61351

Людина і природа. Проблеми екології. Природні катаклізми. Введення лексики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

МЕТА: Навчальна: ознайомити учнів з новою лексикою та активізувати її вживання в мові, розширити знання учнів про проблеми екології та навколишнього середовища, природні катаклізми; збагачувати словниковий запас учнів...

Украинкский

2014-05-27

72.63 KB

7 чел.

Головне управління освіти і науки

Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад

«Коломийський професійний ліцей сфери послуг»

Методична розробка

уроку

Предмет:                            «АНГЛІЙСЬКА МОВА»

Тема програми: «Людина і природа. Проблеми екології»

Тема уроку: «Природні катаклізми. Введення лексики.»

2 курс

/Рівень стандарту/

Група: кухарі-офіціанти.

Викладач: Косовчич Ярина Василівна

м. Коломия

2012 рік

ТЕМА УРОКУ: Природні катаклізми. Введення лексики.

МЕТА: 

Навчальна:

  1.  ознайомити учнів з новою лексикою та активізувати її вживання в мові, розширити знання учнів про проблеми екології та навколишнього середовища, природні катаклізми;
  2.  збагачувати словниковий запас учнів;
  3.  практикувати учнів у читанні тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в тексті (scanning);
  4.  вдосконалювати навички читання й усного мовлення;
  5.  формувати навички вимови; вдосконалювати навички монологічного висловлювання з опорою на лексико-граматичну структуру; 

Розвиваюча:

  1.  розвивати культуру спілкування й мовленнєву реакцію учнів;
  2.  запитувати і надавати інформацію;
  3.  вміти здобувати інформацію з текстів, висловлювати власні думки і припущення;
  4.  розвивати в учнів увагу, пам'ять, кмітливість та мовну здогадку;

Виховна:

  1.  виховувати самостійність, зацікавленість у вивченні іноземної мови, чіткість висловлення думки;
  2.  виховувати ввічливе ставлення один до одного.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: змішаний.

Метод проведення: розповідь, бесіда, пояснювально-ілюстративний, дослідницький.

Матеріально-технічне забезпечення: 

  1.  мультимедійний проектор та екран;
  2.  презентації;
  3.  аудіозапис;
  4.  відеозапис.

Дидактичні матеріали: підручники, словники, картки із завданнями та запитаннями, фото із природніми стихіями.

Міжпредметні зв’язки:  українська мова, географія, екологія, країнознавство.

Література:

  1.  Карп’юк О.Д. Англійська мова: підручник для 10-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.
  2.  Карп’юк О.Д. Робочий зошит до підручника з англійської мови для 10-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Завдання уроку: 

Учні  повинні знати:

  1.  новий лексичний матеріал;
  2.  основні проблеми екології та навколишнього середовища, природні катаклізми;

Учні повинні вміти:

  1.  вживати новий лексичний матеріал у мові;
  2.  читати текст з метою отримання загального уявлення;
  3.  максимально розуміти всю інформацію, що міститься в тексті;
  4.  усно висловлювати власні думки і припущення з опорою на лексико-граматичну структуру;
  5.  запитувати, здобувати та надавати інформацію з текстів.

                       

ОГЛЯД УРОКУ: Урок проходить на основі попередньо вивченого матеріалу про навколишнє середовище. Під час уроку учні знайомляться і вивчають основний  лексичний матеріал про проблеми екології та навколишнього середовища, природні катаклізми.

Актуалізація опорних знань учнів проводиться методом тестування, що дозволяє за короткий проміжок часу об’єктивно оцінити знання та розуміння всієї інформації, що міститься в тексті, і по результатах тестування  виставити відповідні оцінки.

Урок проводиться у формі бесіди з обов’язковою демонстрацією навчального матеріалу на екрані за допомогою мультимедійного проектора. Під час викладу матеріалу використовується візуалізація навчального матеріалу за допомогою презентації. Учні користуються підручниками, опорними конспектами та роздатковими матеріалами.

Закріплення вивченого матеріалу проводиться у різних формах: у формі виконання завдань лексичного матеріалу, розроблених у вигляді мультимедійної презентації,  у формі фронтального опитування та  усного тестування.

Після виставлення оцінок та підведення підсумків уроку учням пропонується  перегляд нового цікавого матеріалу з рубрики «World Natural Disasters». В процесі  перегляду  відео-ролика учні  дають своє бачення  про проблеми екології та навколишнього середовища, аналізують хід своїх думок.

ПЛАН УРОКУ

І. Організаційний момент   (2 хв.)

ІІ. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення   (8 хв.)   (Презентація 1)

1. Повідомлення теми та мети уроку.

2. Уведення в іншомовну атмосферу.

ІІІ. Основна частина уроку   (25 хв.)

1. Listening and reading (Презентація 2)

2. Writing (Презентація 3)

VІ. Заключна частина уроку (10 хв.)

1.Підведення підсумків уроку (Відеозапис «Block four. Chernobyl 2011»)

2. Домашнє завдання

Девіз уроку:

"The man does better who runs from disaster than he who is caught by it."
Homer

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (1 хв.)

  1.  привітання; 
  2.  перевірка  учнів на уроці;

Т: Good afternoon, everybody! I'm glad to see you! How are you? Sit down, please.

CI: Good afternoon! We are glad to see you, too. We are fine, thank you.

ІІ. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1. Повідомлення теми та мети уроку.

(повідомлення теми уроку, мети, плану  та ходу його проведення)

Т:  The topic of our today's lesson is "Natural disasters". By the end of the lesson you should be able:

• to recognize and understand new words and word combinations in the text;
• to read and understand the gist and details despite the natural difficulties;
• to participate in common conversational exchanges about the topic of today's lesson.

2. Уведення в іншомовну атмосферу.

a) Work in pairs. Look at the photos and decide what is happening on each one.

(Презентація 1 Natural Disasters”, слайди 1-10. Учні переглядають фото природних катастроф та розповідають, що саме зображено на кожному фото)

b) Refer the words to the photos. Use your dictionary.

(Презентація 1 Natural Disasters”, слайди 11-20. Учням пропонують слова, назви природних катастроф. Переглядаючи фото природних катастроф, їм потрібно використати запропоновані слова та назвати кожну катастрофу, що зображена на фото)

  1.  Drought (слайд 12)
  2.  Typhoon (слайд 13)
  3.  Volcano eruption (слайд 14)
  4.  Flood (слайд 15)
  5.  Tsunami (слайд 16)
  6.  Earthquake (слайд 18)
  7.  Tornado (слайд 19)
  8.  Famine (слайд 17)
  9.  Forest fire (слайд 20)

ІІI. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

1. Listening and reading

a) Listen and read the article and say what natural disasters from the photos are mentioned in the article.

Для формування навичок вимови, вдосконалення навичок читання тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в тексті (scanning) учні прослуховують аудіозапис тексту та визначають про які природні катастрофи у ньому розповідається.

(Презентація 2, слайди 1-12. Аудіозапис тексту)

"Local road was washed away and damaged. The highway of national route 'Kyiv-Chop' was blocked because of mud sliding in the Skole district in the Lviv region. Railroad Lviv-Uzhhorod was blocked because of fall of the tree.

"A private dwelling house was destroyed because of sliding in the Ivano-Frankivsk region. The master of the house, born in 1965, died. 963 houses-were underflooded by flood water."

"On July, 24 in the evening 27-year-old resident of the Vyzhnytsya district died in the basement that was flooded as a result of bad weather in Bukovyna."

These lines are from Ukrayinski Novyny report about the natural Disaster that occurred in Western Ukraine in July 2008. As a result of heavy showers the level of water had been raised in the rivers, and dwelling houses, farmlands and agricultural holdings were underflooded. Some crops were destroyed.

Natural disasters have begun to occur in Ukraine with increasing frequency. After dangerous floods in Zakarpattya storms and tornados have also come their way. Information about the number of people killed by lightning is more frequent in different parts of Ukraine. Until recently, we only heard of such disasters occurring on the other side of the Atlantic.

And what are the causes of natural disasters which are becoming more frequent in our country? Not waiting for the scientists' explanations, people say this is our fault. During the last 50 years a great deal of forests in the Carpathians have been cut down. Deforestation has led to changes in local climate. That's why we have so much trouble with floods in this region. The scientists remind us that all elements and systems are interconnected in nature. Irresponsible attitude to it might lead to terrible results.

The conducted research work has confirmed the idea about not only natural but man-made causes of these floods.

What is a natural disaster? The definition is: it is the effect of a natural hazard that affects the environment and leads to financial, environmental and/or human losses. A natural hazard is a threat of a natural occurring event that will have a negative effect on people or the environment. Many natural hazards are interrelated. For example, earthquake can cause tsunami and drought that can lead directly to famine.

The costs of natural disasters lives lost, homes destroyed, economies disrupted... But there is reason for hope. By understanding how and where these natural events occur, we can build and live safely on the Earth, and by providing real-time information about floods, earthquakes, and other hazards, we can respond effectively when disaster strikes. We should build stronger, safer communities that are resistant to natural disasters.

b) Read the article again and choose the best answer (a-c). 

Для актуалізації опорних знань, учні виконують тестування, що дозволяє за короткий проміжок часу об’єктивно оцінити знання та розуміння всієї інформації, що міститься в тексті, і по результатах тестування  виставити відповідні оцінки.

(Презентація 2, слайди 13-16)

  1.  What natural disaster did occur in Western Ukraine in 2008?

 a) drought  

b) earthquake   

c) flood

  1.  What happened to the national route 'Kyiv-Chop' in 2008?
  2.  It was underflooded.
  3.  It was blocked with mud sliding.
  4.  It was ruined by volcano eruption.

3 What natural disasters are becoming more frequent in Ukraine?

a) floods and storms  

b) floods and earthquakes  

c) tsunamis and floods

4 What are the causes of frequent floods in Zakarpattya?

  1.  heavy showers
  2.  natural and man-made causes
  3.  deforestation

5 What is a natural disaster?

  1.  It is a natural hazard.
  2.  It is a weather event.
  3.  It is the effect of a natural hazard.

6 What is a natural hazard?

  1.  It is a threat of a natural event that might have negative effect.
  2.  It is a natural catastrophe.
  3.  It is a natural disaster.

7 What is the relationship between natural hazards?

  1.  They all result into natural disasters.
  2.  They are interrelated, one can lead to another.
  3.  They never influence each other.

8 What does 'to respond to natural disasters effectively' mean?

  1.  It means we shouldn't pay any attention to difficulties.
  2.  It means that we must remember that all elements and systems are interconnected in nature.
  3.  It means we should learn more about disasters and build safer communities with real-time information provided.

2. Writing

a) Open your vocabularies and write down the new words from the article. Use your dictionaries.

(Презентація 3, слайди 1-7)

  1.  drought
  2.  typhoon
  3.  volcano eruption
  4.  flood
  5.  tsunami
  6.  earthquake
  7.  tornado
  8.  famine
  9.  forest fire
  10.  a disaster
  11.  a frequency
  12.  a hazard
  13.  a threat
  14.  to damage
  15.  to occur
  16.  to respond
  17.  to underflood
  18.  frequent
  19.  resistant
  20.  deforestation
  21.  disrupted
  22.  an avalanche
  23.  a heat wave
  24.  hailstorms

b) Look at the pictures and refer the given words to them:

(Презентація 3, слайди 1-13)

  1.  drought (слайд 8)
  2.  typhoon (слайд 8)
  3.  volcano eruption (слайд 9)
  4.  flood (слайд 9)
  5.  tsunami (слайд 10)
  6.  earthquake (слайд 10)
  7.  famine (слайд 11)
  8.  forest fire (слайд 11)
  9.  deforestation (слайд 12)
  10.  an avalanche (слайд 12)
  11.  a heat wave (слайд 13)
  12.  hailstorms (слайд 13)

c) Match the words with the appropriate definition:

Для закріплення вивченого матеріалу учні виконують завдання із лексичним матеріалом, де їм потрібно знайти відповідний переклад слів та з’єднати слова із відповідним перекладом.

(Презентація 3, слайди 14-17)

  1.  drought
  2.  typhoon
  3.  volcano eruption
  4.  flood
  5.  tsunami
  6.  earthquake
  7.  tornado
  8.  famine
  9.  forest fire
  10.  a disaster
  11.  a frequency
  12.  a hazard
  13.  a threat
  14.  damage
  15.  to occur
  16.  to respond
  17.  to underflood
  18.  frequent
  19.  resistant
  20.  deforestation
  21.  disrupted
  22.  an avalanche
  23.  a heat wave
  24.  hailstorms
  1.  Повінь
  2.  Голод
  3.  Ризик, небезпека
  4.  Відповідати, реагувати
  5.  вирубування лісів
  6.  гроза з градом 
  7.  посуха 
  8.  цунамі 
  9.  лісова пожежа 
  10.  загроза 
  11.  затоплювати 
  12.  підривати, руйнувати 
  13.  тайфун 
  14.  землетрус 
  15.  катастрофа 
  16.  збиток, шкода 
  17.  частий 
  18.  лавина 
  19.  виверження вулкану
  20.  торнадо 
  21.  частота 
  22.  траплятися 
  23.  стійкий, міцний 
  24.  спека 

Answers (відповіді – слайд 18):

(1-g, 2-m, 3-s, 4-a, 5-h, 6-n, 7-t, 8-b, 9-i, 10-o, 11-u, 12-c, 13-j, 14-p, 15-v, 16-d, 17-k, 18-q, 19-w, 20-e, 21-l, 22-r, 23-x, 24-f)

VІ. Заключна частина уроку

1.Підведення підсумків уроку

Учням пропонується  перегляд нового цікавого матеріалу з рубрики «World Natural Disasters» В процесі  перегляду  відео-ролика учні  дають своє бачення  про проблеми екології та навколишнього середовища, аналізують хід своїх думок.

(Відеозапис «Block four. Chernobyl 2011»)

2. Домашнє завдання

1) Read the paragraphs (A-E) and refer them to the questions (1-5).

  1.  What are they?
  2.  Why do they happen?
  3.  Where do they happen?
  4.  How do they affect people?
  5.  What can people do?

  1.  Over the warm parts of oceans. Tornadoes are common in parts of the USA, Australia and Japan.
  2.  The water evaporates from the warm sea. This condenses in the atmosphere. More and more hot, wet air rises up. It becomes a strong wind.
  3.  Scientists can usually track hurricanes, but they cannot stop them.
  4.  Tropical storms with strong winds. They start at sea, and can travel a long distance. They have different names in different places: 'hurricanes' in the Atlantic Ocean, 'typhoons' in the Pacific Ocean, 'tropical cyclones' in the Indian Ocean and around Australasia. Tornadoes or whirlwinds, are similar, but begin over land.
  5.  They can affect ships, blow down houses, cause floods and disrupt traffic.

2) Learn the new words by heart.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73313. Основные задачи развития в период первой зрелости (молодости) 269 KB
  Основные задачи развития в период первой зрелости молодости. Обзор теорий развития психики отечественных и зарубежных психологов. Главной целью работы является выделить основные задачи развития как психологического так и социального.
73314. Чувство взрослости как центральное новообразование в структуре личности подростка 287.5 KB
  Исследование личности подростка в возрастной психологии Возрастная психология как область психологического знания. Новообразования и особенности развития личности подростка. Чувство взрослости как центральное новообразование в структуре личности подростка...
73315. Особенности агрессивных проявлений в раннем возрасте 410.5 KB
  Основные теоретические подходы к понятию агрессивности и агрессии. Типология агрессивного поведения у детей. Организация и методы исследования агрессивных проявлений у детей в раннем возрасте. Результаты собственного исследования агрессивных проявлений у детей в раннем возрасте.
73316. ВОСПРИЯТИЕ РЕКЛАМНОЙ ПРОДУКЦИИ (ТВ - РОЛИКОВ) ДЕТЬМИ ДОШКОЛЬНОГО ВОЗРАСТА 247 KB
  Реклама в мире бизнеса обрушивает на потребителей огромное количество информации. Психологическое воздействие рекламной информации проявляется в процессах переработки рекламных сообщений - эмоциях, мыслях, возможных решениях, обусловливающих конкретные поведенческие акты покупателя. Так или иначе, рекламный процесс оказываются вовлеченными феномены переработки информации - ощущения, восприятия, внимание, память.
73317. Биопленки, Методы изучения 324.5 KB
  Дальнейшее изучение механизмов формирования биопленки и ее функций открывает новые возможности для лечения и профилактики целого ряда заболеваний. Для того чтобы доказать присутствие именно биопленки а не других бактериальных структур используют разнообразные методические подходы направленные на обнаружение: элементов биопленочного внеклеточного матрикса...
73318. Застосування прогресивних технологій у сфері торгівлі 310 KB
  Інновації в оптовій торгівлі в основному обумовлені тенденціями розвитку оптового ринку такими як: глобалізація міжнародного бізнесу і ресурсні обмеження; висока швидкість матеріальних фінансових і інформаційних потоків; великі обсяги операцій; асортимент товарів що розширюється; складна територіально розгалужена структура філій складів і керуючих центрів; скорочення життєвих циклів товарів; прагнення роздрібну до зниження обсягів Тому в умовах модернізації економіки особливу значимість набувають прогресивні технології які повинні...
73319. Новообразования в подростковом возрасте 166 KB
  Подростковый возраст обычно характеризуют как переломный, переходный, критический, но чаще как возраст полового созревания. Л.С.Выготский различал три точки созревания: органического, полового и социального. У шимпанзе точки органического и полового созревания совпадают, оно наступает примерно в 5 лет, когда у этих человекообразных обезьян заканчивается детство
73320. Проблемы омонимии японского языка и пути её решения 136.5 KB
  Проблема омонимии при устном общении является весьма существенной для японского языка, так как омонимы – серьезное препятствие при передаче информации. Основной целью работы является рассмотрение основных проблем омонимии в японском языке и методах их решений.