61341

Закріплення вивченого матеріалу: додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, знаходження периметра квадрата

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: Карта подорожі малюнок Зоопарк поїзд з вагонами короткий запис задачі будиночки з прикладами картки для індивідуального завдання. Якщо правильно виконаєте завдання то дізнаєтесь яким Видом транспорту вирушимо у дорогу.

Украинкский

2014-05-27

18.52 KB

0 чел.

М. Хмельницький Навчально- виховний комплекс №4

Урок розроблено вчителем початкових класів вищої категорії

Варгатою Аллою Володимирівною

Урок математики 2-Б клас

Урок – подорож до зоопарку

Тема: Закріплення вивченого матеріалу: додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, знаходження периметра квадрата.

Мета: Повторити і закріпити знання учнів про додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, про периметр квадрата, вчити знаходити невідомий від'ємник, продовжувати формувати вміння розв'язувати задачі, на дві дії, розвивати гнучкість мислення, точну математичну мову, виховувати любов до природи.

Обладнання: Карта подорожі, малюнок ,,Зоопарк", поїзд з вагонами, короткий запис задачі, будиночки з прикладами, картки для індивідуального завдання.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Встали всі рівненько,

Вийшли всі з- за парт

Урок математики

Будем починать.

На дошці: ,,Математика – гімнастика розуму".

Девіз: ,,У нас ледарів нема".

  1.  Актуалізація знань.

У нас сьогодні незвичайний урок. Ми здійснимо уявну подорож до зоопарку. Якщо правильно виконаєте завдання, то дізнаєтесь, яким

Видом транспорту вирушимо у дорогу.

Гра ,,Який транспорт"

1. 38-24= О Ї П Д З

40-10= 30 45 14 53 49

75-30=

36+13= (Поїзд)

56-3=

2. Отож, вирушаємо.

Щоб нам не прийшлося сумувати, в дорозі ми пограємо у гру ,,Поїзд" і дізнаємось, скільки пасажирів їде в останньому вагоні.

54 - -22 - +16 - -8 - +15 - -33 - ?

Вчитель роздає фішки тим, хто працює найкраще.

Отже, ми приїхали до Києва.

  1.  Робота над темою уроку.
  2.  Вхідний квиток до зоопарку отримає той, хто правильно виконає завдання Математичного диктанту.

Відкрили зошити, запишіть число і класну роботу.

(Зошит свій я відкриваю)

Нагадує вчитель, як правильно сидіти.

Хвилинка каліграфії.

20…2130…3140…4150

І так, працюємо, щоб отримати квиток (три учні на картках), один біля дошки.(листочки).

Математичний диктант

а) Число 24 збільшити на 32.

б) Зменшуване 50, від'ємник 20, знайти різницю.

в) Різницю чисел 40 і 10 зменшити на 30.

г) Роги плямистого оленя мають довжину 9 дм., а гірського козла – на6 дм. довші. Яка довжина рогів гірського козла?

д) Пантера може стрибати на 12 метрів у довжину, а тигр на 5 метрів. На скільки метрів пантера стрибає дальше?

(два зошити мені, один читає).

Вчитель роздає фішки.

Отже, ми отримали квитки у зоопарк.

  1.  Робота з підручником.

а) У клітці зоопарку під номером 1, знаходиться слон. Він подружиться з вами, якщо ви правильно виконаєте завдання N408.

(Подружились із слоном).

б)Якщо ви правильно виконаєте завдання, то дізнаєтесь, скільки років зебрі, яка знаходиться у клітці N2.

35-12=23 35-23=12

То скільки років зебрі?

У клітці N3 проживають веселі мавпочки. Відгадайте, які картки з числами вони забрали?

60-   =50 15-   =19 32-   =12

3. Фізкультхвилинка.

г) Верблюд дуже любить подорожувати поїздом. Тільки хвилюється чи вистачить усім купейних вагонів. Допоможіть розв'язати задачу верблюду. (Діти читайте скорочений запис на дошці).

К – 12 в 17в. на? більше.

Пл. - ?

Розбір задачі: Що знаходиться першою дією? Другою.

Перший учень біля дошки, решта самостійно працюють.(Перевірка карток).

д) Побудові Квадрата.

2. Діти, до вас звертається лев. Клітка де проживає лев, потребує ремонту. Давайте побудуємо для нього нову клітку. Але спочатку згадаємо, яка фігура називається ▲, ▀, ■.

Вчитель демонструє геометричні фігури.

  1.  Потрібно знайти периметр ■ - ,тому що тигр і лев засперечалися чия клітка більша.

Р=5+5+5+5=20(см)- периметр квадрата.

Якщо ми подивимося на клітинки, то побачимо, що вони однакові.

3. Гра ,,Чий будинок"

43

33 98 69 79

заєць 42+36       їжак 98-55        вовк64-31

29+40 67+31

5. Ну а тигр дає вам домашнє завдання. Він сердитий і повеселішає, коли ви його гарно

Домашнє завдання N413, N412 (На вибір).

Потрібно побудувати ■ або задачу.

Задача на знаходження третього доданку.

6. Підсумок уроку.

- Чи сподобалось вам у зоопарку?

Вирушаємо назад додому.

В кого є фішки – молодці.

В кого три і більше – медалі – найкращі математики.

Дякую за урок. Молодці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

261. Строительство пятиэтажного здания в Оренбурге 2.64 MB
  Определение размеров температурно-усадочного шва. Определим в первом приближении размеры сечений балок и плит. Расчет толщины плиты и площади армирования. Определим геометрические характеристики сечения.
262. Определение роли PR-средств в продюсировании музыкальных коллективов 369 KB
  Рассмотреть шоу-бизнес как основу массовой культуры. Проанализировать структуры и разновидности PR. Ознакомиться с группой Smile Band как с примером коммерческого музыкального коллектива. Разработать стратегию продюсирования группы Smile Band на лето и осень 2011 года.
263. Алкоголизм и наркомания как негативные социальные явления, отрицательно влияющие на сознание и волю личности 490.5 KB
  Исследование алкоголизма и наркомании на основе изучения основных направлений совершенствования системы уголовно-правовых норм, предусматривающих ответственность за преступления, совершенные в состоянии опьянения. Криминологические особенности лиц, совершивших преступления в состоянии опьянения.
264. Электронные таблицы Excel, оформление документов в текстовом редакторе Word 479 KB
  Описание методики табуляции функции, построения графиков в Excel и результаты работы. Построение списка (однотабличной базы данных) в Excel и результаты работы с ним. Теоретический обзор MS Word и методы его функционирования.
265. Расчет цилиндрически-червячного редуктора 261 KB
  Определение общего передаточного отношения механизма от двигателя до выходного вала. Предварительный выбор электродвигателя. Построение кинематической схемы механизма. Расчет геометрии цилиндрического прямозубого колеса.
266. Финансирование бюджетных учреждений сферы дошкольного образования на примере Муниципального дошкольного образовательного учреждения детский сад комбинированного вида № 185 Росинка 420.5 KB
  Экономическая сущность и основы деятельности бюджетных учреждений сферы дошкольного образования. Характеристика деятельности бюджетной организации МДОУ Детский сад № 185. Основные направления совершенствования финансирования и деятельности бюджетного учреждения сферы дошкольного образования.
267. Защита информации по паролю в WinWord и WinRar. Системы восстановления паролей AOPR и ARPR 419.5 KB
  Определить правильный пароль, запрашиваемый программой break00.exe – любыми доступными средствами. Определить ожидаемое время подбора пароля при силовой атаке. Определить пароль доступа к архивному файлу.
268. Тяговые и скоростные свойства автомобиля ПАЗ-3205 179.1 KB
  Расчет и построение внешней скоростной характеристики двигателя. Расчет сил тяги и сопротивления движению. Построение динамического паспорта автомобиля. Графики разгона с переключением передач. Время разгона на участках пути 400 и 1000 м.
269. Мировые информационные ресурсы, лекции 561 KB
  Протокол обмена гипертекстовой информацией HTTP. Основные организационные структуры, координирующие работу Internet. Правовое регулирование информационных отношений в сети Интернет. Обзор поисковых систем Интернета. Государственная система научно-технической информации.