62054

Внутрішня будова Землі. Мінерали та гірські породи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сформувати в учнів поняття про властивості гірських порід та мінералів. Сприяти розвитку навичок дослідження обєктів природи при описі зразків гірських порід та мінералів за зовнішніми ознаками.

Украинкский

2014-06-04

53.02 KB

1 чел.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський національний педагогічний університет

імені В. Г. Короленка

кафедра географії та краєзнавства

План-конспект уроку

«Внутрішня будова Землі. Мінерали та гірські породи»

Проведений у 6-А класі Полтавської гімназії №17

Розробив:

студент групи Г-45

Вертелецький О.А.

Методист:

Вішнікіна Л.П.

Вчитель географії:

Гриценко Г.О.

Оцінка:

__________________

__________________

Полтава 2012

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ТЕМА УРОКУ: Будова земної: мінерали та гірські породи.

МЕТА УРОКУ:

а) освітня:

  1.  Сформувати в учнів поняття про властивості гірських порід та мінералів. 
  2.  Познайомити з деякими видами мінералів. 
  3.  Ввести поняття «магматичні», «осадові», «метаморфічні» гірські породи.

б) розвиваюча:

  1.  Розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації (підручник, атлас).
  2.  Сприяти розвитку навичок дослідження об'єктів природи при описі зразків гірських порід та мінералів за зовнішніми ознаками.
  3.  Удосконалювати навички взаємоконтролю і самоконтролю, стимулювати допитливість.

в) виховна:

  1.  Сприяти розумінню учнями матеріальності світу.
  2.  Розвивати естетичні почуття на прикладах краси мінерального світу.
  3.  Формування дбайливого ставлення до об'єктів природи.

ОБЛАДНАННЯ: колекція мінералів та гірських порід кабінету географії, атласи,   підручники, малюнки, фізична карта України.

ТИП УРОКУ: урок формування нових знань.

ХІД УРОКУ:

I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

- В мене на столі стоїть коробка. Як ви думаєте, що в ній знаходиться?
- Чи можна їх назвати тілами і чому? 
- Чи можна їх назвати природними тілами і чому?

- Як називається кам'яна оболонка Землі?
- З чого вона складається?
- Як називаються предмети, які нас оточують? 
- З чого складаються всі тіла? 
- В яких станах можуть перебувати речовини? 
- Якими властивостями володіють тверді тіла?

II. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 

Земна кора

Мінерали

Гірські породи

Корисні копалини

магматичні

метаморфічні

паливні

осадові

рудні

не рудні

- Мінерал. Властивості. Приклади.

- Гірські породи. Склад. Види за походженням.

- Магматичні (поверхневі, глибинні), метаморфічні, осадові (уламкові, хімічні, органічні).

- Як ви думаєте, чому гірські породи мають різні властивості? 

- Корисні копалини. Види: паливні, рудні, не рудні. Забезпечення України корисними копалинами.

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ 

Інструктаж. Таблиця «властивості мінералів»: колір, прозорість, твердість, структура, вага, походження.

граніт      

вапняк     

вугілля

колір

структура

прозорість

твердість

вага

походження

- Чому найдавніший період історії людства назвали кам'яним віком? 

- Як утворюються магматичні гірські породи? Приклади гірських порід магматичного походження різних груп.

-  Які гірські породи називають осадовими? Які особливості утворення кожної групи осадових порід? Приклади гірських порід осадового походження різних груп.

- Утворення метаморфічних гірських порід. Приклади порід, що утворилися внаслідок метаморфізму.

- Що таке корисні копалини? Групи корисних копалин. Використовуючи умовні знаки карт атласу, визнач, які корисні копалини належать до кожної з груп.

- Яке місце мінералів та гірських порід в житті людини? Де і як людина використовує їх у господарстві.

Загадки "Здогадайся, про яку гірську породу йде мова" 
? Камінь який є у кожного. З нього роблять грифель для олівців. (Графіт) 
? Болотне багатство. Його використовують як горючий матеріал і в якості добрив для грунту. (Торф) 
? З цього металу колись виготовляли копійки. (Мідь) 
? Головний ворог людини на дорозі, але друг на столі та в інтер'єрі. (Глина) 
? Цю речовіну часто називають «чорним золотом», яка годує майже всю техніку, що рухається. (Нафта) 
? Його виливають з великих печей, виготовляють багато речей. (Залізо) 
? Хто зпочатку у воді народиться, а потім її ж і боїться? (Сіль) 
? Білий, як цукор, але не солодкий, візьмеш у руки – не крихкий і не вогкий, але сліди залишає. (Крейда)

? Росли на болоті рослини - стали паливом у господарстві людини. (Торф) 

IV. КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

§ 21 вивчити, § 22 самостійне опрацювання.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

367. Трансформация образа трикстера в современной культуре 843 KB
  Основные характеристики трикстера как мифологического персонажа в архаической традиции. Исходная парадигма образа героя-трикстера: этиологические мифы. Трикстериада и ее взаимоотношения с институтом шаманизма и волшебной сказкой.
368. Смарт-карты известных мировых производителей 139.5 KB
  Основные сведения о смарт-картах. Чтение/запись смарт-карты через параллельный порт. Основные управляющие команды карты. Назначение областей данных. Принципиальная схема источника питания.
369. Решение вопросов теории вероятности на уроках математики 583 KB
  Выделить основные цели и задачи изучения теории вероятностей в курсе школьной математики. Изучение и анализ научной учебно-методической литературы, программ по математике для общеобразовательных учреждений. Наблюдение за деятельностью учащихся, ее анализ.
370. Проектирование усилителя низкой частоты 354.5 KB
  Расчет режима работы транзистора по постоянному и переменному току. Расчет КПД каскада для максимального входного сигнала. Расчет коэффициента гармонических искажений. Расчет элементов цепи смещения.
371. Управление производственной деятельностью станций технического обслуживания 380.5 KB
  Расчет производственной программы по количеству ТО и ТР автомобилей. Выбор метода технологического процесса на объекте проецирования. Выбор режима работы объекта и график работы автомобиля на линии. Выбор метода организации производства ТО и ТР на предприятии.
372. Раздел совместно нажитого имущества супругов 81 KB
  Раздел общего имущества по соглашению сторон. Определение долей при разделе общего имущества супругов. Имущество не подлежащее разделу. Общая собственность на имущество. Судебные дела по принудительному обмену.
373. Мировые религии и их связь с общественными институтами 242.5 KB
  Целью данной работы является раскрытие понятий религии и нравственного воспитания. На основе сформулированных понятий найти и проследить их взаимосвязь на протяжении её исторического развития.
374. Техногенные чрезвычайные ситуации 40.39 KB
  Радиационно-опасные объекты. Опасные химические вещества. Аварии на гидротехнических сооружениях. Аварии на морском и речном транспорте. Чрезвычайные ситуации на железной дороге. Опасность, возникающая во время аварий на РОО.
375. Рухова активність і здоров’я 49.5 KB
  Переконати учнів, що рух – це життя, а гіподинамія – основний чинник виникнення хронічних хвороб і скорочення життя. Сприяти формуванню вміння самостійно працювати, аналізувати, роботи висновки. Впливати на виховання потреби у здоровому способі життя.