61801

Форма «рондо»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Познайомити з поняттям форма рондо з творчістю О.Бородін романс Спляча красуння Для виконання: Класне рондо В русі: В. Тип уроку: комбінований Наочно дидактичні засоби: компютер; презентація; Учень повинен знати: поняття форма рондо...

Украинкский

2014-06-02

22.25 KB

1 чел.

                                                            Конспект уроку з музичного мистецтва

Дата: 27.04

Школа: №91

Клас: 3-А

Зміст роботи

дата

оцінка

Підпис вчителя

Підпис методиста

Тему отримала

Перша консультація

Друга консультація

Оцінка за конспект

Оцінка за урок

Тема: Форма « рондо».

Мета: Познайомити з поняттям «форма рондо», з творчістю О.Бородіна на прикладі музичного твору               « Спляча красуння ». Розвивати вокально – хорові навички (дихання,  звукоутворення, артикуляцію, унісон) навички  імпровізації. Сприяти розвитку мислення, уваги,  пам’яті, почуття ритму, музичних та творчихздібностей. Поглибити навички правильного співу та дихання. Виховувати любов і культуру дітей до музики, вміння її  правильно слухати, виховувати повагу як до української   музики, так і до творів композиторів інших країн.

Для сприймання: О.Бородін романс « Спляча красуння »

Для виконання: « Класне рондо»

В русі: В.Верховецький пісні – ігри « У вишневому садочку», «Шум».

Тип уроку: комбінований

Наочно – дидактичні засоби: комп’ютер; презентація;

 Учень повинен знати: поняття форма рондо;

Учень повинен вміти:висловлювати власне ставлення до змісту музичного твору;користуватися музичною термінологією; виразно виконувати пісні.

Зміст уроку

Завдання уроку

1.Бесіда про форму рондо.

2.

3.Слухання і аналіз  романсу  О.Бородіна«Спляча красуння»,визначення його форми.

1.Засвоїти поняття про форму рондо.

2.

3.Прослухати романс О.Бородіна«Спляча красуння», визначити його форму.

4.Виховувати інтерес до музичного мистецтва.

 

Хід уроку

Структурні компоненти

Хід уроку

час

Наочно – дидактичні засоби

I.Організаційний момент

1.Вхід до класу під марш

2.Музичне вітання

3. Повідомлення теми,мотивація навчальної діяльності

4. Розспівування

а)виконання поспівки «Диби диби»

б)виконання поспівки «Тук,тук чобіток»

Звучить марш діти входять до класу.

-Добрий день, Добрий день, Добрий день,Вам діти!

-Добрий день, Добрий день, Добрий день,Вам вчитель!

- Мене звати Вероніка Олександрівна і сьогоднішній урок музичного мистецтва проведу у Вас я.

- Сьогодні ми з вами познайомимося з новою формою побудови музики – Рондо.

-сьогодні на урок до на завітали гості – Маша і Ведмідь. Вони принесли ось такі чарівні фішки,які я даватиму вам за правильні відповіді і забиратиму за порушення дисципліни в класі. Вони будуть спостерігати за нами і допомагатимуть. І перше що нам треба зробити – це підготувати свій голос для співу.

Перед тим як почати співати для вироблення навичок співацького дихання наберіть повні легені повітря наче ви нюхаєте запашну квітку.

Диби,диби ди би би

Пішла баба по гриби

А дід по опеньки

В неділю раненько

Тук,тук чобіток

Подай баба молоток,

Не подаси молоток-

Не підкую чобіток

2 хв.

3хв.

4хв.

II.Основна частина

1.Актуалізація опорних знань

-Давайте згадаємо, які форми музики ви знаєте?( одночастинна, двохчастна і трихчастна)

- Що являє двохчастна форма?( Це форма, що складається з двох контрастних частин)

- А трихчастна?( Форма складається з трьох частин, де перша і третя частини повторюються, а середня частина контрастна тобто не схожа на крайні частини)

- Що таке «варіація»?

Ця назва ні про що вам не говорить?

(цукерки під назвою «Рондо»)

-А якої форми ці цукерки?( Круглі)

-Тепер подумайте і скажіть, що означає слово рондо, якщо пов'язати його з формою цих льодяників?( Круг)

5хв.

2.Вивчення нової пісні

-вступне слово

-слухання

-аналіз

-розучування пісні по

фразах

Фізхвилинка

3. Вивчення нового матеріалу

4.Слухання музики в формі «рондо»

5. Аналіз музичного

твору

Підсумок уроку.

1.Заключна частина

2.Мотивація і оцінювання

 

-Послухайте пісню, яку ми сьогодні будемо вивчати.

-Із скількох частин вона складається?

Про що вона?

-Вивчемо цю пісню. А Маша з Ведмедем поспостерігає за нами.

       Йшли ведмедики малі

Нахилились до землі

Потім встали, руки в боки

І зробили два підскоки

Руки вгору,опустили

І за парти тихо сіли

-Рондо з французької означає коло, гурток, де головна мелодія(рефрен) постійно повторюється через різні проміжки часу.

-Тема яка повторюється називається рондо.

-Послухайте музичний твір і скажіть чим вона відрізняється від  т их,які ми слухали?

Що було незвичайного в музуці чого  раніше не робили?   

-Давайте послухаємо і проаналізуємо музичний твір.

-Погляньте на дошку і дайте назву музичного твору,який зараз будемо слухати.

-Як ви думаєте про що піде мова?

Розповідь:

-На цю казку «Спляча красуня» бувнаписаний музичний твір російський  композитор О.Бородіним «Спляча княжна».

Розповідь про композитора:

-Олександр Порфирович Бородін російський композитор, вчений - хімік і медик. Основоположник російського епічного симфонізму. Ще під час навчання в Медико-хірургічній академії Бородін почав писати романси, фортепіанні п'єси, камерно-інструментальні ансамблі.

Розповідь про «романс»:

-Термін «романс» виник в Іспанії в середньовіччя, спочатку позначаючи світську пісню на іспанській («романському»), а не релігійний гімн на латинській мові. Незабаром він увійшов в ужиток і в інших країнах, хоча в деяких країнах романс і пісня таки позначаються одним словом.

Ви прослухали музичний твір,скажіть він написаний у формі «рондо»?

-Діти, скажіть, будь ласка, чим ми займалися сьогодні на уроці? 

-Які твори слухали? Співали?

-Яка була тема нашого уроку? Які дві форму музики ми сьогодні вивчили?

- Що таке рондо?  Які ще музичні форми ви знаєте?

-А що вам більш за все сподобалося на

уроці?

-Порахуйте фішки. За їх кількість ставлю оцінки.

УРОК ЗАКІНЧЕНО. ДО ПОБАЧЕННЯ.

10хв.

2хв.

10хв.

5хв.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40857. Употребление неопределенного и определенного артикля 157.5 KB
  Je prends mon petit déjeuner à six heures trente. Ji une journée de trvil très chrgée. НЕОПРЕДЕЛЕННЫЙ АРТИКЛЬ un une des употребляется: а после оборота c'est ce sont: C'est un professeur. Elle est une bonne secrétire.
40858. Недавнее прошедшее время. Passé immédiat 124.5 KB
  ls viennent de commencer ce travail. 2. Je viens de prendre une douche. 3. Nous venons de nous lever. 4. Tu viens de sonner à la porte. 5. Elle vient d’ avoir ce poste. 6. Vous venons de nous préparer à cet examen.
40859. Безличные обороты (il + глагол) во французском языке 103 KB
  Cest clme et gréble. lors ton nouveu logement n ps de défuts Notre cuisine nest ps très clire. En revnche elle est ssez grnde. Trduisez les questions en frnзis et rйpondezy задайте следующие вопросы пофранцузски и ответьте на них: 1.
40860. Текст и упражнения на французском языке 88.5 KB
  Traduisez les questions en franзais et rйpondez-y (задайте следующие вопросы по-французски и ответьте на них): У вас есть дача? Какая она? Вы часто туда ездите? Вы любите ездить за город осенью? Когда вы предпочитаете ездить за город? Почему?
40861. Passé Composé глаголов III группы 89 KB
  Passé composé глаголов III группы образуется так же, как I и II групп: avoir + participe passé. Отличие лишь в том, что participe passé глаголов III группы различны, и их следует заучивать.vezvous bien ppris cette leçon vezvous déjà vu cette comédie musnte Elle n ps voulu fixer le rendezvous à dix heures. Je voir un rendezvous hier.
40862. Вопросительное предложение. Сложная инверсия 97 KB
  Mes félicittions Qui est son fincé Il sppelle Georges il est cndien. Mis t soeur ne prle ps nglis Comment fontils pour se comprendre Ils nont ps de problèmes : Georges est de Montrél cest une ville frncophone. Quelle est s profession Il est journliste. Il est rrivé à Nice en voyge dffires.
40863. Упражнения на французском языке 74.5 KB
  vez vous ml à l tête Oui prce que je ni ps dormi toute l nuit. vezvous pris l tempérture Oui hier soir ji eu 38 ce mtin ji 37. quelle lngue vezvous rédigé votre crte . Où vezvous cheté ce livre .
40864. Французский язык. Глагол voir (III группа) 102.5 KB
  Lisez à hute voix et trduisez : Voici l neige blnche Elle tombe sur m mnche Elle tombe sur mon cou Elle tombe un peu prtout Et puis toute l nuit Elle tombe sns bruit Jnvier Jnvier pour dire à l'nnée bonjour Février pour dire à l neige il fut fondre Mrs pour dire à l'oiseu migrteur reviens vril pour dire à l fleur ouvretoi Mi pour dire ouvriers nos mis Juin pour dire à l mer emporte nous très loin Juillet pour dire u soleil c'est t sison oût pour dire l'homme est heureux d' être homme Septembre pour dire u blé chngetoi en or...