61953

Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Розв’язання задач на знаходження остачі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. В ході уроку скласти та засвоїти таблицю додавання і віднімання числа 7 поглибити знання і вміння учнів розв’язувати задачі. Розвивати обчислювальні навички.

Украинкский

2014-06-03

55.97 KB

13 чел.

Тема.  Складання таблиць додавання і віднімання

числа 7. Розв’язання задач на знаходження

остачі

1 клас

Виконала:

Студентка 5 курсу

54 ПІ групи

Ткачук Олена

                                            

Нестандартний урок математики у 1 класі

Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Розв’язання задач на знаходження остачі

Мета.  В ході уроку скласти та засвоїти таблицю додавання і

віднімання числа 7, поглибити знання і вміння учнів

розв’язувати задачі. Розвивати обчислювальні навички.

Виховувати спостережливість, кмітливість, бережне

ставлення до птахів і звірів.

Обладнання. Зображення пейзажу зимового лісу, силуетні малюнки

тварин і птахів, картинки для індивідуальної роботи,

геометричні фігури, диск із музикою, учні у масках Зайчика

і Білочки.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

 Девіз.  Міркуємо – швидко!

  Відповідаємо – правильно!

  Лічимо – точно!

  Пишемо – гарно!

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми відправимось з вами у подорож до казкового зимового лісу, де ми будемо допомагати звірятам і пташкам вижити в складних умовах зими, розв’язуючи приклади і задачі.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1.  Каліграфічна хвилинка. Цифра 7.

Складається з трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, прямої довгої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії, яка проходить посередині другого елемента.

Число 7 – одне з роду святих чисел. Воно знаходиться у гармонії з природою. Докажіть це.

  1.  7 кольорів веселки;
  2.  7 днів тижня;
  3.  7 планет Сонячної системи;
  4.  7 чудес світу;
  5.  7 нот у музиці.

Вчитель.

  1.  І так, щоб вирушити в подорож до лісу, вам потрібно відповісти на декілька запитань.

Гра – тестування «Так чи ні»

  1.  Я вважаю, щоб зменшити, треба відняти. (Так)
  2.  Я вважаю, що 8 – 5 = 2. (Ні)
  3.  Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (Так)
  4.  Я вважаю, що 6 збільшити на 4 буде 10. (Так)
  5.  Я вважаю, що чотирикутник має 3 сторони. (Ні)
  6.  Я вважаю, що задача «На годівниці сиділо 7 синичок, а горобців на 4 менше. Скільки горобців сиділо на годівниці?» розв’язується дією додавання. (Ні)
  7.  Ви молодці. Тепер я бачу, що холоди вам не страшні.
  8.  От ми з вами і опинилися в казковому лісі. Аж ось і зайчик зустрічає нас на числовій галявині.

Зайчик. Ми раді, що Зима прийшла

 Багато снігу намела

 Ми до зими приготувались

 В білі шубки повлягались

 Та під заметами зими

 Поживу важко нам знайти.

  1.  Діти, допоможіть зайчику добратись до моркви. Якщо ви правильно обчислите приклад, то визначите скільки моркви під сніжинкою і пригостите Зайчика.
  2.  Усна лічба

4 + 5 =…   -  2 =…   - 3 =…   + 6  =…    -  5 =

                                                                                     

  1.  Аж ось сліди зайця на снігу. Це він втікає від хитрої лисички і петляв. Якщо ми правильно продовжимо ряд чисел і визначимо закономірність, врятуємо Зайчика.

1

4

3

6

2

(Числа збільшуються на 2)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Я малюю зайчика для вас – раз.

Це у нього голова – два.

Це у нього вушка дороги – три.

Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири.

Це очиці весело горять – п’ять.

Ротик, зубки, хай морквинку їсть – шість.

Шубка тепла хутряна на нім – сім.

Ножки довгі, щоб гасав він лісом – вісім.

Це навколо посаджу дерева я – дев’ять.

І хай сонце сяє з піднебесся – десять.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Оголошення теми і мети уроку і мотивація навчальної діяльності.
  2.  Сьогодні на уроці ми з вами складемо таблиці додавання і віднімання числа 7, навчимося розв’язувати приклади і задачі із використанням таблиць додавання і віднімання числа 7.

А у лісі в цій порі

Хазяйнують снігурі.

І синички ось літають

Корму там вони шукають.

  1.  Повісимо годівничку для птахів і насипемо туди корму. А пташки допоможуть нам скласти таблиці.
  2.  Сприймання нового матеріалу.

(На дошку прикріплюється макет годівнички).

У прорізі вставляються силуетні картинки пташок.

Снігурі – окремі картинки, синички – зграйка пташок із цифрою 7.

  1.  Скільки снігурів на годівниці? (1)
  2.  Скільки синичок на годівниці? (7)
  3.  Який приклад на додавання можна скласти, щоб дізнатися про кількість всіх пташок?

(7 + 1 = 8)

  1.  Скільки всього пташок? (8)
  2.  Синички полетіли з годівнички. Скільки синичок полетіло? (7)
  3.  Який приклад на віднімання можна скласти, щоб дізнатися, скільки снігурів залишилося?

(8 – 7 = 1)

(Аналогічно складаються всі приклади таблиць додавання і віднімання числа 7 і записуються на дошці).

2 + 7 = 9   9 – 7 = 2

3 + 7 = 10  10 – 7 = 3

  1.  Первинне закріплення.

За складеними таблицями додавання і віднімання, але без відповідей, учні повторюють таблицю додавання і віднімання числа 7.

  1.  Закріплення й осмислення нового матеріалу.

Робота з підручником (стор. 68, № 3).

  1.  Лісові мешканці Лис і Білочка хочуть відправитися на карнавал. Хто який костюм вибере, дізнаємось, розв’язавши приклади.

V. Закріплення й поглиблення раніше вивченого матеріалу.

1. Розв’язування задач.

а) Задача – вірш.

 Гляньте, білочка одна визирає із дупла.

Ще он 3 стрибнуло з гілки,

А за ними – ще 3 білки.

Я прошу вас, діти милі,

Щоб всіх білок полічили.

(1 + 3 + 3 = 7)

  1.  Аж ось і білочка до нас завітала.

Білочка  Запасла на зиму я

І гриби й горішки.

Я люблю по гілочках

Пострибати трішки.

  1.  Ось вам задача від мене (передає конверт).

б) – Щоб розв’язати задачу, проведемо «Мозковий штурм»

- Що таке задача? (Математична вправа)

- З яких частин складається задача? (Умова, запитання, розв’язування, відповідь)

- Яку роль відіграє в задачі запитання? (Від запитання залежить розв’язання. Без запитання не може бути задачі).

в) Завдання від білки.

Задача.

Білочка висушила 10 грибів. 7 грибів вона вже з’їла. Скільки грибів залишилося?

  1.  Що означає число 10?
  2.  Що означає число 7?
  3.  Що запитується в задачі?
  4.  Якою дією будемо розв’язувати задачу?
  5.  Чому?
  6.  Запишемо задачу.
  7.  Яка відповідь задачі?

         2.Фізкультпауза (під музичний супровід).

3.Самостійна робота (за трьома рівнями)

Помічник Діда Мороза Сніговик перевіряє володіння лісу. Але щось він невеселий. Давайте прикрасимо йому чобітки, шарф і капелюха яскравими геометричними фігурами. Але для цього потрібно розв’язати приклади, які записані на геометричних фігурах.

Ви поділені на 3 команди:

І команда – (кружечки)

ІІ команда – (трикутнички)

ІІІ команда – (ромбики)

  1.  Приступайте до розв’язання прикладів.

І рівень    ІІ рівень    ІІІ рівень

3 +  …   = 7    7 – 2 + 3         7 + 3  

9 – …    = 6    2 + 3 + 4         6 + 2  

…    + 2 = 9    8 – 6 + 5         9 – 4  

…   – 6 = 4         8 – 5  

Перевірка. Різнокольорові геометричні фігури з відповідями прикріплюються на зображення Сніговика.

  1.  Сніговичок вже посміхається. Якщо у вас правильні відповіді, прикрасьте свою картку посмішкою.

           4.Робота з геометричним матеріалом.

  1.  На узліссі є невеличке озеро. Навесні тут плаває багато качок і гусей. Але зараз вони у теплих краях. Щоб швидше гуси повернулися з вирію, складемо з геометричних фігур гусочку.

(Робота в парах)

VI. Підсумок уроку.

  1.  Прийом «Перевтілення»
  2.  На хвилинку уявіть себе на місці зайчика, білочки чи синички і скажіть, про що б ви попросили людей.
  3.  Гра «Мікрофон»
  4.  Які нові знання з математики отримали?
  5.  Що сподобалося?
  6.  Що запам’яталося?

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34779. Предмет философии и его особенности. Место и роль философии в системе культуры 36.5 KB
  ФИЛОСОФИЯ И КУЛЬТУРА Культура совокупность проявлений жизни творчества и достижений народа или группы народов. По своему содержанию культура расслаивается на самые разные области и сферы: нравы и обычаи; язык и письменность; характер одежды поселений работы; постановка воспитания; экономика; военное дело; политическое и государственное устройство; наука; техника; искусство; религия; все формы проявления объективного духа. Слово культура как научный термин стало употребляться в эпоху Просвещения со второй половины XVII в. В эпоху...
34780. Структура и основные функции философии. Мировоззренческая и методологическая функция 29.5 KB
  Мировоззренческая и методологическая функция ПРЕДМЕТ ФИЛОСОФИИ Философия от греч. Цель философии увлечь человека высшими идеалами вывести его из сферы обыденности придать его жизни истинный смысл открыть путь к самым совершенным ценностям. историю философии.
34781. Истоки философии мифология, религия, любовь к мудрости, раздумья философов 27.5 KB
  Мифология система преданий сказаний легенд при помощи воображения объясняющая протекание и происхождение природных и социальных процессов. Мифология в своем возникновении была наивной философией и наукой. Мифология являла собой попытку объяснения явлений природы и жизни людей взаимоотношение земного и космического начал.
34782. Специфика философского знания. Содержание метод и цель. Отличие философии от религии и искусства 42.5 KB
  Желаешь познать себя – философствуй это справедливо как для отдельного человека так и для любой эпохи. Это та область духовной деятельности человека в основании которой лежит рефлексия над самой этой деятельностью и следовательно над ее смыслом целью и формами и в конечном счете над выяснением сущности самого человека как субъекта культуры то есть сущности отношений человека к миру. Цель философии увлечь человека высшими идеалами вывести его из сферы обыденности придать его жизни истинный смысл открыть путь к самым совершенным...
34783. Философия и мировоззрение. Основной вопрос философии философское познание. Познание и нравственность 31 KB
  ФИЛОСОФИЯ И МИРОВОЗЗРЕНИЕ Всякая философия это мировоззрение т. Философия составляет теоретическую основу мировоззрения: философия это высший уровень и вид мировоззрения это системнорациональное и теоретически оформленное мировоззрение; философия это такая форма общественного и индивидуального сознания которая обладает большей степенью научности чем просто мировоззрение; философия это система основополагающих идей в составе общественного мировоззрения. Мировоззрение это обобщенная система взглядов человека и общества на...
34784. Проблема научности философского мировоззрения. Философия и наука: родство и различие функций 30 KB
  ' Теория познания специальное исследование познания которое делится: на критику познания отталкивающуюся от существовавшего до сих пор типа познания в котором она критически отказывает наличному знанию; на теорию познания в узком смысле предметом которой является этот тип познания. Проблемы которые изучает теория познания: природа познания; возможности и границы познания; отношение знания и реальности; соотношение субъекта и объекта познания; предпосылки познавательного процесса; условия достоверности знания; критерии истинности знания;...
34785. Философия древнего Китая. Даосизм и конфуцианство 42.5 KB
  Наоборот основным положением китайской философии является утверждение неразрывной связи человека и божественного Небесного начала. В классический период 6 3 века до н. Во второй период 3 11 века произошел резкий поворот к метафизике. В неоконфуцианский период 11 19 века влияние буддизма и даосизма побудило конфуцианских философов к разработке метафизической базы для своей этики.
34786. Человек в философии и культуре древней индии. Буддизм и йога 31 KB
  Учения об обществе и государстве эстетика являлись особыми теоретическими дисциплинами. Индийскую философию составляют шесть ортодоксальных признающих авторитет вед школ или систем: миманса веданта ньяя вайшешика санкхья и йога; а также неортодоксальные учения адживикизма буддизма и джайнизма. Учение каждой из них было систематизировано сборниками сутр которые кратко излагали доктрины отдельной системы учения в форме лаконичных изречений формул или правил. В основе учения мимансы лежит убеждение в том что освобождение мокша...
34787. Становление древнегреческой философии: от мифа к логосу. Диалектика Гераклита 26.5 KB
  Диалектика Гераклита Возникновение и общие принципы античной философии Античная философия зародилась в IV в. Таким образом для возникновения античной философии было необходимо единство и противоположность умственного и физического труда материи и идеи. Важным элементом философии Античности была взаимосвязь материи и идеи.