62358

Робота з природним матеріалом. Флоромозаїка з насіння

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати учням поняття про флоромозаїку; розширити знання про історію виникнення мозаїки; навчити дітей виготовляти композицію з насіння: Квітка осені сприяти розвитку уяви фантазії мислення уваги естетичного смаку образного мислення; мілкої моторики мязів пальців; сприяти вихованню охайності уважності та інтересу до роботи.

Украинкский

2014-06-09

1.93 MB

70 чел.

Тема: Робота з природним матеріалом. Флоромозаїка з насіння

Мета: дати учням поняття про флоромозаїку; розширити знання про історію виникнення мозаїки; навчити дітей виготовляти композицію з насіння: «Квітка осені»

         сприяти розвитку уяви, фантазії, мислення, уваги, естетичного смаку, образного мислення; мілкої моторики м'язів пальців;

         сприяти вихованню охайності, уважності та інтересу до роботи.

Обладнання: зразки виробу у техніці флоромозаїки, картон для основи виробу, пластилін, насіння (рис, гречка, соняшникове та гарбузове насіння, горох), стеки, наочність

Тип уроку: комбінований

Використана література:

www.bohdan-books.com/.../lib_file_10560...

floramosaic.com

http://teacher.at.ua/publ/gurtok_floromozajika/46-1-0-4156

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

- Шановні учні, встаньте, будь-ласка. Добрий день!

Мене звати Анастасія Григорівна. Сьогодні я проводитиму у вас урок трудового навчання. Налаштуйтесь на роботу. Бажаю вам успіхів.

2. Назва і перевірка інструментів.

Сьогодні для роботи нам у допомозі стануть деякі інструменти. Щоб дізнатись які, давайте відгадаємо загадки.

1) Я весь мир слепить готов -

Дом, машину, двух котов.

Я сегодня властелин -

У меня есть...(пластилин)

2) Одно бросил -
Целую горсть взял.
(зерно)

Що ще ми не назвали, але нам це дуже знадобиться? (стеки, картон)

Молодці, ви все назвали. Чи всі ви маєте потрібні інструменти?

3. Організація робочого місця.

Перед тим як почати працювати ми не можемо обійтись без правил техніки безпеки. А сьогодні нам знадобляться правила роботи з пластиліном. Може хтось знає їх? Я нагадаю вам.

  1.  Роботу потрібно виконувати на дошці для ліплення.
  2.  Для відокремлення пластиліну користуйся стеками.
  3.  Обережно користуйся стеками, не розмахуй ними.
  4.  Після роботи витри або вимий руки.

Давайте розкладемо інструменти так, щоб нам було зручно працювати.

Посудинки з насінням та картон покладіть перед собою ліворуч. Пластилін покладіть перед собою праворуч. Стеки та зубочистку розташуйте поруч з пластиліном, а дощечку для ліплення покладіть прямо перед собою.

ІІ. Вступний інструктаж.

  1.  Повідомлення теми і мети.
  2.  Як ви зрозуміли, судячи з цікавих матеріалів, нас з вами чекає захоплююча робота.

Прослухайте віршик і ми з'ясуємо навіщо ж ми сьогодні приготували такий цікавий матеріал.

-Для чого дідусь використав насіння?

  1.  Мотивація і актуалізація.
  2.  А чи знаєте звідки до нас прийшла мозаїка?

(демонстрація зображень)

  1.  Показ і аналіз об’єкту праці.
  2.  Сьогодні ми з вами будемо виготовляти ось таку композицію. Хто мені скаже, з чого вона складається? По-перше -  це основа – картон, на якому рівномірно розкатаний пластилін, щоб вийшов фон. На нашій основі виліплене насіння гороху, гречки, рису, гарбузового та соняшникового насіння, що утворює певний малюнок – квітку.

ІІІ. Практична робота.

Спершу ви маєте обрати колір пластиліну, з якого буде виготовлений фон для композиції. Обирайте будь-який колір, бажано більш яскравий. Не можна обирати коричневий, білий та чорний кольори, інакше елементи композиції будуть зливатися з фоном.

  1.  Для початку нам потрібно підготувати основу для композиції, її потрібно проклеїти пластиліном. Візьміть обраний вами колір пластиліну і покладіть його на дощечку. Відріжте стекою невеличкий шматок, зверніть увагу: наклеювати пластилін краще невеликими шматками, бо так працювати буде  якісніше та швидше.
  2.   Відрізаний шматок  розімніть у руках, щоб він трішки нагрівся і став більш пластичним. Потім даний шматок покладіть на картон. Притримуючи картон лівою рукою, правою рукою візьміть пластилін та розімніть його пальчиками по всій площі картону. Будьте уважними!!! Шар не повинен бути занадто тонким, адже насіння не буде триматись.
  3.  Тепер нам потрібно намітити, де ж буде розташована наша квіточка. Візьміть зубочистку і трохи правіше від центру зробіть крапочку. Тут буде серединка квітки. Від цієї крапочки проведіть донизу стебло квітки. Стебло має закінчуватись на 1 см вище нижнього краю, адже ми повинні вмістити рамку нашої композиції. А тепер намітьте листки майбутньої квіточки.
  4.  Візьміть пальчиками декілька крупинок гречки і закріпіть їх у серединці квіточки.
  5.  Тепер одна за одною беріть насінини гарбуза і викладайте  їх навколо серединки, утворюючи пелюстки квітки.
  6.  За тим візьміть насіння соняшника і викладіть стебло від верхньої частини квітки донизу.
  7.  Потім візьміть горох. Одна за одною викладіть частинки по контуру листків.
  8.  Основна частина завершена. Залишилось оздоблення. Візьміть насінинки соняшника і розмістіть їх по три в кожному кутку. Якщо залишився час можна про декорувати контур композиції крупинками рису. Наш виріб готовий.

ІV. Заключний інструктаж.

  1.  Аналіз і оцінювання.
  2.  А тепер давайте поглянемо, які ж композиції ми зробили. Підніміть угору ваші вироби. Молодці.
  3.  Підсумок.
  4.  Якою була тема нашого уроку?
  5.  З яким видом роботи ви ознайомились?
  6.  Які матеріали ми використовували?

Ці роботи ви можете подарувати своїм рідним або влаштувати виставку у класі.

  1.  Прибирання робочого місця.
  2.  Складіть пластилін стеки та досточки. Протріть руки. Подивіться, щоб на парті не залишилось зайвого приладдя.
  3.  Встаньте, будь-ласка. До побачення. Готуйтесь до наступного уроку.




 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29357. Алгоритм перевода выражений в польскую запись 37.5 KB
  При работе семантических программ широко используется набор данных с организацией в виде стека. Операнды переписываются в выходную строку а операторы заносятся в стек. В зависимости от приоритета операторов при записи в стек оператор может вытолкнуть из стека другой оператор который последовательно записывается в выходную строку. Работа со стеком организуется так:1.
29359. Машинно-независимая оптимизация линейных участков программ 26.5 KB
  Покажем простейшие преобразования линейных и циклических участков для тетрадной формы программ:Машиннонезависимая оптимизация линейных участков программЛинейным участком программы называется последовательность операцийкоманд которая не содержит условных переходов возможно кроме последней операции. Для оптимизации линейных участков в простейшем случае используется два основных преобразования:1. В списке тетрад выделит границы участков включающих вычисления выражений по операторам присвоения;2.
29360. Машинно-независимая оптимизация циклических участков программ 28 KB
  Рассмотрим возможные преобразования над цикличными участками покажем на примере констрии цикла с заданным количеством повторения.В языке Паскаль такая циклическая конструкция имеет следующий вид: for i: =a to b dobeginтело циклаend;В бейсике: for i =a to b step Sтело циклаnext iв таких конструкциях а и b границы изменения переменной циклаНад подобными конструкциями выполняются следующие оптимизационные преобразования:1. вынесение из тела цикла операций операций которые не измен. в теле цикла;2.
29361. Генерация объектного кода для тетрадной формы представления программ 99.5 KB
  последовательность команд загруженных в фиксированные ячейки памяти2. последовательность перемещенных машинных команд3. Предположим что сумматор может выполнять 4 арифметические операции а в целом система команд также включает еще 2 команды: загрузки сумматора из памяти и сохранение результатов в память.Систему команд такой машины можно представить следующим образом:При выполнении любой из первых двух команд содержимое источника копируется в приемник а при выполнении оставшихся 4 команд содержимое ячейки памяти не изменяется.
29362. Генерация объектного кода по семантическому дереву 52.5 KB
  Существует 3 формы объектного кода1. Чтобы показать процесс генерации кода можно рассмотреть теоретическую вычислительную машину с одним сумматором и неограниченной памятью.Генерация кода осуществляется для программы представленной в некоторой внутренней форме наиболее удобной из которых для генерации кода является список тетрад.
29363. Машинно – зависимая оптимизация объектного кода в языковых процессорах САПР 25 KB
  В самом простом случае машиннозависимая оптимизация заключается в удалении из сформированной последовательности команд избыточных команд загрузки и чтения. Если сложение является коммутативной операцией то последовательность команд LOAD OP1 можно заменить LOAD OP2 ADD OP2 = ADD OP1 2. Если умножение является коммутативной операцией то последовательность команд LOAD OP1 можно заменить LOAD OP2 MULT OP2 = MULT OP1 Эти 2 правила основаны на свойстве коммутативности операций и обеспечивают перестановку местами операндов в соответствующих...
29364. Хеш – адресация в информационных таблицах 51.5 KB
  В основе организации таблиц с хешадресацией лежит процедура хеширования. Хеширование преобразование символьного имени идентификатора в числовой индекс элемента таблицы с помощью простых арифметических и логических операций.Конкретный способ хеширования задает хешфункция.
29365. Методы вычисления хеш-функции 24 KB
  Хорошая хешфункция распределяет вычисляемые индексы элементов в таблице равномерно по всей таблице чтобы уменьшить количество возникающих коллизий. Лучший результат дает использование в качестве хешфункции кода последнего символа имени.В трансляторах хешфункция является более сложной и зависит как от кодов внутреннего представления символов имени так и от его длины.