61346

Закріплення вивчених способів додавання і віднімання в межах 100 без переходу через десяток. Творча робота над задачею

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріплювати навички додавання і віднімання в межах 100 без переходу через десяток, удосконалювати навички розв’язання математичних виразів; залучати учнів до творчої роботи над задачами, формувати вміння застосовувати математичне мовлення...

Украинкский

2014-05-27

26.64 KB

17 чел.

Урок-казка з математики

у 1 класі з елементами інтерактивних та інформаційних технологій

Бондар Олена Анатоліївна,

вчитель вищої категорії,

СЗОШ №1 м. Хмельницького

Тема:   Закріплення вивчених способів додавання і віднімання  в межах 100

без переходу через десяток.  Творча робота над задачею.

Мета:закріплювати навички додавання і віднімання в межах 100 без переходу через десяток, удосконалювати навички розв’язання математичних виразів;залучати учнів до творчої роботи над задачами,формувати вміння застосовувати математичне мовлення;розвивати пізнавальний інтерес, емоції учнів(за допомогою ситуації здивування,радості,зацікавленості),уміння долати труднощі;виховувати акуратність,дисциплінованість,зосередженність; викликати почуття відповідальності,радості за виконану роботу.

Тип уроку: нестандартний.

Обладнання: телевізор ,комп’ютер, презентація до уроку, мікрофон, ілюстрований план уроку, картки для роботи у  у парах ,картки із завданнями, геометричні фігури для аплікації, клей ПВА.

Хід уроку

①Організація класу.

Любі діти , у наш клас

Завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Всі сідайте тихо,діти,

На уроці- не шуміти,

Руку гарно піднімати.
Чітко всім відповідати.

Приготуйтеся,будь ласка,

Сьогодні у нас – урок-казка.

② Повідомлення теми і мети уроку. Ознайомлення з планом уроку.

(На дошці ілюстрований план уроку)

План уроку

  1.  На   подвір’ї проведемо хвилинку каліграфії .
  2.  Гарна погода буде у нашій казці,якщо розженемо хмаринки на математичній розминці.
  3.  Знайдемо стежину у ліс працюючи у парах.
  4.  Побудуємо місток, граючи у гру «Мовчанка».
  5.  Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які квіти розквітли  на галявині.
  6.  Зустрінемося з лисичкою і розв’яжемо її «хитру» задачу.
  7.  А  в кінці уроку нас чекає сюрприз.

Отож, починаємо нашу казку.

③Актуалізація опорних знань

Слайд 3.

Як весна прийшла весела,

Розбудила міста й села,

Все довкола засіяло,

Звеселилось і зростало.

Слайд 4.

У гніздечку мами-квочки

Запищали сини й дочки.

Мама-квочка їм раділа

Берегла усі х і гріла.

Каліграфічна хвилинка

 Слайд 5.

 Ось всі дітки по куточках

Поховалися від квочки

І ми з вами не нудьгуєм

Всіх курчаток порахуєм

Робота у парах.

Рахуємо кількість курчат.

Слайд 6.

Число 12.

 Даємо характеристику числу.

Вправа «Мікрофон».

Число 12-двоцифрове, парне, складається з 1 дес.2од.,сусіди числа 11 і 13.

З допомогою яких цифр записується число 12?

Записати цифри 1,2( по піврядка).

Які ще числа можна утворити з цих цифр?Записати каліграфічно. Слайд 7.

Молодці! Ви старанно писали,перше завдання виконали.

Математична розминка

Слайд 8.

Вранці півник в курнику

Будить всіх « Кукуріку!»

Мама-квочка також квокче

«На розминку є охочі?»

Слайд 9.

Проганяємо хмаринки

Для голівок в нас розминка

Завдання:У кожній множині чисел знайти зайве число, пояснити свій вибір.

50,30,15,70

45,12,46,88

4,75,8,3

Вправа «Прес»

Зайве число….., тому що……..

  1.  Чи можна вибрані числа об’єднати в одну множину? Чому?
  2.  Сонечко засіяло, погода у нас чудова, щоб працювати далі.

Усний рахунок

Слайд 10.

Ось,знайомтесь,курча Чик,

Любить мандрувати
Із розчинених воріт

Вируша курчатко в світ.

Слайд 11.

А стежиночка в’юнка

Далі й далі утіка .

Між травицею-травою,

Між зеленою, густою.

Щоб відшукати стежину виконуємо завдання.

Слайд 12.

Робота у парах.

З’єднати приклади з однаковими відповідями.

40+20           30+60

50+40           80-20

70-30            90-70

60-40            20+20

Слайд 14. Перевірка.

Слайд 15.

-Молодці! Ви відшукали стежинку у ліс.

Математичний диктант

Тут стежиночка мала

До струмочка привела

А в струмочку небо синє

В кожній світиться краплині

Щоб місток побудувати

Треба вміти рахувати

Слайд 16

Гра « Мовчанка».

100-1

35+1

58-8              

40+6             

84-80           

Слайд 16

Взаємоперевірка

Побудували місточок.

④Закріплення вмінь виконувати обчислення.

Ось нарешті і лісок

І зозулин голосок

На галявці у травичці

Квіточки сховали личка.

Щоб дізнатися, які квіти росли на галявині, пригадаємо, як обчислювати приклади .

Гра «Шифрувальник»

Обчислити приклади,розгадати назви квітів, які ростуть на галявині.

23+20             25+4

21+3               78-6

64-30              49-20

67-5                42+30

Ключ:  43-к,   24-у,   34-л,    62-ь,   29-б ,  72-а.

Індивідуальні завдання для сильніших учнів.

Картка 1

Обчислити приклади,розгадай слово

43+20        91+4        84-20        79-3        29-5        36+3       49+20

А-69     К-95     У-76    М-63    Е-95    Д-64    Н-24

Картка 2

Обчислити приклади,розгадай слово

24+30   97-3   30+29   40+36   68-5   79-20

А-59     К-63   Л-76   Ф-54    І-64   

Картка 3

Обчислити приклади,розгадай слово

43+30    91+2    42-10   84-30   36+3   24-2   70-20   96-1

К-95    О-50   Н-22   І-39   В-54   Б-73   Р-32  А-93

Перевірка виконаного завдання. Слайд17.

На галявині з’являються квіти.

Фізкультхвилинка.

Всі ми гарно працювали,

Всі чудово рахували,

А тепер відпочиваєм

Разом з сонечком співаєм.

Слайд 18.

⑤Розвиток математичних знань.

Творча робота над задачею.

Стомилося сонечко,починає вечоріти.Треба поспішати,щоб курчатко встигло повернутися додому. Та хто це не дає йому дороги? Та це ж хитрий лис. Не пропустить, якщо не розв’яжемо задачу. Але задача з хитринкою.

Прочитати умову, вибрати запитання, які підійдуть до даної задачі.

У лісі росло 10 ялин і 48 дубів.

?Скільки ялин росте у лісі?

?Скільки шишок і жолудів  росте у лісі?

?На скільки більше беріз,ніж дубів росте у лісі?

?На скільки більше дубів,ніж ялин росте у лісі?

Вибираємо питання.Аргументуємо відповідь.

Записуємо розв'язання.( 1 учень біля дошки).

Додаткове завдання. Яке питання можна поставити, якби задачу ми розв'язали виразом 10+48?

Чудово, ми виконали завдання.

⑥Робота з геометричним матеріалом.Виготовлення вітальної листівки.

А тепер для вас сюрприз.(Під партами конверти)

Розглядаємо,називаємо фігури.

Що можуть створити наші умілі рученята з цих фігур на галявині?(Курчатко)

Створення листівки.   

⑦Підсумок уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19933. СОЦІОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ 84.5 KB
  ЛЕКЦІЯ 5 СОЦІОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ П Л А Н 1. Поняття особистості у соціології. 2. Особистість як обєкт і субєкт суспільних відносин. 3. Основні соціологічні теорії особистості. 4. Соціологічна структура особистості. 1. Поняття особистості у соціології Термін о...
19934. СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В СУСПІЛЬСТВІ 110 KB
  Під соціалізацією в сучасній соціології зазвичай розуміють процес засвоєння індивідом зразків поведінки, психологічних механізмів, соціальних норм і цінностей, необхідних для успішного функціонування індивіда в даному суспільстві.
19935. СОЦІОЛОГІЯ ШЛЮБУ І СІМ’Ї 122.5 KB
  ТЕМА 9 СОЦІОЛОГІЯ ШЛЮБУ І СІМЇ ПЛАН 1. Поняття шлюбу та сімї. 2. Соціальні функції сімї. 3. Тенденції проблеми та тенденції розвитку сучасної сімї. 1. Поняття шлюбу та сімї Сім'я являє собою об'єднання людей пов'язаних спільністю побуту та взаємною відповідал...
19936. ПОНЯТТЯ ТА РІЗНОВИДИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ 104 KB
  ЛЕКЦІЯ 17 ПОНЯТТЯ ТА РІЗНОВИДИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПЛАН 1. Сутність та вимоги до соціологічного дослідження. 2. Типологія соціологічних досліджень. 3. Програма та робочий план соціологічного дослідження. 1. Сутність та вимоги до соціологічного дослідження ...
19937. МЕТОДИ ПРОВЕДЕННЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ 142 KB
  Перші згадування про проведення опитувань відносяться до часів Стародавнього світу. Як правило, вони пов'язувалися із встановленням чисельності населення, яке здатне носити зброю і сплачувати податки. Становлення опитування як наукового методу здобуття інформації відноситься до кінця XIX століття. Саме у цей період відбуваються масові переписи населення, ведеться облік врожаїв, худоби, землі, засобів виробництва, збирається інформація з моральної статистики тощо.
19938. Интеллектуальная собственность. Основы Авторского Патентного Права 15.13 KB
  Лекция №1 Тема: Интеллектуальная собственность Предмет: Основы Авторского Патентного Права. Потребность общества в тех или иных предметах потребления движет прогресс намного быстрее чем десятки университетов. Появление живописи в свое время привело к современно
19939. Произведения, не охраняемые авторским правом. Виды авторского права 21.05 KB
  Лекция №2 Тема: Произведения не охраняемые авторским правом. Виды авторского права. Не охраняется авторским правом: сообщения о новостях дня или текущих событиях имеющие характер обычной прессинформации; произведения народного творчества фольклор; изд
19940. Таможенная граница. Регистрация объектов ИС 18.34 KB
  Лекция №3 Тема: таможенная граница. Товары которые содержат объекты интеллектуальной собственности ИС импортируются или экспортируются. Украинскими или иностранными субъектами предпринимательской внешнеэкономической деятельности независимо от форм собственнос...