61345

Інтегрований урок ( математика, природознавство, трудове навчання) 1 клас. Подорож до весняного лісу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити знання учнів про додавання і віднімання в межах 20, знання про світ живої природи. Вчити учнів записувати числа під диктовку. Формувати вміння вміння розв’язувати вирази та задачі. Навчити виготовляти з геометричного матеріалу шпаківню.

Украинкский

2014-05-27

37.23 KB

9 чел.

                                                      Інтегрований урок

( математика, природознавство, трудове навчання)

                                         1 клас

Тема.   Подорож до весняного лісу.

        Математика: Письмова нумерація чисел 11-20.Записування чисел під диктовку. Порівняння виразів. Задачі на порівняння.

        Природознавство: Підбиття підсумків третьої мандрівки світом живої природи.

        Трудове навчання: Виготовлення шпаківні.

Мета: узагальнити знання учнів про додавання і віднімання в межах 20, знання про світ живої природи. Вчити учнів записувати числа під диктовку. Формувати вміння вміння розв’язувати вирази та задачі. Навчити виготовляти з геометричного матеріалу шпаківню.                                         

Розвивати логічне мислення, звязне мовлення учнів, кмітливість                                                                                     Виховувати бережне ставлення до природи.

Тип уроку:урок-подорож

Вид уроку: інтегрований

Обладнання: проектор, ілюстрації, картки, заготовки для шпаківні.

Хід уроку.

І. Організація класу.    

  1.  Привітання   

  Пролунав уже дзвінок

  Починається урок!

   На уроці не куняй

    Математику вивчай!

    Всім я успіхів бажаю

    І урок розпочинаю.

Працюємо старанно,                                                                                                                                                                    щоб почути у кінці,                                                                                                                                                                      що у нашому 1- му класі                                                                                                                                                                             діти просто молодці.       

2.Психологічне настроювання.  

Розпочинаємо ж урок, часу не гаючи

І радість ми пізнаємо, лиш труднощі долаючи.

- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка ще:

- прикрашає обличчя;

- підвищує настрій;

- сприяє добрим стосункам з оточуючими;

- допомагає знайти нових друзів;

- і навіть деколи, допомагає здійснювати бажання.

                                                                                                                        Налаштуємося на роботу.

Очі дивляться-(діти) та все бачать.

Вуха слухають – (діти) та все чують.

Голова – (діти) думає.

Яким буде урок (діти) – цікавим!

Які у мене діти? – (діти) найкращі!

Нехай мої та ваші надії здійсняться.

 ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.

У нас сьогодні незвичайний урок.  Помандруємо ми  з вами до весняного лісу. І що ж ми чекаємо від уроку?

Слайд 1.

  1.  Хочу узагальнити знання про світ живої природи.                            
  2.  Хочу дізнатися :   що таке весна?
  3.  Хочу навчитися:  каліграфічно і правильно писати, розвязувати приклади та задачі, робити висновки, виготовляти шпаківню.
  4.  Хочу побачити: як змінилася природа навесні.

Слайд 2

Якою ви уявляєте весну?

Це голубе небо з білими пухнастими хмаринками і тепле сонечко.

Це дзвінкі струмочки, веселі джерельця, які прокинулися від сну.

Це перші первоцвіти, красиві, ніжні дуже приємні квіти.

Це перші листочки на деревах та кущах та перший весняний дощик..

Це перші метелики,які літають над квітами. Перші пташки, які повернулися з вирію.

Це веселі і життєрадісні діти 1 класу,як йдуть подорожувати до лісу, щоб помилуватися природою, погратися, подихати свіжим повітрям та погодувати птахів та тварин.

Для мене це ніжна, весела, співуча, тепла, ясна, гомінка, сонячна, різнокольорова… (весна). В цьому році вона забарилася. Усі давно чекали на неї: і люди, і птахи, і звір. Її краса здатна зачарувати людину.

Дивимося відео: Ліс навесні.

  1.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 3

І так в подорож ! І першу ми зустрічаємо квітку кульбабку.

Квіточка подарувала вам цифри від 10……до……. 20. Запишіть їх. Визначте, скільки в них десятків, скільки одиниць?

Гра « Мікрофон»

ІІІ.  Узагальнення  знань учнів.

Слайд 4

Ось ми з вами і потрапили на лісову дорогу і зустріли перші квіти весни – первоцвіти.

Поясніть їх назви?

Вони пропонують    Мозковий шторм:

-Назвати сусідів  числа  11, 15, 17, 19.

-Число, що передує 12, 16, 19.

-Число,що наступне 20, 19. 14.

Слайд 5

Квітка пролісок кличе у бій тих,хто гарно знає таблиці додавання і віднімання в межах 10.( виходять два учні і задають друг другу приклади із таблиці додавання і віднімання в межах десяти).

Слайд 6

Підсніжники  принесли такі завдання:

  1.  Біля дошки 5 учнів за картками.
  2.  За партами 5 учнів за картками.
  3.  Клас розв’язує цікаві задачі.( метод диференціації).

Фізхвилинка(ялинка прокидається навесні – відео).

Слайд 7

Маргаритки вказують шлях до роботи за  підручником с 94.

Слайд 8

Квітки мати-й мачухи просять попрацювати у зошиті з друкованою основою с. 57

Завдання № 2 ( робота в парах)

Завдання № 3 (Фронтальна робота)

  1.  Щоб не зникла краса, нам потрібно бережно ставитись до цієї земної краси.

Квіти звертаються до вас:

«Ми б завжди були щасливі

І пахучі, і красиві,

Якби в полі, в лісі, в лузі

Бачили нас тільки друзі.

Ті, які б нас не топтали,

Без потреби не зривали.

А на клумбах вдома, в школі

Висівали нас доволі,

Доглядали, поливали.

Ми б красу їм дарували!»

Фізхвилинка

1. Якщо ти не збираєш великих букетів квітів, сплесни у долоні над головою.

2. Якщо ти ніколи не залишаєш сміття у лісі, на березі річки – тупни ногами.

3. Якщо ти хочеш більше знати про природу навколо себе, то підніми руки.

4. Якщо ти підібрав приблудне кошеня, собачку, або допоміг іншим чином якійсь тварині – простягни руки вперед.

5. Якщо ти переконаний, що треба кожній людині піклуватися про природу, все живе – простягни руки своїм сусідам, візьми їх за руки. Ось так, як ви дружно взялися за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу природу.

ІV. Квітка фіалка кличе до практичної роботи

Виготовлення шпаківні для пташок.

Ось  ми і зустріли пташок з вирію. Давайте допоможемо їм влаштуватися  і зробимо для них шпаківні.

а. Повторення правил поводження з ножицями .

б. Робота з шаблонами.

Визначте які геометричні фігури ви використали для побудови шпаківні?

Склеювання шпаківні.

V.  Підсумок уроку.

Давайте подаруємо шпаківні пташкам. І пообіцяємо:

не будемо руйнувати гнізда пташок;

шкодити  пташкам;

Чи спрадилися наші очікування:

  1.  Я  дізнався:   які перші з’являються квіти та які перші прилітають пташки.
  2.  Я навчився:  каліграфічно і правильно писати, розвязувати приклади та задачі, робити висновки, виготовляти шпаківню.
  3.  Я побачив : як змінилася природа навесні.

А на кінець уроку за вашу активну роботу весна також підготувала для вас подарунок .( Наклейки з пташками) Так будьте завжди здоровими та допомагайте пташкам, не шкодьте рослинам і господь буде завжди з вами. До нових зустрічей.

Дивимося відеоВесняна пісня тюльпанів.

                                                                                                                                               


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40967. Суспільство, держава, право 61.5 KB
  Суспільний розвиток: диференціація суспільства ієрархізація князь бояри помісники общинники Поруч існує церковна влада повністю підпорядкована князю флуктуація не замкненість станів принцип флудократичності де є гроші там і влада КР базувалася на таких механізмах спадкування влади: право захоплення влади право за вибором народу за взаємним погодженням між князями розділялися з трони право родинності: право старшинства сходження ліствічне право вотчиності віддавали вотчину. Має право брати на поруки своїх членів. Має право...
40968. Прочность и удлинение трикотажа 168 KB
  Прочность и удлинение клееных нетканых полотен зависит от вида волокнистого материала расположения волокон типа связующего его количества и характера распределения. Большое влияние на характер распределения и величину деформации растяжения материала в одежде оказывают конструктивные особенности одежды расположение швов в ней вид материала и его свойства условия окружающей среды и другие факторы. Растяжение материала в одежде при ее эксплуатации можно определить несколькими методами: непосредственным измерением методом нитки и...
40969. Одноцикловые характеристики при растяжении 469.5 KB
  Составные части полной деформации материалов. Первая половина цикла нагружение соответствует режиму ползучести а вторая режиму уменьшения деформации за счет исчезновения высокоэластической деформации. В качестве входного возбуждения используется изменение деформации в виде широкого импульса а в качестве выходной функции изменение внутреннего усилия в пробе во времени рис. Первая половина цикла соответствует режиму релаксации усилия вторая режиму уменьшения деформации за счет исчезновения высокоэластической деформации.
40970. Основні характеристики систем спеціального зв’язку 116.5 KB
  При розгляді цього питання насамперед необхідно згадати визначення криптографічної системи та системи криптографічного захисту інформації КЗІ оскільки вони є об'єктом дослідження в рамках нашої лекції. Так для фахівця з організації захисту інформації найбільш зручним є нормативноправовий підхід. Криптографічна система – це сукупність засобів КЗІ необхідної ключової нормативної експлуатаційної а також іншої документації у тому числі такої що визначає заходи безпеки використання яких забезпечує належний рівень захищеності...
40971. Обернена матриця. Операція ділення для матриць 201 KB
  Оберненою матрицею до квадратної матриці А порядка n називають матрицю таку що . З означення слідує що матриці А і взаємообернені і переставні. Нехай матриці обернені до матриці А. Знаходження оберненої матриці за допомогою визначників Знайдемо умову оборотності квадратної матриці А порядка n тобто умову існування такої матриці для якої .
40972. ПРАВОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ГРОМАДЯН 86.5 KB
  Поняття зайнятості населення. Поняття зайнятості населення. Основні принципи державної політики зайнятості населення проявляються у забезпеченні рівних можливостей усім громадянам незалежно від походження соціального і майнового стану расової та національної належності статі віку політичних переконань ставлення до релігії в реалізації права на вільний вибір виду діяльності відповідно до здібностей та професійної підготовки з урахуванням особистих інтересів і суспільних потреб; сприянні забезпеченню ефективної зайнятості...
40973. Причини міжнародної міграції робочої сили 85 KB
  Міжнародна міграція робочої сили. Причини міжнародної міграції робочої сили Основні етапи міжнародної міграції робочої сили. Сучасні центри притягання робочої сили.
40974. МІЖОСОБИСТІСНА КОМУНІКАЦІЯ 156.5 KB
  Соціокультурні особливості мовної особистості Мовна особистість – це власне особистість охарактеризована з боку впливу належної їй мовної культури на її особистісні якості та соціальнокультурну ефективність її діяльності як суб’єкта суспільних відносин. Проблема лінгвоетнічної ідентифікації постає однією з фундаментальних в процесі трансформації сучасного українського суспільства а тому так важливо визначити специфіку характеристик ролі мови в суспільстві і в житті особистості. Мова має індивідуальне закорінення перебуваючи в залежності...
40975. Лідерство та керівництво в колективі 63.5 KB
  Однозначної думки про доцільність поєднання в одній особі керівника і групового лідера у соціальнопсихологічній науці немає. Поширеним є твердження що лідерські можливості збільшують силу впливу керівника; за активної реалізації керівником якостей ділового і мотиваційного лідера зростає задоволеність індивідів членством у групі. Не менш настирними є міркування що ролі керівника і лідера у групі мають належати різним особам. Щодо цього використовують такі аргументи: діяльність лідера і керівника має неоднакову спрямованість.