62103

Нумерація чисел 11-20

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Про що йде в задачі про завод який виготовляв плеєри і телефони Скільки завод виготовив плеєрів 9 Скільки завод виготовив телефонів 7 Про що ми дізнаємося якщо до 9 7 скільки разом виготовили плеєрів і телефонів...

Украинкский

2014-06-05

95.52 KB

3 чел.

Тема. Нумерація чисел 11-20.

Мета: 

  1.  ознайомити учнів з новою лічильною одиницею – десяток;
  2.  продовжити роботу над формуванням поняття числа і натуральної послідовності чисел;
  3.  закріпити вміння і навички додавання і віднімання в межах 10;
  4.  розвивати швидкість обчислювальної навички;
  5.  виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Обладнання: предметні картки, палички,.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

- Вітання

- Перевірка готовності

ІІ. Перевірка Д\з ( немає)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1.  Усне обчислення (завдання на картках)

Математичний диктант

3, 6, 5, 7, 8, 9, 10

ІV. Повідомлення  теми, мети і завдань уроку.

V.  Пояснення нового матеріалу  

  1.  Робота за підручником (вправа 26-27 усно).

2. Робота за підручником (вправа 28 усно).

-  Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? ( ґудзики)

-  Вчитель: Десять-це нова лічильна одиниця.Якщо предметів багато краще групувати. Часто ми зустрічаємося з такими предметами, які лічать саме десятками - гудзики,гроші,яйця

- рахуємо ґудзики: 10,20,30

3. Робота за підручником (Задача 29 письмово).

  1.  Про що йде в задачі? ( про завод, який виготовляв плеєри і телефони)
  2.  Скільки завод виготовив плеєрів?( 9 )
  3.  Скільки завод виготовив телефонів? ( 7 )
  4.  Про що ми дізнаємося якщо  до 9 +7 ( скільки разом  виготовили плеєрів і телефонів)
  5.  Про що ми дізнаємося якщо від 9 – 7 ( На скільки більше виготовили леєрів ніж тлефонів)

(Запис в зошиті)

Задача 29

П. – 9

Т. – 7

9+7= 16 – виготовили разом телефонів і леєрів

9-7=2 – на скільки більше виготовили леєрів ніж тлефонів

VІ. Узагальнення і систематизація ЗУН

4. Робота за підручником (вправа 30, усно).

5. Робота за підручником (Задача 31 письмово).

  1.  Вчитель читає задачу.
  2.  Про що йде в задачі? ( про хлопчиків, у яких були горіхи)
  3.  Скільки було хлопчиків?(3)
  4.  Скільки горіхів було у Тимка? (10)
  5.  Скільки горіхів було у Юри? (8)
  6.  Скільки горіхів було у Сергія? (3)
  7.  Яке питання в задачі? (Скільки горіхів у Тимка і Сергя разом?)
  8.  Чи можемо ми дізнатися скільки горіхів у Тимка і Сергя разом? (так)
  9.  Якою дією? (+)

(Запис в зошиті)

Задача 31

У Тимка – 10 г. ?

У Сергія – 3 г.  

У Юри – 8 г.

10+3=13 (г.) - у Тимка і Сергя разом

Відповідь: 13 горіхів

6. Робота за підручником (Задача 32 / 1 малюнок / письмово).

  1.  Подивіться на перший малюнок. Що на ньому зображено? ( зайчик і кошики з морквою)
  2.  Подумайте, яку задачу можна скласти за малюнком? ( У зайчика було два кошики з морквою. У І першому кошику було 7кг. Скільки моркви було у другому кошику, якщо разом  в обох кошиках було 17 кг моркви.)

Запис в зошиті

Задача 32 (1)

І к. – 7кг.  17 кг

ІІ к. - ?     

17 – 7=10 (кг) – моркви у ІІ кошику.

Відповідь: 10кг моркви

7. Робота за підручником (Задача 32 / 2 малюнок / письмово)

  1.  Подивіться на перший малюнок. Що на ньому зображено? ( ведмедик і кошики з яблуками)
  2.  Подумайте, яку задачу можна скласти за малюнком? ( У ведмедика було два кошики з яблуками. У І першому кошику було 5кг. У ІІ кошику було стільки ж , скільки й в першому. Скільки кг яблук було разом  в обох кошиках?

Задача 32 (2)

І к. – 5 кг.                    ?

ІІ к. – стільки ж      

!) 5+5 =10 (кг) – яблук в обох кошиках.

Відповідь: 10кг моркви

Завдання для закріплення на картках

Запиши  числами

Зд 4од =

1од =

1д8од =

4д 6од =

Зд 4од =

 =

VІІ.Підсумок уроку

- Сьогодні ми навчилися рахувати десятками. Розв'язувати і складати прості задачі.

Всі молодці. Допобачення


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54550. Біологія – наука про живу природу 162 KB
  Передбачувані результати навчального заняття: А Знати:; що вивчає наука біологія; основні ознаки живого; основні галузі біології; принципи класифікації організмів; значення біології у практичній діяльності людини Б Нормувати: теоретичний матеріал у вигляді усної розповіді та діалогу; В Цінувати: старанність ініціативність працьовитість; переконання у справедливості; особисту точку зору. До неї входять: Ботаніка ботане рослина вивчає рослини. Зоологія зоон тварина вивчає тварини.
54551. Наука і технічний прогрес 83 KB
  They mke it possible to do complicted tsks in short time You cn buy lmost nything on the Internet without hving to leve your home. Some people becme ddicted to the Internet nd computer. 3 Which web browser does your computer use Internet Explorer Fire fox Mzil 4 How mny buttons re there on your mouse There re two buttons on my mouse. 7 re you member of ny cht group 8 Wht else cn you use the Internet for to find interesting informtion to do complicted tsks Повідомлення теми та мети уроку.
54552. Свято «Наум, Наум – наведи на ум» 49 KB
  Учитель: за народним календарем 14 грудня день Святого Наума покровителя розуму і доброчинства. учитель англійської мови вивчає дітей два три слова Конкурс: на листку паперу намалювати квіти з закритими очима кожен учасник по одній квітці. Учитель: Як ви вважаєте діткичи завжди були школи в Україні Перша школа в Україні була заснована князем Володимиром Великим у 988 році.
54553. Інтегроване навчання із використанням інноваційних технологій 105.5 KB
  Етап початкового навчання є перехідним від звичного способу життєдіяльності в період дошкільного дитинства до способу який домінує в режимі життєдіяльності молодшого а потім і старшого підліткового віку. Основним завданням початкової школи вважається і я з цим безперечно згодна підготовка до систематичного цілеспрямованого навчання на старших вікових паралелях виховання позитивної мотивації учіння емоційно благополучного ставлення до школи і навчальної праці формування пізнавальних потреб. Навчання в школі будується на предметній...
54554. Реалізація принципів розвиваючого навчання на уроках і позакласних заходах початкової школи як передумова формування та розвитку креативної особистості 171.5 KB
  Тому особливої актуальності набуває проблема реалізації розвивального принципу навчання на уроках у початковій школі. Розгляд терміну розвиваюче навчання припускає перш за все вивчення проблеми співвідношення навчання і розвитку яка завжди визнавалася однією із основних проблем педагогіки. На різних історичних етапах її рішення мінялося що обумовлене зміною методологічних установок появою нових трактувань розуміння суті розвитку особи і самого процесу навчання переосмисленням ролі останнього в цьому розвитку.
54555. Компетентнісно-зорієнтоване навчання у структурі трудової підготовки учнів 91 KB
  Життєвий досвід дитини вирішальний фактор формування особистості а вся система навчання і виховання повинна допомогти їй виявити у собі і розвинути те що їй органічно притаманне. Тільки таким чином можливо досягти мети формування особистості готової до життя у світі що постійно змінюється здатної до навчання та самовдосконалення до прийняття ефективних рішень. Тому компетентнісна стратегія є одним з магістральних напрямків реформування освітньої системи в Україні і вона пов'язана з принципово новим цілепокладанням у педагогічному...
54556. A compiler system for windows 7.36 MB
  I was working since several years in a compiler environment project. I had written an editor ‘Wedit’ and sold some copies of it to fellow programmers in Paris. But my editor project was stuck: it missed the compiler. Once people bought the compiler with its integrated editor, they wouldn’t think about using any other one. The editor was actually considered as an afterthought. The effort of learning a new editor was considered too big. Besides, the new programming environments were more and more closed.
54557. Отношения собственности и их реализация 18.04 KB
  В системе экономических отношений собственность всегда ассоциируется с определенными вещами, благами, продуктами интеллектуального труда. Но это лишь формы материализации собственности.
54558. Сон – залог здоровья 90 KB
  Задачи: расширить представление о сне; проделать опыты и упражнения, показывающие влияние сна на здоровье человека; сделать выводы, предложить здоровые нормы поведения перед сном; воспитывать потребность в здоровом образе жизни.