61912

Що на світі найцінніше?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Дитина яка цінує своїх батьків не буде засуджувати їх за те що на її думку вони не змогли влаштувати життя так як би їй чи йому хотілося. Саме ці наслідки складають найбільшу небезпеку для здоровя та життя людини.

Украинкский

2014-06-03

76.5 KB

5 чел.

Виховна година

Виховна година

з використанням соціальних проектів

Гордієнко Олена Вікторівна

Тема:                                     «Що на світі найцінніше?»

Мета: допомогти учням зрозуміти поняття «найціннішого» на світі, визначити складники «найціннішого»; за допомогою проектних технологій розкрити поняття «шкідливі звички»; на основі фрагментів кінофільму довести всі складники «найціннішого»; підвести учнів до висновку: життя – найбільша цінність.

Обладнання: проекти «Що на світі найцінніше?», «Шкідливі звички: тютюнопаління»,«Шкідливі звички: алкоголізм», «Шкідливі звички: наркоманія»; фрагменти кінофільму О. Іванової «Девочка».

Хід заходу

І. Слово вчителя.

Памятаєте українську народну казку «Мудра дівчина»? У цьому творі пан поставив дівчині три запитання:

  •  що на світі наймиліше?
  •  що на світі найпрудкіше?
  •  що на світі найситніше?

Дівчина відповіла, що наймиліше – це сон, найпрудкіше – думка, а найситніше – земля – матінка.

Тема сьогоднішньої нашої виховної години звучить так: «Що на світі найцінніше?»

ІІ. «Мозковий штурм».

Як ви думаєте, про що буде йти мова на виховній годині з такою назвою?

Відповіді дітей.

ІІІ. Метод «Гронування». Давайте спробуємо скласти гроно з ваших відповідей, щоб побачити, що ви вважаєте найціннішим.

Сімя

                             Друзі

 

      Успіхи у навчанні  Здоровя

 

             Повага інших                                                                     

ІV. Перегляд соцопитування учнів школи.

Погляньте, будь ласка, як на це ж питання відповіли учні нашої школи.

За статистичними даним (100 учнів різних вікових категорій) найціннішим у своєму житті вважають:

5% - друзів

10% - повагу інших

15% - успіхи у навчанні

25% - сімю

40% - здоровя

V. Оголошення мети виховної години.

VІ. Обговорення складових «найціннішого».

1. Сімя. 

Однією зі складових «найціннішого» ви назвали сімю.

А що для вас є сімя? З кого складається родина?

Мати і батько… найближчі й найрідніші люди для кожного з нас. Скільки ночей недосипає мати, доглядаючи свою дитину, скільки сил прикладає батько, щоб забезпечити дітей, сім’ю всім необхідним. Та, незважаючи на це, діти виростають різними. Є такі, що особисті інтереси, потреби ставлять вище сімейних. Дитина, яка справді цінує, любить свою сім’ю ніколи не проситиме купити дорогі речі, якщо цього не дозволяють розрахунки сімейного бюджету. Батьки матеріально забезпечують сім’ю, тому ви не повинні вимагати того, на що в сім’ї не вистачає грошей. Дитина, яка цінує своїх батьків, не буде засуджувати їх за те, що, на її думку, вони не змогли влаштувати життя так, як би їй чи йому хотілося.

 Згадаймо фрагмент кінофільму Олени Іванової «Девочка», де йде мова саме про це.

Перегляд фрагменту.

Обговорення.

  •  чим докоряє героїня своїм батькам?
  •  що не влаштовує Олену в житі родини?
  •  чому дівчинка краде у магазині флакон з – під туалетної води?
  •  чи мала право Олена засуджувати своїх батьків?

Висновок. Сімя – важлива складова у житті кожної дитини. Її слід берегти та цінувати.

2. Здоровя.

Наступною складовою «найціннішого» ви назвали здоровя.

З чого, на ваш погляд складається здоровя?

Складники здоровя наступні:

  •  фізичне;
  •  психічне;
  •  соціальне;
  •  духовне.

Одним із понять здоровя є відсутність у людини шкідливих звичок.

Які звички ми називаємо шкідливими?

Паління недаремно називають чумою ХХ століття. Як повідомляє всесвітня організація охорони здоровя людини, куріння – це причина 20% смертей. Велике занепокоєння викликає куріння серед школярів.

Вміст цигарки: нікотин, сажа, смоли, окис миш’яку, вуглекислий газ, мурашина кислота, оцтова кислота, формальдегіди, аміак, сірководень. У димі цигарки знаходиться більше 30 отруйних речовин. 1-2 пачки цигарок містять смертельную дозу нікотину. Курильщика рятує те, що ця доза вводиться до організму не одразу, а поступово.

Підлітки починають палити з різних причин, але жоден х них не усвідомлює, яку шкоду наносить своєму організму.

Перегляньмо фрагмент кінофільму «Девочка»,  в якому про це йдеться.

Перегляд фрагменту.

Обговорення.

  •  з якої причини палить Олена?
  •  як до цього ставляться батьки?
  •  чи вважає дівчинка себе дорослою, коли палить у присутності батьків?

3. Слово вчителя.

Дуже хотілося б почути та оцінити вашу точку зору на проблему тютюнопаління. Незадовго до цього заходу ви обєдналися у групи, кожна з яких створювала міні - проект по шкідливим звичкам. Запрошуємо до захисту свого проекту групу, яка досліджувала дану проблему. Оцінювати роботу групи буду я та інші групи за допомогою спеціальної картки оцінювання. Вона знаходиться на ваших столах. Після перегляду проекту кожна з груп має право ставити запитання авторам роботи.

Картка оцінювання проекту

Максимум

Розкриття проблеми (40 балів максимально)

10

Чіткий опис проблеми та наведених у презентації фактів.

10

Чіткий план роботи над проблемою

10

Ключове питання відображене і в презентації відтворено його вирішення.

10

Всі інші обмеження, умови, проблеми, питання й відповідні ідеї відображені.

40

Всього з теми 

Максимум

Оформлення та зміст (40 бали максимально)

10

PowerPoint презентацію добре видно і вона легко читається (більшість слайдів; небагато слів).

10

Вдале форматування.

10

Тексти не мають орфографічних та граматичних помилок.

10

Зображення, діаграми, графіки, таблиці, звуки, мультиплікація збагачують презентацію. Всі джерела вказані.

40

Всього за оформлення та зміст.

Максимум

Усний виступ за презентацією (20 бали максимально)

5

Доповідь виголошена чітким голосом.

5

Презентація не читається з слайдів.

5

Зроблено додаткове пояснення, що не представлене на слайдах.

5

Під час презентування доповідач обернений обличчям до аудиторії.

20

Всього за усний виступ.

Максимальна оцінка за проект: 100 балів.

4.Презентація проекту «Шкідливі звички: тютюнопаління». Відповіді на запитання учасників інших груп.

5. Алкоголізм.

Вживання алкоголю абсолютно недопустиме для дітей і підлітків. Дуже згубний вплив алкоголю на здоровя дитини. Для 12 – 13 – річних дітей 0,25 л горілки є смертельною дозою. Що швидше починається вживання алкоголю, то швидше розвивається хвороблива пристрасть до нього. Якщо регулярне вживання починається в 13 – 15 років, то така пристрасть виникає уже через рік, якщо в 15 – 17 – то через 2 – 3 роки, якщо в 22 – 25 – то через 5 – 7 років.

У результаті систематичного вживання алкоголю розвивається симптомокомплекс хворобливої пристрасті до нього:

- втрата почуття міри й контролю над кількістю алкоголю, що вживається;

- порушення діяльності центральної й периферійної нервової системи (психози, неврити й т.п.) й функцій внутрішніх органів.

 Найчастіше вживання алкоголю призводить до втрати контролю за власною поведінкою, першим кроком до ще страшнішої шкідливої звички.

Перегляньмо фрагмент кінофільму «Девочка»,  в якому про це йдеться.

Перегляд фрагменту.

Обговорення.

  •  що спонукало Олену випити з незнайомцем?
  •  чому дівчинка не замислюючись погодилась випити невідому пігулку?
  •  чи говорить поведінка Оленки про її дорослість?

4.Презентація проекту «Шкідливі звички: алкоголізм». Відповіді на запитання учасників інших груп.

5. Наркоманія.

Вживання наркотиків, окрім психічної та фізичної залежності, завжди приводить до безповоротного порушення життєдіяльності організму і соціальної деградації наркомана. Саме ці наслідки складають найбільшу небезпеку для здоров’я  та життя людини.

З моменту виникнення наркозалежності людина проживає не більше 3-4 років.

Наркоманія в Україні продовжує "молодіти". За останніми даними, близько 60 % наркоманів - люди у віці 18-30 років і майже 20 % - школяри.

Середній вік залучення до наркотиків в Україні складає 15-17 років, але збільшилась кількість випадків первинного вживання наркотиків  дітьми 11-13 років.

Наркоманія призводить по пониження працездатності, реакція на будь – який подразник стає неадекватною, підлітки втрачають орієнтири у зовнішньому світі, відбувається моральна та інтелектуальна деградація.

Пристрасть до наркотиків призводить до швидкої деградації особистості підлітка, який готовий будь – яким методом добути речовину, йде на здійснення злочину, не зупиняється ні перед чим.

Перегляньмо фрагмент кінофільму «Девочка»,  в якому про це йдеться.

Перегляд фрагменту.

Обговорення.

  •  як Олена вперше спробувала наркотик?
  •  чи спонукала до цього компанія, в якій вона опинилась?
  •  на що здатна була дівчинка, щоб отримати наркотик?
  •  як змінилась Олена під час прийому наркотичних засобів?
  •  до чого призвело вживання наркотиків дівчинкою та торгівля наркотиками?

6.Презентація проекту «Шкідливі звички: наркоманія». Відповіді на запитання учасників інших груп.

7. Підбиття підсумків оцінювань проектів.

8. Друзі.

Складовою частиною «найціннішого» ви також назвали друзів. Хто такий друг? Що ви вкладаєте у поняття «дружба»?

Друг – це людина, якій можна цілком довіритися, відкритися. Той, хто розділяє твої інтереси, уподобання, але не сліпо наслідує тебе.

Народна творчість зберегла багато прислівїв про дружбу: « Немає друга – шукай, а знайдеш – тримай», «Дружба – найбільший скарб», «Друзі пізнаються в біді» та інші.

  •  Чи мала таких друзів героїня фільму «Девочка»?
  •  Які друзі у неї були?
  •  До чого призвела дружба з такими «друзями»?

Перегляд фрагменту фільму.

9. Повага інших.

- Чим можна заслужити повагу оточуючих?

- за що можна поважати людину?

- як ви розумієте слова французького політика Франсуа де Ларошфуко: «Той, хто думає, що може обійтись без інших, дуже помиляється; але той, хто думає, що інші не можуть обійтись без нього, помиляється ще більше»?

- чи поважали героїню фільму «Девочка»?

- чи було за що її поважати?

Перегляд фрагменту фільму.

VІІ. Висновок.

Сьогодні ми з вами обговорили складники «найціннішого». Пригадаймо, які вони.

Але залишилось відкритим головне питання нашої виховної години: що на світі найцінніше? Як одним словом назвати його?

Звичайно, це -  життя. Таке коротке, але змістовне слово. Людське життя… Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин.

Стежина життя… Це по ній кожен має пройти гідно. Але якою вона буде? Цього ніхто не знає.

Щодня перед кожним із вас постають запитання: Хто я? Навіщо я прийшов у цей світ? Куди іде моє життя? Що залишу після себе? Чи хто колись про мене загадає? Здається, це прості запитання, але дати відповідь на них стає все важче і важче.

Життя – це ваша таємниця, проте ви повинні реалізувати себе, свої можливості, свою суть, пройшовши всі етапи, призначені вам долею.

Та хочеться побажати лише щасливої долі, хороших друзів, поваги від інших, гарної, щасливої сім’ї, міцного здоров’я та розсудливої голови на ваших плечах. Саме це і є складники найціннішого на світі – вашого єдиного неповторного життя.

Духовний заповіт Матері Терези.

Життя – це можливість,

Скористайся нею.

Життя – це краса,

Милуйся нею.

Життя – це мрія,

Здійсни її.

Життя – це виклик,

Прийми його.

Життя – це повинність

Твоя насущна,

Виконай її.

Життя – це гра,

Стань гравцем.

Життя – це багатство,

Не розтрать його.

Життя – це кохання,

Насолоджуйся ним сповна.

Життя – це таємниця,

Пізнай її.

Життя – король лиха,

Побори все.

Життя – це пісня,

Доспівай її до кінця.

Життя – це боротьба,

Стань борцем.

Життя – це прірва невідомого,

Ступи в неї, не боячись.

Життя – це фортуна,

Шукай свою мить.

Життя таке чудове,

Не згуби його,

Це твоє життя,

Борись за нього!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

2947. Организация управления международной деятельностью фирмы 67.5 KB
  Организация управления международной деятельностью фирмы  Международная среда и международный бизнес фирмы. Содержание и формы (методы) международной деятельности фирмы. Организация зарубежной производственной деятельности фирм...
2948. Опыт управления ведущих фирм США, Японии и Западной Европы 103 KB
  Опыт управления ведущих фирм США, Японии и Западной Европы Вопросы: Основные этапы развития организационных структур промышленных фирм  Ключевые элементы управления предприятием (корпорацией) Особенности внутрифирменного планировани...
2949. Маркетинг как специфическая функция управления предприятием 105.5 KB
  Маркетинг как специфическая функция управления предприятием Тема включает 2 части Маркетинговая деятельность на промышленном предприятии Использование маркетинговых программ для оптимизации структуры и программы производства Маркет...
2950. Разработка маркетинговых программ и сбытовой политики предприятия 107 KB
  Разработка маркетинговых программ и сбытовой политики предприятия Вопросы: Разработка программы маркетинга по продукту. Разработка программы маркетинга по производству. Организация и стимулирование сбыта. Разработка программы марке...
2951. Внутрифирменное планирование 70 KB
  Внутрифирменное планирование Тема включает два раздела: Базовые аспекты внутрифирменного планирования. Перспективное планирование и разработка бюджета предприятия. Базовые аспекты внутрифирменного планирования Вопросы: Цели ...
2952. Перспективное планирование и разработка бюджета фирмы 60.5 KB
  Перспективное планирование и разработка бюджета фирмы Вопросы: Цели и содержание перспективного планирования Долгосрочное и среднесрочное стратегическое планирование. Оперативное (текущее) планирование и разработка бюджета. Цели и содержани...
2953. Функции организации и контроля в новых условиях хозяйствования 73.5 KB
  Функции организации и контроля в новых условиях хозяйствования Тема включает два раздела: Функция организации и формы управленческого контроля. Экономический анализ в системе управленческого контроля. Содержание функции организации в современн...
2954. Управленческий контроль как функция предприятием 63.5 KB
  Управленческий контроль как функция предприятием Вопросы: Содержание и формы управленческого контроля Анализ хозяйственной деятельности и управленческий контроль фирмы. Методика анализа хозяйственной деятельности. Показатели,...
2955. Деревянные конструкции, область их применения 313 KB
  Деревянные конструкции, область их применения. Достоинства и недостатки древесины и деревянных конструкций. Влияние пороков древесины на ее прочность. Породы древесины, пиломатериалы и листовые материалы на основе древесного сырья. Физические и меха...