математична розминка.)

4. «Разом до істини» (Зоровий диктант.)

5.Дерево пізнання (Вивчення нового матеріалу)

6. Гра «Допоможи бджілкам»

7.Групова робота.

8. Дерево мудрості (Підсумок уроку)

- Тож відправляємось на галявину.

- Діти, а яке сьогодні число?(29 листопада)

1.каліграфічна хвилинка.

- До яких чисел ми віднесемо це число?(До двоцифрових)

- Скільки у ньому десятків?(два)

- А одиниць(дев’ять)

- Яке найбільше двоцифрове число можна утворити з даних чисел?(92)

- Напишіть каліграфічно рядок чисел 29 та 92 почергово.

2.Математична розминка.

1. Запиши число, в якому:

5 дес. 7 од.; 2 дес. 4 од.; 1 дес. 8 од.,3 дес.5 од.

2. «Ланцюжок» (записати тільки відповідь)

     До 5 додати 7, отримане число збільшити на 32; отримане число плюс 13; отримане число – це перший доданок, 22 – другий доданок, знайдіть суму.

Відповідь: 79

Перевірка всіх завдань. Який рядочок чисел утворився?(57, 24, 18,35, 79.) (Слайд 3).

 - Під силу видалось завдання мудрецям? Як ви вважаєте на даний момент яке найбільше для вас багатство?(знання)

Тож можемо відкрити одне зі слів.

НІХТО

 - Отримуйте знання. Навчайтеся – будете найбагатшими!

  1.  А за правильно виконане завдання візьміть з діжечок на партах по краплинці меду.

3.Зоровий диктант, коментовано з місця. (Слайд 4).

36 + 42

87 + 11

23 + 54

61+2=

61 + 20

- Діти, чи виконували ми такі приклади.(Ні). Вони для вас нові.

ІV. Оголошення теми і мети уроку.

- Зверніть увагу як затріпотіли листочки на Дереві пізнання, як заграли вони. Давайте наблизимось до нього. Може воно нам допоможе.

- Чи здогадались ви, яка тема нашого уроку?

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися обчислювати приклади виду 54 + 30, 54 + 3, вимірювати довжини відрізків.

1. Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку ?(Відповіді дітей)

V. Сприйняття і осмислення нового матеріалу.

Робота в парах.

 - Пропоную обговорити розв'язання прикладів 61 + 20 та 61+2 в парах.

 Хто спробує пояснити?

2. Пояснення нового матеріалу вчителем за № 360 (колективна робота).

1.Робота з підручником.

54 + 30 = ...

                                                                 50      4

30 – кругле число.

54 – це 50 + 4.

1 крок: додаємо десятки до десятків.

50 + 30 = 80

2 крок: до десятків додаємо одиниці.

80 + 4 = 84

Отже 54 + 30 = 84.

  1.  Спробуємо самостійно вивести правило. (Слайд 5).

Пам’ятай!

Якщо один із доданків – кругле число, то десятки додають до десятків

і до знайденого результату додають одиниці.

54   +  3 = …

                                                                   50   4

54 – це 50 + 4.

1 крок: додаємо одиниці до одиниць.

4 + 3 = 7

2 крок: до десятків додаємо одиниці.

50 + 7 = 57

Отже 54 + 3 = 57.

(Слайд 6).

Пам'ятай!

Додаючи двоцифрове число до одноцифрового, одиниці додають до одиниць і знайдений результат додають до десятків.

VІ. Фізкульхвилинка

Прийшов час бджілкам крильця розім’яти.

На квітучому лужку

Гудуть бджілки:»Жу-жу-жу».

Разом з ними політаєм.

Крилечками помахаєм.

Покрутились вліво, вправо,

Глянули, де кращі трави.

Пошукали квіточок,

Щоб зібрати з них медок.

VІІ. Первинне застосування нових знань.

1.Гра «Допоможи бджілкам»( До котрої квіточки підлетить бджілка? З поясненням.)

54

66

36

74

91

48

43+5

64+2

32+4

71+20

51+3

44+30

- Дякую за допомогу. Хто працював візьме собі по краплинці меду. А ми можемо відкрити ще одне слово.

НАВЧИВСЯ

2. Групова робота

- Для виконання наступного завдання пропоную розділитись на три групи. У кожного з вас є діжечки з відповідним медом та завданням.

Перша група буде збирати травневий мед. (Доречі травневий мед — найсолодший. Володіє цінними лікувальними властивостями. З успіхом застосовується при простудних захворюваннях, кашлі, при головному болі, при перевтомах. Корисний для зміцнення волосся.)

Друга група буде збирати квітковий мед. (Квітковий мед містить в собі цілющі властивості багатьох медоносів, тому корисний як загальнозміцнюючий засіб. Рекомендується при захворюваннях органів дихання, простудних захворюваннях, головного болю і безсоння)

Третя група буде збирати гречаний мед.(Гречаний мед  містить багато вітамінів та мікроелементів, білків та заліза. Використовується при лікуванні захворювань серця, печінки ,гіпертонії, корі, скарлатини.)

Травневий мед.                                 Квітковий мед.                           Гречаний мед.

Розв’язати приклади:                  Розв’язати приклади:                  Розв’язати приклади:

35+     =38       35+     =65               22+2=     53+20=                       63+30=               45+2=

48+     =49       48+     =88               34+3=     45+50=                     60                              5

Перевіряємо. (Слайд 7). Відкриваємо ще одне слово.

НЕ

  1.  А за правильно виконане завдання візьміть з діжечок на партах по 2 краплинки хто не помилився при збиранні меду, та по 1 краплинці - хто допустив одну помилку.

VІІІ. Розвиток математичних знань.

- Продовжуємо нашу прогулянку.

- Отож, уважно слухайте, точно, лаконічно висловлюйтесь.

1. Робота над задачею (Слайд 8).

Подивіться на екран і прочитайте задачу.

Наносили

Викачали

Залишилось

20 кг меду

40 кг меду

? кг меду

30 кг меду

     Одна бджолина сім'я наносила за день 20 кг меду, а друга - 30 кг. Пасічники викачали

40 кг меду. Скільки кілограмів меду пасічники залишили бджолам на зиму?

  1.  Доречі хочу повідомити вам, що при надто сприятливій погоді бджоли однієї сім’ї можуть приносити до вулика 100 кг нектару протягом 3 днів.
  2.  Скільки кілограмів меду за день наносила одна бджолина сім’я?(20кг)
  3.  А скільки кілограмів меду за день наносила друга бджолина сім’я?(30кг)
  4.  Скільки кілограмів меду пасічники викачали?(40кг)
  5.  Про що запитується в задачі?( Скільки кілограмів меду пасічники залишили бджолам на зиму?
  6.  Можемо ми відповісти на запитання задачі?(Ні)
  7.  Чому?(Бо не знаємо, а скільки дві бджолині сім’ї наносять кілограмів меду)
  8.  А можемо дізнатись?(Так)
  9.  Які величини нам для цього потрібні?(Скільки наносила кілограмів меду перша бджолина сім’я і скільки наносила друга)
  10.  А чи відомі нам ці величини?(Так)
  11.  То якою дією дізнаємось скільки дві бджолині сім’ї наносять кілограмів меду?(Додаванням)
  12.  Чому?(Бо знаходимо суму)
  13.  А якщо ми знаємо скільки дві бджолині сім’ї наносять кілограмів меду і знаємо скільки пасічники викачали , зможемо відповісти на запитання задачі?(Так)
  14.  Якою дією розв’яжемо?(Відніманням)
  15.  Чому?(Бо знаходимо остачу)
  16.  На скільки дій задача?(На дві)
  17.  Запишіть розв’язання задачі виразом.
  18.  Відкриваємо ще одне слово.

МУДРИМ

1. Робота з геометричним матеріалом.

- Як називається будиночок для бджіл?(Вулик)

  

- З яких геометричних фігур збудовано вулики.(Прямокутники та коло)

- Виміряйте довжину у

- На скільки сантиметрів перший відрізок коротший від другого?(на 6 см)

- А другий відрізок коротший від третього?(на 1 см)

- Відкриваємо ще одне слово.

ВРОДИВСЯ,

ІХ. Підсумок уроку.

 - Як ви думаєте, важко чи легко жити серед мудреців? Мої маленькі бджілки. Подивіться на слова які ми зібрали на галявині. А чи впорались ми з планом уроку. Ось і дійшли ми до дерева мудрості. Тож з поданих слів спробуйте утворити речення.

МУДРИМ НІХТО НЕ ВРОДИВСЯ, А НАВЧИВСЯ.

- Ось вони:золоті слова, які повинна розуміти кожна людина.

- Як ви розумієте цей вислів?

Рефлексія(Слайд 9).

– Чи  виправдались ваші очікування? (Слайд)

  1.  Продовжіть фрази: «Сьогодні на уроці я дізнався…
  2.  Сьогодні на уроці я навчився….
  3.  Сьогодні на уроці я намагався…
  4.  Найкраще мені вдалося…»
  5.  Оцініть свою роботу на уроці:
  6.  Ви працювали недостатньо старанно – руки вгору.
  7.  Ви працювали добре – руки до плечей.
  8.  Ви працювали чудово  – аплодувати.

- Підрахуйте свої краплинки. А за працю на уроці ті дітки які отримали найбільше краплинок меду отримують і від мене подаруночки.

Х. Домашнє завдання.

-А для мене найкращим подарунком буде правильно виконане вами домашнє завдання.

Пропоную на вибір: № 365, № 366, скласти схожі завдання і виконати їх.

Ось закінчився урок,

І дзвенить для вас дзвінок!

Працювали добре друзі,

Відпочиньте по заслузі!

Дякую за співпрацю! (Слайд 10).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71297. ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ В РАЗЛИЧНЫХ ОБЛАСТЯХ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ 82.34 KB
  Возможности использования новых информационных технологий в системах организационного управления Современные информационные технологии определяются как непрерывные процессы обработки хранения передачи и отображения информации направленные на эффективное использование информационных ресурсов...
71298. Модели информационных процессов передачи, обработки, накопления данных. Обобщенная схема технологического процесса обработки информации 116.27 KB
  Таким образом важнейшая функция любой системы управления получение информации выполнение процедур по ее обработке с помощью заданных алгоритмов и программ формирование на основе полученных сведений управленческих решений определяющих дальнейшее поведение системы.
71299. ВИДЫ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ 161.62 KB
  Традиционные ИТ существовали в условиях централизованной обработки данных до периода массового использования ПЭВМ. По степени охвата информационными технологиями задач управления выделяют: электронную обработку данных автоматизацию функций управления поддержку принятия решений...
71300. ПОНЯТИЕ ИНФОРМАЦИОННОЙ ТЕХНОЛОГИИ 30.48 KB
  Цель информационной технологии производство информации для ее анализа человеком и принятия на его основе решения по выполнению какого-либо действия. Практическое приложение методов и средств обработки данных может быть различным поэтому целесообразно выделить глобальную базовые и конкретные информационные технологии.
71301. Специализированные кредитно-финансовые институты 19.25 KB
  Межбанковские объединения образуются с целью координации действий повышения эффективности операций и защиты профессиональных интересов участников разработки этических норм и правил взаимоотношений между банковскими учреждениями банками и клиентами.
71302. Цифровые устройства 209 KB
  Связь потенциального логического элемента с предыдущим и последующими узлами в системе осуществляется непосредственно без применения реактивных компонентов. С этой точки зрения в частности и следует понимать действие сигнала на входе логического элемента имеющего...
71303. Генераторы линейно-изменяющегося напряжения (ГЛИН) 180.5 KB
  Устройство сравнения аналоговых сигналов компаратор выполняет функцию сравнения либо двух входных сигналов между собой либо одного входного сигнала с некоторым наперед заданным эталонным уровнем. Первый случай характерен для использования в качестве схемы сравнения операционного усилителя...
71304. Психология судебного процесса 212 KB
  В формировании убеждения можно выделить следующие этапы: предварительное изучение материалов у головного дела с целью решения вопроса о предании обвиняемого суду; планирование судебного разбирательства и выдвижение судебных версий; проверка материалов предварительного следствия...
71305. Исправительная (пенитенциарная) психология 295.5 KB
  Исправительно-трудовая психология исследует: психологические стороны перевоспитания лиц совершивших преступления; возможности приобщения их к трудовой деятельности и адаптации к нормальному существованию в нормальной социальной среде; динамику личности осужденного...