61461

Основні прийоми введення та редагування тексту

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Молодці ви вправно справилися із тим завданням. Погляньте на дошку ну хто вже здогадався яке схоже прислівя є у нас. Скажи мені який у тебе компютер і я скажу хто ти. Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти.

Украинкский

2014-05-28

26.04 KB

10 чел.

Тема. Основні прийоми введення та редагування тексту.

Мета: повторити і закріпити знання прийомів уведення і редагування тексту;

           навчити правильно вживати в житті смайлики;

           розвивати уяву, мислення творчі здібності;

           виховувати любов до інформатики, бережливе ставлення до техніки.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: газета «Смайлик», роздатковий матеріал, проектор, презентація, інструкція з техніки безпеки.


Хід уроку

  1.  Організація класу
    1.1 Привітання

Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.

  1.  Представлення
  2.  Мене звати Тетяна Василівна,я сьогодні у вас буду проводити урок Інформатика.
  3.  Ну що ж, «Інформатика»  чекає на нас. То ж давайте будемо працювати старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 4 класі

Діти-просто молодці.

  1.  Розминка

2.1. Утворення нових слів (презентація).

- Подивіться на мультимедійну дошку вам потрібно  скласти слова у першому стовпчику початок слова, а в другому кінець. Ну хто вже відгадав перше слово?

ЖАР-ПТИЦЯ
КІНО-ФІЛЬМ
ПАС-ПОРТ
БУК-СИР
ЧОЛО-ВІК
ЖИТО-МИР
ВСЮДИ-ХІД
БАК-ЛАН
РАЙ-ДУГА
СТО-НІЖКА
ДОН-БАС
БАНК-НОТА

- Молодці, ви вправно справилися із тим завданням.

2.2 Робота з прислівями (презентація).

- Тепер ви будете бачити на екрані прислівя. Вам потрібно сказати яке аналогічне прислів’я є в українській мові. Погляньте на дошку, ну хто вже здогадався яке схоже прислів’я є у нас.

1. Скажи мені, який у тебе комп'ютер, і я скажу, хто ти.
Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти
.

2. Комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш.
Кашу маслом не зіпсуєш.
3. Дарованому комп'ютеру в системний блок не заглядають.
Дарованому коневі в зуби не дивляться.
4. Вірусів боятися - в ​​Інтернет не ходити.
Вовків боятися - в ​​ліс не ходити.
5. Що з Корзини видалено, то пропало.
Що з воза впало, те пропало.

- Добре ви знаєте прислів’я. Молодці!

  1.  Перевірка домашнього завдання

- А зараз перевіримо ваше домашнє завдання.

- Хто скаже, а що вам було на домашнє завдання?

- Хто відгадав загадку? ( Зорі на небі )

- Хто порахував скільки потрібно було натиснути клавішу Shift? ( 5 разів )

  1.  Оголошення теми і мети уроку

- Відкрили зошити і записуємо число, місяць класна робота та тему уроку «Основні прийоми введення та редагування тексту», тобто ми будемо продовжувати уводити і редагувати  текст у програмі Блокнот. А також сьогодні ми будемо вивчати які є смайлики та якими вони бувають, з чого складаються.

  1.  Прийоми уведення та редагування тексту

5.1. Повторення клавіш клавіатури. (Презентація)

- На дошці ви бачите клавішу ви повинні її назвати.

5.2. Робота на картках (Завдання №1)

- Я вам роздаю карточки, ви повинні зобразити, які клавіши потрібно натиснути для того щоб отримати крапку, знак оклику, знак питання, кому, крапка з комою, двокрапку, тире, відкриту та закриту дужки.

Завдання №1

Крапка

.

Знак оклику

!

Знак питання

?

Кома

,

Крапка з комою

;

Двокрапка

:

Тире

-

Дужка відкривається

(

Дужка закривається

)

5.3. Робота в зошиті (Смайлики)

- Я думаю, що вам відома картинка, яку називають смайликом?

- А що це за картинка? З чого вона складається?

Смайлик – це картинка, складена з букви і спеціальних знаків, яка виражає якесь почуття або настрій.

Наприклад:

:-) - радісна особа;

;-) – усмішка з підморгуванням;

:0) – клоун;

8:-) – маленька дівчинка;

;-*) – поцілунок

:-(- сум

:-[- почервонів

0:-) - ангел

- А зараз запишіть їх в свої зошити.

Фізхвилинка

 Руки на парти, пальці в кулак,
Зробимо вправу ми, дітоньки, так:
Пальці стискаємо і розтискаємо,
Мов пластилін розминаємо.
Будемо вправу з вами кінчати,
Бо тепер ми будем працювати.

  1.  Практична робота

6.1. Повторення правил

- А зараз я зачитаю вам вірша, а після того як ви його прослухаєте, скажете мені як потрібно поводитися за комп’ютером.

Щоб з комп’ютером дружити,
Треба правила завчити.
Не торкатись проводів,
Ні розеток, ні дротів.
Екран руками не чіпати,
Довго на комп’ютері не грати.
На клавіші легенько натискай,
З мокрими руками не сідай.
З чистими руками працювати,
Носика в екрана не «встромляти».

- Ну то хто скаже, які правила він почув у вірші?

         6.2. Повторення завантаження програми Блокнот.

- Пуск           Всі програми          Стандартні           Блокнот

- Можете сідати за комп’ютери.

6.3 Робота учнів за комп’ютером  (Завдання №2)

- Кожен з вас отримує завдання яке повинен виконати за комп’ютером, уважно читайте завдання і виконуйте по-порядку.

Завдання №2

  1.  Набери текст
  1.  А хто, хто в цій рукавичці ?
  2.  Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти хто?
  3.  Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Пустіть і мене!

  1.  Перед набраним текстом запши назву казки, з якої взято уривок.
  2.  Після тексту в дужках запиши: (уривок із казки).

- Так, молодці, а тепер сідаєте за парти, проведемо розминку для очей.

Релаксація ( Відео)

  1.  Домашнє завдання
  2.  Запишемо домашнє завдання, відступіть 4 клітинки і записуйте придумати і намалювати власні смайлики. Ті які вам подобаються.
  3.  Підсумок уроку
  4.  Зараз я кожному роздам кружочки ви повинні на ньому намалювати смайлик
  5.  Радісний для тих, хто вважає, що добре зрозумів тему і попрацював на уроці
  6.  Незадоволений - для тих, хто вважає, що не достатньо добре зрозумів тему, прцювавши на уроці.
  7.  І сумний - для тих, хто вважає, що йому ще багато потрібно працювати над темою.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22572. Рефлекси спинного мозку 24 KB
  Це залежить від сили подразників їх просторової та часової взаємодії а також від стану нервових центрів спинного мозку. Нервові центри спинного мозку також необхідні для регуляції як соматичних так і вегетативних функцій.Нервові центри шийного відділу спинного мозку виявляють кооординуючий вплив на активність мотонейронів які інервують мязи згиначі і розгиначі нижчележачих відділів тіла.
22573. Довгастий мозок 31.5 KB
  Крім ядер черепномозкових нервів характерною особливістю структури заднього мозку є наявність у ньому потужної маси нервових елементів які не одержують аферентних волокон безпосередньо з периферичних джерел і не посилають рухових волокон на периферію.До надсегментарних структур відносять також ядра провід них шляхів які проходять крізь довгастий мозок до інших частин мозку. Цей відділ головного мозку розташований над спинним мозком і виконує дві основні функції рефлекторну і провіднико ву.
22574. Вароліїв міст 22 KB
  В основі варолієвого мосту проходять пірамідні шляхи між якими розташовуються власні нервові волокна варолієвого мосту котрі прямують у мозочок. З основи варолієвого мосту виходять нерви які зв'язують певні зони варолієвого мосту з відповідними зонами кори великих півкуль. У цьому ж відділі варолієвого мосту знаходяться й ядерні утворення: рухове ядро відвідного нерва частина ядра трійчастого нерва а на дні сільвієвого водогону розташовуються ядра блокового і окорухового нервів . У варолієвому мосту знаходяться ядра які беруть...
22575. Ретикулярна формація 31 KB
  Тому виділяють РФ довгастого мозку варолієвого мосту і середнього мозку. Разом з тим у функціональному відношенні у РФ різних відділів головного мозку є багато спільного і тому її можна розглядати як цілісний утвір. До нейронів РФ підходить багато колатералів від усіх специфічних висхідних проекційних шляхів які проходять крізь стовбурову частину мозку а також від низхідних шляхів що йдуть від вищих відділів мозку в тому числі від пірамідного тракту і нейронів мозочка.
22576. Мозочок 36.5 KB
  Оскільки основною функцією мозочка є координація рухів то він добре розвинутий у риб і птахів адже динаміка рухів у водному і повітряному середовищах вимагає чіткої праці м'язів для швидкого маневрування при літанні і плаванні. У амфібій і рептилій які пересуваються по замлі і мають як правило низько розташований центр тяжіння відбувається певна редукція мозочка. У людини з її вертикальним положенням тіла розміри і значення мозочка значо зростають. Взаємодія мозочка з іншими структурами мозку здійснюється за допомогою трьох пар ніжок.
22577. Порушення функціонування мозочка 27.5 KB
  Перш за все наслідки уражень мозочка залежать від еволюційного положення виду тварини. Видалення мозочка у амфібій рептилій і птахів викликає складніші розладнання рухової функції. У ссавців видалення мозочка крім вищезазначених симптомів порушення рівноваги і тонусу скелетної мускулатури призводить до розладнання регуляції також довільних рухів.
22578. Середній мозок 32 KB
  Об єм функцій середнього мозку різний у різних класів хребетних тварин. Цим середній мозок істотно відрізняється від заднього мозку функція якого приблизно однакова у всіх хребетних тварин і змінюється в процесі еволюції скоріш кількісно ніж якісно.Провідникова функція СМ визначаеться наявністтю в ньому висхідних і низхідних провідних шляхів багато з яких проходять через ніжки мозку.
22579. Проміжний мозок 35 KB
  У таламусі налічують до 40 різноманітних ядер об'єднаних у цілісний морфофункціональний комплекс який складним чином взаємодіє з неокортексом базальними гангліями і структурами лімбічної системи. Звичайно розрізняють шість груп ядер таламуса: передню ядра середньої лінії медіальну вентролате ральну задню і претектальну. Проекційні або перемикальні ядра відносяться до специфічних ядер які організовані за топічним принципом. Серед основних проекційних ядер таламуса слід виділити вентробазальне ядро яке є специфічним ядром...
22580. Базальні ганглії 30.5 KB
  Це свідчить про те що функції неостріатума не можна звести лише до регуляції рухів. Та все ж таки базальні ганглії перш за все пов'язані з регуляцією рухової функції організму особливо початку і припинення повільних рухів. Акінезія або дефіцит рухів. Цей симптом виявляється у скованості рухів нерухомій позі та маскоподібному обличчі з немигаючим виразом очей.