61849

Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу. Обчислення значень виразів. Розв’язування задач

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички швидкої лічби в межах 10, закріпити уміння та навички складати та розвязувати приклади, задачі, розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення, творчі здібності, виховувати цілеспрямованість, наполегливість.

Украинкский

2014-06-02

72 KB

4 чел.

УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ

ТЕМА:  Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу. Обчислення значень виразів. Розвязування задач

Мета: удосконалювати навички швидкої лічби в межах 10, закріпити уміння та навички складати та  розв’язувати приклади, задачі, розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення, творчі здібності, виховувати цілеспрямованість, наполегливість.

Обладнання: цифри 0-9, у дітей набор цифр від 0 до 10, на дошці малюнки 10 вагонів, конверт-лист від Пані Задачі із задачами, лычильны палички, компютерна презентація

ХІД УРОКУ:

І. Вступне слово вчителя.

   Доброго ранку! Доброго дня!

   Хай плещуть долоньки!

   Хай тупають ніжки!

   Працюють голівки!

   Доброго ранку! Доброго дня!

   Бажаю вам здоровя і добра!

- Діти, сьогодні до нас на урок математики завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у першому класі. Привітаймо їх.

Діти: Добрий день нам!

         Добрий день Вам!

         Добрий день ВСІМ!

Вчитель: Ми закінчили вивчати тему Числа першого десятка.        

                 Покажемо, що ми вміємо робити?

Наш девіз: Міркуємо швидко!

                  Відповідаємо – правильно!

                  Лічимо – точно!

                  Пишемо гарно!

  •  Отже, рушаймо у подорож.

ІІ. Усна лічба.

  •  Сідаймо у потяг. Лічимо вагони.
  1.  Порядкова лічба до 10 в прямому і зворотному порядку.
  2.  Гра Мовчанка.

Діти показують відповіді на картках-цифрах.

Завдання:

  •  Який вагон знаходиться після третього?
  •  Який вагон стоїть перед шостим?
  •  Покажіть сусідів четвертого вагона.
  •  На ІІІ вагоні відкриваю завдання: 3 + 2,
  •  На V вагоні: 4 = 2 + _,
  •  На ІІ вагоні: 6 – 0,
  •  На VІ вагоні: 10 – це 6 і _.
  •  Молодці!
  •  Ми зійшли з поїзда. Дорога виводить нас до казкової хатинки. Хто тут живе? Хочете дізнатись?
  •  Дізнаєтесь, якщо скажете, на які цифри схожі оточуючі вас предмети.
  •  Спробуємо?
  •  У небі літає пташка ( 3 ).
  •  У ставку плаває лебідь ( 2 ).
  •  Пахне сіном. Біля дверей лежить серп ( 5 ).
  •  Вставляємо ключ у замок і відчиняємо двері ( 6 ).
  •  Смачно пахне бубликами, але не звичайними, а зліпленими по 2 ( 8 ).
  •  Біля печі стоїть кочерга ( 7 ).
  •  А на печі сидить кіт, у якого хвіст звисає справа наліво (9 ).
  •  Які цифри ви запам’ятали?
  •  Яка з них найменша?
  1.  Каліграфічна хвилинка.

         2   2

  •  Здогадались, хто живе в цій хатинці? Так, 10 веселих цифр.

ІІІ. Парад цифр.

Виходять учні з цифрами від 1 до 9.

Цифра 1. Я – один чи одиниця,

               І тонка, й струнка, мов спиця.

Цифра 2. А я – цифра два,

                У мене кругла голова.

Цифра 3. Я – трійка, третій із значків,

                Складаюся із двох гачків.

Цифра 4. Я – чотири, жартівливо

                Вигинаю лікоть вліво.

Цифра 5. А я – цифра п’ять.

               Люблю дуже танцювать.

               Руку вправо простягнула,

               Ніжку бубликом зігнула.

Цифра 6. Я – цифра шість, немов замок:

               Знизу круг, вгорі гачок.

Цифра 7. Я – цифра сім, як кочерга,

               В мене, бач, одна нога.

Цифра 8. Я – цифра вісім: два кільця,

                Без початку і кінця.

Цифра 9. Цифра девять я  чи девятка -

                Наче в цирку акробатка,

                Сторчака як перевернуся,

                Зразу шісткою обернуся.

ІV. Розвиток математичних знань.

1. Математичний диктант.

- Цифри підготували для нас різні завдання. Виконаємо їх?

  •  Запиши наступне число до 9.
  •  8. Яке число попереднє?
  •  Яке число стоїть між 8 та 10?
  •  Склад числа 10: це 3 і __,
  •  Горобець і 3 синиці

Он летять до годівниці.

Скільки пташок, підкажіть,

Будуть вдячні за обід?

  •  Киця Мурка на всі ніжки

Взула шовкові панчішки.

Та одна десь загубилась.

Скільки в киці залишилось?

                            Відповіді: 10, 7, 9, 7, 4, 3.

Перевірка: 

2. Повторення складу чисел 9, 10.

У дітей таблиці з пропущеними віконечками.

9

2

7

4

5

0

1

    

7

3

5

0


 

Ф І З К У Л Ь Т Х В И Л И Н  К А         

3. Ми забули ще про одну цифру – нуль. Послухайте казку про нуль.  

   Вчитель. Ось круглий нуль, або нічого, послухай казочку про нього.

Веселий Нуль прошепотів сусідці – Одиниці:

- З тобою поруч я б хотів постояти, Сестрице!

Та Одиниця каже:

- Ні! Ти Нуль, число нікчемне,

Не стій зі мною, бо мені це зовсім неприємно!

А Нуль на це:

- Я знаю сам, що в світі значу мало,

 Та якби поруч стати нам, десяткою б ти стала.

 Поглянь на себе: ти ж у нас мала і худорлява,

 Та станеш більшою ти враз, коли я стану справа.

 Я – круглий , наче буква О, цифра 0, або ніщо.

 Як стою я сам-самісінький, то й не значу нічогісінько.

 Та як одиницю поруч поставити ліворуч,

 То із двох значків у нас цифра 10 стане враз!

Вчитель: Нуль підготував нам свої завдання:

а) табличка на дошці (усно)

5 – 5           9 – 0

0 + 4           8 + 0

6 – 6           0 + 3

б) На дошці запис прикладів

4 – 4           0 + 5

3 – 3           7 – 0

Діти самостійно списують приклади, обчислюють їх ( 2 хвилини).

4. Зв’язок дій додавання та віднімання. Гра Доміно.

Запис: 3 + 4 = 7            6 + 2 = 8

           7 – 3 = 4            8 – 2 = 6

           7 – 4 = 3            8 – 6 =2

Фізкультхвилинка

5. Розвязання і складання задач.

Вчитель. Ой, діти, що я знайшла. Це лист від пані Задачі

(показую великий конверт, читаю).

   Приїхати не можу. Захворіла. Розвяжіть, будь ласка, мої  задачки. Допоможіть одужати.              

                                             Ваша пані Задача.

- Допоможемо Задачі?

а) На тарілці лежало 8 пиріжків. За обідом усі пиріжки зїли. Скільки залишилось?

         Аналіз, 8 – 8 = 0

б) Діти, в конверті є ще  задачка. Послухайте її уважно, бо вона від хитрої Лисички.

Вчили доню рахувать:

Скільки буде 5 і 5.

Посміхнулась хитро донька

І сказала: дві долоньки.

- А ви як скажете?

     Запис: 5 + 5 = 10

в) А цю задачку зможете розв’язати?

У матусі є кіт Мурчик, донька Маша та цуценятко Тобік.

Скільки дітей у матусі?

     Відповідь: 1.

Вчитель: Час їхати додому. Сідаймо у потяг.

6. Яких вагонів не вистачає?

      Нам потрібно сісти в такі вагони, які передують шостому.

7. Робота з геометричним матеріалом.

- Вам сподобалась подорож до хатинки, де живуть цифри?

- Давайте складемо таку саму хатинку з лычильних паличок, які є у вас на партах.

V. Підсумок уроку.

     Пропоную серед великих геометричних фігур на дошці знайти прямокутник, п’ятикутник, трикутник. Перегортаю фігури у певній послідовності. Читаємо хором:

МО – ЛОД – ЦІ!

                           

   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13603. Прекращение юридического лица 158 KB
  В данной работе акцентируется внимание на прекращение юридического лица, а именно её реорганизацию и ликвидацию. Если человек умирает, то после его смерти, остаются о нем только воспоминания, и его смерть ни как не причиняет имущественного вреда посторонним лицам.
13604. Политология. «Государство растит людей: прекрасное - хороших, противоположное - дурных» 18.41 KB
  Политология. Государство растит людей: прекрасное хороших противоположное дурных. Сократ Тема выбранная мною раскрывает проблему того как государственные порядки устои влияют на формирование нравственных качеств. Человечество издревле волновал вопрос
13605. Лозунг истинной демократии - не «Пусть это сделает правительство», а «Дайте нам сделать это самим» 32.5 KB
  Лозунг истинной демократии не Пусть это сделает правительство а Дайте нам сделать это самим. Д. Эйзенхауэр Выбранное мною высказывание затрагивает вопрос о сущности демократии задачах демократического правления. Данная тема крайне актуальна в современном
13606. Деспотизм не может существовать в стране до тех пор, пока не уничтожена свобода прессы, подобно тому, как ночь не может наступить, пока солнце не зашло 34 KB
  Деспотизм не может существовать в стране до тех пор пока не уничтожена свобода прессы подобно тому как ночь не может наступить пока солнце не зашло. Ч. Колтон Выбранное мною высказывание роль и значение свободы печати как гарантию сохранения демократических поря...
13607. Истинное равенство граждан состоит в том, чтобы они все одинаково были подчинены законам 13.62 KB
  Истинное равенство граждан состоит в том чтобы они все одинаково были подчинены законам. Ж. Даламбер Выбранное мною высказывание связано с пониманием сущности и значимости равенства граждан перед законом. Данный вопрос представляется мне чрезвычайно значимым и акт...
13608. Лозунг демократии – не «Пусть это сделает государство», а «Дайте нам сделать это самим» 18.07 KB
  Лозунг демократии не Пусть это сделает государство а Дайте нам сделать это самим. Д. Эйзенххауэр Выбранное мною высказывание посвящено роли народа при демократическом режиме проблема политической деятельности и активности принятой в обществе и ее соотнесен...
13609. Швебель В. О будущем демократического общества не нужно узнавать по звездам, его можно прочесть на лицах избирателей 35.5 KB
  О будущем демократического общества не нужно узнавать по звездам его можно прочесть на лицах избирателей. В. Швебель Выбранное мною высказывание связано с проблемой роли избирателей в демократическом обществе. Данная тема крайне актуальна в современном мире а особ...
13610. Политика слишком серьезное дело, чтобы ей занимались одни политики 14.87 KB
  Политика слишком серьезное дело чтобы ей занимались одни политики. Шарль де Голль Выбранное мною высказывание посвящено вопросу о том кто и в какой мере должен заниматься политикой в стране: только ли это дело политиков или всех граждан в целом Данная проблема явля
13611. Политика, по существу, это власть: способность достичь желаемого результата какими бы то ни было средствами 13.64 KB
  Политика по существу это власть: способность достичь желаемого результата какими бы то ни было средствами. Э. Хейвуд Выбранное мною высказывание посвящено проблеме возможности использования определенных средств и методов для осуществления и удержания политичес