61344

Закріплення таблиці множення числа 2. Розв’язування вправ і задач на дві дії різного ступеня

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку:навчальна: закріплювати знання учнів з арифметичних дій множення та засвоєння таблиць множення числа 2;– навчати складати і розв’язувати приклади і задачі на дії різних ступенів; вчити мотивувати вибір дій...

Украинкский

2014-05-27

239.37 KB

26 чел.

Математика 2 клас

Тема уроку: Закріплення таблиці множення числа 2. Розв’язування вправ і задач на дві дії різного ступеня.

Мета уроку:
навчальна:  закріплювати знання учнів з арифметичних дій множення та засвоєння таблиць множення числа 2;
 навчати складати і розв’язувати приклади і задачі на дії різних ступенів;  

-   вчити мотивувати вибір дій; 

- активізувати увагу учнів за допомогою гри-змагання;
розвиваюча:   удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, вміння аналізувати; пізнавальний інтерес ;                                                                                                                         виховна: виховувати організованість, сприяти правильній осанці при письмі, самоконтроль, активність в роботі, самостійність, старанність, бажання та інтерес до вивчення математики.
Обладнання  уроку:   таблиці з назвами компонентів дій різного ступеня; малюнки для складання та розв'язування задач; дидактичний матеріал, сигнальні картки.                                                                                                                                                                                                                     

                                                                       Хід уроку

І. Організація класу                                                                                                                                                                  Сядьте в зручне положення і підніміть руки, поверніть до мене долоньками. Приторкніться один до одного і відчуйте тепло сусіда. Я дуже хочу, щоб все найкраще що  йде від наших сердець передалось кожному з вас, і ми порозумілись на уроці. І від уроку залишились лише приємні враження.
ІІ. Актуалізація опорних знань                                                                                                                1. А для того щоб розпочати, нам  знадобляться знання з  теми, яку ми зараз вивчаємо Пропоную вам  прийом «Незакінчених речень»                                                                                             – Ми знаємо такі арифметичні дії … (додавання, віднімання, множення).                                                                     - Як називаються числа при додаванні?                                                                                                                           - Як називаються числа при відніманні?                                                                                                         – Числа при множення називаються… (множник, множник, добуток).                                                            – Компонентами при множенні називаємо…..                                                                                                                                          – Якщо в виразі є дія додавання  і множення, то … (першою виконуємо дію множення).                                                                                                                                                 – Якщо є дія з дужками, то першу дію робимо……                                                                                          - Чи можна замінити множенням одне число? (ні)                                                                                                           - Чому? Що ми називаємо  множенням ?(це додавання однакових доданків)

Доданок  +  Доданок  = Сума                                                                                   5                          4                9

Множник   ▪  Множник      =  Добуток                                                                                                      5                             2                         10

Зменшуване – Від’ємник     = Різниця

   5                             2                       3

2. Усний рахунок в межах 10.(використання «карток блискавок»)                                                                                         

10-10

6-4

1+9

3+1

7+3

2+3

8-5

2+8

9-4

8-5

5+4

7-3

6+3

10-9

2+7

6-5

4+3

10-7

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності                                                                                             В країні знань наук багато,                                                                                                                             Але цариця з них  одна.                                                                                                                                Їй перевагу дати варто  -                                                                                                                                             Найбільш важлива є вона –                                                                                                                                                           Це - … (Наша улюблена математика). Кажуть, що математика – цариця наук. Що необхідно для того, щоб урок пройшов цікаво і ми з вами впорались з усіма завданнями? (Розум, знання) Скажіть будь ласка, над чим ми будемо сьогодні працювати? Мета даного уроку:  закріпити таблицю множення на уроці і навчитись рішати задачі на дві дії різного ступеня.                                                                                               IV. Розвиток математичних знань.                                                                                                                  1. Хвилинка  каліграфії із завданням .                                                                                              Каліграфічна хвилинка                                                                                                                        Для того, щоб  дізнатися, яку цифру будемо писати, я пропоную  пограти в модуль “так” – “ні”.                                                                                                                                Можливі  питання:                                                                                                                                                                18 - це 1цифрове число? (ні) Двоцифрове? (так)                                                                                                      - Воно більше 15? (так)                                                                                                                                                - Воно ділиться на 2? (так)                                                                                                                                                              - Назвіть половину його. (число 9)                                                                                                                                                            - Отже, яку цифру запишемо? (9)   

Зверніть увагу на зразок каліграфічного написання  числа 9. Згадайте правило посадки при письмі.                                                                                                                                                                           2. Гра на перевірку таблиці множення «Математичний лабіринт»                                        (діти отримують перфокарти, взаємоперевірка)                                                                    

10

7

6

3

5

2

1

9

8

2

4

Висновок: - Який висновок ви зробили кожен для себе після перевірки математичного диктанту? (Вправа «Мікрофон»)

3. Гра «Назви множники» (Вчитель показує фішку, а діти називають множники)

16

12

14

6

4

18

10

8

Було - ?                                                                                                                                                                  Відрізали – 4п., по 2 м                                                                                                                                                                  Залишилося – 24м

4. Робота з підручником. Розв'язування задачі № 638.                                                                                                                                                                                                                                            СУЛІЯ  - ПЛЯШКА.                                                                                                                                                                                                                                      - Про що дізналися в першій дії?                                                                                                                                                   -Чому виконали дію множення?                                                                                                                                                               - Про що дізналися у другій дії?                                                                                                                                      - Чому виконали дію додавання?                                                                                                                                                 - Про що дізнались в задачі?                                                                                                                                                                                         Задача № 639  - скорочений запис                                                                                                                                                                                                                                             

5.Складання  і розв'язування задач  за  малюнками  на  дошці.

Скласти і розв’язати задачу за малюнком

2грн.   2грн.   2грн.  2грн.   2грн.

    8 грн.

?

6 . Гра “Математичний алгоритм”

(Діти повторюють правила і принципи множення одноцифрових чисел, табличку множення                    на 2.На дошці висить пам’ятка для дітей)

Це твердження хибне

Це твердження істинне

           Початок


               1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

·2

>14

                 Так         ні

+5

-5

7. Усні задачі                                                                                                                                                                        * На кожній тарілці по 2 лимони. Скільки  лимонів  на 5 тарілках?  ( 2  х  5  =  10   )

* У кожного учня по  2 гумки. Скільки  гумок у 4 учнів?( 2  х  4  =  8   )                                                                  * У  зайчика 2  морквинки. Скільки  морквинок у 8  зайчиків?  ( 2  х  8  =  16   )                                                                         * У 2 хлопчиків по 2 м’ячі у кожного. Скільки всього м’ячів?   ( 2  х  2  =  4   )                                                                * У 6 дівчаток по 2  цукерки  у кожної. Скільки всього  цукерок?   ( 2  х  6  =  12 )                                              V. Підсумок уроку.                                                                                                                                                                            
1. ”Мікрофон”                                                                                                                                     -Яка загальна мета стояла?                                                                                                                               -Що найбільше сподобалось?                                                                                                           -  Проаналізуйте причини труднощів, які виникли у процесі роботи.

2. Складання асоціативного куща

множник

МНОЖЕННЯ

Дія множення

Додавання доданків

добуток

Знак множення


 3. Кросворд   12-5       2 ·2       20-20     10-9      2·1       5+6      2·3

с

і

м

ч

о

т

и

р

и

н

у

л

ь

о

д

и

н

д

в

а

о

д

и

н

а

д

ц

я

т

ь

ш

і

с

т

ь


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49189. КОНСТРУИРОВАНИЕ ОДЕЖДЫ 271.29 KB
  Конструирование одежды Проектирование серии изделий на базе одной конструктивной основы Заключение Список литературы Введение История возникновения одежды уходит далеко в глубь веков к самым ранним ступеням развития человечества. Материалистическая точка зрения связывает происхождение одежды с климатическими условиями а её развитие –с...
49190. Расчет прочности рабочей лопатки, диска и определение частоты и формы изгибных колебаний одиночной лопатки и пакета лопаток, связанных бандажом 433.68 KB
  Расчет прочности рабочей лопатки. Расчет прочности лопатки и выбор материала рабочей лопатки. Определение частот и форм колебаний одиночной турбинной лопатки и пакета лопаток связанных бандажом.
49192. Природа і сутність політичної влади 51.21 KB
  Все життя людей нерозривно повязана з владою, яка є найбільш потужним засобом захисту людських інтересів, втілення планів людей, врегулювання їх протиріч і конфліктів. Ключова різновид влади - влада політична - має колосальними конструюють здібностями, представляє самий потужний джерело розвитку суспільства, знаряддя соціальних перетворень і трансформацій.
49193. Направленные микрофоны 7.61 MB
  Общие понятия о направленных микрофонах. Принцип работы микрофона заключается в том что давление звуковых колебаний воздуха воды или твердого вещества действует на тонкую мембрану микрофона. В свою очередь колебания мембраны возбуждают электрические колебания; в зависимости от типа микрофона для этого используются явление электромагнитной индукции изменение ёмкости конденсаторов или пьезоэлектрический эффект. Наибольшая чувствительность при этом достигается на пути вдоль оси микрофона когда источник размещен прямо перед...
49194. Пути повышение рентабельности предприятия общественного питания 752.37 KB
  Понятие рентабельности Виды рентабельности. Система показателей рентабельности. Анализ рентабельности предприятия.
49195. Сучасні проблеми податкової системи України та шляхи їх подолання 81.23 KB
  Сутність структура та основні принципи побудови податкової системи. Практика та проблематика ефективного функціонування податкової системи в Україні. Основні напрямки реформування податкової системи України.
49196. ПРОЕКТИРОВАНИЕ АНАЛОГО-ЦИФРОВОГО ПРЕОБРАЗОВАТЕЛЯ С USB ВЫХОДОМ 2.14 MB
  Аналого-цифровой преобразователь АЦП согласующий усилитель СУ фильтр нижних частот ФНЧ конвертор преобразователь DCDC гальваническая развязка операционный усилитель ОУ. В ходе курсовой работы необходимо нарисовать функциональную и принципиальную схему аналого-цифрового преобразователя АЦП выбрать микросхему АЦП в соответствии с вариантом тип конвертора USB преобразователи DCDC и микросхемы гальванической изоляции. Задание на курсовую работу В ходе курсового проектирования необходимо разработать функциональную и...