61799

Гроші. Види та функції грошей

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Узагальнити й систематизувати знання з теми, закріпити розуміння основних понять і термінів, навчити застосовувати вивчене на практиці. Розвивати абстрактно-логічне та образне мислення, інтерес до науки, проведення економічного аналізу.

Украинкский

2014-06-01

25.28 KB

2 чел.

6

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка

Факультет економічної освіти та управління

Поширений конспект уроку з економіки

на тему: «Гроші. Види та функції грошей»

Підготувала:

студентка групи МО - 51

Шпильчак Марія

Дрогобич 2012

Мета: Узагальнити й систематизувати знання з теми, закріпити розуміння основних понять і термінів, навчити застосовувати вивчене на практиці. Розвивати абстрактно-логічне та образне мислення, інтерес до науки, проведення економічного аналізу. Виховувати економічну культуру, толерантність та критичність. розвивати творчі здібності учнів, логічне та самостійне мислення, вміння пояснювати, аналізувати, робити висновки;

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань з використанням рольової гри.

Обладнання: індивідуальні картки із завданнями, графіки, картки «чорна скринька», конверти.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Привітання до класу. Оголошується тема й мета уроку. Учні класу діляться на 3 групи - компанії «Баланс», «Гармонія», «Рівновага». Обираються керівники груп - директори компаній.

II. Активізація й мотивація діяльності.

Розкажи - і я забуду,

Прочитай - і я згадаю,

А пограй - запам'ятаю.

Оголошуються правила гри:

Говори - чітко,

пиши - швидко,

слухай – уважно

і все це - вчасно.

Директори компаній повинні вести облік зароблених своїми підлеглими балів у кожній конкурсній номінації. Наприкінці гри кожному виставляється оцінка.

III. Хід конкурсу.

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

1. Швидка реакція.

2. Аудит.

3. Економічний аналіз.

4. Мислитель.

5. Чорна скринька.

Вчитель. Як відомо, усім підприємцям іноді доводиться розв'язувати якісь непередбачувані проблеми. Для цього вони змушені завчасно включати свою якомога «швидку реакцію». Отже, кожній компанії буде запропоновано 11 коротких запитань. За кожну правильну відповідь - 1 бал.

«Баланс»

1. Що робиться з кривою попиту в ситуації збільшення доходів? (зміститься вверх)

2. Хто на ринку представляє пропозицію? (продавці)

3. Яка спільна валюта країн ЄС?(євро)

4. Де вперше виникли паперові гроші? (в Китаї)

5. Від чого походить слово «гривня»? (від прикраси з золота або срібла у вигляді обруча, або"грива" (загривок, шия)на якому носили цю прикрасу)

«Гармонія»

1. Хто на ринку представляє попит?(покупці)

2. Що ви розумієте під поняттям «бартерні операції»? (прямий безгрошовий обмін товарами)

3. Які функції виконують гроші?(засіб обігу, засіб платежу, міра вартості, засіб нагромадження)

4. Що таке вексель? (письмове зобов’язання боржника сплатити певну суму грошей у визначений термін)

5. Які товарні гроші існують? (худоба, зерно, ракушки, хутра)

«Рівновага»

1. З англійського словника: що таке рrісе? (ціна)

2. Хто в Україні займається випуском банкнот і монет? 

3. Які види іноземної валюти відомі? (долар, марка, євро, ліра, ієна…)

4. Що таке чек? (письмове розпорядження власника банківського рахунку перерахувати певну суму пред’явникові чека або видати йому готівку)

5.Що ви розумієте під поняття «гроші»? (особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів)

Вчитель. Часто підприємцям доводиться вести переговори. У конкурсній номінації «Аудит» одному представнику компанії доведеться бути посередником між учителем і компанією. На індивідуальних картках написано терміни й поняття, які слід пояснити компанії, не називаючи їх. За пояснення дається по 2 бали за одну хвилину, за правильно вгадане слово - 1 бал. Час виконання - 1 хв.

Картка 1. Закон попиту, субстити, емісія.

Картка 2. Ринкова рівновага, комплементи, дефіцит.

Картка 3. Закон пропозиції, еластичність, бартер.

Вчитель. Усі підприємці, економісти застосовують у роботі економічний аналіз, навіть, здавалося б, у простих життєвих ситуаціях.

Пропонується кожній компанії провести аналіз функції грошей у ситуаціях з одинадцятикласником Петром. Для цього слід розкласти картки в конверти за їх належністю:

А - засіб обігу;

Б - міри вартості;

В - засіб нагромадження.

Отже, конкурсна номінація «Економічний аналіз». За кожну правильну відповідь компанія одержує 2 бали. Час виконання - 2 хв.

Ситуації з Петром

Картка 1. Влітку я працював продавцем морозива і отримував зарплату в розмірі 100 грн на місяць.

Картка 2.З кожної зарплати я відкладав З0 грн з метою придбати наприкінці серпня зошити й рюкзак для книжок.

Картка 3.31 серпня я купив зошитів на 20 грн.

Картка 4. Рюкзак, який мені подобався, коштував 60 грн.

Картка 5. Проте я побачив хорошу шкільну сумку за 50 грн.

Картка 6.Після покупок у мене ще залишалось 20 грн., які я поклав у сімейну скриньку на майбутнє.

Відповідь: А - 1, 3. Б - 4, 5. В - 2, 6.

Вчитель. Кажуть, що ділові люди є тонкими психологами й розуміють співрозмовника з півслова. Отже, конкурсна номінація «Мислитель». Завдання полягає в доповненні висловів відомих людей а також у стислому поясненні самих афоризмів. Завдання оцінюється 4 балами і виконується протягом 0,5 хв.

Картка 1. Харві Маккей: «На ринку не дають медалі за відвагу. Ринок може запропонувати лише одну нагороду - це ...». (Гроші).

Невідомий: «... - це життя торгівлі і смерть торговців». (Конкуренція).

Картка 2. А. Маршал: «Ринок - це інститут або механізм, що зводить разом ... і...». (Покупців і продавців).

Б. Франклін: «Час - це ...». (Гроші).

Картка 3. Поль Самуельсон: «Навчіть папугу вимовляти «попит» і «пропозиція» - і перед вами ... ». (Економіст).

Невідомий: «Крик моди може заглушити лише ...». (Ціна).

Вчитель. Сучасним людям подобається неординарність. Наступна конкурсна номінація матиме саме такий характер. Отже, демонструється «чорна скринька». Сконцентрувавши увагу, слід відгадати, що знаходиться в «чорній скриньці». За кожну правильну відповідь - 3 бали.

1. Кажуть, що це те, від чого залежить функції попиту й пропозиції. Покупці хочуть бачити її меншою, а продавці - більшою. Проте, як дві частини ножиць ріжуть папір, так і вони формують те, що лежить у «чорній скриньці». (Цінник).

Попит на цей товар досить еластичний. Якщо ціни на бензин подвояться, то попит на товар, що лежить у чорній скриньці, зменшиться, оскільки це товари-комплементи. (Автомобіль - іграшка).

Це одна з витратних частин виробників. Коли зростають певні відсотки, то пропозиція зменшується, а деякі виробники приховують свої реальні прибутки, щоб записати сюди менші цифри. Що лежить у «чорній скриньці»? (Податкова декларація).

Спочатку послуги на виготовлення товару, який знаходиться у «чорній скриньці», коштували близько 1 грн. Далі зі збільшенням кількості виробників крива пропозиції почала пересуватися праворуч. Оскільки попит на ці товари був майже незмінним, то ціни стали падати до 80 - 60 - 50 - 45 коп за один примірник середнього розміру - формату. Що в «чорній скриньці»? (Фотокартка).

Це відбувалося після періоду поширення бартеру. Наш товар, що лежить у «чорній скриньці», сьогодні назвали б товарними грошима народів півночі. А в Київській Русі це називали кунами. Що в «чорній скриньці»? (Хутро).

Її родичі народилися в 1996 р., вона - у 2001 р. Проте, на відміну від своєї сестри-близнючки, на якій є руїни Херсонесу, вона буде жити удвічі-утричі довше. Що в «чорній скриньці»? (Монета номіналом 1 грн).

IV. Підсумки.

Підраховуються зароблені бали, визначається компанія-переможець, виставляються оцінки.

V. Домашнє завдання. Повторити тему 3. Розв’язати задачу: Визначте функції, які виконували гроші у наведених ситуаціях:

1) працівник одержує заробітну плату;

2)банк прийняв від вкладника певну суму грошей і гарантував йому щорічне зростання її на 10%;

3)забудовник і будівельна організація домовилися про обсяг робіт і загальну суму оплати послуг;

4)покупець розрахувався у крамниці чеком, виписавши його на свій банк.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

56260. Das Aussehen 48.5 KB
  Мета: практична: активізувати граматичні навички з тем «Відмінювання прикметників» та «Ступені порівняння прикметників», відробити надані раніш ЛО...
56261. Висловлення побажань; вживання Subjonctif présent 28.58 KB
  Bonjour, chers élèves! Aujourd’hui on va systématiser nos connaissances du subjonctif. On va aussi pratiquer les manières d’exprimer nos souhaits. Par quels moyens peut-on exprimer nos souhaits: par e-mail, par lettre, coup de téléphone, pendant l’entretien personnel?
56262. Сучасний урок української мови в школі. Навчально-методичний посібник для студентів педагогічних університетів і вчителів 1.79 MB
  Сучасний урок української мови в школі. Урок як основна форма організації навчальної діяльності учнів з української мови. Мета уроку української мови як системне утворення та шляхи її реалізації. Мотиваційне забезпечення навчальної діяльності на уроках української мови.
56263. Спектакль «Суд над Ядерною Енергією» 71.5 KB
  Вступне слово. Сьогодні завершується тиждень безпеки життєдіяльності. І ми зібралися з вами на останньому заході, що проводиться в рамках цього тижня й присвяченій найбільшій та найстрашнішій загрозі для всього людства – використанню ядерної енергії.
56265. Сума кутів трикутника 50 KB
  Обладнання: набір креслярського приладдя; таблиця Сума кутів трикутникамультимедійний проектор комп’ютеркомп’ютерна презентація. Учитель ставить проблему: що учні знають про кути трикутника Один з варіантів відповіді...
56266. Summer Holidays Suggested level – A1+ elementary 7.04 MB
  Мета: Тренувати учнів в усному мовлені, письмі та роботі з комп’ютером. Розвивати память, здогадливість та самостійність у праці. Учити учнів вести дискусію про відпочинок під час літніх канікул. Підготувати до оформлення паспорту ”Holiday Passport”.
56267. Strategies and Techniques for Teaching Speaking 152.5 KB
  In the communicative model of language teaching, instructors help their students develop this body of knowledge by providing authentic practice that prepares students for real-life communication situations.
56268. Лінійка «Сумщина - мій рідний край» 456 KB
  Мета. Поглибити знання про природно-заповідні території та архітектуру Сумщини; ознайомити з видами рослин, тварин, які підлягають охороні; виховувати любов до рідного краю та її збереження