61878

Робота з папером. Композиція до української народної казки «Ріпка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити аналізувати ілюстрації казки, відтворювати її зміст;закріпити вміння різати папір по кривих лініях; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазії; виховувати акуратність у ході виконання робіт, любов до народної творчості.

Украинкский

2014-06-23

37.91 MB

1 чел.

Зугреська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

                        Зугреська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

                                          для розумово відсталих учнів             

                                  Конспект    уроку

                

                                    

                                                                                                        

                                                                                                       Дата: 14.10.10

                                                                                                       Клас: 1

                                                                                                       Вчитель: Глушкова О.О.

                                                 Індивідуальне заняття

Дата :14.10.10

Тема: Робота з папером.  Композиція до української народної казки «Ріпка».

Мета: вчити аналізувати ілюстрації казки, відтворювати її зміст;закріпити вміння різати папір по кривих лініях; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазії; виховувати акуратність у ході виконання робіт, любов до народної творчості.

Обладнання: ілюстрації до казки, розрізний театр, ножиці, клей, футляри з пензликами, книжка з казкою.

                                                     Перебіг заняття.

І. Підготовчий етап.

Організація класу.

НПП

Сьогодні у гості до нас прийде казка.

Послухайте , дітки, її ви, будь-ласка!

Спочатку ж героїв усіх ви пізнайте

І назву мерщій відгадайте.

                             

                                

ІІ. Основна частина.

Актуалізація опорних знань.

Вчитель вивішує ілюстрації, діти впізнають героїв:Діда, Бабу, Внучку,Собачку, Кошку, Мишку.

                                   

Чи здогадалися, як називається казка?

Давайте перекажемо казочку за ілюстраціями. (Діти переказують казку).

Читання казки вчителем. Проблемне питання.

А тепер послухайте уважно казочку і намагайтеся запам’ятати ім΄я кожного героя.

                                  

                                                    (Діти слухають казку).

Гра «Хто у кого?»

Послухайте і назвіть ім΄я.

Був собі дід…(Андрушка), а в нього баба…(Марушка).

У баби – дочка…(Мінка), у дочки – собачка…(Хвінка).

У собачки – кицька…(Варварка), у кицьки – мишка…(Сіроманка).

Фізхвилинка (за вибором вчителя)

Повідомлення теми та мети заняття.

Ось ми з вами пригадали казку «Ріпка». А сьогодні ми з вами спробуємо виготовити сюжетну композицію до цієї казки, на уроці читання ви станете акторами, навчитеся правильно передавати інтонацію кожного з героїв і ми  з вами покажемо іншим дітям виставу.

Розгляд зразка виробу.

Діти розглядають готові зразки, аналізують їх. Вчитель пояснює етапи  виконання роботи.

Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Розгляд карток, повторення правил користування ножицями, клеєм.

                                         

Самостійна робота.

Вчитель спостерігає за роботою, надає породи, допомагає окремим учням.

                 

Оцінювання виробів.

Вчитель дає словесну оцінку виготовленим виробам, вказує на недоліки, підкреслює, що попри всі недоліки в роботі, старалися всі учні класу.

ІІІ. Заключний етап.

Підсумок уроку.

Чи сподобалося вам виготовляти героїв казки?

Подумайте, чи можна сказати про героїв казки так: «дружба і високі гори може зрушити»? Поясніть свою думку.

Створення лялькового театру.

                                      

                       Зугреська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

                                          для розумово відсталих учнів          

 

                               Конспект    уроку

                                 

                                                                                                       Дата: 14.10.10

                                                                                                       Клас: 1

                                                                                                       Вчитель: Глушкова О.О.

                                                    Українське читання

Дата: 14.10.10

Тема: Позакласне читання. Українська народна казка «Ріпка».

Мета: поглиблювати знання дітей про казку, як виду усної народної творчості; учити визначати головну думку казки, вчити слухати казку, відтворювати її зміст, інтонаційно правильно відтворювати діалог героїв казки; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до казки, почуття дружби і взаємодопомоги.

Обладнання: аудіозапис казки «Ріпка», ілюстрації до казки, ляльковий театр.

                                                   Перебіг уроку.

І. Підготовчий етап.

Організація класу.

Всі почули вже дзвінок, він покликав на урок,

Час розваги залишати і урок розпочинати.

НПП

ІІ. Основна частина.

Повідомлення теми та мети уроку.

На уроці читання ми з вами будемо вчитися передавати інтонації всіх героїв казки «Ріпка».

Прослухування  аудиозапису.

А зараз прослухайте казку в запису і, як потрібно передавати голоси героїв.

(Діти слухають).

Гра «Перше римування».

А тепер давайте пограємо в гру.

Вчитель читає віршовану казку, діти добирають слова-рими.

Якось дід, скопавши грядку, йде у поле тільки світ.

Щось задумує наш…(дід).

Я не дерево, не квітку – посадить надумав…(ріпку).

А щоб краще підростала,щоб велика вона стала

Та щоб виросла красива, я поллю її дбайливо.

День за днем іде, минає, ріпка наша…(підростає).

А коли прийшла пора – стала ріпка, як …(гора).

Гуп-гуп, узяв ріпку дід за…(чуб).

Тягне руками, упирається …(ногами).

Промучився цілий день, а ріпка сидить у землі, як…(пень) .

Ні, не витягнуть самому, мабуть, я схожу додому,

Свою бабку погукаю, бо сам ріпку не здолаю.

Ріпку й вдвох нам не здолати, треба внучку…(погукати).

Внучко, внучко! Не лежи! Ріпку вирвать …(поможи).

Внучко, годі вже скакать, треба ріпку…(витягать).

Може жучку погукати. Скільки хвостиком махати!

Й кішку варто нам позвать.

Кішко!Жучко!Годі спать!йдіть на грядку ..(помочать).

Годі всім, тягнути треба,ріпка виросла до…(неба).

Гуп-гп, узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку,

Дочка баба за торочку, Хвінка дочку за спідничку,

Кішка Хвінку за хвоста – тут робота не проста.

Тягнуть руками, упираються ногами.

Промучалися цілий день, а ріпка сидить у землі, як пень!

Ну давай. Давай, давай, йди іще когось гукай!

Може, мишку, то дарма, в тої мишки сил…(нема)!

Хоч у мене мало сили, але я візьмуся сміло, прямо кішку за хвоста!

От і кінчилась робот, де й поділася турбота.

Ріпку витягли, затим потягли її у дім.

Мабуть, всім вам зрозуміло –

Дружно всяке робиш діло!

Гра «Я почну, а ви продовжуєте».

Кличе дід бабу Марушку « …»

Кличе баба дочку Мінку «…»

Кличе дочка собачку Хвінку «…»

Кличе собачка кішку Варварку «…»

Кличе киця Мишку Сіроманку «…»

                                 

                                   

Фізхвилинка (за вибором вчителя)

                                  

Робота над текстом. Передача інтонації і жестів.

Вчитель проговорює, діти повторюють за ним, а потім пробують самостійно.

Яким голосом говорить дід, баба, дочка, собачка, кішка, мишка?

                                    

Інсценізація казки.

Знайомство з ляльковим театром.

                                    

Вистава в ляльковім театрі.

ІІІ. Заключний етап.

Підсумок

Які були всі герої казки?

Що ми повинні запам’ятати?

Словесне заохочення  дітей. Підведення підсумків.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16121. Кримінально-процесуальне право 2.55 MB
  У посібнику викладено основні поняття кримінальне-процесуальної науки та проблеми практики застосування норм кримінально-процесуального права органами дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду. Книгу підготовлено з урахуванням багаторічного досвіду читання лекцій з кримінально-процесуального права у вищих юридичних нав¬чальних закладах III та IV рівнів акредитації.
16122. Кримінально-процесуальне право. Навчальний посібник 3.34 MB
  У посібнику викладено основні поняття кримінально-процесуальної науки та проблеми практики застосування норм кримінально-процесуального права органами дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду. Книгу підготовлено з урахуванням багаторічного досвіду читання лекцій з кримінально-процесуального права у вищих юридичних навчальних закладах III та IV рівнів акредитації.
16123. Конституція України. Матеріали до вивчення. Навчальний посібник 1.36 MB
  У посібнику розглянуто основні теоретичні питання конституції, коротку історію українського конституціоналізму, його ідеї та спроби їх реалізації, здійснювані на різних етапах розвитку нашого суспільства. Докладно висвітлено зміст основних положень Конституції незалежної України, роз'яснено відповідну юридичну термінологію
16124. Кримінальне право, злочин, покарання, судочинство. Англійський підхід 917 KB
  У книжці стисло розказано про англійську систему кри¬мінального судочинства, різновиди та ієрархію судів, основні типи злочинів, найголовніші закони, що регулюють царину кримінального права. Розповідь не переобтяжена спеціальною термінологією, проілюстрована багатьма повчальними судовими прецедентами і безперечно буде цікава як усім представникам судового і правничого фаху, так і нефахівцям, що матимуть змогу познайомитись із кримінальним судочинством.
16125. Права жінок, зміст, стан та перспективи розвитку 2.17 MB
  Книга присвячена аналізу міжнародних документів з прав жінок, можливостей та практики їх застосування в незалежній Україні, а також виявлення протиріч між положеннями міжнародних документів щодо прав жінок та реаліями українського суспільства.
16126. Вопросы обеспечения допустимости доказательств в уголовном процессе 455.5 KB
  Возврат к списку научных трудов Сильнов М.А. Вопросы обеспечения допустимости доказательств в уголовном процессе досудебные стадии Москва 2001 Оглавление Введение I.Допустимость доказательств в уголовном судопроизводстве и задачи прокурора по ее обеспеч...
16127. Криминологическая характеристика и профилактика компьютерных преступлений 177.5 KB
  25 ЦЕНТРОСОЮЗ РФ МОСКОВСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ПОТРЕБИТЕЛЬСКОЙ КООПЕРАЦИИ ВОЛГОГРАДСКИЙ ФИЛИАЛ КАФЕДРА СПЕЦИАЛЬНЫХ ЮРИДИЧЕСКИХ ДИСЦИПЛИН С. Л. СИБИРЯКОВ Криминологическая характеристика и профилактика компью
16128. Вопросы советского авторского права 1.56 MB
  АКАДЕМИЯ НАУК СССР ИНСТИТУТ ПРАВА им. А. Я. ВЫШИНСКОГО В. И. СЕРЕБРОВСКИЙ ВОПРОСЫ СОВЕТСКОГО АВТОРСКОГО ПРАВА ИЗДАТЕЛЬСТВО АКАДЕМИИ НАУК СССР МОСКВА 1956 Глава I СУЩНОСТЬ И ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРИРОДА СОВЕТСКОГО АВТОРСКОГО ПРАВА Для построения коммунистич
16129. Экологическое право. Курс лекций 1.5 MB
  Семьянова А.Ю. Экологическое право. Курс лекций. ЗАО Юстицинформ 2005 г. Автор: Семьянова Анна Юрьевна начальник отдела нормативноправового регулирования Министерства экологии и природных ресурсов Республики Татарстан. Преподает курс экологического права в юри...